» »

Sonoff stikalo

Sonoff stikalo

marjan_h ::

Pred leti, je bilo sonoff stikalo za upravljanje luči zelo popularno. Celo na mimovrste so prodajali, vendar me zanima kje so vsi ti kupci dobili nulo v dozi za stikalo. Namreč sonoff stikalo za svoje napajanje (delovanje WIFI) potrebuje nulo. V vsaki normalni dozi je dovodni L in odvodni L, ki gre do luči. Včasih je bila še zemlja, vendar te se več ne potrebuje ker je stikalo plastično in ne kovinsko.

Karen ::

Nove instalacije imajo tudi nulo - če imaš cev mirno potegneš (to sem recimo naredil v mansardi). Na stari instalaciji v nadstropju sem imel pa srečo (PPL trožilnega so vlekli od doze zgoraj do stikala, tako da sem tretjo žilo porabil za nulo dol speljat iz doze zgoraj). Če imaš tako ni težav, če ne si pa screwed... rabiš stikalo ki ga napaja baterija, neke Tuya zadeve obstajajo sem zadnjič gledal, za tem poglej.

MacGyver141 ::

Tole rabiš: https://www.banggood.com/SONOFF-T4EU1C-...
Imaš pa tud podobno zadevo, ko na smart life aplikacijo laufa.

mjaa ::

Imas tudi Shellyje, ki naj bi delovali brez nule. Princip vseh teh je tak, da lahko cez zarnico tece majhen tok za napajanje kontrolerja, brez da bi pri tem ta svetila. Pri dolocenih vrstah zarnic se vzporedno prikljuci se upor.

styrian ::

Jaz sem kupil tega Sonoffa, ki naj bi deloval brez nule, vendar mi ne deluje pravilno. Vsake 3 minute se resetira (modro utripanje), poleg tega postane neobčutljiv na dotik (ne reagira na vsak pritisk).

Mogoče je kriva šibka Wi-Fi povezava ali pa kakšna interferenca z električnimi vodi. Pred kratkim sem zamenjal router, bom mogoče poskusil znova.

marjan_h ::

styrian je izjavil:

Jaz sem kupil tega Sonoffa, ki naj bi deloval brez nule, vendar mi ne deluje pravilno. Vsake 3 minute se resetira (modro utripanje), poleg tega postane neobčutljiv na dotik (ne reagira na vsak pritisk).

Mogoče je kriva šibka Wi-Fi povezava ali pa kakšna interferenca z električnimi vodi. Pred kratkim sem zamenjal router, bom mogoče poskusil znova.


Iz sheme vezave je razvidno, da je potrebno paralelno s porabnikom vezati kondenzator. Si to naredil?

Sicer sam ne vem, zakaj je to potrebno. Mogoče bosta uporabnika mirator ali starfotr vedla o tem povedati več.

A. Smith ::

marjan_h je izjavil:

Pred leti, je bilo sonoff stikalo za upravljanje luči zelo popularno. Celo na mimovrste so prodajali, vendar me zanima kje so vsi ti kupci dobili nulo v dozi za stikalo. Namreč sonoff stikalo za svoje napajanje (delovanje WIFI) potrebuje nulo. V vsaki normalni dozi je dovodni L in odvodni L, ki gre do luči. Včasih je bila še zemlja, vendar te se več ne potrebuje ker je stikalo plastično in ne kovinsko.


Dimmerji že dolgo obstajajo taki, ki ne rabijo ničle. Imaš fazo not in fazo ven in konec.

Sicer pa nulo v dozo za stikalo ni noben problem speljati. Cev doze stikala gre skoraj zagotovo pod strop v razdelilno dozo, not je pa tudi nula. Pač potegneš po cevi do doze s stikalom.

Jaz sem kupil tega Sonoffa, ki naj bi deloval brez nule, vendar mi ne deluje pravilno. Vsake 3 minute se resetira (modro utripanje), poleg tega postane neobčutljiv na dotik (ne reagira na vsak pritisk).

Če imaš žarnico, ki ni volframova, ali si prepričan, da je "dimmable"? Z žarnicami, ki niso dimmable, imajo ti dimmerji probleme in je lahko problem tudi pri pretvarjanju napetosti za wifi modul. Če ni volframova žarnica, poskusi za test z eno tako...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

servo ::

Če na stikalu nimaš nule lahko poskusiš z:
https://www.aliexpress.com/item/1005001...

ali v primeru dveh stikal za eno luč:
https://www.aliexpress.com/item/1005001...

v uporabi jih imam 8 kosov cca 1 leto in ni bilo še ene težave. Pa še v Home assistant se zlahka integrirajo (kot vsi Sonoff produkti)

darkolord ::

Stojijo v dozi za stikalo?

Aqara ima tole za Zigbee.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

servo ::

V dozo grejo še kar na tesno (po diagonali), ampak gre.

Karen ::

A. Smith je izjavil:


Sicer pa nulo v dozo za stikalo ni noben problem speljati. Cev doze stikala gre skoraj zagotovo pod strop v razdelilno dozo, not je pa tudi nula. Pač potegneš po cevi do doze s stikalom.

Dobrodošel k meni:-). Med dozo zgoraj in stikalom ni cevi, ampak je PPL kabel direkt v steni zafrajhan (tako se je delalo tam v 80ih letih prejšnjega stoletja - gips na PPL kabel vsake pol metra, pol pa zagladit steno. Tam kjer so bili dobre volje in imam 3 žilni kabel not ni problem, na tatretjo dam nulo, ampak nimam povsod. Tam kjer gresta pa samo dve da prekinjata fazo, je pa no-go. Notri so pa dajali kakor so imeli pač kabel pri roki kupljen, dvo- ali trižilnega. Žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()

marjan_h ::

A. Smith je izjavil:

marjan_h je izjavil:

Pred leti, je bilo sonoff stikalo za upravljanje luči zelo popularno. Celo na mimovrste so prodajali, vendar me zanima kje so vsi ti kupci dobili nulo v dozi za stikalo. Namreč sonoff stikalo za svoje napajanje (delovanje WIFI) potrebuje nulo. V vsaki normalni dozi je dovodni L in odvodni L, ki gre do luči. Včasih je bila še zemlja, vendar te se več ne potrebuje ker je stikalo plastično in ne kovinsko.


Dimmerji že dolgo obstajajo taki, ki ne rabijo ničle. Imaš fazo not in fazo ven in konec.

Sicer pa nulo v dozo za stikalo ni noben problem speljati. Cev doze stikala gre skoraj zagotovo pod strop v razdelilno dozo, not je pa tudi nula. Pač potegneš po cevi do doze s stikalom.

Jaz sem kupil tega Sonoffa, ki naj bi deloval brez nule, vendar mi ne deluje pravilno. Vsake 3 minute se resetira (modro utripanje), poleg tega postane neobčutljiv na dotik (ne reagira na vsak pritisk).

Če imaš žarnico, ki ni volframova, ali si prepričan, da je "dimmable"? Z žarnicami, ki niso dimmable, imajo ti dimmerji probleme in je lahko problem tudi pri pretvarjanju napetosti za wifi modul. Če ni volframova žarnica, poskusi za test z eno tako...


Torej se žarnice z volframovo nitko dajo zatemniti medtem ko imajo LED s tem probleme? Ali lahko še odgovoriš, zakaj se tisti kondenzator paralelno z lučjo veže?

Hvala.

joze67 ::

Če prav razumem: ko je stikalo zaprto, je na kontaktih potencial, katerega lahko uporabi za napajanje stikala. Ko pa je stikalo odprto, potenciala ni. Zato Sonoff 50x na sekundo malo ugasne žarnico - dovolj, da dobi sok zase. Da bi žarnica ne utripala, skrbi vzporedno vezan kondenzator.
vir

styrian ::

marjan_h je izjavil:

styrian je izjavil:

Jaz sem kupil tega Sonoffa, ki naj bi deloval brez nule, vendar mi ne deluje pravilno. Vsake 3 minute se resetira (modro utripanje), poleg tega postane neobčutljiv na dotik (ne reagira na vsak pritisk).

Mogoče je kriva šibka Wi-Fi povezava ali pa kakšna interferenca z električnimi vodi. Pred kratkim sem zamenjal router, bom mogoče poskusil znova.


Iz sheme vezave je razvidno, da je potrebno paralelno s porabnikom vezati kondenzator. Si to naredil?

Sicer sam ne vem, zakaj je to potrebno. Mogoče bosta uporabnika mirator ali starfotr vedla o tem povedati več.


Ja, seveda sem vezal kondenzator. Brez njega itak ne deluje.

marjan_h ::

Ok, si poskusil to kar je uporabnik A.Smith napisal?

Jaz ga nisem razumel prav dobro glede:

Torej se žarnice z volframovo nitko dajo zatemniti medtem ko imajo LED s tem probleme?

styrian ::

Mislim da ni to. Sem sprobal z navadnimi, halogenimi in LED.

V dozi imam zelo malo prostora, saj je notri še napeljava, ki vodi naprej do vtikačev. Sonoffa sploh ne dobim v celoti notri, poleg tega ni narejen na naš sistem, kjer se zatiči razširijo s šraufanjem, tako da bi bilo potrebno dodatno vrtati luknje.

Zanimivo je da senzor dotika bolje deluje, če ga pustim nekoliko izven doze.

petron ::

Mene pa zanima kako je s tem če maš pulzno stikalo (nimam opcije dodat še eno žico).
Bi ta shelly deloval u kombinaciji s pulznim?
Ali bi lahko kar nadomestil pulzno?

petron ::

Aja zdaj imam ta rele.

joze67 ::

Shelly bi lahko nadomestil ta rele, samo ne out of the box in predvsem ne brez dodatne žice. Na priključkih vidiš zlovešča N in L, ti pa imaš v roki (ne dobesedno, upam) samo L.

petron ::

Hvala za odgovor.
Obstaja tak rele ki bi bil še wireless?

darkolord ::

Da. AQARA SSM-U02

petron ::

Vidim da deluje preko zigbee-ja.
Mi ne diši še en dodatni hub.(Trenutno imam echo dot3 in broadlink rm3 za IR)

mirator ::

marjan_h je izjavil:

... Ali lahko še odgovoriš, zakaj se tisti kondenzator paralelno z lučjo veže?Hvala.

To ni kondenzator temveč filter proti flikerjem. Ne poznam točno sestave vezja, vendar je poleg kondenzatorja verjetno tudi dušilka in kakšen upor.

joze67 ::

petron je izjavil:

Hvala za odgovor.
Obstaja tak rele ki bi bil še wireless?
Kupiš stikalo z RF daljinsko tipko in WiFi. Sonoff ima take v ponudbi, tudi LoraTap. Obstoječo žico fiksno zvežeš, (pred tem) namestiš stikalo fizično k porabniku (tam sta L in N). V stikalu moraš flashat s svojim sw, ki simulira izklop po 10 min, ali pa greš na home automation in to rešuješ tam.
Torej potrebuješ stikalo z RF daljincem, katerega (stikalo, ne daljinca) se da flashat (verjetno se da vsakega, samo pri enih nimaš pomoči).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2465418043 (34) floyd1
»

pametno wifi stikalo 220v na senzor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
289185 (1355) laguna1
»

vtičnice, stikala za luči... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5616202 (7580) marjan_h
»

Vezava kopalniškega stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4320209 (8532) marjan_h
»

vezava električnega switcha

Oddelek: Loža
10998 (857) fikus_

Več podobnih tem