» »

Morje

Morje

1
2
»

belimato ::

Ne spomne se kje je bil, ve pa vse o hotelih kjer ni bil :)). Thanks!

kixs ::

Poleti bo tvoj otrok star 7 mesecev kar ni vec tako malo in bo "pocasi" ze shodil. Mi smo prvic sli z otroki na letalo, ko so bili stari okoli 1 leto - let cca 4 ure. Vcasih ni problemov, vcasih si moral pa pol leta nosit. Je pa vseeno precej tecno z logistiko in moja je vsakic rekla, da je zadnjic... pa smo potem se sli vsako leto vsaj enkrat :lol: Razen, zdaj, ko je korrrroooonaa :grrr:

Imas dve varianti: gres nekam v blizino morja SLO/HR in si na dopustu kot doma. Torej skrbis za vse sam. Si na dopustu in si "doma". Druga varianta je res kaksen resort, ki ti vsaj en del bremena prevzame - ni problemov s hrano, logistiko. Pri tako malem otroku nimajo povsod tudi varstva - bodi pozoren, ce ga zelis. Vsaj za kaksno urco vsak dan, da se lahko s svojo vsaj malo zrelaksirata in posvetita drug drugemu in imas obcutek, da si na dopustu.

Osebno bi vzel drugo varianto, se posebej, ce dobis kaksno varstvo.

Veliko jih vzame na dopust se svoje starse in ta drugi del z varstvom in prehrano poskrbijo oni. Varianta je tudi dve druzini in si potem pomagate med sabo.

energetik ::

Ravno ko froc shodi, je najbolj težavno. Lažje je bilo čisto na začetku, ko je lepo spal v vozičku. Ko pa ravno shodi, moraš biti vsako sekundo pri njem, sicer se takoj prevrne kam, poje pesek, morsko travo ni da ni.

Glede hotel vs. apartma - spet odvisno, naš ima npr. alergijo na jajca in je v hotelih prava muka in stalno spraševanje kelnarjev, ali res ni jajc v hrani. Pri tem te še ne jemljejo resno, čeprav mali dobi hudo reakcijo, če poje le košček jajca.
Ne predstavljam si, kako boš to razložil nekemu Bolgaru, če še pri nas kjer ni jezikovnih preprek, pride do težav. Je precej lažje sam vse kuhat in je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

WhiteAngel ::

Zelena Punta na Ugljanu, apartmaji ob morju s polpenzionom v restavraciji. Seveda lahko vzameš tudi brez hrane.

Zgodovina sprememb…

Kodrnusa ::

Mi smo prvic leteli z otrokom ko je bil star 10 mesecev.. nobenih problemov. Bili pred korono na Baliju decembra 3 druzine. 2 otroka ze srednja sola, 2 otroka 6 let, 2 otroka 2 in 3 leta. V Istanbulu so nam ob polnoci odpovedali let in nas peljali v hotel v katerega smo prisli sele ob 3h ponoci! Na sreco smo imeli 1 vozicek, tako da smo tamala 2 napokal vanj in vozili po letaliscu. Otrokom ni bilo hudga mi smo malo potrpeli pa je slo. Po zajtrku so nas peljali nazaj, kjer smo lepo odleteli na Bali. Za mene in otroke ni bilo nobenih problemov. Za ostale ki niso vajeni tok potovati je bilo pa kr stres.
Otroci pri potovanjih niso nikoli problem, ponavadi komplicirajo odrasli.
Mi probamo vsako leto odpotovati nekam z letalom.. ampak ponavadi pozimi v tople kraje. Poleti je vecinoma Hrvaska, ker zena obozuje mobilne hiske in kampe. In se strinjam, da so kampi za otroke najboljsi dopust... Za nas pa tudi ni hudega.. roštilj, pivo, morje 20 metrov stran :)
Pa kampi so sedaj res hudo urejeni.. animacije, zrihtano, cisto, na nivoju.. je pa tudi drago...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

mahoni ::

Ocitno smo na slotehu res strokovnjaki za vse. Ko se pise npr. v temi vakcine in kovid, tam si takoj oznacen za teoretika zarot, ces pustmo stroki naj se s stem ukvarja.

Zakaj se ti @OP ne bi obrnil na kako potovalno agencijo in povedal tocno po katerih parametrih naj ti iscejo lokacijo, nastanitev, morebitno varstvo kot je omenil kixs. Poves budget in imas potem vse informacije na voljo.

Sele takrat bi mogoce lahko zacel sprasevati po nasvetih in izkusnjah. Pustmo stroki naj zasluzi kaj denarja, ze tako je turizem v kurcu.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

jakan123 ::

mahoni je izjavil:

Ocitno smo na slotehu res strokovnjaki za vse. Ko se pise npr. v temi vakcine in kovid, tam si takoj oznacen za teoretika zarot, ces pustmo stroki naj se s stem ukvarja.

Zakaj se ti @OP ne bi obrnil na kako potovalno agencijo in povedal tocno po katerih parametrih naj ti iscejo lokacijo, nastanitev, morebitno varstvo kot je omenil kixs. Poves budget in imas potem vse informacije na voljo.

Sele takrat bi mogoce lahko zacel sprasevati po nasvetih in izkusnjah. Pustmo stroki naj zasluzi kaj denarja, ze tako je turizem v kurcu.


Zakaj ne bi prej vprašal po nasvetih in izkušnjah? Zato imamo forum. Agencije so seveda v igri.

WhiteAngel je izjavil:

Zelena Punta na Ugljanu, apartmaji ob morju s polpenzionom v restavraciji. Seveda lahko vzameš tudi brez hrane.



Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jakan123 ()

digitalcek ::

Magic1 je izjavil:

Sem šel pogledat cene za mobilne hiške v Ježevacu. 370-450 € na dan:))


Galboka residence, na Malem Lošinju, ponudba ni da ni... Junij in julij ima baje že polno zasedeno.

Dve osebi v avgustu, 7 noči, 2135 evrov.

Kaj hočem povedati?
Da so na svetu reveži (za njih je lavor), skopuhi (za njih je lavor), ter PRETEŽNO tujci, ki z povprečno avstrijsko plačo, ali dvema, BREZ PROBLEMA dajo za teden odličnega dopusta 2135 evrov, z vsem ostalim pa najbrž 3000 evrov.

In ravno tak turizem + taki gosti s tako kupno močjo so želja lošinjskih turističnih delavcev. Ne pa backapckerji.

Kje sem tu jaz, upokojenec z 650 evri pokojnine, pa ni problem Lošinja, Hrvatske, ali zemeljske krogle.
Je popolnoma in samo MOJ problem, ker ne znam zaslužiti mesečno poleg pokojnine še dodatnih 400 ali 500 evrov...

mahoni ::

No jaz imam to povprecno avstrijsko placo, sicer bolj nadpovprecjem in mi niti na pamet ne pride, da zagonim 3000€ za 7 dni, ne na Hrvaskem. Pa imam rad hrvasko morje in plaze, torej nic da bi imel kaj proti hrvatom ali podobno.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

GregiB ::

Kar se Bolgarije tiče sem bil v resortu v Albeni, streljaj od Varne... res pred cca 8 leti.
Super plaža, super ponudba, ampak le znotraj resorta, okoli... vukojebina.
Morje je pa tak, lepo, čisto, problem je bil zgolj v tem, da so se parkrat na dan pojavili močni tokovi proti odprtem morju, tko, da bi se otrok sam "namakal", glih ni...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Sparkxl ::

digitalcek je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Sem šel pogledat cene za mobilne hiške v Ježevacu. 370-450 € na dan:))


Galboka residence, na Malem Lošinju, ponudba ni da ni... Junij in julij ima baje že polno zasedeno.

Dve osebi v avgustu, 7 noči, 2135 evrov.

Kaj hočem povedati?
Da so na svetu reveži (za njih je lavor), skopuhi (za njih je lavor), ter PRETEŽNO tujci, ki z povprečno avstrijsko plačo, ali dvema, BREZ PROBLEMA dajo za teden odličnega dopusta 2135 evrov, z vsem ostalim pa najbrž 3000 evrov.

In ravno tak turizem + taki gosti s tako kupno močjo so želja lošinjskih turističnih delavcev. Ne pa backapckerji.

Kje sem tu jaz, upokojenec z 650 evri pokojnine, pa ni problem Lošinja, Hrvatske, ali zemeljske krogle.
Je popolnoma in samo MOJ problem, ker ne znam zaslužiti mesečno poleg pokojnine še dodatnih 400 ali 500 evrov...


Johan s 650€ si revež. Torej zakaj se šlepaš na račun drugih na lošinju in nisi doma v lavorju? Povprečni zahodni backpacker ima večjo žepnino kot ti penzijo.

Tak turizem praviš da si hrčki želijo? Super, samo za to ceno je treba ponudit še kaj več od sunca, mora i friganih lignjev.

Imam več kot avstrisjko povprečno plačo, pa še mi na kraj pameti ne pade da jo nesem hrčkom.

belimato ::

WhiteAngel je izjavil:

Zelena Punta na Ugljanu, apartmaji ob morju s polpenzionom v restavraciji. Seveda lahko vzameš tudi brez hrane.


V dveh straneh en normalen odgovor, ostalo pa samo spam. Ker tudi mene zanima OP-jevo vprašanje - hvala!

mancini ::

digitalcek je izjavil:


Galboka residence, na Malem Lošinju, ponudba ni da ni... Junij in julij ima baje že polno zasedeno.

Dve osebi v avgustu, 7 noči, 2135 evrov.


Zanimivo, ze dolgo hodim kaksnih 100-200 m vstran dopustovat, blize morju. Nisem vedel da so tako porihtani, s ceste prakticno ne vidis nic k njim. Preko ceste pa so zrastli novi apartmaji, ki zgledajo dobro.

dxx ::

Vsi gledate večinoma nase. Kaj pa če 6 mesecev star otrok vmes zboli, kaj če ga kaj piči in ne veš za alergijo. Ali kdo pomisli, da bo zaradi tega imel hud problem? Saj ga bodo hospitalizirali, ampak koliko časa bo moral biti tam zaradi mogoče pika kače ali strupenega pajka? A vi bi šli vmes domov? Ne vem zakaj bi rinil tako daleč, brez zavedanja posledic, da je to krhko nebogljeno bitje.

dxx je izjavil:

Vsi gledate večinoma nase. Kaj pa če 6 mesecev star otrok vmes zboli, kaj če ga kaj piči in ne veš za alergijo. Ali kdo pomisli, da bo zaradi tega imel hud problem? Saj ga bodo hospitalizirali, ampak koliko časa bo moral biti tam zaradi mogoče pika kače ali strupenega pajka? A vi bi šli vmes domov? Ne vem zakaj bi rinil tako daleč, brez zavedanja posledic, da je to krhko nebogljeno bitje.

Ps, govorim za potovanja z letalom, itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

buttcrack ::

ker je doma v vati najmehkeje ane

digitalcek ::

mahoni je izjavil:

No jaz imam to povprecno avstrijsko placo, sicer bolj nadpovprecjem in mi niti na pamet ne pride, da zagonim 3000€ za 7 dni, ne na Hrvaskem. Pa imam rad hrvasko morje in plaze, torej nic da bi imel kaj proti hrvatom ali podobno.


Vsekakor so tudi ljudje, ki toliko "zagonijo". Samo oni ne mislijo, da so "zagonili", ali celo vrgli denar stran.
Drugače ne bi imela ženska, ki to ponuja, polno, ampak PRAZNO.

Je pa dejstvo, da so ji Slovenci, ki so prišli osebno pogledat njeno ponudbo, skoraj vsi povedali, da bo po njihovem s tako visokimi cenami - propadla.

Na srečo vsaj nekateri v EU ne razmišljajo tako, kot razmišlja 99,9999 Slovencev, kajti potem bi meli ponudniki, ki računajo na noč več kot 30€ za dve osebi: PRAZNO.

Imam pa občutek, da bo pa letos ravno obratno: tisti, ki iščejo apartmaje za 30-50 evrov dnevno, ne bodo prišli, ker mnogi ne bodo imeli niti za štiri "družinske" PCR teste: 4 x 100€ = 400 evrov. Od kje pa jim še za vsaj 7 x 100 ali 7 x 150 evrov za najem, hrano, gorivo, morebiti trajekt?

In hvala bogu, da so ljudje, ki so pripravljeni plačati nekaj več (dosti več - tudi desetkrat več), ki iščejo lux ponudbo in jo seveda cenijo, ter tudi plačajo.

Je pa take vsekakor zelo težko najti.
So pa taki vsekakor prihodnost turizma.
Nekateri ponudniki so na srečo začeli razmišljati tako.
In se tudi začeli otresat backpackerjev.

V arhivu imam fotografije, kako so eni "taki" na hitro in na črno kar v manjšem pristanišču na Lošinju postavili na zelenici zvečer šotor, zgodaj zjutraj pa seveda spakirali in odpeketali, da ne bi padla kakšna kazen...
Kamp namreč stane, pa magari samo za eno noč...

koyotee ::

A taki so prihodnost turizma, ki veliko potrošijo? Dej ne pokaj... Tudi Slovenija ima v strategiji nek "butični turizem" pa razen kakega glampinga to ni to, smo daleč od kake high end ponudbe. Šlo bo v trajnostni turizem, pač mase ljudi ne bodo več dobrodošle povsod. Hrvaška naprimer brez mase ne bi preživela, tistih par, ki gre v dubrovnik za 500€/dan pa se nikjer ne pozna.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bluefish ::

S konkretnimi nasveti na plano, moralizirate lahko kje drugje.

koyotee ::

On topic:
Lani smo bili tu:
http://www.booking.com/Share-e9HqFm
Novejše mobilne hiške, vse tip top. Morje 2minuti peš, bazeni za otroke. Letos je zgleda že precej zasedeno.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

sass628 ::

Žal je tako, da morje rezerviraš že pozimi in boš dobil neko normalno ceno. Sam sem rezerviral zelo lepo opremljen apartma 50m2 v Malem Lošinju za 65 eur/noč.

Drugače se za Hrvaško lahko najde kaka ugodna nastanitev na njihovem portalu Njuškalo (kvazi bolha).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6118404 (3495) ZveeZ
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038146 (28190) ThinkPad
»

Stroški mobilne hiške ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6020659 (19005) Matej_K
»

Dopust 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8928764 (26085) maco-maco
»

Obmorsko dopustovanje z majhnim otrokom

Oddelek: Loža
3412750 (11797) l0g1t3ch

Več podobnih tem