» »

Wine(emulator) in Mandrake 9.1 - config??

Wine(emulator) in Mandrake 9.1 - config??

--Switch-- ::

Lp.
Imam mandrake 9.1 in najnovejši wine. Gledal sm po vseh faq-ih in how to -jih ampak mi nikakor ne rata zagnat(npr.notepada). Vrze mi naslednji error:

[ales@Siol ales]$ wine "home/ales/Documents/wine/notepad.exe"
Could not stat /home/ales/.wine/${HOME} (No such file or directory), ignoring drive H:
Could not stat /tmp/winetmp-${USER} (No such file or directory), ignoring drive I:
Warning: could not find wine config [Drive x] entry for current working directory /home/ales; starting in windows directory.
Invalid path L"I:\\" for L"temp" directory: does not exist.
Perhaps you have not properly edited your Wine configuration file (/home/ales/.wine/config)
[ales@Siol ales]$

Kako naj ta drive x skonfiguriram! Kaj pomeni $home kaj morem tako mapo nardit? Jst bi rad določu svoje directorije kje naj bo temp, c:, ... !Nameščene imam samo linuxe rocno sm naredu mape windows,system(v enem howto piše da mors to nardit)...ampak res nevem vec kaj. Se sploh da uporabljat wine brez nameščenih windowsov sej se da?samo kako? Za naprimer zagnat kazaalite je treba neke dllje dobit ampak notepad ne rabi nič al ja? Lepo bi prosu kakšnega ki mu je uspelo usposobit wine da mi lepo korak za korakom razloži kako in kaj! Vem da je na googlu miljon vodičev kako skonfigurirat wine ali pa kako zagnat kazaa ampak mi ne rata ker mi še zaganjanje iz konzole povzroča težave!

Hvala!

Jebiveter ::

1. probaj uporabit "wineconfig"
2. probaj updejtat wine
3. po updejtu probaj uporabit "wineconfig"
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Aspirinix ::

wineconfig-pl
Vsaj tako je bilo preden si ga zagnal prvič za konfiguracijo.

--Switch-- ::

Sm malo brskal po winehq.com pa sm našu pdf document kjer je vse razlozeno...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Ubuntu] CUPS in gonilniki za Canon tiskalnik

Oddelek: Programska oprema
101901 (1791) Icematxyz
»

[Debian] Po dveh dneh uporabe sem ga sesul :S

Oddelek: Operacijski sistemi
101902 (1649) Ice-Heki
»

GCC 4.0!

Oddelek: Programiranje
362467 (1711) 64202
»

EZ portal problem!

Oddelek: Izdelava spletišč
91250 (1170) roli
»

Linux internet povezava problem

Oddelek: Operacijski sistemi
441893 (1508) dr.J

Več podobnih tem