» »

Odstranitev skrbništva?

Odstranitev skrbništva?

Orbit89 ::

Nekam sumljivo se mi zdi, da je dobila moja mati skrbništvo ravno zdaj ko se rešuje dediščina.
Priporočte kakšnega odvetnika, ki bi mi pomagal to izničit?
  • zaklenil: bluefish ()

styrian ::

Nekateri naredijo tako, da dajo skrbništvo neki tretji osebi, ki ji zaupajo preko centra za socialno delo in ta potem da premoženje v prevzem materinemu potomcu, da se drugi potencialni dediči obrišejo pod nosom.

Orbit89 ::

Saj ravno to sumim:'(

styrian ::

Pa skrbiš za mamo?

Zimonem ::

Star si koliko? In nad kom je dobila skrbništvo po kom?

Orbit89 ::

styrian je izjavil:

Pa skrbiš za mamo?
seveda, ker je ena od redkih tradicionalnih žensk, ki jih poznam

Zimonem je izjavil:

Star si koliko? In nad kom je dobila skrbništvo po kom?
Imam 31 in verjetno so to zakuhali v tem dnevnem centru Barčica v katerem je že enih dvajset let. Te skrbnice sploh nisem še videl v živo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Orbit89 ()

mat xxl ::

UUU če so to Medvode okolica, bo hudo, če hitro ne ukrepaš.......

Orbit89 ::

mat xxl je izjavil:

UUU če so to Medvode okolica, bo hudo, če hitro ne ukrepaš.......
Saj zato sprašujem, če kdo pozna kakšnega odvetnika, ki je prav za to.

Ziga Dolhar ::

Pač pojdi do kakega odvetnika, ki se prvenstveno ukvarja z družinskim pravom. Kolega Tomaž Šešerko je kar dober v tem.
https://dolhar.si/

MIHAc27 ::

Sam za kakšne večje dvige, prodajo nepremičnine in podobno skrbnik nima pooblastila. Verjetno se pa lahko nabere malenkosti, ki na koncu nanesejo?

;-) ::

E pac nimas stika s s starsi da neves kdo ima skrbnistvo, pa te zanima samo dediscina...ne glumit da skrbis zanje. Lp

Orbit89 ::

MIHAc27 je izjavil:

Sam za kakšne večje dvige, prodajo nepremičnine in podobno skrbnik nima pooblastila. Verjetno se pa lahko nabere malenkosti, ki na koncu nanesejo?


Ja od njejnega očeta hiša se bo zdaj ocenjevala koliko ji pripada in verjetno zato so ji vzeli to pravico preventivno.

;-) je izjavil:

E pac nimas stika s s starsi da neves kdo ima skrbnistvo, pa te zanima samo dediscina...ne glumit da skrbis zanje. Lp

Ti lahko dokažem privatno, da živim z njo že vrsto let in to kljub temu, da me je moj ločen oče vabil v njegovo uspešno življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Orbit89 ()

mat xxl ::

;-) je izjavil:

E pac nimas stika s s starsi da neves kdo ima skrbnistvo, pa te zanima samo dediscina...ne glumit da skrbis zanje. Lp



Skrbništvo po novem, določa izključno sodišče in ne več CSD, veliko vprašanje pa je tu, na predlog koga je sodišče odločalo in , kako to, da se nisi že prej vključeval, če je Barka ali CSD podal, tak predlog. Skrbeti za morebitno bodočo bogato dediščino na tak, način, kot si ti zamišljaš, je povsem neprimerno in tu ne dvomim, da je sodišče ob pomoči CSD vse zelo dobro preverilo in konec koncev, če Barka skrbi in pomaga tvoji materi verjemi, da je , kljub vsemu tu še nadzorni organ, ki je CSD, kjer so zelo točno določena pravila, od popisa premoženja, do vsega drugega in zelo detajlno poročanje CSD ja okoli vsega tega. Sigurno je na vrednejšem lastništvu tvoje oskrbovane matere tudi plomba na vseh nepremičninah, tako, da morda se bojiš neupravičeno, sedaj, ko so nekaj naredili, prej se pa nisi brigal za mater ali ji pomagal.

Tako, da pozanimaj se, morda se najavi na pristojen CSD in se najprej poduči o vseh detajlih, tudi sam sem skrbnik, za očeta, pa mi verjemi, da je tak nadzor, dokler se ne razvije zaupanje, da skoraj ni možnosti zlorab. Sam sem sicer po posvetovanju z CSD prodal eno osebno vozilo in staro počitniško prikolico b skupni vrednosti manj, kot 5000 eur, pa so komisijo imenovali, ki je vse preverila, da nisem, kaj narobe naredil, ker je bilo proti volji osebe, nad katero imam skrbništvo, vendar meni je bilo jasno, da ta oseba nikoli več ne bo rabila teh stvari, saj je na invalidskem vozičku in zaradi starosti, ko je še lahko hodila izgubila izpit. Tako sem v bistvu zavaroval premoženje od te osebe, jasno pa ves denar je šel na račun oskrbovanca.

Tako, da v naprej skrbeti, za morebitno bodočo dediščino na tak način, ni ok, tudi barka, kot sem slišal dela ok in skrbi izključno in samo za dobro svojih oskrbovancev, kar je tudi prav in bodo naredili vse, da se bo imela tvoja mater super, ti se pa potrudi pa denar za sebe sam zasluži, če pa ga bo kasneje, po materini smrti, kaj ostalo, ga boš pa tako ali tako samo ti dobil.

Orbit89 ::

Ne gre se toliko za denar, ker čisto dovolj služim, da si lahko privoščim odvetnika in plačujem svojo polovico stroškov. Samo vem, da moji sorodniki z katerimi se tudi moja mati druži nimajo najlepšega mnenja o meni, ker se vedno bolj nagibam na desno politično stran. Najbolj sumljivo se mi zdi to ker je v istem psihičnem in fizičnem stanju že dvajset let, toda šele sedaj zgublja take pravice. Poleg tega bo zdaj še prisilno cepljena, kot vsi v Barčici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Orbit89 ()

Pimoz ::

Prisilno cepljena? Zajebavas?

;-) ::

Poleg tega bo zdaj še prisilno cepljena, kot vsi v Barčici.


V glavnem mati je polnoletna...ze po prvi izjavi se mi nisi zdel normalen sedaj se pa manj. Hvala bogu da mati razmislja trezno.

PS. Da ni OP kje kak K.Kamenik, ki je trenutno izpuscen.

matobeli ::

Mogoče je pa to razlog da želijo skrbništvo? Da lahko prisilno cepijo? Zih more bit nočna mora če se tvoji varovanci, ki so kritična skupina, ne želijo cepit.

Orbit89 ::

;-) je izjavil:

Poleg tega bo zdaj še prisilno cepljena, kot vsi v Barčici.


V glavnem mati je polnoletna...ze po prvi izjavi se mi nisi zdel normalen sedaj se pa manj. Hvala bogu da mati razmislja trezno.

PS. Da ni OP kje kak K.Kamenik, ki je trenutno izpuscen.


Malo se sam pozanimaj koliko poskrbijo za ljudi v teh dnevnih center. Jaz ti ne morem več kot toliko razkrit o sebi, ker so me že v preteklosti doxal.

Orbit89 ::

Sem ji dal navodila, da naj jutri zahteva natančno razlago zakaj rabi bit cepljena.
Sam gotovo bojo zakopleksano razložili in ona se ne bo vsega zapomnila.
Poročam jutri kar sem ugotovil.

D3m ::

Samo vem, da moji sorodniki z katerimi se tudi moja mati druži nimajo najlepšega mnenja o meni, ker se vedno bolj nagibam na desno politično stran.


Ermmmmm, zakaj je to sploh problem?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Orbit89 ::

D3m je izjavil:

Samo vem, da moji sorodniki z katerimi se tudi moja mati druži nimajo najlepšega mnenja o meni, ker se vedno bolj nagibam na desno politično stran.


Ermmmmm, zakaj je to sploh problem?

Ker so extremni liberal levičarji zato ker se ukvarjajo z prostitucijo, diskotekami, video producijo,...

bluefish ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Pač pojdi do kakega odvetnika, ki se prvenstveno ukvarja z družinskim pravom. Kolega Tomaž Šešerko je kar dober v tem.
Skratka, to je to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

MGTOW filozofija in odvetniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1088403 (6266) bluefish
»

Podhranjena otroka - zbiranju sredstev, obveščanje medijev in javnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10124347 (13303) stara mama
»

izposoja denarja od osebe z mentalno boleznijo?

Oddelek: Loža
214069 (3326) noraguta

Več podobnih tem