» »

Nazaj na Amazon - DHL paketomat?

Nazaj na Amazon - DHL paketomat?

Raindancer ::

Torej, zadeva je, da je izdelek, ki so mi ga poslali iz Amazon.de, zanič, vendar pa vseeno zahtevajo, da se pošlje nazaj, preden izvedejo vračilo kupnine. In zdaj me zanima, če je kdo od vas že koristil DHL paketomat s tipkovnico. Kakšen je postopek, da paketič pristane noter?

Hvala za odgovore in lep pozdrav,

Raindancer

Kodrnusa ::

Nes na posto. Ne rabis nic placat, samo kodo poves. Pri vracilu kliknes da vracas preko dhl in dobis kodo ki jo poves na okencu. Posta ima pogodbo z amazonom. Za paketomat ne bi vedel. Dhl bos moral placat, pa se ti vrnejo samo do 8 pa se neki EUR (amazon). Pošta je the way to go. Nas dhl nima pogodbe z nemskim dhlom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Raindancer ::

Ok, pošta torej. Zanima pa me, katero kodo misliš, ker so trenutno na tisti plati tri kode. Misliš tisto pod Identifier?

Hvala in lp,

Raindancer

Kodrnusa ::

Mas 2. Monosti vracila. 1 preko dhl in ena preko ne vem tocno ampak da sam izberes pa ti naknadno vrnejo postnino. Izberi prvo - dhl in dobis neke kode. Na posti poves eno od teh kod. In reseno. Ne vem tocno kera koda. ;)
Ce si ze izbral drugo da sam posljes preko svojega ponudnika, potem preklici vracilo, in potem spet das vracilo, da ti ponudi dhl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Vuli ::

verjetno je mišljen dhl.de(navadna pošta) ne dhl express.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Kodrnusa ::

Ja dhl nemska posta ma pogdbo z našo pošto

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Kumbaja ::

Raindancer je izjavil:

Ok, pošta torej. Zanima pa me, katero kodo misliš, ker so trenutno na tisti plati tri kode. Misliš tisto pod Identifier?

Hvala in lp,

Raindancer


Ko izvedeš postopek vračila na amazonu praviloma dobiš to kodo oziroma kar celo nalepko, ki ji natisneš in prilimaš na paket, če imajo pogodbo s pošto.

Samael ::

Kot so ti povedali, DHL paketomat tu ne pride v poštev. Pripada DHL Expressu, ki je drugi kurirski servis kot DHL pošta, katere pogodbeni partner pri nas je Pošta Slovenije.
Skratka, sprintaj z amazona DHL return nalepko in pošiljko nesi na našo pošto.
Samael != Samuel

T743 ::

Kumbaja je izjavil:

Raindancer je izjavil:

Ok, pošta torej. Zanima pa me, katero kodo misliš, ker so trenutno na tisti plati tri kode. Misliš tisto pod Identifier?

Hvala in lp,

Raindancer


Ko izvedeš postopek vračila na amazonu praviloma dobiš to kodo oziroma kar celo nalepko, ki ji natisneš in prilimaš na paket, če imajo pogodbo s pošto.



Tako je samo niso vsi AMAZON-i isti, za nemškega to drži za italijanskega pa ne preverjeno oboje, za ostale države pa ne vem.

Kumbaja ::

ja, ravno zato je treba pazit kaka navodila dobiš pri vračilu izdelka in sledit temu kako te tam vodi. Tudi na amazon.de ni vedno nujno, da bo šlo tako.

Raindancer ::

Hvala za vse odgovore in pomoč.

Neseno na pošto, prej pa še klic na poštni urad za dodatne info. V glavnem, šlo je skozi brez stroškov, za potrdilo pa kopija nalepke, ki je romala tudi na paket. Tako da trenutno čakam na odgovor od Amazona, da so izdelek dobili in vrnili kupnino.

Lp,

Raindancer

squeakyshoes ::

Za italijanski Amazon je potrebno sprintati etiketo, ki jo dobite direkt preko Amazona in ta paket nesti na DHL (v mojem primeru je bila to DHL izpostava v Trzinu). Jaz sem jo probal prvo nesti na pošto, vendar ji je v sistemu vračalo napako, na DHL-u pa je bilo potem v redu.

djabi ::

V Sloveniji ima DHL izpostavo edino v okolici letališča v LJ, če dobro vem. Isto UPS.
DHL Express ima sicer izpostavo v Trzinu

Za vse ostalo pa skrbijo pogodbeni partnerji, na podeželju je to praviloma Pošta RS. Nekaj so zdaj začeli migati še pri ExpressOne (avstrijska pošta).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

Han ::

Prejšnji mesec italijanski Amazon ni imel vračila z DHL etiketo. Etikete, ki sem jo lahko natisnil, na Pošti niso upoštevali, pač pa so izdelali svojo. Seveda sem moral poštnino (dobrih 5 eur) kriti sam in potem na orders-2@amazon.it poslati poskeniran račun ter spodaj navedene podatke, če sem želel poleg kupnine za izdelek še povrnjeno poštnino.

Order ID: 171-xxxxxxx-xxxxxxx
Tracking ID: LB xxx xxx xxx SI
Exact amount of postage: 5,43 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40354091 (16941) BuDi79
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647112349 (30376) destroyer2k
»

Dostava iz Nemcije

Oddelek: Kaj kupiti
215171 (3572) pol3ni
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545871 (16712) uporabnik50

Več podobnih tem