» »

Porast programerskih agencij

Porast programerskih agencij

Temo vidijo: vsi
«
1
2

GummyBear ::

Na družbenih omrežjih gledam sponzorirane objave, kjer se oglašuje izdelava spletnih strani, trgovin, portalov do raznega spletnega marketinga pa SEO storitev itd. Resno, opažam, da je ta posel vse bolj razširjen. Po navadi odklikam na spletno stran, kjer preverim cenik in kdo stoji za agencijo in kakšne reference ima ta podjetnik (vse dobiš na Googlu in LinkedInu). Kar nekaj primerov sem zasledil, ko ima tip končano neko X srednjo šolo (lesarska, zdravstvena, vzgojiteljska, gradbena itd.), v biziju pa ima prijavljeno dejavnost "računalniško programiranje".

Bil sem v srednji računalniški šoli in iz prve roke vem, koliko truda je treba vložiti, da osvojiš osnovne koncepte programiranja. Od 30 sošolcev jih je 20 imelo probleme z razumevanjem "for" zank, "if" stavkov, rekurzivnih funkcij... da ostalih stvari niti ne omenjam. Šele po 15 letih programiranja (računalniško usmerjena srednja šola, računalniška fakulteta in ogromno vaje ter lastnih projektov), sem prišel na tak nivo, da znam izdelati karkoli (desktop aplikacija, spletna aplikacija, mobilna aplikacija) in so mi domači vsi aktualni programski/skriptni jeziki in veščine, ki jih mora programer poznati. Ne predstavljam pa si, da bi nek gradbenik samostojno pridobil toliko znanja, kot sem ga jaz v vsej svoji programerski karieri.

Sedaj pa razmišljam tako: Če zna nek vzgojitelj predšolskih otrok izdelati spletno stran, se je to izučil samostojno. Morda je opravil zgolj kakšen tečaj... pa še tukaj ne moreš spoznati vse teorije, kot bi jo tekom ustreznega šolanja. Glede na to, da ima človek prijavljeno dejavnost računalniško programiranje, koliko mu je programiranje domače? Je kdaj slišal za razrede, strukture in dedovanje? Bi sploh znal izdelati neko aplikacijo po moji želji? Ali pa se takšni posamezniki samo napiflajo Wordpressa ali Wixa (kar niti ni programiranje, ampak klikanje) in potem to prodajajo?

redtech ::

To niso programerske agencije. To je postalo premikanje kvadratkov po spletni strani in pisanje člankov brez pomena... dolgčas :D

GummyBear ::

redtech je izjavil:

To niso programerske agencije. To je postalo premikanje kvadratkov po spletni strani in pisanje člankov brez pomena... dolgčas :D


Mi je popolnoma jasno, ampak ne najdem primernega izraza. Potem tak posameznik ne ni smel imeti prijavljene dejavnosti "računalniško programiranje", ker s tem zavaja. Kot bi jaz rekel, da sem avtomehanik, ker si znam zamenjati gumo.

jojw ::

Večina teh podjetji izdeluje spletne strani na CMS-jih, kot je naprimer WordPress. Osnove WordPress-a dejansko osvojiš v eni uri. Večina teh podjetij za design uporabljajo tudi že v naprej izdelane template, ki se lahko kupijo že za nekaj 10€. V resnici to ni nobena znanost...

Markus386 ::

- Vzameš knjigi css for dummies pa wordpress for dummies pa naštudiraš čez vikend prvih par poglavij

- Plačaš nek reseller paket na nekem hostingu z neko visoko številko klijentov.

- targetiraš male podjetnike (gostince, vodovodarje, električarje, ....), ki jim ponujaš spletne strani za drobiž

- ko nekdo naroči, vzameš neko free (ali pa poceni) temo, popraviš barvo, da se ujema z logotom, daš njihov logo noter, pa tekst, ki ti ga itak pripravi obrtnik.

- Pokažeš obrtniku kje ureja naprimer dnevni/tedenski jedilnik/cenik/...

- greš težit naslednjemu.


edit: če si pameten, mu še dostopa ne daš, ne domene, ampak mu računaš par evrov za vsak popravek jedilnika/cenika,.. pa če hoče zamenjat providerja, mu ponudiš odkup domene po neki oderuški ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markus386 ()

spam321 ::

GummyBear je izjavil:

Na družbenih omrežjih gledam sponzorirane objave, kjer se oglašuje izdelava spletnih strani, trgovin, portalov do raznega spletnega marketinga pa SEO storitev itd. Resno, opažam, da je ta posel vse bolj razširjen. Po navadi odklikam na spletno stran, kjer preverim cenik in kdo stoji za agencijo in kakšne reference ima ta podjetnik (vse dobiš na Googlu in LinkedInu). Kar nekaj primerov sem zasledil, ko ima tip končano neko X srednjo šolo (lesarska, zdravstvena, vzgojiteljska, gradbena itd.), v biziju pa ima prijavljeno dejavnost "računalniško programiranje".

Bil sem v srednji računalniški šoli in iz prve roke vem, koliko truda je treba vložiti, da osvojiš osnovne koncepte programiranja. Od 30 sošolcev jih je 20 imelo probleme z razumevanjem "for" zank, "if" stavkov, rekurzivnih funkcij... da ostalih stvari niti ne omenjam. Šele po 15 letih programiranja (računalniško usmerjena srednja šola, računalniška fakulteta in ogromno vaje ter lastnih projektov), sem prišel na tak nivo, da znam izdelati karkoli (desktop aplikacija, spletna aplikacija, mobilna aplikacija) in so mi domači vsi aktualni programski/skriptni jeziki in veščine, ki jih mora programer poznati. Ne predstavljam pa si, da bi nek gradbenik samostojno pridobil toliko znanja, kot sem ga jaz v vsej svoji programerski karieri.

Sedaj pa razmišljam tako: Če zna nek vzgojitelj predšolskih otrok izdelati spletno stran, se je to izučil samostojno. Morda je opravil zgolj kakšen tečaj... pa še tukaj ne moreš spoznati vse teorije, kot bi jo tekom ustreznega šolanja. Glede na to, da ima človek prijavljeno dejavnost računalniško programiranje, koliko mu je programiranje domače? Je kdaj slišal za razrede, strukture in dedovanje? Bi sploh znal izdelati neko aplikacijo po moji želji? Ali pa se takšni posamezniki samo napiflajo Wordpressa ali Wixa (kar niti ni programiranje, ampak klikanje) in potem to prodajajo?


Programerji so sami sebi ukinili delovna mesta in si razvrednotili poklic z raznimi Wordpress, Magento, Wocommerci... vsak, ki ima 5min časa si lahk naštanca spletno stran... da je to kodno skrpucalo, nikogar ne zanima, družboslovci že znajo prodati svoje smeti, programerji pa delajo za drobtinice. Tko to je danes.

redtech je izjavil:

To niso programerske agencije. To je postalo premikanje kvadratkov po spletni strani in pisanje člankov brez pomena... dolgčas :D


In žal takšni nateguni vlečejo velike denarje (vidno že velikokrat)... programerji se la itak ne znajo prodajati in delajo za drobtinice. Tko to je danes.


Sicer pa konec koncev delamo vsi za denar. Zame je boljši tisti, ki ga več zasluži in zelo frustrirajoče je, da zmagujejo zblojeni družboslovi, ki programerati niti ne znano. Žal. Jebeš open source. Če ga ne bi bilo, bi bilo programerjem mnogo, mnogo, mnoooooogo lažje. In tudi neprimerno več EUREUREUR bi zaslužili, tlo pa bedaaaa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

Voluharr ::

Se vnaprej opravičujem izrazu, ampak dobiš cepca na hosting, ko jamra da ne dela, zraven pa 10-20 pluginov, enega čez drugega.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

HotBurek ::

Kako pa je recimo v gostinstvu? So tudi tam vsi, ki delajo kot natakar, z 3/4 letno gostinsko izobrazbo? Ali je tudi kak tak, ki nima gostinske izobrazbe?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

kuall ::

Ne vem zakaj ljudi tako moti, če natakar postane programer. to je zgodba o uspehu. moti naj te, če nekdo z diplomo dela kot prodajalec, kar je itak več takih primerov.

HotBurek ::

Zame to, da delo opravlja strokovno neprimerno izobražena oseba, ni uspeh.

Ter hkrati, zakaj bi me moralo motiti to, da oseba z trgovsko diplomo, dela kot prodajalec?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

kuall ::

To, da je strokovno neizobražena si ti sam sebi dopoveduješ, da bi se počutil bolj pametnega kot konkurenca.

Zakaj bi te moralo motiti, da dela oseba z diplomo kot prodajalec na blagajni? Kot eno že to, da ta oseba v tem delu ne uživa, nima dobre plače. Posledično če imaš kdaj s tako osebo kakšen tesnejši stik bo slabša kvaliteta izkušnje, ker je nezadovoljna s svojim življenjem.

Jaz gledam na take stvari bolj iz tega vidika: drugim želi kar si želiš zase. Pač višji nivo empatije po moje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

HotBurek ::

Oseba z gostinsko izobrazbo je:
- strokovno primerno izobražena za delo v gostinstvo
- strokovno neprimerno izobražena za delo programerja

Ampak ti praviš, da ni tako?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

korenje3 ::

Oseba z gostinsko izobrazbo je tam kjer je z razlogom. Taki nimajo mentalne kapacitete, da bi programirali. No mogoče so sposobni z visual basic narediti en GUI, ustavilo bi se pa pri algoritmih in ustrezni zasnovi programa.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

kuall ::

HotBurek je izjavil:

Ampak ti praviš, da ni tako?

Ja pravim, da ni tako. Izobrazba ni kakšno hudo merilo. Pravzaprav večina najuspešnejših ljudi zapusti šolo, preden jo zaključi.

Po drugi strani imaš polno izobraženih idiotov, ki delajo za minimalca.

HotBurek ::

Ok, velja.

Moji pogledi so nekako takole:
- izobrazba je (zelo) pomembno merilo
- večina uspešnih ljudi ima visoko raven strokovne izobrazbe (ali več njih)
- izobraženi ljudje, ki delajo za minimalca, niso idioti


Glede teh področji imama diametralno nasprotni pogled.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

kuall ::

HotBurek je izjavil:

- izobraženi ljudje, ki delajo za minimalca, niso idioti


A ti spadaš med njih?

HotBurek ::

Ne vem.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

spam321 ::

kuall je izjavil:

Ne vem zakaj ljudi tako moti, če natakar postane programer. to je zgodba o uspehu. moti naj te, če nekdo z diplomo dela kot prodajalec, kar je itak več takih primerov.


Problem takšnega kadra je, da zna edin nameščat wordpress in en plugin za drugim in ni malo slovenskih agencij, ki sploh nimajo zaposlenih programerjev. Potem pa imaš en kup pohekanih strani, strani, ki so zaradi počasnosti praktično neuporabne, strani s polno varnostnim luknjami, nezadovoljne stranke in seveda dumping cene zaradi teh bedakov. Sem bil v kar nekaj slovenskih spletnih agencijah in priznam, da me je vse skupaj precej zafrustriral, ko sem videl, kah ti bedaki počnejo. Najbolj frustrirajoče pa je to, da gre šefom finančno praviloma zelo dobro. Zakaj? Ker so to pač družboslovci, ki znajo prodajati. Pa čeprav drek, ki ga prodajajo kot zlato.

Shegevara ::

To, da se en zna prodat pač ni njegov problem. Tebe še nisem videl drugega kot jamrat. lej če si tako nadarjen in tako sposoben kot se sam opevaš bi se kopal v kešu. Tko pa v vsaki temi eno jokanje, nikoli ne priznaš kje si zaposlen in kaj delaš, samo eno brezvezno nabijanje in stokanje. Poznam v svoji stroki ogromno developerjev, front in backend pa nobeden nikoli ne jamra in vsi so dobro plačani, samo ti maš ene, sumim da izmišljene komplekse in trollaš po forumu te svoje žalostne zgodbice

dreta ::

Pac obstajajo poklici, katere se lahko priucis, kot natakar, programer, sofer,...

pffff ::

Dejansko celo pozdravljam "programerske agencije", web strani so bile absolutno predraga zadeva, zato so se vsi preselili na facebook. Presezek ponudnikov bo dobro poskrbel za to, da imajo firme spet svoje internetne strani, ne pa tistega smetisca. Tako, da... super.

dreta je izjavil:

Pac obstajajo poklici, katere se lahko priucis, kot natakar, programer, sofer,...


...javascriptas, zidar, polagalec ploscic, javanec, smetar, FRIjevc,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

sci3nc3 ::

Še moj pogled na to: Zaradi mene lahko spletno stran izdela picopek. Formalna izobrazba tu ni strogo merilo. Bi pa popizdil, če mi nekdo izdela spletno stran in ugotovim, da je šlampasto narejena ali če ga kasneje prosim za kakšen custom popravek in začne bluzit, da bi se popravku izognil, ker ga zaradi neznanja ni sposoben izvesti. Tu pa razumem OP.

Sicer pa kot je nekdo omenil, developerji si sami kopljete jamo z raznimi CMS sistemi. To delo bi lahko opravili vi in pri tem dobro zaslužili, ampak zaradi CMS-jev to namesto vas opravljajo zidarji in mizarji. Zanimivo bi bilo gledati, kaj bi se zgodilo, če se razne opensource CMS variante nehajo razvijati. Polovica takih podjetnikov bi takoj propadla, ker niso sposobni spisati niti hello world programčka. Ampak s takim trendom izdelava spletnih mest kmalu ne bo težja od urejanja dokumentov v Officih. Zlati časi programiranja so žal mimo... spletno stran lahko izdela že vsak, ki ima za vikend malo več časa in se mu ljubi stvari naučiti, lastnih rešitev pa slovenci nimamo (na povprečnem računalniku je večina programske opreme razvita nekje v tujini).

pffff ::

sci3nc3 je izjavil:

opensource CMS variante nehajo razvijati


Uf, tule si brcnil se v en detajl, ki je obupen... opensource... dejansko je krivda na upadu programerskih plac primarno na njem, dejansko sami sebi z njim zbijamo place. Zadeva izgleda kot bi se polagalec ploscic spravil te polagati zastonj. Ja, saj bi imel veliko narocil, sluzil pa ne bi ne on, ne vsi ostali ploscicarji, ki bi sicer nudili bolj kvalitetno storitev, ampak zastonj je pa zastonj.

Seveda me pa zanima, kdo zna danes brez open sourca sploh se karkoli narediti. Verjetno nihce mlajsi od 35 zagotovo ne.

sci3nc3 je izjavil:

Zlati časi programiranja so žal mimo... spletno stran lahko izdela že vsak, ki ima za vikend malo več časa in se mu ljubi stvari naučiti, lastnih rešitev pa slovenci nimamo (na povprečnem računalniku je večina programske opreme razvita nekje v tujini).


Zlati casi niso mimo, so pa zlati casi web-a, javascripta in mobilnih aplikacij. Skratka vsega, kjer so "programerska orodja" postala tako preprosta (oz. so bile naloge ze od zacetka preproste), da jih zna narediti vsak pek. In pekov je veliko in iz dneva v dan vec. Enako velja za firme, ki temeljijo na postavljanju nekih brezveznih web sistemov in pa seveda, tadaaa... mobilnih aplikacij. Za vsako najbolj trivialno zadevo obstaja vsaj 5 razlicic in dve novi sta v razvoju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Invictus ::

spam321 je izjavil:


Programerji so sami sebi ukinili delovna mesta in si razvrednotili poklic z raznimi Wordpress, Magento, Wocommerci... vsak, ki ima 5min časa si lahk naštanca spletno stran... da je to kodno skrpucalo, nikogar ne zanima, družboslovci že znajo prodati svoje smeti, programerji pa delajo za drobtinice. Tko to je danes.

Programerji ne delajo web strani...

Imajo dovolj drugega dela...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

spam321 ::

Invictus je izjavil:

spam321 je izjavil:


Programerji so sami sebi ukinili delovna mesta in si razvrednotili poklic z raznimi Wordpress, Magento, Wocommerci... vsak, ki ima 5min časa si lahk naštanca spletno stran... da je to kodno skrpucalo, nikogar ne zanima, družboslovci že znajo prodati svoje smeti, programerji pa delajo za drobtinice. Tko to je danes.

Programerji ne delajo web strani...

Imajo dovolj drugega dela...


LOL. Praktično skoraj VSE se je že preselilo ali se še bo na WEB.

mr_chai ::

spam321 je izjavil:

Invictus je izjavil:

spam321 je izjavil:


Programerji so sami sebi ukinili delovna mesta in si razvrednotili poklic z raznimi Wordpress, Magento, Wocommerci... vsak, ki ima 5min časa si lahk naštanca spletno stran... da je to kodno skrpucalo, nikogar ne zanima, družboslovci že znajo prodati svoje smeti, programerji pa delajo za drobtinice. Tko to je danes.

Programerji ne delajo web strani...

Imajo dovolj drugega dela...


LOL. Praktično skoraj VSE se je že preselilo ali se še bo na WEB.


Ja, sam za tebe WEB pomeni web stran, za programerje, pa je to samo eden izmed UI delov weba.

Mato989 ::

HotBurek je izjavil:

Oseba z gostinsko izobrazbo je:
- strokovno primerno izobražena za delo v gostinstvo
- strokovno neprimerno izobražena za delo programerja

Ampak ti praviš, da ni tako?


Torej hočeš rečt, da jaz ker imam VSŠ šolo informatike, pa si lahko napišem da sem programer ker imam šolo? Čeprav je moj max domet CSS/HTML/WORDPRESS in nekaj malega pythona in Javascripta? moj kolega ki pa je končal ekonomsko pa zna 20x več od mene v programiranju pa ne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

spam321 ::

mr_chai je izjavil:

spam321 je izjavil:

Invictus je izjavil:

spam321 je izjavil:


Programerji so sami sebi ukinili delovna mesta in si razvrednotili poklic z raznimi Wordpress, Magento, Wocommerci... vsak, ki ima 5min časa si lahk naštanca spletno stran... da je to kodno skrpucalo, nikogar ne zanima, družboslovci že znajo prodati svoje smeti, programerji pa delajo za drobtinice. Tko to je danes.

Programerji ne delajo web strani...

Imajo dovolj drugega dela...


LOL. Praktično skoraj VSE se je že preselilo ali se še bo na WEB.


Ja, sam za tebe WEB pomeni web stran, za programerje, pa je to samo eden izmed UI delov weba.


what?

showsover ::

G. Čaj verjetno želijo napisati, da je web samo ena od variacij front-end layerja.

Glugy ::

No ja tole je podobno ko eni pravijo da so poligloti ker znajo par stavkov v vsakem jeziku povedat. Pravi poliglot obvlada vse jezike ki jih govori; ne pa samo par stavkov. Ravno tako je vsak ki dve vrstici kode napiše "programer" ampak taprav programer je tisti ki dejansko obvlada vso teorijo in vse tipe programiranja. Verjetno bi bil primeren izraz kodna opica za nas ki nimamo faksa/šole računalništva

mr_chai ::

spam321 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

spam321 je izjavil:

Invictus je izjavil:

spam321 je izjavil:


Programerji so sami sebi ukinili delovna mesta in si razvrednotili poklic z raznimi Wordpress, Magento, Wocommerci... vsak, ki ima 5min časa si lahk naštanca spletno stran... da je to kodno skrpucalo, nikogar ne zanima, družboslovci že znajo prodati svoje smeti, programerji pa delajo za drobtinice. Tko to je danes.

Programerji ne delajo web strani...

Imajo dovolj drugega dela...


LOL. Praktično skoraj VSE se je že preselilo ali se še bo na WEB.


Ja, sam za tebe WEB pomeni web stran, za programerje, pa je to samo eden izmed UI delov weba.


what?


Da pojasnim, če slučajno ne razumeš. Invictus je napisal, da programerji po večini ne delajo spletnih strani. Ko greš ti na amazon, ebay ali netflix, je tisti HTML, CSS in javascript, ki se ti izvaja v brskaliku samo delček celotne aplikacije. So stvari v ozadju, ki tudi bazirajo na spletnih tehnologijah (npr web servisi, ki med sabo komunicirajo preko http protokola).

spam321 ::

Backend ustvari FRONTEND, pa naj bo to s PHP, JAVA, ASP.net ali Webservisi + Angular etc. (no tu frontend riše frontend) in še 1001 ostalih jezikov/knjižnjic/frameoworkov, ki rastejo kot gobe po dežju. Zame je WEB stran, WEB aplikacija CELOTA. Zdaj če nekdo z WEB stranjo mislil samo FRONTEND ima pač malo ČUDNO terminologijo. Pa tudi Frontend delajo programerji, sploh v kombinaciji s servisi, kjer se zadeva precej "zakomplicirala" z "onepagerji" tipa Angular etc. Tko da kaj Invictus sanja meni ni čisto jasno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

korenje3 ::

Ponavadi spletne strani vlečejo direktno iz SQL baz in ne iz programov v ozadju.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

spam321 ::

korenje3 je izjavil:

Ponavadi spletne strani vlečejo direktno iz SQL baz in ne iz programov v ozadju.


What? Podatkovne baze so za hranjenje podatkov. Najbolj priljubljene so relacijske. Kakšni programi v ozadju? Api? Saj ti tudi uporabljajo podatkovne baze. Eh...

korenje3 ::

Lahko imaš tako da na strežniku teče program, ki komunicira s sql bazo.
WEB vmesnik pa potem komunicira s tem programom.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

kuall ::

Invictus je dovolj neumen, da misli, da je web programiranje samo javascript. V resnici je lahko web programiranje eno težjih. Pri web programiranju se npr zelo veliko rabi sql, glavni jezik velikokrat. Pol imaš pa še 5 drugih jezikov. Medtem ko kje drugje uporabljaš 1,2 jezika in je lažje.

BigWhale ::

Jaz sem zadnjic keramicarja spraseval nekaj o glini. Fak. Tip ni mel pojma. Napiflal se je polagat te ploscice in zdaj sluzi s tem. Ce bi mogu svojo ploscico narest pa neb mel pojma. Vse kar zna je to, da gre v Bauhaus, kupi ploscice (pa se to mu morm jaz povedat katere) in lepilo in to je to. Orodje ma pa itak enak za vsako stranko.

Groza, res.

D4G4 ::

V tej temi voham predvsem fovšijo THE programerjev, ki jim manjka družboslovnega znanja in veščin in se zato ne znajo ustrezno prodati. Potem pa namesto, da bi delali na top projektih (kjer res rabiš vrhunsko programersko znanje), kucajo običajne spletne strani, kjer jih "FDV-jevci" peljejo scat z marketingom. Takšnim se je včasih reklo fahidioti.

Lahko nek THE programer piše najboljšo kodo na svetu, pa bo "FDV-jevc" zaslužil 3x več preprosto zato, ker ima širino, ki je programerju manjka.

Ozka usmerjenost in specializacija so vedno bolj domena raziskovalne sfere in top pozicij. Večina ljudi dela nekaj nivojev nižje, in tam ozka usmerjenost na neko področje prej škodi kot koristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: D4G4 ()

showsover ::

D4G4 je izjavil:

...prej škodi kot koristi.

Nekaj izhodišč imaš zagotovo pravilnih, ker biznis delajo ljudje (družba), ne (četudi superkakovostno) delo samo po sebi. Razne programerske skupnosti in agencije to vrzel sicer zmanjšujejo ampak brez stika s kupci nikakor ne gre. Kako kupce najti... Mogoče je družboslovje nujen pogoj, ni pa zadostno samo po sebi. Sodelovanje mora biti med tržniki (ki si bodo odrezali svoj kos, brez skrbi) in strokovnimi izvajalci. Če si zaposlen, veljajo drugačna pravila, kot če si topshit pogodbenik, včasih boljša, navadno slabša.

Kayzon ::

korenje3 je izjavil:

Oseba z gostinsko izobrazbo je tam kjer je z razlogom. Taki nimajo mentalne kapacitete, da bi programirali. No mogoče so sposobni z visual basic narediti en GUI, ustavilo bi se pa pri algoritmih in ustrezni zasnovi programa.


Prevec posplosujete,morda so tam ker jih je zivljenje prisililo v doticno stroko. Ce bi pa bili izpostavljeni raznim algoritmov in osnovam progamiranja bi ga osvojili scasoma,tudi ce njim ne bi sprva slo. Vse se da nauciti,odvisno je samo od tega koliko casa si pripravljen vloziti v nekaj.

korenje3 ::

Možgani se z leti zapečejo in po letih ne moreš doseči enakih mentalnih sposobnosti. So stvari, ki se jih preprosto ne da naučiti in zahteva mentalno energijo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

showsover ::

Zapečejo ja, če s širokimi izkušnjami, niti ni problem. Pač nisi več kolibri vrabec ampak kondor :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Zimonem ::

V ekosistemu imaš Kondorja, vrabca , deževnika...

Najveličastnejši je kondor, deževnik pa bolj ali manj brblja po dreku.
Ampak kot kaže bo najprej izumrl mrhovinar.
Hvala bogu da se nekdo ukvarja z interfejsom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

showsover ::

Zimonem je izjavil:

Ampak kot kaže bo najprej izumrl mrhovinar.

True... true...

PS: Je rekel - mrhovinar... :-/

5erson ::

Če hočeš delati WP spletne strani moraš državi prijavit dejavnost računalniško programiranje, tako zahteva birokracija.
Kdorkoli je že kadarkoli naredil kako spletno stran za stranko ve, da ni vse z rožicami postlano, tudi če je to samo klikanje. Res ni to neko komplicirano opravilo, za dobit material in se zmenit vse ostalo pa je potrebna svojevrstna spretnost in večina stroškov z izdelavo le-tega pade na tej postavki.

TheBlueOne ::

Kaj pa je narobe z WP stranmi? Imas cel team, ki ti dela update za od brskalnikov do varnosti.

In se to bo pocasi zgodovina. Trgovin in podobnih zadev bo vedno vec na platformah kot so shopify, ker ti postimajo vse od varnosti, placilnih opcij itn.

BigWhale ::

Za trgovine vecjega obsega storitve kot je Shopify niso primerne, ker ratajo zlo hitr kr drage. Je met ceneje ekipo, ki ti poskrbi za trgovino.

Zimonem ::

korenje3 je izjavil:

Ponavadi spletne strani vlečejo direktno iz SQL baz in ne iz programov v ozadju.

Daj malo več povej ziher je kul, Da povežeš bazo in statični del direkt.

Zimonem ::

Korenje daj no pokaži že to reč. Saj vem da kupuješ avto. Ampak vendarle.. vse. Nas zanima.

kuall ::

res, kako naj bi spletne strani vlekle iz programov v ozadju? tako, da ima program v ozadju v exeju pribito html kodo?
pravilno bi bilo, če bi rekel: program v ozadju se poveže na bazo in iz tistih podatkov zgenerira html, ali pa vrne kakšen json browserju.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekvalifikacija v programerja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
10710102 (6192) pffff
»

Karierna pot programerja brez računalniškega faksa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16626381 (21649) 111111111111
»

Koliko bi stala taksna sletna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
508804 (6096) TheBlueOne

Več podobnih tem