» »

Vlada 2020 - ????, drugič

Vlada 2020 - ????, drugič

Temo vidijo: vsi
««
81 / 133
»»

D3m ::

Jup.

Smrekar1 povezuje.

Janši podpora raste
|HP EliteBook|R5 6650U|

HitraSperma ::

JJ ima fiksno podporo, glede na to kako pelje svojo politiko, nima ambicije za kaj več, ker nagovarja samo svojo stalno bazo.

Dokaj neambiciozno in weak 8-)
fgdsfjk

Kebo ::

Sej ima zato n-satelitov, da ga spravijo na oblast.

el_bahattee ::

kotanyi je izjavil:

Ne motim se. Sem dal linke, napisal argumente ki niso bili ovrženi. Tu se ponavljal več ne bom, vsaj dokler ne dobim vsaj napol koristnih linkov/date tudi z druge strani. Analiza ukrepov v drugih državah ter podatki in o obolelih in o smrtih ne lažejo - ta vlada je po eni strani sprejemala neučinkovite in neutemeljene ukrepe ki so trajali dlje kot v primerljivih državah, po drugi strani pa ni dovolj hitro uredila najnujnejših bistvenih stvari ki so jih druge države uredile bistveno bolje. Rezultat je več kot jasno viden v statistiki.

Tu lahko samo ponovim, da žal ne vidiš celotne slike. Če bi bili mi edina država v EU s povsem drugačnimi ukrepi in povsem drugačnimi številkami kot kjerkoli drugje, bi lahko upravičeno kritizrali vlado in ukrepe. Tako pa lahko vidiš, da je podobna situacija povsod okoli nas, z manjšimi odstopanji glede določenih ukrepov in % okužb.


kotanyi je izjavil:

Še par tednov nazaj se je en zagovornik tele vlade hvalil kako nas je Bosna prehitela. Takrat sem jasno povedal kaj si mislim o tem.

Ne vem, kaj si rekel o Bosni. Vem pa, da se je veliko nasprotnikov vlade in ukrepov moralo ugrizniti v jezik, ko so z zamikom prišle novice o slabem stanju iz Sarajeva.

kotanyi je izjavil:

Jaz vidim zgolj, da gledaš zelo ozko in samo na podlagi tega, kako bi hvalil delo vlade, svojih izjav pa ne utemeljuješ.

Ne bo držalo, sploh ne gre za hvalo vlade. Vlada dela tudi napake, o tem ni dvoma. Tako kot vsaka druga. Ampak tvoj problem je, da vidiš vglavnem samo napake, hkrati pa ignoriraš situacijo okoli nas. Če hočeš bit pošten, potem kritiziraj celotno EU oz. svet, ne pa samo našo vlado. Pa ne mi sedaj spet začet naštevat specifičnih ukrepov, ki jih ne maraš, glej globalno.

kotanyi je izjavil:

Se boš močno namučil da boš našel moje izjave kjer obsojam smiselne ukrepe ki jih je predlagala dejanska stroka. Določene stvari ki jih je uvedla ta vlada sem celo pohvalil kot dobre. Ampak preprosto ne odtehtajo strašanskih napak in nedela.

Ni ravno opaziti, če pa si res kdaj pohvalil kak ukrep te vlade, potem ti to vsekakor štejem v plus.

kotanyi je izjavil:

Vse pove že dejstvo, da si ga šel v momentu osebno napadat namesto da bi se osredotočil na njegove argumente.

Tale Fafangel je predvsem - epidemiolog. Celo precej sposoben. Večina tega, kar je do sedaj povedal v zadnjem letu, je imelo popoln smisel in je povsem v skladu z konsenzom stroke, in to ne samo slovenske.

Ni pa to edini epidemiolog. Vprašaj se tudi, ali se ti mogoče zdi sposoben predvsem zato, ker včasih nasprotuje vladi, o kateri imaš tako slabo mnenje? Jaz ne mislim presojati njegovih sposobnosti, lahko pa samo rečem, da mi pri njemu ni jasno, zakaj še vedno sodeluje v ekipi, če se tako očitno ne strinja z vlado. Pranje umazanega perila v javnosti pa tudi ni ravno nekaj, kar bi nekomu lahko pripisali kot dobro lastnost.

kotanyi je izjavil:

Jih že vidimo - lockdown ni bil ravno uspešen, pa če se v vladi še tako trepljajo po ramenih. Tudi ne more bit. Data ne laže.

Za točne ocene je še prezgodaj, sicer pa so mnenja o uspešnosti lockdowna precej različna.

kotanyi je izjavil:

Splošni klimi naroda bi predvsem koristilo, če bi imeli na oblasti vlado, ki bi imela vsaj malo pojma kaj dela in sprejemala smiselne in konsistentne ukrepe ki jih ne bi spreminjala z danes na jutri.

Splošni klimi naroda bi v bistvu še bolj koristilo, če bi nekateri spremenili mentaliteto, da ni treba povsod iskati lukenj v ukrepih in celo pozivati k kršenju, hkrati pa jamrati in kritizirati vlado, ki vbistvu vodi podobno strategijo kot drugod po Evropi. In če bi ljudje razmišljali manj sebično in z več empatije. To bi dejansko pomagalo.
Come to my center, you enter the winter.

kuall ::

Tega Dejana Jefima, predsednika sindikata taksistov pa poznam izpred let. Sem 1 teden hodil k njemu na testiranje za programerja. Vse sem znal naredit ampak me trot nesposobni kljub temu ni vzel. Z menoj bi služil lepe denarce, no zdej ena druga firma služi z menoj, pa še marsikatera bi hotela.
Dejstvo, da se Uberju brani prihod v Slovenijo je škandal. Kapitalizem mora cvetet za dobro potrošnikov. Ne pa da si neki nesposobneži tipa Jefim in razni levičarski politki ohranjajo monopol s komunistično mentaliteto preprečevanja zdrave konkurence. Take zgube nam vsem delajo škodo.

PS. pa še riti si ne zna obrisat. Je prišel iz sekreta, počepnil pri moji mizi, madona je smrdelo po dreku. :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Utk ::

Stroka se čudi temu kar sem napovedal že par mesecov nazaj...
https://siol.net/novice/slovenija/beovi...

nejcek74 ::

kuall je izjavil:

Tega Dejana Jefima, predsednika sindikata taksistov pa poznam izpred let. Sem 1 teden hodil k njemu na testiranje za programerja. Vse sem znal naredit ampak me trot nesposobni kljub temu ni vzel. Z menoj bi služil lepe denarce, no zdej ena druga firma služi z menoj, pa še marsikatera bi hotela.
Dejstvo, da se Uberju brani prihod v Slovenijo je škandal. Kapitalizem mora cvetet za dobro potrošnikov. Ne pa da si neki nesposobneži tipa Jefim in razni levičarski politki ohranjajo monopol s komunistično mentaliteto preprečevanja zdrave konkurence. Take zgube nam vsem delajo škodo.
PS. pa še riti si ne zna obrisat. Je prišel iz sekreta, počepnil pri moji mizi, madona je smrdelo po dreku. :/

Štekam, tipičen SDS-ovc, nesposoben da bi dobil službo ampak krivi so drugi.
Nimaš denarja za taksi, pa hočeš da ti minister zrihta poceni prekarce.
Oziroma: komunizem zame, kapitalizem za ostale. Smrt narodu, s Twitotom naprej.

Telbanc ::

kuall je izjavil:

Tega Dejana Jefima, predsednika sindikata taksistov pa poznam izpred let. Sem 1 teden hodil k njemu na testiranje za programerja. Vse sem znal naredit ampak me trot nesposobni kljub temu ni vzel. Z menoj bi služil lepe denarce, no zdej ena druga firma služi z menoj, pa še marsikatera bi hotela.
Dejstvo, da se Uberju brani prihod v Slovenijo je škandal. :/


Men se zdi Uber zele upeljavat sred krize, čist mimo. Taksisti so zlo prizadeti, nimajo strank.

Škandal je zaj, da se sred krize spušča uber v državo. Velik škandal.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

jernejl ::

nejcek74 je izjavil:

Štekam, tipičen SDS-ovc, nesposoben da bi dobil službo ampak krivi so drugi.
Nimaš denarja za taksi, pa hočeš da ti minister zrihta poceni prekarce.

Skratka, želiš povedati, da so taksisti nesposobni dobiti službo ampak krivi so drugi.
Nimajo denarja za kruh, pa hočejo, da jim minister (še naprej) rihta stranke.

Telbanc je izjavil:

Men se zdi Uber zele upeljavat sred krize, čist mimo. Taksisti so zlo prizadeti, nimajo strank.
Škandal je zaj, da se sred krize spušča uber v državo. Velik škandal.

Zdi se odličen trenutek. Namreč gostinci so zlo prizadeti, nimajo strank.
Zdaj je pravi trenutek, da njim in vsem ostalim prizadetim situacijo olajšamo tako, da jim damo na voljo vsaj cenejše prevoze.
Naslednji smiseln korak bi bil tudi znižati RTV prispevek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

kuall ::

nejcek74 je izjavil:

Štekam, tipičen SDS-ovc, nesposoben da bi dobil službo ampak krivi so drugi.
Nimaš denarja za taksi, pa hočeš da ti minister zrihta poceni prekarce.
Oziroma: komunizem zame, kapitalizem za ostale. Smrt narodu, s Twitotom naprej.


Kaj blodiš, sem sposoben dobit službo. Tale Jefim je nesposoben v ocenjevanju kadra, kot še v marsičem drugem, tudi v poslu, zato pa se zdej gre neke politične igrice, ker drugače ne zna preživet na kapitalističnem trgu s konkurenco.
Kot se spomnim so drkali nek C++ program, ki sploh ni bil njihov, leta in leta. Meni pa je dal nalogo cel program skompajlat, pač milijon enih inštalacij in popravit en bug v njem. Saj naloga je bila dokaj fajn, ker je bila realna ampak butelj je bil takrat in butelj je tudi zdaj, kot vidimo njegove izpade po twitterju. Se spomnim, kako se je zadrl na enega junior programerja, da naj dela in ne zabušava. Kakšna sreča, da nisem obtičal v uni firmi.

Kebo ::

Telbanc je izjavil:

kuall je izjavil:

Tega Dejana Jefima, predsednika sindikata taksistov pa poznam izpred let. Sem 1 teden hodil k njemu na testiranje za programerja. Vse sem znal naredit ampak me trot nesposobni kljub temu ni vzel. Z menoj bi služil lepe denarce, no zdej ena druga firma služi z menoj, pa še marsikatera bi hotela.
Dejstvo, da se Uberju brani prihod v Slovenijo je škandal. :/


Men se zdi Uber zele upeljavat sred krize, čist mimo. Taksisti so zlo prizadeti, nimajo strank.

Škandal je zaj, da se sred krize spušča uber v državo. Velik škandal.

"It's not a bug, it's a feature"

Uber je znan po tem, da po njegovem prihodu v novo mesto obratuje po dumpinških cenah, da ubije lokalni taxi trg in pridobi voznike. Korona jim gre pri tem samo dodatno na roko.

kuall ::

in kaj je s tem narobe? to je idealno. glede na to, da se taxisti nočejo testirat zgleda, da so res eno leglo butalcev, ki bolje, da propadejo.

Kebo ::

Kot prvo, dumping je ilegalen, kot drugo. Uber bi lahko pri nas normalno posloval že po današnji zakonodaji, pač vsak ki bi hotel vozti za njih bi si moral odpreti popoldanski S.P. ampak oni hočejo specialen tretma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

jernejl ::

Kakšen pa je ta specialen tretma, ki naj bi ga želel Uber?

Kebo ::

jernejl je izjavil:

Kakšen pa je ta specialen tretma, ki naj bi ga želel Uber?


Da nekdo dela pri njih 40 ur/ teden in mu niso dolžni plačevati prispevkov, bolniške, odpovedni roki ne veljajo, itd.

jernejl ::

Zgoraj si napisal: "že po današnji zakonodaji, pač vsak ki bi hotel vozti za njih bi si moral odpreti popoldanski S.P. ampak oni hočejo specialen tretma".
Če odpreš popoldanski S.P., ti niso dolžni plačevati prispevkov, bolniške, odpovedni roki veljajo po pogodbi, itd.
Skratka, to ni noben poseben tretma.

Ne razumem, kaj želiš povedati?

kuall ::

Dumping ni ilegalen. Namen anti dumping zakonov je preprečevanje monopolov. Torej neko umetno ustvarjanje konkurence (država se vmeša, da pospeši konkurenco in razvoj). Trenutno imajo taksisti monopol in hočejo uničit konkurenco s pomočjo levih politikov. Uber hoče konkurenco uničit vsaj z nizkimi cenami, da imamo ljudje še kaj od tega, ne samo politiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Kebo ::

Specialen tretma pride pri prikritih delovnih razmerjih. Nekdo ki preko s.p. ja vozi 40 ur na teden za uber je v prikritem delovnem razmerju in mu pripadajo vse pravice, kot zaposlenemu. Uber bi rad, da mi spremenimo delovno zakonodajo, da bodo enako tretirani tisti ki opravijo 2 vožnji na mesec in tisti ki jih opravi 500. Tisti, ki opravi dve bi bil po trenutni zakonodaji res samo pogodbenik, tisti, ki jih ima 500 pa bi ga Uber moral zaposliti, ker gre za prikrito delovno razmerje.

Kebo ::

Jaz bi Uber ločil v teh debatah na 2 ločeni vprašanji. Eno je ali je trenutne zakonodaja (taximetri) zastarela. Uporabniška izkušnja preko app, kjer je pot v naprej dogovorjena je dosti boljša in bi tukaj res lahko kaj spremenili. Drugo je pa debata okoli statusa uber voznikov, kjer bi Uber kot podjetje rad imel prekarne delavce, do katerih nima nobenih obveznosti, poleg plačila za opravljeno dejavnost. BTW uber niti ni najcenejši, na Češkem in Slovaškem sem se okoli vozil večinoma z Taxify ki je imel precej nižje cene in manj čakanja na šoferje. Še najraje bi videl, da bi imeli neko odprtokoden Uber, kjer bi vsi taksisti in uber vozniki tekmovali za strankami, nekaj takega ima Hopin recimo. Če opraviš nek mesec določeno število ur za nekega od teh ponudnikov na tej platformi bi se avtomatsko priznalo, da si bil tisti mesec v delovnem razmerju (skrajšan ali polni delovni čas).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

jernejl ::

Kebo je izjavil:

Specialen tretma pride pri prikritih delovnih razmerjih. Nekdo ki preko s.p. ja vozi 40 ur na teden za uber je v prikritem delovnem razmerju in mu pripadajo vse pravice, kot zaposlenemu. Uber bi rad, da mi spremenimo delovno zakonodajo, da bodo enako tretirani tisti ki opravijo 2 vožnji na mesec in tisti ki jih opravi 500. Tisti, ki opravi dve bi bil po trenutni zakonodaji res samo pogodbenik, tisti, ki jih ima 500 pa bi ga Uber moral zaposliti, ker gre za prikrito delovno razmerje.

Prikrita delovna razmerja so drug, bolj splošen problem, ki je že urejen (in sankcioniran) drugje, zato ni razloga, da bi morala ta zadeva biti posebej urejena za taksiste v Zakonu o prevozih v cestnem prometu.
Razen če meniš, da predlagan predlog Zakona o cestnem prometu za Uber izključuje ta člen, ki je sicer del Zakona o delovnih razmerjih?
Kolikor je meni znano, o tem sploh ni govora; če bo nekdo v delovnem razmerju z Uberjem, ga bodo pač morali zaposliti, pod enakimi pogoji kot to velja za vsa ostala podjetja (in vse ostale poklice in delovna mesta) v Sloveniji.

Če opraviš nek mesec določeno število ur za nekega od teh ponudnikov na tej platformi bi se avtomatsko priznalo, da si bil tisti mesec v delovnem razmerju (skrajšan ali polni delovni čas).
Zakaj bi morala za te prevoznike veljati drugačna pravila, kot veljajo za vse ostale poklice in dejavnosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Massacra ::

jernejl je izjavil:

Kebo je izjavil:

Specialen tretma pride pri prikritih delovnih razmerjih. Nekdo ki preko s.p. ja vozi 40 ur na teden za uber je v prikritem delovnem razmerju in mu pripadajo vse pravice, kot zaposlenemu. Uber bi rad, da mi spremenimo delovno zakonodajo, da bodo enako tretirani tisti ki opravijo 2 vožnji na mesec in tisti ki jih opravi 500. Tisti, ki opravi dve bi bil po trenutni zakonodaji res samo pogodbenik, tisti, ki jih ima 500 pa bi ga Uber moral zaposliti, ker gre za prikrito delovno razmerje.

Prikrita delovna razmerja so drug, bolj splošen problem, ki je že urejen (in sankcioniran) drugje, zato ni razloga, da bi morala ta zadeva biti posebej urejena za taksiste v Zakonu o prevozih v cestnem prometu.
Razen če meniš, da predlagan predlog Zakona o cestnem prometu za Uber izključuje ta člen, ki je sicer del Zakona o delovnih razmerjih?
Kolikor je meni znano, o tem sploh ni govora; če bo nekdo v delovnem razmerju z Uberjem, ga bodo pač morali zaposliti, pod enakimi pogoji kot to velja za vsa ostala podjetja (in vse ostale poklice in delovna mesta) v Sloveniji.

Če opraviš nek mesec določeno število ur za nekega od teh ponudnikov na tej platformi bi se avtomatsko priznalo, da si bil tisti mesec v delovnem razmerju (skrajšan ali polni delovni čas).
Zakaj bi morala za te prevoznike veljati drugačna pravila, kot veljajo za vse ostale poklice in dejavnosti?


Bi prosim pojasnil, v kakšnem "delovnem razmerju" si, ko skleneš pogodbo z Uberje?

Ali pak predvidevaš, da bi se to dejstvo retrogradno reševalo na Višjih delovnih in socialnih sodiščih ob vloženih tožbah?

Kebo ::

Če izpolnjuješ spodnje kriterije si v delovnem razmerju, jaz mislim, da to velja za večino uberjevih voznikov.
1. prostovoljna vključitev v organiziran delovni proces delodajalca
2. za plačilo
3. osebno
4. nepretrgano opravlja delo
5. po navodilih in pod nadzorom delodajalca

jernejl ::

Massacra je izjavil:

Bi prosim pojasnil, v kakšnem "delovnem razmerju" si, ko skleneš pogodbo z Uberje?
Ne vem če si, to je odvisno od posameznega primera. Kaj so elementi delovnega razmerja, vemo.

Ali pak predvidevaš, da bi se to dejstvo retrogradno reševalo na Višjih delovnih in socialnih sodiščih ob vloženih tožbah?
Tako kot se to dejstvo rešuje pri vseh ostalih poklicih in dejavnostih.

Kebo je izjavil:

Če izpolnjuješ spodnje kriterije si v delovnem razmerju, jaz mislim, da to velja za večino uberjevih voznikov.
1. prostovoljna vključitev v organiziran delovni proces delodajalca
2. za plačilo
3. osebno
4. nepretrgano opravlja delo
5. po navodilih in pod nadzorom delodajalca
No sej potem ni nobenega problema, če je temu tako, jih Uber pač mora zaposliti, sicer deluje nezakonito. V novem predlogu zakona pač - kolikor vem - ni nobenega govora o tem, da ti kriteriji za Uber ali za taksi prevoze ne bi veljali.

Massacra ::

jernejl ::

Jaz sem slišal tudi precej dobrih izkušenj Uber uporabnikov. Misliš, da bo na slovenskem kaj drugače?

Bi jih morali zaradi tega a priori prepovedati?
Dajmo potem raje v splošnem prepovedat kakršne koli taksi in druge prevoze ljudi, za ziher, da ne bo kakšnih zlorab. Znane so zgodbe, ko so taksisti turiste ogoljufali tako, da so jih peljali po daljši poti, ker so jim tako lahko več zaračunali. Če bi jim prepovedali delati, se takih težav rešimo.

Massacra ::

jernejl je izjavil:

Jaz sem slišal tudi precej dobrih izkušenj Uber uporabnikov. Misliš, da bo na slovenskem kaj drugače?

Bi jih morali zaradi tega a priori prepovedati?
Dajmo potem raje v splošnem prepovedat kakršne koli taksi in druge prevoze ljudi, za ziher, da ne bo kakšnih zlorab. Znane so zgodbe, ko so taksisti turiste ogoljufali tako, da so jih peljali po daljši poti, ker so jim tako lahko več zaračunali. Če bi jim prepovedali delati, se takih težav rešimo.


Anekdotični primeri dejansko potrjujejo vso smiselnost tvojih navedb "o tatu taksistu". Ja, saj so.

V primeru Uberja pa govorimo o "sistemski" kršitvi delavskih pravic na tisoče in tisoče voznikov, njihovih delavcev!
Mar to niso?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

jernejl ::

Če bodo pri nas kršili zakonodajo, naj se jih pač ustrezno sankcionira, jaz s tem nimam nobenih težav. Naj plačujejo kazni in odškodnine.

Ne pomeni pa to, da moramo a priori prepovedati prevoze potnikov, ki delujejo podobno kot oni s to razliko, da ne kršijo zakonodaje... in to samo zato, ker je bojda nekje neka firma, ki krši zakonodajo.

lufthammer ::

https://twitter.com/BaticGabriel/status...

:)):))Za 25000 % znižali pokojnine....:)):)):))

Udrihat je treba, pa čeprav klatiš neumnosti in se niti popravit nisi sposobna! Žalost.

HappyPills ::

Odvračanje pozornosti od pukle ter fiaksa stoletja. Johnsona ne bo astrazenca je skart plus itak je ne dobavljajo. Pukla pa ni naročil cepiva kot se zagre. Bojda zaradi €. No zdaj so to isto cepivo naročili po 8€ dražji ceni na dozo. Torej ne samo da bo dobava pol leta kasneje se za 8 milj € bo dražja. To ne pa Uber, ki je prikladen da se spelje pogovor stran.

aerie ::

Baje bo vlada v PKP9 legalizirala bordele in koko.

feryz ::

A ni to že legalizirano? Parlament, recimo, fura oboje brez problema.

Smrekar1 ::

Ideja za darilo za Tonina, Logarja, Počivalška, Hojsa in PTTM za rojstne dneve:

http://www.zveza-sozitje.si/modules/upl...

HitraSperma ::

https://www.rtvslo.si/slovenija/skoraj-...

JJ poskrbel za cigane. Vsaj sedaj vemo kje so mu prioritete
fgdsfjk

driver_x ::

Smrekar1 je izjavil:

Ideja za darilo za Tonina, Logarja, Počivalška, Hojsa in PTTM za rojstne dneve:

http://www.zveza-sozitje.si/modules/upl...


A misliš da bodo razumeli?

Smrekar1 ::

driver_x je izjavil:


A misliš da bodo razumeli?


Poskusiti ni greh.

WizzardOfOZ ::

kuall je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ustavnega sodnika verjetno misliš? Ker puklavca se ne bomo rešili, dokler ne bo pol milijona ljudi pred parlamentom protestiralo, da imamo dovolj.


Premagajte ga na volitvah, saj smo v demokraciji. Protestira se lahko, ampak protesti niso namenjeni menjavam oblasti, za to imamo volitve. Razen če imaš v mislih krvavo revolucijo kot so to počeli vaši predniki? V imenu ljudstva TM.

Aja na volitvah ga niste sposobni premagat. Kaj pa zdaj. Bomo napolnili Barbara rov z njegovimi volilci,da bo mir že enkrat?


Kako boš premagal nekoga na volitvah, ki volitev sploh ne bo dovolil?

Edina pravilna stvar bi bila da vse slovenske politike nabijemo na kole in jih postavimo pred parlament, pa uzakonimo, da nihče, ki je bil do sedaj v kakršnikoli stranki, ne sme sodelovat več na volitvah, pa izberemo čisto nove ljudi, ki bodo za državo tudi kaj naredili, ne samo polnili svojih žepov. Ker po pravici, se pri nas politiki za oblast grebejo samo in izključno, da svoje žepe polnijo, ker drugega itak ne znajo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kuall ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kako boš premagal nekoga na volitvah, ki volitev sploh ne bo dovolil?

Tebi so dobro sprali možgane režimski mediji.

dild0idis ::

WizzardOfOZ je izjavil:



Edina pravilna stvar bi bila da vse slovenske politike nabijemo na kole in jih postavimo pred parlament, pa uzakonimo, da nihče, ki je bil do sedaj v kakršnikoli stranki, ne sme sodelovat več na volitvah, pa izberemo čisto nove ljudi, ki bodo za državo tudi kaj naredili, ne samo polnili svojih žepov. Ker po pravici, se pri nas politiki za oblast grebejo samo in izključno, da svoje žepe polnijo, ker drugega itak ne znajo.


Pa zraven dodamo še tiste, ki so bili vpleteni v partijo in politiko v Jugi in še vse njihove družinske člane, sicer IMHO jih ni treba ravno nabiti na kole, se jim pa komot prepove dosmrtno delovanje v politiki, heh, lahko dodamo še, da tudi v JU ne smejo delovati kot vodilni.

Boš videl, kako bo tale tema, kar naenkrat prazna, pa večini strank bo zmanjkalo članov. >:D>:D>:D
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

WizzardOfOZ ::

dild0idis je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:



Edina pravilna stvar bi bila da vse slovenske politike nabijemo na kole in jih postavimo pred parlament, pa uzakonimo, da nihče, ki je bil do sedaj v kakršnikoli stranki, ne sme sodelovat več na volitvah, pa izberemo čisto nove ljudi, ki bodo za državo tudi kaj naredili, ne samo polnili svojih žepov. Ker po pravici, se pri nas politiki za oblast grebejo samo in izključno, da svoje žepe polnijo, ker drugega itak ne znajo.


Pa zraven dodamo še tiste, ki so bili vpleteni v partijo in politiko v Jugi in še vse njihove družinske člane, sicer IMHO jih ni treba ravno nabiti na kole, se jim pa komot prepove dosmrtno delovanje v politiki, heh, lahko dodamo še, da tudi v JU ne smejo delovati kot vodilni.

Boš videl, kako bo tale tema, kar naenkrat prazna, pa večini strank bo zmanjkalo članov. >:D>:D>:D


Manjka še tisti del, da kdor je v politiki ne sme delat še v gospodarstvu in ga ne čaka delovno mesto, ko bo končal s politiko.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dild0idis ::

Komot, zakaj pa ne?

Enako moramo narediti za vse, ki prejemajo denar iz proračuna.

Če delaš v JU, delaš samo za JU, nobenega s.p. ali d.o.o. zraven.

Enako seveda tudi za zdravnike in vse ostale!

ps: Sedaj pa samo čakaj komentarje iz obeh staneh in ti bo mogoče jasno zakaj je taka situacija kakršna je!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Men je kar zelo jasno. Zdravnik dela v javni bolnišnici, tam se zjutraj štemplja, potem gre pa v svojo zasebno ordinacijo in dela za konkreten denar, zvečer gre pa še enega v bolnišnico pogledat in se odštemljat, da dobi še tisto revšno s 60% dodatkov zarad covida.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dild0idis ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Men je kar zelo jasno. Zdravnik dela v javni bolnišnici, tam se zjutraj štemplja, potem gre pa v svojo zasebno ordinacijo in dela za konkreten denar, zvečer gre pa še enega v bolnišnico pogledat in se odštemljat, da dobi še tisto revšno s 60% dodatkov zarad covida.


Ali pa programer, ki si pridobi znanja v JU, popoldne pa ta ista znanja prodaja JU preko svojega s.p.ja.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Kakšna znanja pa JU da lahko programerju? (igranje fikusam skrivanje za metlo in podobno ne velja :)))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dild0idis ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kakšna znanja pa JU da lahko programerju? (igranje fikusam skrivanje za metlo in podobno ne velja :)))


Vpraši tu kolege na forumu, ki so leta in leta delali oz. še delajo v JU, zraven jim pa isto reč prodajajo preko svojih s.p.jev.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

WizzardOfOZ ::

Ne poznam takih, vsaj tukaj na forumu ne.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dild0idis ::

Spremljaj, kdo bo nasledjnih par dni bolj tiho, pa jih boš takoj prepoznal. >:D
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

LightBit ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Edina pravilna stvar bi bila da vse slovenske politike nabijemo na kole in jih postavimo pred parlament, pa uzakonimo, da nihče, ki je bil do sedaj v kakršnikoli stranki, ne sme sodelovat več na volitvah, pa izberemo čisto nove ljudi, ki bodo za državo tudi kaj naredili, ne samo polnili svojih žepov. Ker po pravici, se pri nas politiki za oblast grebejo samo in izključno, da svoje žepe polnijo, ker drugega itak ne znajo.

Zamenjati vse ljudi naenkrat je recept za katastrofo. Seveda bi večina od teh novih ljudi bila "enakih" (polnila žepe).

Smrekar1 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Men je kar zelo jasno. Zdravnik dela v javni bolnišnici, tam se zjutraj štemplja, potem gre pa v svojo zasebno ordinacijo in dela za konkreten denar, zvečer gre pa še enega v bolnišnico pogledat in se odštemljat, da dobi še tisto revšno s 60% dodatkov zarad covida.


Čisto tako ni, je pa res, da so zdravniki v javnem delu zdravstva obremenjeni manj, kot bi lahko bili.

Vzrok za to pa ni v zdravnikih, temveč v načinu kako zavarovalnica izvajalcu plačuje za posege. Ustanova dobi odobrenih toliko in toliko posegov v letu dni, toliko jih bo zavarovalnica v tem letu plačala. Če jih lahko naredi več jih sme narediti, ampak na lastne stroške.

Če bi zavarovalnica krila neomejeno število posegov tu težav kaj hitro ne bi bilo več, samo potem bi tudi za naše zdravstvo šlo precej več denarja, ko ga gre sedaj - ali kot ga poberemo sedaj.

Do neke mere bi bilo upravičeno razmišljati o povečanju sredstev za zdravstvo.



Za nekje 10% lahko povečamo proračun in pridemo do povprečja EU. To definitivno je ena izmed rešitev, ki bi lahko popravile naše zdravstvo. So seveda še druge poteze, rešitve ki jih lahko naredimo in podobno, samo zavedati se moramo, da recimo varčevanje pri žilnih opornicah ne pomeni več posegov te ali one sorte. Stroški za material se ne smejo prerazporediti za npr. plačilo obremenitev preko norm dela ali plačilo dodatnega kadra za karkoli že. Ta pravila je sprejela kar vlada PTTM v svoji prejšnji inačici. Bolnišnice imajo zvezane roke in povrhu vsega še nimajo motiva, da bi opravile več storitev. Če prihranijo denar pri medicinskem materialu ga raje porabijo za npr. renovacijo stavbe (npr. Bolnišnica Petra Držaja je v precej slabem stanju, UKC pa tudi ni za hvaliti se). To je seveda dobro, ampak ni rešitev osnovnega greha našega zdravstva.

feryz ::

Malo si falil, zavarovalnica mora plačati obratovanje (plače, amortizacija, material, stroški), itak lahko komplet zdravstvo štejemo pod režijo. Na direktorjih pa je, da dohtarji čim več naredijo znotraj delovnega časa.
Zdaj pa je tako, kot ti praviš. Plača se n posegov, ki jih spravijo skupaj v pol leta, ostalo polovico pa prezehajo ali prešušmarijo v privat režiji. Pol leta ne pomeni nujno, da so fertik že konec junija, ampak da je efektive nekje tri ure na dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Invictus ::

dild0idis je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Men je kar zelo jasno. Zdravnik dela v javni bolnišnici, tam se zjutraj štemplja, potem gre pa v svojo zasebno ordinacijo in dela za konkreten denar, zvečer gre pa še enega v bolnišnico pogledat in se odštemljat, da dobi še tisto revšno s 60% dodatkov zarad covida.


Ali pa programer, ki si pridobi znanja v JU, popoldne pa ta ista znanja prodaja JU preko svojega s.p.ja.

Programer v JU ne dobi znanja, no tudi, če med znanja štejemo lenobo...

Saj tam nihče ne programira, najame se zunanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
81 / 133
»»