» »

"all-in-one" receiver/ojačevalnik za manjše stanovanje

"all-in-one" receiver/ojačevalnik za manjše stanovanje

bulekk ::

Pozdravljeni,

v manjšem stanovanju bi si organiziral ozvočenje, ki bi služilo za različne namene.
Potrebe :
- SPDIF iz TV na zvočnike
- imam EON box in lahko nanj streamam youtube, slike, glasbo itd.., kar je super
- Bluetooth iz telefona/PC ja na zvočnike
- še klasične vhode (cinch, banana za avdio)
- morda še SD kartica/USB ključek

Nekaj podobnega imam doma izpred 10 let (Mustek ???) in super deluje (sicer nima usb, BT,...),
sedaj bi vzel nekaj sodobnejšega. Zvočniki bi šli na steno, super bi bilo zavzeti čimmanj prostora...

Prosim za predloge oz. nasvete,

hvala in lp,
Bulekk.

Darko! ::

Potrebuješ komplet novo ozvočenje z zvočnimi omaricami vred ali samo receiver škatlo?
Če imaš v mislih stereo ozvočenje imaš takšne sistemčke z integriranim blutut, optičnim in Coax vhodom lahko v dveh variantah:

- kot aktivne zvočne omarice (od 130 EUR naprej - Edifier R1280DB), ali

- kot receiver škatlo (od 150 EUR naprej - SMSL AD18), s tem, da potrebuješ pri tej varianti še pasivne zvočne omarice.

Pozabil si pa zapisat glavni podatek. Ceno.
Če je odgovor čim manj, potem je to zgoraj to.

2f4u ::

Jaz sem nekako fan denon avr, v 2019 so novi modeli z LAN povezavo in vse kar si nastel.
Zvocniki monitor audio ali qaqustic. Nekje 500 eu vse skupaj.

bulekk ::

Zdravo,

hvala za nasvete. Dobil sem dobre ideje.

Tale SMSL AD18 se zdi zanimiv. Katere zvočnike bi priporočali ? Nekaj poceni, za na steno in ne preveliko.

Hvala in lp,
Bulekk

AudioVideo ::

Ugodno prodam Q Avoustics 3010i carbon gray barve.

Za all one sistem ti pripročam Denon ceol 10 ali 11 ( 11 ima DAB radio) ali Marantz Melody 612.

Darko! ::

bulekk je izjavil:

Zdravo,

Katere zvočnike bi priporočali ? Nekaj poceni, za na steno in ne preveliko.


Če bi imel TV na omarici, ki je široka vsaj ene 45 cm, potem bi dal komot katerekoli solidne majhne zvočne omarice zraven. Recimo tudi rabljene QA 3010i, če ti jih kolega proda, za kaj pa vem, 139 EUR + gajbo pira :))

Če pa jih želiš našraufat na steno imaš problem ker so takšne omarice kar precej globoke in ti bodo štrlele ven.
Ampak ne samo te.
Praktično katerekoli solidne majhne entry level omarice, da imajo vsaj nekaj "basov", so relativno velike ali pa globoke in nekak niso namenjene šraufanju na steno.

Morda bi tvojem primeru bolj v poštev prišla kakšna kombinacija zares majhnih omaric, ki bi jih prišraufal na steno in nekega osnovnega aktivnega nizkotonca. Je pa to hitro 300 - 400 EUR.

bulekk ::

Samo za informacijo, vzel sem sound bar Denon...

radmansdorf ::

Katerega pa? Mene tudi zanima.

bulekk ::

DENON DHT-S216, če bi še enkrat razmišljal, bi morda vzel S316 (z wooferjem).

bojsi ::

Darko! je izjavil:


- kot receiver škatlo (od 150 EUR naprej - SMSL AD18), s tem, da potrebuješ pri tej varianti še pasivne zvočne omarice.

A obstaja kaj podobnega, ki vsebuje tudi radio tuner oz. internet radio?

Konlov ::

Konlov ::

Pa niti ne vem, če DAB pri nas deluje inu v kakšni meri.

veteran ::

Konlov je izjavil:

Pa niti ne vem, če DAB pri nas deluje inu v kakšni meri.


Na internetih :) imaš zemljevid pokritosti... ampak ni vredno, porazna izbira postaj in kakovosti zvoka.. npr 32kbps in mono!!

Sicer pa ima tudi yamaha nekaj stereo ojačevalcev z vgrajenim streamerjem in vsemi sodobnimi bonboncki... torej dac, bt, usb, wifi, internet radio, spotify.

Yamaha R-N402D

https://europe.yamaha.com/en/products/a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veteran ()

Konlov ::

Ok, DAB me po tej logiki ne matra več... 8-). V Denon ponudbi prihranek cca 50€

matobeli ::

DAB+ naj te kar matra, trenutno je res samo nacionalka na 128kbps stereo in rock radio na 72kbps stereo, ampak proti analognemu je kar velika razlika, s časom pa se bo to samo še izboljševalo.

Cveto ::

Jaz imam v avtu DAB in FM, pa poslušam vseeno večino časa DAB. Kvaliteta je (razen pri par postajah) vseeno opazno boljša. Še boljši je seveda streaming, samo če se že hoče radio...

mujek ::

Nekaj več kot pol leta imam Yamaho CRX-N470D.
Uporabljam jo za Spotify in internetni radio. DAB dela brez težav, vendar ga ne uporabljam. Če že poslušam radio, potem vklopim nek internetni radio.
Aplikacija za nadzor (MusicCast) je pregledna in dela po pričakovanjih.
Na sami napravi pogrešam omejitev maksimalne glasnosti ter onemogočitev storitev ki jih ne uporabljam (recimo napster/pandora...).

Sem zadovoljen z napravo.

Konlov ::

Bo reciver ki ima zhodno moč 80 W (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.08% 2ch Drive)ustrezal za Jamo Cornet bokse 60ii : long term power 80W, short term power 120W, 8Ohm.
Gre za tale reciver: https://www.makspro.si/denon-avr-x1600h...

veteran ::

Gledas podatek o obcutljivosti zvocnika, torej 90 dB (1W/1m), kar pomeni, da bodo rabili malo moci...

Za take zvocnike je dovolj ze vintage ojacevalec, ki ima le 40W na 8 ohmih.

Darko! ::

veteran je izjavil:



Za take zvocnike je dovolj ze vintage ojacevalec, ki ima le 40W na 8 ohmih.



Pa tudi primeren bi bil bolj za "vintage" bokse iz devetdesetih let prejšnjega stoletja.

Neka moderna, instant konzjumer, 7.2 kanalna audio/video receiver jajca za 600 EUR - kar ta Denon in podobne škatle so - imajo za dva taka zvočnika povezat vsaj pet kanalov preveč, pa bistveno premal duše.
Sploh pa niso seksi. :)

Daj nehi ga srat Konlov !

AV receiver za dva vintage speakerja povezat kupuje samo mularija in tisti, ki se na Hi-Fi ne spoznajo.

Če že nisi poznavalec, bod vsaj taprav dec, zaboga no.




Za 600 EUR dobiš nov stereo receiver z vintage pridihom in vsemi modernimi povezljivostnimi jajci, če že potrebuješ te reči in nočeš posegat po sekndhend ojačevalcu iz časov, ko še niso tok šparal s pločevino.

Konlov ::

Kako 2 boksa. Saj to imam 5.1 sistem. 5 boksov.

Darko! ::

Aha.
Torej imaš
domači kino
5 x Jamo Cornet 60 II.
Ja OK.

Na kaj si jih imel pa do sedaj povezane, oz. zadnjih, kaj pa vem, 25 let ?
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Konlov ::

Na sony str db925.
Ps: je Denon AVR-X1600dab že doma8-). Pa spotify naročnina. Tipa v BB skoraj sezulo, ko sem rekel, da BR predvajalnika nimam. Pač omejeno uporabljam te bombončke. Če na HBO kak 5.1 ujamem, netfliks samo sin uporablja, ker za očita nimajo slo podnapisov.
Se nama je z drago že dogajalo 15 min ob Ravelovem Boleru...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kak Hi FI komponenta internetni radio in Dab + hkrati kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
456927 (3427) mat xxl
»

Ojačevalec za Logitech Z5500 5.1 zvočnike

Oddelek: Zvok in slika
282419 (1602) Tomson
»

zvocniki Bluetooth TV & PC

Oddelek: Zvok in slika
162007 (1191) helo
»

Kateri ojacevalec za klipsch r-51m zvocnike

Oddelek: Zvok in slika
151854 (1481) T743

Več podobnih tem