» »

Nvidia namenoma prepolovila hash rate na Geforceu RTX 3060

1
2
3

Bwaze6 ::

Da so kriptorudarji in ostali kriptonavdušenci rak rana trenutne dobe, in krivi za večino tegob tega sveta, se strinjam tudi sam. Še globalno segrevanje jim pripisujem, pred njimi ga ni bilo.

Pa še vsiljivo se okrog hvalijo, da nekaj prinašajo družbi. Matr vola, rondo smo jim posvetili v Kranju. Se kaj zbirate tam na sredi, objemate sveti simbol?

globoko grlo je izjavil:

A AMD ne bo pa nič gimpal kartic? :)
Vidim Nvidio kako bo svoje kartice kastrirala, AMDju se bo pa smejal, pol pa svizec zavije čokolado ...


Če bo Nvidia prepolovila hashrate v vseh modelih, bo seveda AMD zanimiv za kriptorudarje:



Zato se tega ni bati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

m0LN4r ::

Sem vceraj na ene drugem forumu videl, kako je en prodajal 5700XT rabljeno. In sicer:
Prodajam 5700XT - zacetna cena 500eur.
Prvi napise, kupim za 500. Nekaj ur za tem, ze drugi, kupim takoj za 600. Deal!

Bolano.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bwaze6 ::

Ja, jaz se že pripravljam na nekaj podobnega s svojo RTX 3080, če bo pri RTX 3080 Ti mining gimpan. Predvidevam, da bi bilo to orodje za sposobnega rudarja vredno vsaj nekaj tisočakov?

m0LN4r ::

Nekaj takega, ce bo BTC sel se gor, novi GPUji pa gimpani bi znal za navadno 3060Ti gladko dobiti cez jurja za 3080 pa 2 jurja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Senior Dev ::

Mam nekako filing da bo tako stanje ostalo še par let. Upam, da se ne motim.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Bwaze6 ::

Zakaj pa samo par let? Zakaj ne "tisočletni rajh" naših novih lastnikov (če bo vse ostalo na svetu razvrednoteno v primerjavi s kriptobalonom)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

hamez66 ::

Ko migriramo na eth 2, bo mining zabave z grafičnimi konec. Pol bomo lahko samo upali, da bo kdo naredil coin, ki bo znal rudarit tako, da bo stranski produkt rudarjenja za kaj koristen. Npr. kakšen protein folding ali kaj podobnega.

Bwaze6 ::

Hahaha, o tej bodoči uporabnosti kriptorudarjenja poslušamo že od same vpeljavitve koncepta. Nikomur ni do tega, očitno.

Senior Dev ::

Glavno je da se zasluži čimveč v čimkrajšem času. Komu je mar za rešitev sveta?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Bwaze6 ::

In pri tem se grebete za drobtinice, večino svetovnih kriptovalut pa je v lasti nekaj računov - in sanja se vam ne, komu delate to neizmerno bogastvo.

Bwaze6 ::

m0LN4r je izjavil:

Nekaj takega, ce bo BTC sel se gor, novi GPUji pa gimpani bi znal za navadno 3060Ti gladko dobiti cez jurja za 3080 pa 2 jurja.


Premalo, mnogo premalo. Na Geizhals je zdajle najcenejša RTX 3080 2000 EUR. :)

Glugy ::

Duopol se samo še bolj poudari vsakič ko rudarji zavohajo denar ( pa ne gre tle za igračarske veseljake ki obstrani rudarijo ampak rudarske farme ). To ni vzdržno. Rabimo 5 konkurentov drgač to predolg traja da grejo po rudarski mrzlici kartice na manj divjo raven. Čeprav če tko pogledamo ista klasa kartic gre vsako generacijo v dražje vode. Ljudje to sprejemajo ker nimajo kej dosti izbire; če hočejo isti blišč generacije morajo posegati po čedalje dražjih karticah. Samo vseeno. Se mi zdi da se bo čedalje gledal na generacije kartic kot nekaj bolj ko ne teoretičnega; praktično se bo pa kupovalo 2 generaciji nazaj.

Če hočejo Google, Amazon pa Facebook razbit pa naj še Nvidio pa AMD da bomo mel konkurenco tko k se zagre.

Silici ::

GTX 1600 serijo so naredil po hitrem postopku, zakaj ne še GTX 3600.

MrStein ::

Bwaze6 je izjavil:

prodajni saloni tožijo nad izgubo dobička, ker morajo nižati cene avtom, ki so praktično leto neprodani...

URL please.
Do teh krepko znižanih cen vozil.

PS: zanič modele, ki jih niti pred epidemijo noben ni kupoval, ne rabiš lepiti
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Horas ::

Mato989 je izjavil:

Geho je izjavil:

Ja hvala bogu, ker je res podlo, da moramo potem tisti., ki rabimo grafično za grafiko plačevati več zaradi takih, ki lahko kupijo celo zalogo... Dej najte si druge mlinčke kriptarji prosim.


Uboscek en, kdo pa te sili da moras kupit grafo


kaj si pa ti glasn, v sosednji temi že tedne jokaš da ni grafe da bi jo kupil ker so predrage, pa da računaš na junij da boš lahk kupil ker bi naj cene dol šle.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Bwaze6 ::

MrStein je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

prodajni saloni tožijo nad izgubo dobička, ker morajo nižati cene avtom, ki so praktično leto neprodani...

URL please.
Do teh krepko znižanih cen vozil.

PS: zanič modele, ki jih niti pred epidemijo noben ni kupoval, ne rabiš lepiti


Only One Non-American Car Enters List Of 10 Most Unsold 2020 Inventory

In line with the sales turmoil last year, car brands also reflected a massive surplus of inventory of unsold 2020 model year vehicles. While this can be good for current buyers (since they will have the option to go for the newest 2021 model year or a slightly dated 2020 model), an iSeeCars study of over 700,000 new cars for sale shows the vehicle nameplates with the most unsold 2020 inventory.


In to po tem, ko so že lani tožili, da so težave z dobavo avtov zaradi zastojev v proizvodnji.

MrStein ::

Mislil sem link na konkreten avto z opazno nižjo ceno.
Nekaj kar lahko dejansko kupim. Po nižji ceni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bwaze6 ::

V temi "Nvidia namenoma prepolovila hash rate na Geforcu RTX 3060" na portalu Slo-tech? Si prepričan, da nisi malce zašel?

MrStein ::

Nisem jaz načel te teme. ;)

Lahko mi ZS pošlješ. Ali daš v temo "Dobre cene". Ali priznaš, da te ponudbe v resnici ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Bwaze6 ::

Haha, zmeni se s študijo strani iSeeCars.

Senior Dev ::

Provizije so res oderuške. Nazadnje sem dal 1000€ posredniku za faking 10 kartic. Je pa kripto vsaj nekaj pozitivnega v tem krutem koronskem času.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

hamez66 ::

Senior Dev je izjavil:

Provizije so res oderuške. Nazadnje sem dal 1000€ posredniku za faking 10 kartic. Je pa kripto vsaj nekaj pozitivnega v tem krutem koronskem času.


Haha pol ti zdej dejansko rudariš, ali samo malo trolaš? :) 2.5 GH je kar precej.

Heisenberg ::

pffff je izjavil:

Oz.:

"Aja, trgujes s kriptovalutami, se bom raje druzil s kom drugim, sorry ampak od svojih znancev (kaj sele prijateljev) zahtevam doloceno mero postenosti in intelekta.". In, se razume, povej mi s kom se druzis in povem ti kdo si.

Še bolje da se ne družiš s Kriptomaniaki, da ne bi slučajno spraskal mojega Lambota

Bwaze6 ::

Namišljene praske na namišljenem lambotu si lahko tudi odmisliš.

;)

Senior Dev ::

hamez66 je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Provizije so res oderuške. Nazadnje sem dal 1000€ posredniku za faking 10 kartic. Je pa kripto vsaj nekaj pozitivnega v tem krutem koronskem času.


Haha pol ti zdej dejansko rudariš, ali samo malo trolaš? :) 2.5 GH je kar precej.

Zgleda da bom moral celo dejavnost prijavit ker je šlo malo predaleč. Na začetku sem mislil met samo 10 kartic. :)):)):))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Bwaze6 ::

Namišljene kartice lahko seveda prav tako namišljeno prijaviš.

hamez66 ::

Ja biznis je dober. Še 2 meseca, pa bo vse poplačano, mogoče že prej.

Senior Dev ::

Fatnje, šele začelo se je. Pripnite pasove, Bwaze6, moon soon!!! Mjau! :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Bwaze6 ::

Šele?

A ni Senior Dev jasno in glasno neštetokrat zapisal, da tako 3080 kot 3090 dobiš povrnjene v nekaj dneh rudarjenja? You're doing it wrong!

Mogoče ima pa posebne odjemalce za eko prirudarjene bio ethre, in zanje plačajo več? :))

7982884e ::

Bwaze6 je izjavil:

To jokanje avtoindustrije mi tudi ni čisto jasno. Govorimo o majhnih perifernih čipkih, ne zmogljivih procesorjih za samovozeča vozila. In prodaja avtov ni strmoglavila zaradi pomanjkanja vozil v salonih, ker ne morejo izdelovati novih zaradi počasnosti TSMCja - še več, prodajni saloni tožijo nad izgubo dobička, ker morajo nižati cene avtom, ki so praktično leto neprodani... Tole prelaganje krivde na dobavitelje procesorjev se mi zdi kot iskanje grešnega kozla. Bo ameriška avtoindustrija od Južne Koreje zahtevala reparacije za vso nastalo škodo zaradi nizke prodaje (kljub zalogi neprodanih vozil)?

1. tsmc je tajvanski, ne juznokorejski
2. noben ne prelaga krivde
3. noben ne zahteva repatriacijo
4. gre se samo za to, da vlade diplomatsko pritiskajo na TSMC, da preuredi prioritete
5. majhnost cipov nima veze, ce pa avta ne mores izdelat brez njega, in ce cipa ne dobis.
6. TSMC ima vso pravico odjebat. pa jih pac ne bo, ker v tej situaciji se je pametno "lepo" obnasati in imeti korist od tega.

ni raketna znanost.

Senior Dev ::

Bwaze6 je izjavil:

Šele?

A ni Senior Dev jasno in glasno neštetokrat zapisal, da tako 3080 kot 3090 dobiš povrnjene v nekaj dneh rudarjenja? You're doing it wrong!

Mogoče ima pa posebne odjemalce za eko prirudarjene bio ethre, in zanje plačajo več? :))

Kako ne razumeš sarkazma. Valda se RTX 3090 ne uporablja za rudarjenje, niti RTX 3080. Joj, Bwaze6, si ti en Gustek. :D
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Bwaze6 ::

Senior Dev:

16. jan 2021:
Saj to par dni in jih z rudarjenjem pokriješ.

20. jan 2021:
Kartico za 2000EUR pokriješ v parih dneh rudarjenja.

21. jan 2021:
Dobro si to zadel. Zdaj pa samo narudarit vsak dan po 100EUR in si na konju.

22. jan 2021:
Boljše da bi narudaril vsak dan z njo po 100 ali 200 eur kot pa da jo prodaš.

In to je ciljalo na RTX 3080 in 3090. Sarkazem detektor imam pa izklopljen na netu.

hamez66 ::

Ja, sam to se je itak hecal. Zdej verjetno se heca, da ima 40 kartic, ampak lej, mogoče se mu je pa kje valjalo 25 jurjev, pa jih je nabavil. 3080 drugače zdaj naredi okoli 10 eur na dan profita oz 300 eur na mesec pred davkom. Jaz sem zanjo dal 950 eur, tako da smo verjetno že blizu točke povrnitve stroška.

Mato989 ::

Horas je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Geho je izjavil:

Ja hvala bogu, ker je res podlo, da moramo potem tisti., ki rabimo grafično za grafiko plačevati več zaradi takih, ki lahko kupijo celo zalogo... Dej najte si druge mlinčke kriptarji prosim.


Uboscek en, kdo pa te sili da moras kupit grafo


kaj si pa ti glasn, v sosednji temi že tedne jokaš da ni grafe da bi jo kupil ker so predrage, pa da računaš na junij da boš lahk kupil ker bi naj cene dol šle.



Jaz ne jokam jaz povem, ampak ko bo junij ce bom rabil grafo bom dal kolikor pac bo ce pa ne pa ne

Je zlo simpl ali placaj ali pa ne kupi sili me nihce
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Senior Dev ::

Če si že 10 let v kripto poslu in nimaš za grafično se je malo za zamislit.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

LeQuack ::

MrStein je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

prodajni saloni tožijo nad izgubo dobička, ker morajo nižati cene avtom, ki so praktično leto neprodani...

URL please.
Do teh krepko znižanih cen vozil.

PS: zanič modele, ki jih niti pred epidemijo noben ni kupoval, ne rabiš lepiti


Se strinjam, nobenih popustov ni ali pa so minimalni. Še predobro jim gre.

Bwaze6 je izjavil:

Šele?

A ni Senior Dev jasno in glasno neštetokrat zapisal, da tako 3080 kot 3090 dobiš povrnjene v nekaj dneh rudarjenja? You're doing it wrong!

Mogoče ima pa posebne odjemalce za eko prirudarjene bio ethre, in zanje plačajo več? :))


Idealno je da kradeš elektriko iz Tesla superchargerja, ne vem kolk je tam 70kW al nek, to lahko kar nekaj kartic napaja.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

scythe ::

hamez66 je izjavil:

Ja, sam to se je itak hecal. Zdej verjetno se heca, da ima 40 kartic, ampak lej, mogoče se mu je pa kje valjalo 25 jurjev, pa jih je nabavil. 3080 drugače zdaj naredi okoli 10 eur na dan profita oz 300 eur na mesec pred davkom. Jaz sem zanjo dal 950 eur, tako da smo verjetno že blizu točke povrnitve stroška.


Dokler človek ne pokaže riga, se ne verjame nič. Trollov je vse več, eni si tak ego dvigujejo ;) Poglej si pretekle poste od Senior Dev in kripto splošna debata, on je bil vedno zraven pri vsakem coinu, ki je naredil pump 100-900%. Pol ti je vse jasno ;)

 troll

troll

pffff ::

FireSnake je izjavil:

pffff je izjavil:


"Aja, trgujes s kriptovalutami, se bom raje druzil s kom drugim."


Ljudi tvojega kova bi se jaz ognil v velikem loku. Sem kar vesel, da te ne poznam.

Zakaj?

Oholih ljudi, ki se niso voljni ničesar naučiti, hkrati pa jih žre zavist, se pač ogibam.
In to mi tudi odlično uspeva in prav nič ne zamujam.



No tule bom dal pa lep primer, zakaj se je kriptomesetarjem za izgobiti. Tule je lepo razgalil projeciranje svoje osebnosti na mene in v njej predvsem veliko razlozil o sebi. Ne, da mu odlicno uspeva ampak da je ohol in zavisten, kar se pa seveda tudi odlicno ujema z zeljami za hitrim zasluzkom in pripravljenost nategniti kogarkoli za svojo korist.

Se enkrat, poden od ljudi, cimdlje stran.

pffff ::

bbbbbb2015 je izjavil:

pffff je izjavil:

Ma ja, tole je pljunek v morje, v naslenjem momemntu jim bo nekdo popatchal driverje (in upam, da ne bo objavil). Ce mi kdo fino placa v fizicni valuti vnaprej mu jih morda jaz, sicer bolj zato, da zeznem nvidine marketing barabe, saj so edini, ki mi grejo na k* bolj kot kriptovalutarski goljufi, korporacijski goljufi.


To je huda bedarija s strani Nvidie. Ko sem se jaz rudaril, sem vse kartice po tem prodal kot grafične. Vedno sem videl dodano vrednost v tem, da po tem, ko je kartica odslužila svoje kot kripto, je še normalno funkcionirala nekomu kot grafična.

Ne bi kupoval samo kripto-hash kartic nikoli. Ker ko je kartica obsolete, to pa so več ali manj vse, nimaš z njo kaj početi.


Ne ne, nisi razumel, to je genialna in do obisti pokvarjena poteza, vredna korporacije.

Opazili so problem, kartice so prodajali kriptoknapom, gamerji pa jih niso vec kupovali, ker preprosto niso bili pripravljeni toliko placati.

Torej, kartice naredis neuporabne za kriptoknape, in poberes cekin od gamerjev, hkrati pa das ven drug produkt, ki je identicen, morda se malo cenejsi za izdelati, na njega pa navijes ceno, ravno prav, toliko, da poberes cekin od pohlepnih kriptoknapov, ampak se jim pa zazres se malo bolj v zasluzek, pa se navijas in spuscas jo lahko glede na tecaj konkretnih kriptozetonov.

Ravno zato sem pripravljen tukaj kriptogoljufom pomagati in popatchati driverje, samo zato, da pohlepni korporaciji in nekemu pokvarjencu, ki si je to zmislil, zjebem poslovni model. Ampak se razume, za to bom pa mastno zaracunal v "fiat" valuti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: hamez66 ()

Senior Dev ::

Ti najprej sebi namesti nove driverje. S temi ne boš prišel daleč, prijatelj.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

pffff ::

Senior Dev je izjavil:

Ti najprej sebi namesti nove driverje. S temi ne boš prišel daleč, prijatelj.


To pa ti mislis.

Bwaze6 ::

pffff je izjavil:


Ravno zato sem pripravljen tukaj kriptogoljufom pomagati in popatchati driverje, samo zato, da pohlepni korporaciji in nekemu pokvarjencu, ki si je to zmislil, zjebem poslovni model. Ampak se razume, za to bom pa mastno zaracunal v "fiat" valuti.


Hvalevredno poslanstvo (not!), da pa ne boš po nepotrebnem tratil svojega velesposobnega programerskega časa pa ti lahko razkrijem, da so že zagnali RTX 3060 s spremenjenim ID v drugo kartico, pa to ni spremenilo gimpanja, tako da tvoje "patchanje driverjev" ne bo naredilo popolnoma nič.

Lahko pa seveda za "patchane driverje" "mastno računaš v fiat valuti", bojda se stvarem kot so prevara, poslovna goljufija v sodobnem ekonomskem jeziku reče "priložnost".

pffff ::

Bwaze6 je izjavil:

pffff je izjavil:


Ravno zato sem pripravljen tukaj kriptogoljufom pomagati in popatchati driverje, samo zato, da pohlepni korporaciji in nekemu pokvarjencu, ki si je to zmislil, zjebem poslovni model. Ampak se razume, za to bom pa mastno zaracunal v "fiat" valuti.


Hvalevredno poslanstvo (not!), da pa ne boš po nepotrebnem tratil svojega velesposobnega programerskega časa pa ti lahko razkrijem, da so že zagnali RTX 3060 s spremenjenim ID v drugo kartico, pa to ni spremenilo gimpanja, tako da tvoje "patchanje driverjev" ne bo naredilo popolnoma nič.

Lahko pa seveda za "patchane driverje" "mastno računaš v fiat valuti", bojda se stvarem kot so prevara, poslovna goljufija v sodobnem ekonomskem jeziku reče "priložnost".


Ne sekiraj se, slo se je za odreti najvecji poden clovestva. Denarja ne rabim.

Zanimivo, kako so se najvecje pizde clovestva (razen dolocenih korporacij), vedno pripravljene samoreklamirati. Kaj naj ti recem, ne glede koliko zasluzis, vreden si manj od podgane v knalaizaciji. Zajedalec. Klop. Ne gre biti posten, mar ne? Nimas nic, kar bi clovestvo rabilo Bom raje rekel, da si nekaj, cesar bi se clovestvo rado znebilo. Za lastno dobro.

(ne se tolazit, vsaka podgana ima visoko samopodobo, dokler ji nekdo ne servira strihnih, scasoma bo zmanjlkalo prostorov tudi za goljufe, ki prodajajo "macka v zaklju" in si mislijo kaksne "face" so).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

pffff ::

In seveda, se je izkazalo ob poplavi ponudb, da primitivci, ki tule propagirajo kriptovalute in svoje "bogastvo", nimajo "fiata" za stran metati, tudi, ce bi lahko oplemenitil njihovo premozenje, ni bilo ponudb. Niti teoreticnih. Kar samo dokazuje, da so uboge pare, ki bi rade dale vtis, da so vsaj v prodaji nicvrednih stevilk uspesni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Senior Dev ::

Kaj pa se tebi dogaja? Depresija? Da si ne boš vzel življenja. Pa saj bo bolje... :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

NubCake ::

LeQuack je izjavil:

A naj nej bi bil zunaj že Eth 2.0 ki bi naredil to rudarjenje obsolete?

ETH 2.0 še VSAJ 1 leto ne bo, bolj realno je 2-3 leta.

Geho je izjavil:

Ja hvala bogu, ker je res podlo, da moramo potem tisti., ki rabimo grafično za grafiko plačevati več zaradi takih, ki lahko kupijo celo zalogo... Dej najte si druge mlinčke kriptarji prosim.

ajdov ::

Če bi nvidia hotela, da dobijo gamerji kartice, bi jih prodajali na svoji spletni strani, max 1 na eno osebo/mesec.

Ampak valda jih raje prodajo minerjem, ki od enkrat kupijo celo paleto.

Mato989 ::

ajdov je izjavil:

Če bi nvidia hotela, da dobijo gamerji kartice, bi jih prodajali na svoji spletni strani, max 1 na eno osebo/mesec.

Ampak valda jih raje prodajo minerjem, ki od enkrat kupijo celo paleto.


Tako je, to pove vse
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Prodam 3060Ti FE - zacetna cena 1500. Z legit racunom, nic preko firme.
Narudarite lahko ca. 3000 v enem letu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

LeQuack ::

Zakaj pa sam ne narudariš? Zakaj prodajaš gos ki leže zlata jajca?
Quack !
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia namenoma prepolovila hash rate na Geforceu RTX 3060 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
11217713 (11339) MrStein
»

Nvidii grozi tožba, ker so delnice izgubile polovico vrednosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
9121380 (16693) MrStein
»

Nvidia Volta (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
795113243 (65236) tikitoki

Več podobnih tem