» »

Vlada 2020 - ????, drugič

Vlada 2020 - ????, drugič

Temo vidijo: vsi
««
13 / 133
»»

FireSnake ::

Kozarček, si že poslal?
Da pohvališ levake, kak so konstruktivni :))

NEAKTIVEN! ::

FireSnake je izjavil:

Kozarček, si že poslal?
Da pohvališ levake, kak so konstruktivni :))


Tebi zihr niso nič poslal, glede na to, da si že not včlanjen :)

lotar123 ::

NEAKTIVEN! je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kozarček, si že poslal?
Da pohvališ levake, kak so konstruktivni :))


Tebi zihr niso nič poslal, glede na to, da si že not včlanjen :)


Zato je pa tako nastrojen spet, pa tako se je veselil ankete :)

NEAKTIVEN! ::

Model mi je res smešen. Vse, ki povejo kaj čez Janeza takoj označi za levičarja in lenuha, ko pa ga sam uvrstiš na Trstenjakovo 13 pa čisto znori, kako si ga upam predalčkat :))

FireSnake ::

Če bi bilo pol tega, kar eni govorite, res, potem jaz ne bi pisal kaj takega:

FireSnake je izjavil:

mtosev je izjavil:

Kdaj bo glasovanje in znan rezultat?


Cel dan bodo mlatili prazno slamo, potem gremo pa mi notri pa jih VSE ven zanesemo in nabrcamo v rit.

Aja, ne, ne bomo tega storili. Po tem, ko bodo "pošteno" plačani za svoje ure, bo zadeva padla - danes v poznih urah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

el_bahattee ::

NEAKTIVEN! je izjavil:

Bratuškova gre nekaterim v nos zgolj zaradi polomljene angleščine, sicer pa čisto korektno opravlja svoje delo.

Ne vem, kaj te tako impresionira pri njej. Ravno na dan glasovanja o nezaupnici jo ujamem, kako napada JJ v stilu, da nas on vedno najbolj zadolži. Seveda pa ne omeni razmer, v katerih je vladal v prejšnji vladi, ki jo je vodil (torej v času globalne ekonomske krize), ali pa sedaj v času pandemije. Slišalo se je torej, kot da naj JJ zadolžuje brez vsakega razloga, čeprav je resnica taka, da so se v obeh primerih zadolževale praktično vse države, ne samo naša. Pač pretiravanje in zavajanje. Šarec mi je bil recimo precej bolj verodostojen v svojih kritikah vlade, kot ona.
Come to my center, you enter the winter.

lotar123 ::

el_bahattee je izjavil:

NEAKTIVEN! je izjavil:

Bratuškova gre nekaterim v nos zgolj zaradi polomljene angleščine, sicer pa čisto korektno opravlja svoje delo.

Ne vem, kaj te tako impresionira pri njej. Ravno na dan glasovanja o nezaupnici jo ujamem, kako napada JJ v stilu, da nas on vedno najbolj zadolži. Seveda pa ne omeni razmer, v katerih je vladal v prejšnji vladi, ki jo je vodil (torej v času globalne ekonomske krize), ali pa sedaj v času pandemije. Slišalo se je torej, kot da naj JJ zadolžuje brez vsakega razloga, čeprav je resnica taka, da so se v obeh primerih zadolževale praktično vse države, ne samo naša. Pač pretiravanje in zavajanje. Šarec mi je bil recimo precej bolj verodostojen v svojih kritikah vlade, kot ona.


Bratuškova, poimenuje stranko po sebi, in nato niti v parlament ne pride. Mislim, da je tu vse jasno! Drugače pa veliko govori, pa dejansko nič ne pove, obračanje enih in istih besed v nedogled!

111111111111 ::

kotanyi je izjavil:


K.o.n.s.t.a.n.t.n.o. j.o.k.c.a.n.j.e.

Še v vrtcu noben ne mara tožibab tipa "Marjan mi je ukradel igračo". Od odraslih se pa sploh pričakuje da prevzamejo odgovornost za svoje (ne)delo.

Enostavno pozabljaš, da vlada dela dobro. :)

lotar123 je izjavil:

Če niso krivi novinarji je pa Šarec :D Da bi pa kdo pomislil, da mogoče Janez dela kaj narobe je pa seveda preveč umsko zapleten projekt.

Če je pa res. Komuinistična partija ima vse novinarje pod sabo, tudi v EU kakor vidim.

GregiB je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Kdaj se bo ta večna pesem končala. Verjetno še takrat ne ko bo mrtev.
Zna bit... glede na to, da je Tito umrl pred 41 leti, Jugoslavija pa ugasnila pred 30, SDS pa še danes straši z rdečkarji...

Torej na naslednjih 50 let?

Utk je izjavil:

Če ne greš volit, bo Janša na oblasti, če voliš Janšo, bo Janša na oblasti, če voliš leve meduze, bo Janša na oblasti.
Kdaj boste skapirali, da ni problem v Janši? On je tak kot je. Ne vem kaj pričakujete, da če volimo Šarca, da bo Šarec spremenil Janšo? Naj postavijo vlado brez Janše, v čem je faking problem? Razen v tem, da se potem skregajo med sabo in prepustijo vlado Janši.
Problem je v drugih. Ki nimajo drugega "programa" kot to, da niso Janša.

POzabil si scenarij, da tudi če voliš nekoga drugega bo Janša na oblasti. :D

Tip je pač tak maher, da je na oblasti tudi če ni izvoljen.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

GregiB je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

malo razočaran, v mojem kaslcu je ni bilo...
Evo za plonkec, da se lahko pripraviš




o hvala.
1: mislim da a
2: b
3: b
4: c
5: a
6: d
7: c
8: c
9: c
10: d

zanimiv vprašalnik
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

111111111111 ::

GregiB je izjavil:

Utk je izjavil:

Kdaj boste skapirali, da ni problem v Janši?

Skapirali bodo oz. bomo, ko Janše več ne bo. Sicer pa ne gre, ker si je Puklasti ustvaril kult, ki podpira način vladanja, ki ni všečen večini in je problematičen. Ko pa bomo imeli političen prostor, ki bo dejansko servisiral javnost, tako na levi, desni in povsod vmes, pa bo volivec dejansko videl, kje so realni problemi. Tako pa slepa podpora / mržnja do Puklastega popolnoma izkrivi kakršnokoli trezno politično oceno

Pa kje dobite to večino? Večina nas je proti KUL in Janši. To je prava večina. Vi levičarji samo kolesarite in se derete. Ko pa pridete na oblast, se derete, da je Janša zasral.

Janša pa spet udriha po novinarjih. Ne vem kaj ima tipson od tega.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Konlov ::

Madžarska, Belorusija....., mi hlapci pokvarjeni. Žal gre vse v isto smer kot v času možica z brčicami...

111111111111 ::

puginho je izjavil:

Kaj bluziš, to da je firer na oblasti je posledica sklepa neverjetnihokoliščin, ni ga blo na oblasti 10 let in ga tudi več nebo po tem. Problema ni nobenega, anomalija se bo sama razrešila.

Mislim, da si levica tokrat dela medvedjo uslugo s svojimi otročjimi igrami. če bi jim šlo za Slovenijo bi z Janšo sodelovali in na koncu krize šli v nezaupnico, tudi SMC bi se gotovo pridružil. Ampak za to levičarji preprosto nimajo pameti.

Utk je izjavil:


Ja no vidiš. Sej sem napisal, da ni problem v Janši, ampak v ostalih 75 (dobro, naj bo 55) procentih, ki se ne znajo dogovorit med sabo.

Sredina je pač prezrta in preslišana. Če sestaviš stranko, ki temelji na cekrveni morali, socialni državi, pravici do splava in LGBT, te ne bodo volili ne levi ne desni. Takih sredinskih je malo, ki bi podprli dobre ideje iz obeh strani, neko zmernost. Dejsnko iamta obe strani kar nekaj dobrih idej.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Uizi je izjavil:

Še svoje otroke obremenjujete s politiko, glede na histerijo na ST nisem niti presenečen.

Moji sploh ne vedo kdo je predsednik vlade. Mislim, da so se v šoli naučili, da je predsednik države Pahor. :D

Mi jih učimo o homoseksualnosti, o 39 možnih spolnih orientacijah, fante oblačimo v mavrično, itd... Take pomembne življenjske lekcije.

TESKAn je izjavil:

Medtem pa komunajzarji spet po našem Janezu.

Kot da smo na KUBI. Ideja komunizma je v EU očitno še zelo živa.

GregiB je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

malo razočaran, v mojem kaslcu je ni bilo...
Evo za plonkec, da se lahko pripraviš




Mojsterska poteza. Dejsnko bodo ljudje mislili, da ni tako slabo. Skratka SDS je vas levičarje prehitel in začel volilno kampanjo. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

lotar123 ::

Mislim, da bodo dobili ogromno vrnjenih anket :D Tako jim vsaj dolgčas ne bo pred volitvam in bodo lahko brali intelektualne odgovore na svojo intelektualno anketo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

ripmork ::

Takole nas s svojimi napadi na novinarje predstavlja Ivan. Večina konference je obsojanje njegovih napadov.
Eni ste se iz Šarca norca delali, češ kakšen tip nas predstavlja v Evropi,... Šarec nima za burek proti JJ-u, kar se klovnovstva tiče.
Sramota.

zztop ::

Kdor še vedno trdi, da Janša s svojim Twitterjem ne vpliva negativno na zunanjo politiko, je naravnost smešen.

lotar123 ::

Pa hoče pač, da vsi vedo kdo je Janez :D z njim ni šale, če si novinar pa še toliko manj.

TESKAn ::

Počivalšek očitno je omenjen v poročilu računskega sodišča, hkrati se mu bodo pa spuntali gostinci, ki jih je 4 mesce nategoval, da ne morejo imet poslovnih gostov. Haha.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

111111111111 ::

zztop je izjavil:

Kdor še vedno trdi, da Janša s svojim Twitterjem ne vpliva negativno na zunanjo politiko, je naravnost smešen.

dejmo rečt, da vsaj vpliva. Šarec se sploh ni brigal.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

lotar123 ::

Je car ja! Vpliva, da se govori o SLO, kako pa ni tako pomembno.

mtosev ::

ripmork je izjavil:

Takole nas s svojimi napadi na novinarje predstavlja Ivan. Večina konference je obsojanje njegovih napadov.
Eni ste se iz Šarca norca delali, češ kakšen tip nas predstavlja v Evropi,... Šarec nima za burek proti JJ-u, kar se klovnovstva tiče.
Sramota.

Saj v EUju dobro vedo s kom imajo opravka. Janša = Orban. Tudi Novakova se je oglasila.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

To nekako paše tu notri:


Prispevek novinarja Matjaža Kranjca, sina pisatelja Miška Kranjca.


Pozdravljeni,

preprosto sem moral te svoje misli pri svojih sedeminpetdesetih letihzliti na papir. Rad imam to deželo - Slovenijo, rad imam to domovino,
pokrajino - Slovenijo, ne maram pa da države v njenem institucionalnem ali oblastnem smislu.
Tega me je sram, tega me je groza in strah. Sram me je!

Moj oče je bil znani slovenski pisatelj, ljubil je to deželo, ljubil je svoje ljudi, ljubil je to, da smo nekoč na svoji zemlji. Tudi jaz imam rad to deželo. Kot novinar, terenski, sem imel možnost, da sem jo kot eden redkih Slovencev spoznal po dolgem in počez.
In je res lepa, enkratna, neponovljiva. In vedno sem bil vesel in ponosen, da živim na tako lepi zemlji, v tako lepi deželi.
A za tak sistem se jaz nisem trudil, ne boril. Bil sem srečen, ko smo dobili svojo državo, ko smo prišli na svoje, kot se reče.
Jaz to lahko rečem, ker so bili moji stari starši tlačani na zemlji madžarske grofice. Ki sploh ni bila slaba.
Bil sem srečen, ko sem odraščal, od leta 1955 naprej, v neki državi, ki se ji je takrat reklo Jugoslavija, kjer je bilo na začetku težko, zelo
težko. Meni in mami je v podstrešnem stanovanju voda zmrznila v umivalniku.
A - vsak naslednji dan je bil težak, a vendarle boljši. Bil sem srečen, da sem lahko hodil v šolo, da sem lahko študiral, da sem lahko dobil
službo, si ustvaril družino in v vsem tem užival.
Za boljši jutri.
Pa so bili boni za bencin, pa je bil sistem par - nepar za avtomobile, pa je bila inflacija.
Ampak, dragi moji, bila je tudi sociala, bili so počitniški domovi, bile so šole, bili so vrtci, bili so športni amaterski klubi, amaterska gledališča, bilo je življenje.
Bila so potovanja po svetu, bil je nakupovalni Trst, Celovec, Graz, pa še kaj. Vsak dan je bilo bolje.
A potem je prišla osamosvojitev, samostojnost, z novimi junaki - vsi iz istega gnezda!
In so nam prinesli nove resnice, novo državo.
In sem upal vanjo, ponosen sem bil, da jo imam. Kako ponosno sem tista leta v Franciji, Belgiji, Italiji, pa še kje drugje potrpežljivo razlagal, od
kod prihajam, da sem iz Slovenije, da to ni več Jugoslavija. Bil je en sam ponos.
Potem pa minejo leta... Potem pride privatizacija, pride tranzicija, pridejo pidi in sodi, pride Koržetov sklad za državna podjetja.
In potem pridejo razni Bavčarji, Kordeži, Valanti, Duhovnikove, Volki, Šroti, da Hildice ne pozabim, in cela plejada z njimi zlizanih novih povzpetnikov. In z njimi povezanih novih menedžerjev z mojim nekdanjim kolegom Samom Miličem Hribarjem na čelu.
Kdo bi jih vse našteval. Škoda časa in prostora. In potem nam ukradejo državo. In naredijo dva sistema, enega za "elito" in enega za navadne ljudi, za sodobne sužnje. Mar je treba naštevati primere ... Mislim da ne. In potem jemljejo, kradejo.
In ko skorajda vse "privatizirajo", si za ubogega človečka izmislijo ševrecesijo. Odpuščanja, cesta, brez plač, ki so jih ljudje zaslužili, brez zavarovanja, ki so ga že plačali. Brez upanja in brez prihodnosti. In brez pravne države. Potem ga do konca oropajo.
Do tega, da ljudje ne morejo več živeti, da se po kleteh blokov vlačijo kot podgane, da si pozimi najdejo topel kotiček, da bi dočakali jutri.
Brez služb, brez prihodnosti. Kje so Iskre, Litostroji, Mure, Tami, Labodi,
Lisce, Mipi, Jutranjke, kje je SCT, kje je Vegrad, kje je Prevent itd............
In kje so ti ljudje.In kje je denar, ki je bil tam. Kdo ga je vzel, kdo ga je privatiziral. Kdo je pokradel NLB?!
Za zasluge so direktorji dobivali nagrade, saj se še spomnite imen. Upam da.
Pa še ni dovolj. Potem se vsi ti "mojstri", ne bi rad uporabil hujšega izraza, potem se lotijo še generacije upokojencev. Tistih, ki so jim s
svojim delom dali sploh možnost, da so svoje riti prinesli do šol in fakultet, da so postali to, kar so.
No, prepričan sem, da tega njihovi starši tega niso želeli. In na to niso ponosni. Zdaj ropajo še njih. Sramota!!!
In kaj so dali mladim? Povejte mi, kaj in kakšna je vaša prihodnost. Če mi boste dali optimizem, bom srečen. Pa se bojim, da ne bo nikakršnega
optimizma v vaših odgovorih, če bodo pošteni. Na žalost. Mi bomo na stara leta delali do smrti, kje pa boste vi dobili službo, kako si boste ustvarjali boljši jutri, lepšo prihodnost. Kako boste v življenje spravili vaše otroke, ki so nekaj najlepšega, kar se vam lahko zgodi? Povejte mi, kako!
O vsem tem tudi pišem, vsak teden, vsak dan o tem razmišljam. Pa ne pomaga.
Treba je nekaj narediti. To, kar je pred nami, verjemite, ni dobro.
Ne pelje nikamor. To je preprosto kraja v imenu - koga že?? - morda ljudstva.
Dajte no, to je svinjarija.
Pa še vedno bom zapisal: imam najlepšo domovino, najlepšo deželo, rad imam Slovenijo.
A čas je, da se nekateri, mnogi umaknejo. Dovolj je je bilo. Dajte nam, da zadihamo.
Matjaž Kranjec

zztop ::

Novo, majhno državo kot je Slovenija ni enostavno voditi, ker se je težko primerjati z drugimi državami. V primerjavi z drugimi ex-yu državami, nam najboljše gre, ampak manjka še vizija, v čem Slovenija izstopa od drugih.

Malcolm_Y ::

Levica je izjavil:

Iz zanesljivih virov lahko potrdim,da bo interpelacija zoper kulturnega ministra simojitija uspešna imamo zagotovljeno večino. Kot insider vam to lahko zagotovim.
Cigler in Kustec jo bosta na žalost preživela. Tukaj pa nimam vseh podatkov insiderskih.


Dude, v čem je tvoj problem?

torentino ::

Levičar, neozdravljivo.

Pozdravljen bluefish.

Invictus ::

zztop je izjavil:

Novo, majhno državo kot je Slovenija ni enostavno voditi, ker se je težko primerjati z drugimi državami. V primerjavi z drugimi ex-yu državami, nam najboljše gre, ampak manjka še vizija, v čem Slovenija izstopa od drugih.

Saj vemo v čem, v fovšiji...

zztop je izjavil:

Kdor še vedno trdi, da Janša s svojim Twitterjem ne vpliva negativno na zunanjo politiko, je naravnost smešen.

Kdor misli, da svet kaj upošteva Slovenijo v zunanji politiki, je naravnost smešen.

Ampak očitno JJ dela toliko bedarij, da je še preostali svet opazil, da Slovenija sploh obstaja.

Mogoče bi JJ lahko dobil nagrado za najboljši marketing leta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

feryz ::

A te ankete dobijo že predizpolnjene? Kot izpit za varstvo pri delu, recimo?
Vprašanja so mi ful pretežka. Bi padel na izpitu. Drugače bi se ziher včlanil. Kot trojanski konj, seveda.

Invictus ::

To sem tudi sam pomislil... Trojanski konj, pa da malo vidim sceno...

Človek se mora malo zabavati...

Sam nisem dobil prijavnice. Očitno si tega ne upajo početi v Ljubljani.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

GregiB ::

111111111111 je izjavil:

GregiB je izjavil:

Skapirali bodo oz. bomo, ko Janše več ne bo. Sicer pa ne gre, ker si je Puklasti ustvaril kult, ki podpira način vladanja, ki ni všečen večini

Pa kje dobite to večino? Večina nas je proti KUL in Janši. To je prava večina. Vi levičarji samo kolesarite in se derete.


Lej, ne vem, od kod ti "vi levičarji", osebno med volilno ponudbo ponavadi iščem... stranko, za katero menim, da bo prstopila prag (da ne gre glas v nič) in je čim bližje sredini, z rahlo socialno noto. Če sem zaradi tega "vi levičarji", prav, načeloma pa (še) nisem bil na "kolesarjenju", darem pa se ponavadi TUDI NE!
Kar pa se tiče večine, sem omenjal relacijo do Janše, se pa strinjam, da večna tudi opcije KUL, kot je bila predstavljena kot alternativa ne podpira... manjše zlo varianta, al kako že gre?

111111111111 je izjavil:

Mojsterska poteza. Dejsnko bodo ljudje mislili, da ni tako slabo. Skratka SDS je vas levičarje prehitel in začel volilno kampanjo. :D

Ne vem... meni se ne zdi... menim, da je to futer za malikovalce, ki dodaja kamenček v mozaik oddaljevanja desnakov in levakov vsak proti svoji skrajnosti... V smislu, eni "Lej, kak je Janezek fajn", drugi "Puklasti debil..."
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

feryz ::

Invictus je izjavil:

To sem tudi sam pomislil... Trojanski konj, pa da malo vidim sceno...

Človek se mora malo zabavati...

Sam nisem dobil prijavnice. Očitno si tega ne upajo početi v Ljubljani.
Po drugi strani pa... za teh par mesecev se ne splača.
Potem si pa ob šiht. Ker si ga dobil po politični liniji. Mene bi ven nesli, ko bo puklavec zaglavil.

Invictus ::

feryz je izjavil:

Invictus je izjavil:

To sem tudi sam pomislil... Trojanski konj, pa da malo vidim sceno...

Človek se mora malo zabavati...

Sam nisem dobil prijavnice. Očitno si tega ne upajo početi v Ljubljani.
Po drugi strani pa... za teh par mesecev se ne splača.
Potem si pa ob šiht. Ker si ga dobil po politični liniji. Mene bi ven nesli, ko bo puklavec zaglavil.

Odvisno kak šiht dobiš.

Edina služba, ki se zgubi ob menjavi vlade, je sekretar. Podsekretar ima že zagotovljeno službo.

Sicer si pa ne iščeš službe v vladi, ampak v kakem državnem koncernu, ala elektro, voda, energetika. Kot dobro plačan inženir, po možnosti "za iztraževanje ruda i gubljenje vremena"...

Tu lahko počakaš penzijo... ga ni junaka, ki bi prevetril državne firme in spucal nepotreben folk.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KAVINSKY ::

Malcolm_Y je izjavil:

Dude, v čem je tvoj problem?


Če že admini dovoljujejo trolanje (in se potem pritožujejo, ker morajo greznico čistiti), dajte vsaj vi na vsako butasto objavo klikniti na uporabnika in pogledati kdaj je ustvaril račun. V večini so ti profili par mesecev stari in razen v Loži in Problemih človeštva niso nič drugega napisali.

Smrekar1 ::

KAVINSKY je izjavil:



Ok, okužbe so se eksponentno širile tudi dokler je sledenje stikov delovalo.


Okužbe se vedno širijo eksponentno, ampak delujoče sledenje stikov si omeji eksponent na okoli 1.

Kot sem rekel, lahko je sistem nehal delovati, ampak na eni točki je začelo število okužb padati. Konec oktobra do sredine novembra. Na kar se ustavi in stagnira. Kaj je bilo potem tu naprej nimam pojma.


Na eni točki število okužb vedno začne upadati, če ne prej zaradi prekuževanja. Število okužb se je ustavilo zato, ker smo testirali samo simptomatične in ker pridejo 3 prehladi na en Covid-19 in ker je število testiranj omejeno navzgor je število dokazanih okužb stagniralo.

Pa močno dvomim, da je naš sistem slabši od Bolgarije, Romunije in preostalega balkana.


Bolgarija je imela slabšo situacijo kot mi od začetka novembra do konca decembra. Zdaj jih spet gledamo v hrbet. Jup, naš sistem je slabši od bolgarskega, čeprav je bil še pred enim letom zgled Evropi in svetu.

Vlada dela odlično! Če si virus.

feryz ::

KAVINSKY je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Dude, v čem je tvoj problem?


Če že admini dovoljujejo trolanje (in se potem pritožujejo, ker morajo greznico čistiti), dajte vsaj vi na vsako butasto objavo klikniti na uporabnika in pogledati kdaj je ustvaril račun. V večini so ti profili par mesecev stari in razen v Loži in Problemih človeštva niso nič drugega napisali.

V takih temah se ne da trolati.
Razen če jih ti resno jemlješ.

zmaugy ::

gruntfürmich je izjavil:

malo razočaran, v mojem kaslcu je ni bilo...

Nisi bil priden. Premalo si za “naše” drukal. :))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

TESKAn ::

gruntfürmich je izjavil:

malo razočaran, v mojem kaslcu je ni bilo...

Mogoče obstoječim članom ne pošiljajo?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

gruntfürmich ::

TESKAn je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

malo razočaran, v mojem kaslcu je ni bilo...

Mogoče obstoječim članom ne pošiljajo?

pha, ne bi vedel. pred desetletji sem se menda pridružil sns, ampak ne vem če sem izstopil ali kam drugam prestopil...

FireSnake je izjavil:

To nekako paše tu notri:

Prispevek novinarja Matjaža Kranjca, sina pisatelja Miška Kranjca...

ja, sem noter paše tole jamranje.

sicer se eni zavzemamo za pravilne rešitve, večina pa za napačne. zato folk samo joče kako je vse narobe; ker so vir problema in ne rešitev.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

dild0idis ::

FireSnake je izjavil:

To nekako paše tu notri:


Prispevek novinarja Matjaža Kranjca, sina pisatelja Miška Kranjca.


Pozdravljeni,

preprosto sem moral te svoje misli pri svojih sedeminpetdesetih letihzliti na papir. Rad imam to deželo - Slovenijo, rad imam to domovino,
pokrajino - Slovenijo, ne maram pa da države v njenem institucionalnem ali oblastnem smislu.
Tega me je sram, tega me je groza in strah. Sram me je!

Moj oče je bil znani slovenski pisatelj, ljubil je to deželo, ljubil je svoje ljudi, ljubil je to, da smo nekoč na svoji zemlji. Tudi jaz imam rad to deželo. Kot novinar, terenski, sem imel možnost, da sem jo kot eden redkih Slovencev spoznal po dolgem in počez.
In je res lepa, enkratna, neponovljiva. In vedno sem bil vesel in ponosen, da živim na tako lepi zemlji, v tako lepi deželi.
A za tak sistem se jaz nisem trudil, ne boril. Bil sem srečen, ko smo dobili svojo državo, ko smo prišli na svoje, kot se reče.
Jaz to lahko rečem, ker so bili moji stari starši tlačani na zemlji madžarske grofice. Ki sploh ni bila slaba.
Bil sem srečen, ko sem odraščal, od leta 1955 naprej, v neki državi, ki se ji je takrat reklo Jugoslavija, kjer je bilo na začetku težko, zelo
težko. Meni in mami je v podstrešnem stanovanju voda zmrznila v umivalniku.
A - vsak naslednji dan je bil težak, a vendarle boljši. Bil sem srečen, da sem lahko hodil v šolo, da sem lahko študiral, da sem lahko dobil
službo, si ustvaril družino in v vsem tem užival.
Za boljši jutri.
Pa so bili boni za bencin, pa je bil sistem par - nepar za avtomobile, pa je bila inflacija.
Ampak, dragi moji, bila je tudi sociala, bili so počitniški domovi, bile so šole, bili so vrtci, bili so športni amaterski klubi, amaterska gledališča, bilo je življenje.
Bila so potovanja po svetu, bil je nakupovalni Trst, Celovec, Graz, pa še kaj. Vsak dan je bilo bolje.
A potem je prišla osamosvojitev, samostojnost, z novimi junaki - vsi iz istega gnezda!
In so nam prinesli nove resnice, novo državo.
In sem upal vanjo, ponosen sem bil, da jo imam. Kako ponosno sem tista leta v Franciji, Belgiji, Italiji, pa še kje drugje potrpežljivo razlagal, od
kod prihajam, da sem iz Slovenije, da to ni več Jugoslavija. Bil je en sam ponos.
Potem pa minejo leta... Potem pride privatizacija, pride tranzicija, pridejo pidi in sodi, pride Koržetov sklad za državna podjetja.
In potem pridejo razni Bavčarji, Kordeži, Valanti, Duhovnikove, Volki, Šroti, da Hildice ne pozabim, in cela plejada z njimi zlizanih novih povzpetnikov. In z njimi povezanih novih menedžerjev z mojim nekdanjim kolegom Samom Miličem Hribarjem na čelu.
Kdo bi jih vse našteval. Škoda časa in prostora. In potem nam ukradejo državo. In naredijo dva sistema, enega za "elito" in enega za navadne ljudi, za sodobne sužnje. Mar je treba naštevati primere ... Mislim da ne. In potem jemljejo, kradejo.
In ko skorajda vse "privatizirajo", si za ubogega človečka izmislijo ševrecesijo. Odpuščanja, cesta, brez plač, ki so jih ljudje zaslužili, brez zavarovanja, ki so ga že plačali. Brez upanja in brez prihodnosti. In brez pravne države. Potem ga do konca oropajo.
Do tega, da ljudje ne morejo več živeti, da se po kleteh blokov vlačijo kot podgane, da si pozimi najdejo topel kotiček, da bi dočakali jutri.
Brez služb, brez prihodnosti. Kje so Iskre, Litostroji, Mure, Tami, Labodi,
Lisce, Mipi, Jutranjke, kje je SCT, kje je Vegrad, kje je Prevent itd............
In kje so ti ljudje.In kje je denar, ki je bil tam. Kdo ga je vzel, kdo ga je privatiziral. Kdo je pokradel NLB?!
Za zasluge so direktorji dobivali nagrade, saj se še spomnite imen. Upam da.
Pa še ni dovolj. Potem se vsi ti "mojstri", ne bi rad uporabil hujšega izraza, potem se lotijo še generacije upokojencev. Tistih, ki so jim s
svojim delom dali sploh možnost, da so svoje riti prinesli do šol in fakultet, da so postali to, kar so.
No, prepričan sem, da tega njihovi starši tega niso želeli. In na to niso ponosni. Zdaj ropajo še njih. Sramota!!!
In kaj so dali mladim? Povejte mi, kaj in kakšna je vaša prihodnost. Če mi boste dali optimizem, bom srečen. Pa se bojim, da ne bo nikakršnega
optimizma v vaših odgovorih, če bodo pošteni. Na žalost. Mi bomo na stara leta delali do smrti, kje pa boste vi dobili službo, kako si boste ustvarjali boljši jutri, lepšo prihodnost. Kako boste v življenje spravili vaše otroke, ki so nekaj najlepšega, kar se vam lahko zgodi? Povejte mi, kako!
O vsem tem tudi pišem, vsak teden, vsak dan o tem razmišljam. Pa ne pomaga.
Treba je nekaj narediti. To, kar je pred nami, verjemite, ni dobro.
Ne pelje nikamor. To je preprosto kraja v imenu - koga že?? - morda ljudstva.
Dajte no, to je svinjarija.
Pa še vedno bom zapisal: imam najlepšo domovino, najlepšo deželo, rad imam Slovenijo.
A čas je, da se nekateri, mnogi umaknejo. Dovolj je je bilo. Dajte nam, da zadihamo.
Matjaž Kranjec


BTW, samo kot dodatek, vse te tajkune, ki opisuje, vsi ti so praktično isto delali kot pa Šešok, Mermal ipd., razlika je bila samo v tajmingu.

A danes je Hilda pohlepna prasica, Mermal pa cenjeni podjetnik!

ps: Pa enako velja za vse tajkune, ki so privatizirali podjetja...
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

dild0idis je izjavil:


BTW, samo kot dodatek, vse te tajkune, ki opisuje, vsi ti so praktično isto delali kot pa Šešok, Mermal ipd., razlika je bila samo v tajmingu.

A danes je Hilda pohlepna prasica, Mermal pa cenjeni podjetnik!

Jap, na to folk pozablja.

Mermal in Šešok sta EDINA slovenska uspešna tajkuna. Vsi ostali so bili prepozni.

Je pa res, da je množično tajkunizacijo začela prva Janševa vlada. Tudi tega ne gre pozabiti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dild0idis ::

Invictus je izjavil:

dild0idis je izjavil:


BTW, samo kot dodatek, vse te tajkune, ki opisuje, vsi ti so praktično isto delali kot pa Šešok, Mermal ipd., razlika je bila samo v tajmingu.

A danes je Hilda pohlepna prasica, Mermal pa cenjeni podjetnik!

Jap, na to folk pozablja.

Mermal in Šešok sta EDINA slovenska uspešna tajkuna. Vsi ostali so bili prepozni.

Je pa res, da je množično tajkunizacijo začela prva Janševa vlada. Tudi tega ne gre pozabiti...


Ni res, kar nekaj je še v Sloveniji tajkunov, samo manj se izpostavljajo.


Plus tajkunizacija se je začela, takoj potem, ko je Drnovšek večino gospodarstvenikov povabil na Brdo in jim enostavno rekel, da naj začnejo privatizirarti podjetja, če ne jih bodo izgubili.

Samo tole je očitno že pozabljena zadeva!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Utk ::

Invictus je izjavil:

dild0idis je izjavil:


BTW, samo kot dodatek, vse te tajkune, ki opisuje, vsi ti so praktično isto delali kot pa Šešok, Mermal ipd., razlika je bila samo v tajmingu.

A danes je Hilda pohlepna prasica, Mermal pa cenjeni podjetnik!

Jap, na to folk pozablja.

Mermal in Šešok sta EDINA slovenska uspešna tajkuna. Vsi ostali so bili prepozni.

Je pa res, da je množično tajkunizacijo začela prva Janševa vlada. Tudi tega ne gre pozabiti...

Še ogromno jih je.

floyd1 ::

Je pa res, da je množično tajkunizacijo začela prva Janševa vlada. Tudi tega ne gre pozabiti...

Ne smemo pozabiti še "prestrukturiranja" SDK-ja pod drnovškovo vlado. To je dalo krila marsikomu od "poštenih", ker naenkrat več ni bilo pravega nadzora nad financami podjetij.

Invictus ::

Popravek, pod Peterletovo vlado...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smrekar1 ::

kotanyi je izjavil:


- Nov zdravstveni minister zgleda obetaven, vsekakor pa je že sedaj jasno da slabši kot nesposobni brezjajčnik Gantar ne more biti, niti ne slabši kot PTTM.


Slabši od teh dveh ne bo, verjetno je bila to cena za obstanek vlade - sposoben kandidat iz vrst LMŠ. V to vlado sicer sprejemajo samo največje nesposobneže kalibra Počivalšek, Tonin, Cigo ipd.

- Testiranja so kljub vsemu pozitiven premik v pravo smer. Tudi ko odštejemo faile z nakupi, faile z spreminjanjem ukrepov z danes na jutri, faile z predpisovanjem testov različnim skupinam zaradi česar potem folk stoji ure v vrstah, faile z interpretacijo rezultatov hitrih testov, dejstvo ostaja - takšno povečanje hitrega testiranja kot smo ga izvedli v zadnjem mesecu bo imelo pozitiven epidemiološki vpliv.


Optimist. Hitro testiranje se je izkazalo za pregrešno drago neumnost, bolje bi bilo razširiti PCR testiranje. Pogled zakaj:

V tem času je bilo približno 20% vseh pozitivnih testov iz naslova hitrega testiranja, ostale smo dobili s PCR. Če so bili vsi testi pravilni je imelo približno tak vpliv na epidemijo, kot bi ga imelo povečanje obsega PCR testiranja za 20%. To bi nas spravilo recimo v povprečje EU, zdaj smo pod njim. Cena enega PCR testa je približno cena 5 hitrih testov.

Jup - če odštejemo faile okoli hitrih testov, nezanesljivost rezultatov in lažen občutek varnosti, ki ga dajejo lažno negativni hitri testi, bi nam povečanje obsega PCR testov stalo enako in tudi naredilo enako kot masovno testiranje s hitrimi testi, dokler ni prišla direktiva, da moramo hitre teste verificirati s PCR. Zdaj bi bilo enoznačno bolje za isti denar samo razširiti PCR testiranje, za tisti dodatni dve skupini za PCR imamo kadra po državi več kot dovolj.

Če to prištejemo zraven sploh ni računice, vsaka strokovna ekipa bi morala hitro testiranje zavrniti kot stroškovno neprimerno rešitev. Če bi za hitri test dali pol manj denarja in uporabljali kvalitetne hitre teste (Roche, Siemens) bi bila to boljša opcija od širjenja PCR testiranja, takole je pač pregrešno draga neumnost na kubik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jernejl ::

Smrekar1 je izjavil:

Optimist. Hitro testiranje se je izkazalo za pregrešno drago neumnost, bolje bi bilo razširiti PCR testiranje. Pogled zakaj:

V tem času je bilo približno 20% vseh pozitivnih testov iz naslova hitrega testiranja, ostale smo dobili s PCR. Če so bili vsi testi pravilni je imelo približno tak vpliv na epidemijo, kot bi ga imelo povečanje obsega PCR testiranja za 20%.

Oho, forumski antimatematik se je spet prišel osmešit. Verjetno nisi pomislil na to, da je struktura populacije, ki se testira s hitrimi testi, drugačna od tiste, ki se testira s PCR. Tvoja nelogika zahteva, da bi se (namesto s hitrimi testi) šli PCR testirat samo tisti brez simptomov, ki imajo covid, oni brez covida pa ne.
Saj to je čisto "logično", zakaj neki tratimo energijo in testiramo tiste, ki covida nimajo :))
Lahko bi denimo tja, kjer ljudje čakajo v vrsti na testiranje, postavili kakšnega varnostnika, ki bi one brez covida pošiljal domov, da ne bi delali gneče in nepotrebnih stroškov. :D

Smrekar1 ::

jernejl je izjavil:


Oho, forumski antimatematik se je spet prišel osmešit. Verjetno nisi pomislil na to, da je struktura populacije, ki se testira s hitrimi testi, drugačna od tiste, ki se testira s PCR. Tvoja nelogika zahteva, da bi se (namesto s hitrimi testi) šli PCR testirat samo tisti brez simptomov, ki imajo covid, oni brez covida pa ne.


Pri ~20-25% pozitivnih rezultatih na PCR je na voljo še kar dosti kandidatov za testiranje s PCR. Dokler tistega ne spravimo pod 10% tu sploh ni debate.

Saj to je čisto "logično", zakaj neki tratimo energijo in testiramo tiste, ki covida nimajo :))


Konkretno uporabljamo teste, ki niso namenjeni testiranju posameznikov brez simptomov, za testiranje posameznikov brez simptomov. Ko nekdo to izpostavi kot neprimerno se "osmeši". Aha.

Dejansko bi bilo precej bolje, če bi logiko obrnili in vse simptomatske testirali s hitrimi testi, PCR pa prihranili za tiste brez simptomov. To ne bi bilo idealno, ampak bi bilo boljše od sedanje oslarijo. Vsekakor tega ne bi delali s testi pobcev iz kajmanskih otokov, ki so po zanesljivosti primerljivi z igralno kocko.

jernejl ::

Smrekar1 je izjavil:

Konkretno uporabljamo teste, ki niso namenjeni testiranju posameznikov brez simptomov, za testiranje posameznikov brez simptomov. Ko nekdo to izpostavi kot neprimerno se "osmeši". Aha.
Če se iz populacije izloči del asimptomatskih prenašalcev, je to vsekakor bolje kot nič. Jasno, nekateri ne bi bili zadovoljni niti, če bi jih s testi izločili >99%. Razen, če bi bil dobavitelj testov nekdo drug in če bi bili testi dražji, potem bi bilo pa v redu.

Smrekar1 je izjavil:

Vsekakor tega ne bi delali s testi pobcev iz kajmanskih otokov, ki so po zanesljivosti primerljivi z igralno kocko.

Verjamem, da je marsikomu v interesu, da bi uporabljali bistveno dražje teste nekoga drugega, ki so po zanesljivosti primerljivi s testi pobcev iz kajmanskih otokov.
Lahko nam pa pokažeš kak konkretni model hitrega testa, ki je zate uporaben. In po možnosti ustreza tvoji antimatematični formuli iz sosednje teme:

Smrekar1 je izjavil:

Zgolj za vtis, meja kdaj je test "potencialno lahko uporaben" je: (pravi pozitivni)x(lažno negativni)>0,85

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Smrekar1 ::

jernejl je izjavil:

Če se iz populacije izloči del asimptomatskih prenašalcev, je to vsekakor bolje kot nič.


Je boljše kot nič, ampak za isti denar bi lahko izločili enako prenašalcev s strokovno utemeljenim pristopom širjenja PCR testiranj.

Tu privzemam, da delež lažno negativnih in lažno pozitivnih ne odstopa bistveno od rezultatov NLZOH. Če to ni res (in verjetno ni) gre pač za oslarijo.


Lahko nam pa pokažeš kak konkretni model hitrega testa, ki je zate uporaben.


Saj sem ti ga. Hitri testi za simptomatske (v roku do 3 dni od začetka simptomov), PCR za ostale. Pa kak malo bolj kvaliteten test prosim, ker tile UD-Bio so pod standardi. Roche in Siemens naj bi bili dobri.

torentino ::

Invictus je izjavil:

Popravek, pod Peterletovo vlado...


Slu%C5%BEba dru%C5%BEbenega knjigovodstva @ Wikipedia


V času novo nastale samostojne države Slovenije se je v času vlade Janeza Drnovška leta 1994 preimenovala v Agencijo RS za plačilni promet, nadziranje in informiranje...

NEAKTIVEN! ::

https://www.24ur.com/novice/korona/ukc-...

Korupcija brez sramu se nadaljuje ;((
««
13 / 133
»»