» »

Prijava psihičnega nasilja žene

Prijava psihičnega nasilja žene

1
2
3

Bwaze6 ::

neomarvel je izjavil:

Bwaze6 verjemi kar češ.

Ločitev ne pride v upoštev, ker je žena dostikrat v redu. Dobri dnevi so dobri, slabi dnevi so pa slabi in s to temo upam do bom prišel do rešitve.


Zakaj se potem pogovarjaš o sodnem preganjanju in fizičnem napadu nanjo, ne kakršnikoli pomoči?

To je trolanje. In ti gnoj.

m0LN4r ::

neomarvel je izjavil:

Bwaze6 verjemi kar češ.

Ločitev ne pride v upoštev, ker je žena dostikrat v redu. Dobri dnevi so dobri, slabi dnevi so pa slabi in s to temo upam do bom prišel do rešitve.
Potem pa pozri in se ne pritozuj. Celo zivljenje bo grenak priokus in nikoli ne bos vedel, kdaj pride do naslednjega izbruha, hujsega, usodnejsega.
Boljse iti zdaj narazen, si najdes eno, kjer bodo vsi dnevi lepi, kot cez 10-20 let.

Dajes obcutek, kot da si znjo, ker ti druge nebi dale. To ni recept za svetlo prihodnost, tudi s tvoje strani ne.

Pac sta skup, ker je vcasih lepo. lol.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zztop ::

neomarvel je izjavil:

Bwaze6 verjemi kar češ.

Ločitev ne pride v upoštev, ker je žena dostikrat v redu. Dobri dnevi so dobri, slabi dnevi so pa slabi in s to temo upam do bom prišel do rešitve.
Če dobri dnevi odtehtajo slabe, potem boš moral sprejeti, morda ima bipolarno motnjo. Če ne odtehtajo, pa nimaš kaj razmišljati. V vsakem primeru naj najde terapevta. Definitivno ji moraš povedati, da se ne more tako obnašati do tebe. Če ne bo šlo pa ločitev, v takšni zvezi nimaš kaj iskati.

Če te kdaj pripravi do tega, da resno razmišljaš o uporabi fizične moči nad njo, je to znak dvojega:
1) tvoja žena je čustvena manipulatorka,
2) imaš slabo samokontrolo in moraš delati na tem, v vsakem primeru, tudi če je žena res psihopatka.

neomarvel ::

Kdo je rekel da razmišljam o fizični zlorabi nad njo? Vsi ostali napeljujejo na to da naj jo udarim.
Postavil sem hipotetično vprašanje, ker vidim polno takih groznih tem v črni kroniki in slišim nešteto zgodb od kolegov in kolegic iz blokov. Še pogovori otrok na igriščih so na temo nasilja v blokih v zdejšnjih cajtih. Kako otroci slišijo kričevito dretje skozi stene in jim je grozno.

m0LN4r Morda imaš prav. Tudi starejša kot bo bolj se bodo potencirala taka vedenja.

Poznam par tipov, ki so imeli zatežene žene in so zato večino časa preživeli v službi, po nekem času pa si tudi umislili ločene sobe.

Zgodovina sprememb…

djabi ::

Ja, ali pa šli v domove za ostarele, če so si to lahko privoščili ...

Inventorista ::

Jaz predlagam, da z njenim fantom sedete za mizo in se pogovorite!

Bwaze6 ::

neomarvel je izjavil:

Kdo je rekel da razmišljam o fizični zlorabi nad njo? Vsi ostali napeljujejo na to da naj jo udarim.
Postavil sem hipotetično vprašanje, ker vidim polno takih groznih tem v črni kroniki in slišim nešteto zgodb od kolegov in kolegic iz blokov.



Ne. Razmišljaš le o kaznovanju žene - ali sodno, ali fizično, o pomoči očitno niti ne razmišljaš. Kar je psihopatsko vedenje, razmisli o tem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: neomarvel ()

mahoni ::

Ce nisi trol; si ali:
1.) Copata da je ni
2.) Zamascen da ga ni
3.) ali enostavno pussy.

Invictus ::

Eh, itak da ženske maltretirajo tipe. Predvsem psihično, ker so fizično prešvoh, tipi pa preveliki mamini sinčki in copate. izsiljujejo z otroci, kar je sploh sprevrženo.

Dokazljivo ni nič, Rekla kazala. Zato se komu strga.

Drugače ima pa Italija eno staro uradno statistiko, da 53% žena tepe svojega moža.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meiniken ::

neomarvel je izjavil:

Žene še nikoli nisem udaril ali kakorkoli fizično ali psihično napadel in sem dovolj psihično močen da se bom tega držal.

Na terapijo ne bo šla, ločitev ne pride v upoštev.

Problem je, ker misli da je ta vzorec tlačenja in fizičnega napadanja moža dopustljiv. Njena mama je bila ista in tast še vedno trpi v takem okolju. Rešitev je našel v ločenem podstrešnem stanovanju, kjer preživlja večino časa.

Jaz se sicer umaknem v drugo sobo, ampak dostikrat je pa že vrata razbila da je prišla v sobo.

Včasih se želim usesti v avto in odpeljati, včasih mi rata, včasih mi pa ona prepreči izhod.


Čeprav se bere tole kot troll bom vseeno ugriznil v kost.

Torej misli, da je maltretiranje kogarkoli kul? Povrh vsega še na terapijo noče? In njena mama je ista? Jabolko ne pade daleč od drevesa. V družini se odnosi staršev preslikajo na potomce. Če ima nekdo mentalne težave in jih ne rašuje, bojo praktično vsi taki razen, če nekdo hoče pretrgat to verigo in dejansko dela na sebi. To seveda za sabo potegne veliko truda, ki ga večina ljudi ne premore.

Tvoj tast je potem tvoja prihodnost. Vprašaj ga če ima še en fotel zate tam, da bosta skupaj dočakala svoje zadnje dni.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

fikus_ ::

neomarvel, najprej naredi nekaj na sebi, pri svoji samozavesti, da boš zadovoljen sam s seboj, da te vsakdanje težave/izzivi ne bodo vrgli s tira in se bo že s tem marsikaj spremenilo v partnerskem življenju.

m0LN4r ::

neomarvel je izjavil:

Kdo je rekel da razmišljam o fizični zlorabi nad njo? Vsi ostali napeljujejo na to da naj jo udarim.
Postavil sem hipotetično vprašanje, ker vidim polno takih groznih tem v črni kroniki in slišim nešteto zgodb od kolegov in kolegic iz blokov. Še pogovori otrok na igriščih so na temo nasilja v blokih v zdejšnjih cajtih. Kako otroci slišijo kričevito dretje skozi stene in jim je grozno.

m0LN4r Morda imaš prav. Tudi starejša kot bo bolj se bodo potencirala taka vedenja.

Poznam par tipov, ki so imeli zatežene žene in so zato večino časa preživeli v službi, po nekem času pa si tudi umislili ločene sobe.
Imas dve moznosti:
a) pozres tako kot je, tk bo ali se hujs in se ne pritozujes in ostaneta skup
b) ce dobri dnevi ne pretehtajo slabe dni, gres, cim prej, razen ce si odvisen od te "muce"

pussy is a stronger weapon than you think
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

filip007 ::

Zasleduj jo, mogoče pa ima že drugega.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

freesty ::

Jaz vidim dve opciji.

1) Na njen "dober" dan se dol vsedes z njo pa reces, da ne mores vec prenasat njenega vedenja, ko ima "slab" dan. In ce ne misli na temu delat, bos odsel.

2) Na njen "slab" dan se ji postavis po robu. Ji poves, da tega ne bos prenasal in se naj umiri ali pa gres.

Rezultata sta lahko tudi dva ne glede za katero opcijo se odlocis in sicer, se bo popravila in bos zazivel srecnejse zivljenje(Velika verjetnost, da bo trajalo to omejen cas in bos potem moral resevati problem). Drugi rezultat pa je locitev.

Zgleda, da vse vodi v locitev, razen, ce res spada ona v 1% ljudi, ki so se zmozni spremenit. Ker pa locitev pri tebi ne pride v postev to pomeni, da bos celo zivljenje trpel. Kot je ze nekdo omenil. Zrihtaj si postlo poleg tasta :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Ashrack ::

neomarvel je izjavil:

Dobri dnevi so dobri, slabi dnevi so pa slabi in s to temo upam do bom prišel do rešitve.

Obstaja moznost da ima BPD.

Bil enkrat z eno tako, dobre 6 mesecev. Na njene dobre dneve je bilo odlicno na njene slabe pa katastrofa. Sex je bil pa da dol pades. Ampak slej ko prej ne mores vec ziveti na tak nacin in se moras take babe znebiti. Saj nikoli ne ves kdaj bo spet imela kaksne izpade. Po jajcih pa tudi ne bom hodil okrog babe.
....

Jure14 ::

A se dobri-slabi cikli ponavljajo na 30 dni? Koliko je stara?
Ima kakšno hujšo obliko mene?
Zdravnik pa nadomestni hormoni.

m0LN4r ::

Nadomestis zensko in je vse reseno.

Sex je bil pa da dol pades.
Ker BPD.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

poweroff ::

neomarvel je izjavil:

Žene še nikoli nisem udaril ali kakorkoli fizično ali psihično napadel in sem dovolj psihično močen da se bom tega držal.

Na terapijo ne bo šla, ločitev ne pride v upoštev.

Problem je, ker misli da je ta vzorec tlačenja in fizičnega napadanja moža dopustljiv. Njena mama je bila ista in tast še vedno trpi v takem okolju. Rešitev je našel v ločenem podstrešnem stanovanju, kjer preživlja večino časa.

Jaz se sicer umaknem v drugo sobo, ampak dostikrat je pa že vrata razbila da je prišla v sobo.

Včasih se želim usesti v avto in odpeljati, včasih mi rata, včasih mi pa ona prepreči izhod.

Jaz ti svetujem, da si pravi Slovenec in tiho trpiš dalje. Dokler se ti ne bo snelo. Takrat boš pa dobil kakšne antidepresive in bo šlo še par let naprej s to "pomočjo". Če ne, je pa tukaj vedno dobri stari alkohol, ki je del slovenske kulture in s katerim se da "lepo" "reševati" probleme. Potem boš pa dobil raka ali te bo infarkt, in bo problem rešen...

Hmm, počakaj...! Kaj pa če bi bil za spremembo enkrat pravi dedec in naredil stvari na pravi način?

Prva stvar je, da se skušaš pogovoriti. Verjetno si se že, in ni kaj dosti pomagalo. Torej, drugi korak je, da predlagaš kakšno terapijo. Kolikor sem razumel, tudi to ne pride v poštev v tvojem primeru.

Sledi tretji korak. Greš na CSD in natančno opišeš kaj se dogaja in primere njenega (psihičnega in drugega) nasilja. To jim tudi predaš v pisni obliki in zahtevaš, da napravijo uradni zaznamek. Ko boš opisoval zadeve jih sprašuj ali se jim neko ravnanje zdi primerno in normalno (recimo zmerjanje) in kaj narediti v takem primeru (npr., mi svetujete, da se umaknem? Kaj, če mi stopi pred avto in ne dovoli, da se odpeljem?). Naj bodo konkretni. In naj ti dajo te nasvete pisno. Verjetno se te bodo skušali znebiti, češ, da nimajo kadra, da je COVID, itd., ampak vztrajaj. In komuniciraj po mailu oz. pisno. Zavedaj se, da je CSD pogosto (ne pa vedno!) leglo uradnic, ki so praviloma avtomatično na strani žensk. Tendenca uradnika je, da bo delal čim manj. Če zraven prišteješ še pristranskost ter predsodke proti moškim, dobiš katastrofo. Zate. Zato moraš biti odločen, vljuden in zahtevati, da je vse pisno. Ter jih stalno poritvati in biti tečen, ker sami od sebe ne bodo naredili nič.

Predvsem pa moraš na CSD povedati kaj od njih želiš. Ena opcija je, da vaju oni pošljejo na partnersko terapijo. Ne morejo vaju prisiliti, ampak napotitev CSD je lahko pomemben push za drugo stran (za ženo).

Druga opcija je pa ločitev. Sicer ne vem zakaj praviš, da to ni opcija, ampak kolikor jaz vidim te zadeve je to edina opcija. Ali pa kar sem opisal zgoraj. Počasno mučenje do prezgodnje smrti.

Psihično nasilje (odvisno sicer kako hudo je), lahko prijaviš tudi na policijo. ni treba klicati na 113, lahko pa greš na policijsko postajo in prijaviš zadevo. Zraven priloži dnevnik dogodkov, ki ga vodiš. Policija je za razliko od CSD zelo "moška organizacija". Ko dobijo prijavo, napišejo zapisnik, zberejo dokaze, naredijo razgovore in potem gre zadeva na sodišče (ali pa se zavrže). Skratka, ko greš v to, moraš biti v sebi prepričan, da boš zadevo peljal do konca. Ker zadeva bo šla naprej, na sodišče. Tam sicer za ženo ne bo kaj hudega, dobila bo kakšen opomin, je pa to vseeno postopek in lahko, da se bo malo streznila. Če se misliš ločiti, ti bo tak postopek (zapisniki policije, morebitna sodba) tudi zelo pomagal pri dodelitvi skrbništva. Ker če se žena tako obnaša do tebe, se najverjetneje tudi do otrok (ali pa se bo začela kasneje). In verjetno si kot oče ne želiš, da otroci živijo v takih razmerah.

Kot rečeno, se bom moral odločiti sam. Predvsem pa - ko se odločiš, ne smeš odnehati, umakniti prijave, itd.

Ampak imam občutek, da boš ravnal kot pravi Slovenec. Tiho boš trpel in se trpinčil do svoje prezgodnje smrti. Mogoče se boš zatekel v alkohol in bo na koncu tvoja žena še svetnica ("glejte kakšnega pijanca ima, uboga reva, ko ga mora prenašati"). Ali pa se vržeš v delo in postaneš deloholik. V tem primeru bo žena tudi žrtev ("samo za svoje hobije in službo se zanima, uboga revica je pa sama in zapuščena doma, pa še vse štiri vogale hiše mira podpirat"), ji boš pa lahko dajal vsaj svojo kreditno kartico, da bo lahko zapravljala brez omejitev.

Saj veš, z ženskami je treba ravnati spoštljivo, upoštevati njihove želje, jim v vsem ustreči... pravi moški pusti, da ženska hodi po njemu in ji raje nastavi še desno lice, itd. Pač, stvari, s katerimi so te šopali celo življenje imaš zdaj priložnost, da jih živiš v praksi. Tako da kar do trgovine po pločevinko piva... ali kaj močnejšega.

Ali pa če se vzameš v roke in začneš pripravljati teren za to, da se boš kar najuspešnejše ločil?
sudo poweroff

Netrunner ::

Redni pogovori razrešijo takšne zadeve. V kolikor ena stran na to ni pripravljena potem je boljše da gre vsak svojo pot.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

IL_DIAVOLO ::

Sicer jaz ne verjamem, da se partner/ka toliko spremeni v x letih. Ampak je ze ves vas bil tak, folk pa naredi froca in se ze skoraj poroči se preden zaživi skupaj.

Zakaj pa ded se kar vztraja v zvezi in je celo pripravljen ziveti na podstrešju is beyond me. Sem ze tudi bil prica temu, da se je baba zgonla in sta se kar zivela pod isto streho. Ker sta pac oba vlagala.

Ehh...
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

neomarvel ::

Matthai ti si genij. Odličen plan.

DegenGambler ::

Dobro ti je napisal. Tu na forumu odpiraš temo, kako te psihično zlorablja, potem pa pišeš, da je ona drugače ful fajn, razen ko se ji strga.

Ja zadevo bo treba rešit. A so plusi več kot minusi? Je to kar dobiš v dobrih dnevih bolje, kot vse slabo, ki se ti zgodi, ko ima svoj izpad? Se ima namen izboljšat? Želi izboljšat odnos? Se zaveda, da to kar počne, da ti ni kul?

Pač na koncu se bom sam odloču, kakšno življenje boš imel. Lahko trpiš (menda ne boš X let razmerja zdaj stran vrgel, ker ženo nekaj prime 1 dan na teden ane 8-)), ali pa aktivno probaš situacijo izboljšat in rešit. Na koncu je potrebno biti sebičen, najprej se gre zate in ko si ti v dobrem stanju, poskušaš izboljšat situacijo tudi drugim ljudem.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

orreel ::

Mogoče bi pa v resnici rad da vse postori žena sama potem pa jokca ko bi mogel tudi sam kaj postoriti po hiši.
Mogoče je pa žena bogata in še lepa za povrh in mu zato ni do ločitve,resnico ve edino on sam in njegova žena.
Naj še žena pride na ta forum in še ona pove svojo plat zgodbe-ugibati kaj je res in kaj ne je brez smisla.

Onstaja še 1 simpl možnost kupi naj skrite kamere z mikrofonom vse lepo posname če je seveda sploh kaj res,in lepo vse v javnost to bi bilo še najbolj učinkovito za ženo-bi hitro prišla k sebi.

V zvezi je potrebno sodelovati pomagati in tudi prisluhniti drug drugemu,kdor tega ni sposoben je bolje da je sam.

stara mama ::

Tud če je bogata, lepa in nevemkaj, se to vse šteje zraven plusov, ostale zadeve pa pod minuse.
Skratka, seštet pluse in minuse, ter se odločit. Srednje poti ni!

Je pa občutek, ko odkorakaš od zmešane babe precej poseben, men ko sem to storil je bil zelo zelo všeč, čeprav je bila ta misel ko je zveza še trajala zelo strašljiva. Naenkrat se ti odpre ogromno novih možnosti, v bistvu priložnost za novo življenje, ker te nič več ne vleče nazaj (razen otroci).

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

DegenGambler je izjavil:

Dobro ti je napisal. Tu na forumu odpiraš temo, kako te psihično zlorablja, potem pa pišeš, da je ona drugače ful fajn, razen ko se ji strga.

Takih bolanih vez je kar nekaj...

Imam znanca s partnerko, ki ima hudo psihično bolezen. Ko se ji strga, nori na veliko. 1x je celo stanovanje "prebarvala" s svojim drekom.

Ampak se je tip zajebal, ker je kljub svoji višji kupnino dal lastništvo stanovanja 50/50...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meiniken ::

Invictus je izjavil:

DegenGambler je izjavil:

Dobro ti je napisal. Tu na forumu odpiraš temo, kako te psihično zlorablja, potem pa pišeš, da je ona drugače ful fajn, razen ko se ji strga.

Takih bolanih vez je kar nekaj...

Imam znanca s partnerko, ki ima hudo psihično bolezen. Ko se ji strga, nori na veliko. 1x je celo stanovanje "prebarvala" s svojim drekom.

Ampak se je tip zajebal, ker je kljub svoji višji kupnino dal lastništvo stanovanja 50/50...


A je to slučajno ta? :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

showsover ::

Hehe! Kje najdete takšne? In kje najdete potrpljenje, da se ne razidete? Pismo, živimo mi dolgočasno življenje.

m0LN4r ::

Jaz ti svetujem, da si pravi Slovenec in tiho trpiš dalje.
:))
;((
:)
:8)
:(
:'(
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zimonem ::

https://drustvo-sos.si/ imaš številko.

Invictus ::

showsover je izjavil:

Hehe! Kje najdete takšne? In kje najdete potrpljenje, da se ne razidete? Pismo, živimo mi dolgočasno življenje.

Najdi si zmešano babo, boš hitro na drugi strani :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

link_up ::

Ujami ribo z usti ali pa pokoncaj medveda in ji bo cisto vseeno za vamp.
In and Out

Hypathia ::

neomarvel je izjavil:


Postavil sem hipotetično vprašanje, ker vidim polno takih groznih tem v črni kroniki in slišim nešteto zgodb od kolegov in kolegic iz blokov.

Ja, zgodb o nasilju z najhujšim izidom je zadnje čase veliko. Večinoma so žrtve ženske, večinoma so umorjene po tem, ko zapustijo partnerja, torej ni res, da je bil moški ujet v nekem razmerju in mu je "počil film", ampak je šlo bolj za maščevanje ker ni imel več kontrole nad žensko. Takšna miselnost izvira iz šovinizma, k njemu izdatno pripomore tudi okolica, ki hujska k mačističnim stališčem in reševanju problemov z nasiljem, ki je prisotno tudi v večini tukajšnjih komentarjev.

Tukaj ne pišeš prvič, povedal si, da imaš dva mala, vzkipljiva otroka za katera večinoma skrbi žena in da jo to zelo utruja, omenil si, da žena ne prispeva dovolj k stroškom, čeprav ima enkrat nižjo plačo od tvoje, in da ji to očitaš, da ji zameriš tudi ker kupuje zase "ženske produkte"....Skratka, morali bi slišati tudi njeno plat zgodbe, ali te kritizira zato ker ne prispevaš svoj del k vzgoji otrok in gospodinjstvu, ali ker ji najedaš, da je zapravljiva, ali te zagrabi ker jo ignoriraš.... Če se kljub temu počutiš kot žrtev, si pa še vedno v mnogo boljši poziciji, da kaj storiš, kot večina žensk, imaš boljšo plačo od svoje partnerke, nepremičnina v kateri živiš je tvoja, pa tudi strah, da bi se ti kaj hudega zgodilo, da bi te npr. ubila, te ni treba biti, ker je verjetnost za kaj takega zanemarljiva.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Master_Yoda ::

In ce proti takim primerom policija ne naredi nic, kaj mislite da naredi policija/druge ustanove v primeru ki ga je OP navedel ?
Dovie'andi se tovya sagain.

pffff ::

Hypathia je izjavil:

Ja, zgodb o nasilju z najhujšim izidom je zadnje čase veliko. Večinoma so žrtve ženske, večinoma so umorjene po tem, ko zapustijo partnerja, torej ni res, da je bil moški ujet v nekem razmerju in mu je "počil film"


Pride gospa do zdravnika, "Moz je alkoholik in me tepe!".
Zdravnik ji naroci, naj vsak dan, preden pride moz domov, skuha kamilice in jih do spanca grgra.
Cez dva meseca pride nazaj do zdravnika in se mu globoko zahvaljuje, da je resil njeno tezavo.
Zdravnik sebi v brk: "Sem vedel, da ni bil alkoholizem ampak gobec."

Hypathia ::

Ja, fantek, tudi ti si del problema.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zmajc ::

Hypathia je izjavil:

Ja, fantek, tudi ti si del problema.


Ja, dekle, ti si tudi del problema.

Hypathia ::

Not so much, jaz ne svetujem ženskam, da , razen v samoobrambi, rešujejo težave z nasiljem.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Matko ::

Za trenutek spreglejmo, da je trol tema.

Dejansko je NE obstaja pomoč za moške, ki so žrtve nasilja.
npr.:

S 1. januarjem 2021 začne 24-urna svetovalna linija SOS telefona
28. 12. 2020

S 1. januarjem 2021 se odpira 24-urna svetovalna linija SOS telefona za ženske in otroke - žrtve nasilja. Svetovanje na brezplačni, anonimni in zaupni telefonski številki 080 11 55 bo tako na voljo ves dan, vse dni v tednu.

Društvo SOS telefon je nevladna, neprofitna, humanitarna organizacija, ki od leta 1989 nudi zaščito in psihosocialno pomoč ženskam in otrokom, ki doživljajo nasilje.


Dogma sta:
Nasilnež je lahko zgolj moški.
Moški, nad katerim se izvaja nasilje (ni važno od koga in od katerega spola) je zgolj slabič, ki se ne zna postaviti zase.


#NasiljeNimaSpola!

GupeM ::

Matko je izjavil:

#NasiljeNimaSpola!

SSKJ se ne strinja s tabo.
nasílje -a s (ȋ)


Odebeljeni s pomeni srednji spol.

pffff ::

Zmajc je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Ja, fantek, tudi ti si del problema.


Ja, dekle, ti si tudi del problema.


No ja, (!!!) on (!!!) je problem.

Kvinta ::

Žena me konstantno kritizira in tlači, včasih tudi grdo prime.


Po vsem prebranem zgleda da tebi malo paše vse skupaj :D
A.C.A.B

Hypathia ::

Matko je izjavil:


#NasiljeNimaSpola!

To drži zgolj v smislu, da je lahko vsak, ne glede na spol, žrtev nasilja, sicer pa nasilje ni spolno nevtralno.


Nasilje nad moškimi

Raziskave kažejo, da večino nasilja, ki se dogaja v partnerskih odnosih, povzročijo moški. Moški so pogosteje žrtve nasilja s strani drugih moških, predvsem, kadar gre za kaznivo dejanje nasilništva. Lahko so tudi žrtve spolnega nasilja, predvsem na vojnih območjih ali v zaprtih sistemih kot je zapor. Raziskava pod vodstvom Gorazda Meška je pokazala, da je posilstvo moških že od nekdaj sestavni del življenja v zaporih. Za takšna dejanja med zaporniki še vedno obstaja »strogo pravilo« molka, kar pojasni zelo nizko število prijavljenih primerov spolnih napadov v zaporih. Dodaten dejavnik je strah pred stigmatizacijo, ko bo zapornik, žrtev spolnega nasilja, ponovno na svobodi, in posledic znotraj zapora.


Obstaja tudi določen odstotek moških, ki so žrtve nasilja s strani svoje partnerke. Tudi tovrstno nasilje je nesprejemljivo, pri njegovi obravnavi pa je dobro poznati razlike med nasiljem, ki ga povzročajo ženske in nasiljem, ki ga povzročajo moški:

Nasilje, ki ga povzročajo ženske nad moškimi, praviloma nima hujših telesnih poškodb.

Ženske pogosteje uporabljajo psihične oblike nasilja. Umori partnerjev, o katerih lahko občasno beremo v dnevnem časopisju, so praviloma posledica dolgoletnega nasilja s strani moškega, žrtve umora, nad žensko, storilko umora, in ne obratno. Pogosto so storjeni v samoobrambi ali so odgovor na nemoč pri soočanju z dolgotrajnim nasiljem s strani partnerja.

Moški pravijo, da se, ko ženske kričijo nanje, ne počutijo zelo fizično ogrožene.

Moški vzroke za nasilje praviloma eksternalizirajo, ženske pa internalizirajo, kar pomeni, da moški vzroke za svoje nasilje iščejo v drugih ljudeh/okoliščinah, ženske v sebi. Ženske zato hitreje sprejmejo odgovornost za storjeno nasilje in je z njimi lažje delati na odpravi nasilnih vedenj.

Nasilje moških je v družbi še vedno prepogosto tolerirano, ker naj bi se skladalo z vlogo moškega, zato ženske, ki povzročajo nasilje, občutijo večji sram in občutek krivde. Posledično so bolj motivirane za spremembo vedenja.

Ženske, ki so nasilne do svojih partnerjev, pogosto uporabljajo nasilno vedenje kot neustrezen način izražanje čustva jeze ali razreševanja konfliktov, odsotna pa so prepričanja, da lahko uporabljajo nasilje nad moškimi zgolj zato, ker so ženske (nasilje se ne dogaja iz nesorazmerja moči med spoloma).


https://www.drustvo-dnk.si/o-nasilju/dr...
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

IL_DIAVOLO ::

So basically...vedno je moški kriv :))

Saj drugega od članice klana crnih mack nisem pričakoval.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Hypathia ::

Ja, dejstva so moteča, če se ne skladajo z želeno agendo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zimonem ::

Saj ni treba da je hipotetično. Sosed je imel eno tako. En kup kričanja in jeze za nič. Otrok pa ves zmeden zaradi zmešane babe. Pa človek ni šank mojster iz da jim v čem nebi ustregel.

Hypathia ::

Kdor kriči in besni za prazen nič, rabi psihološko pomoč, sicer pa sosedje praviloma nimajo vpogleda v življenje za štirimi stenami, mnogi nasilneži navzven kažejo zelo lep obraz.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

IL_DIAVOLO ::

Dejstvo je edino to, da si narcisoidne ženske najdejo sramezljivega in čustveno občutljivega moškega, ki prenaša njihove izpade, dokler ne pride do kurcslusa.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zimonem ::

Hypathia je izjavil:

Kdor kriči in besni za prazen nič, rabi psihološko pomoč, sicer pa sosedje praviloma nimajo vpogleda v življenje za štirimi stenami, mnogi nasilneži navzven kažejo zelo lep obraz.

Psihološko ali psihiatrično pomoč boš pa osebi dodelil kako? Zgolj z konsenzom narcisoidnega osebka. Se pravi.. , je ne bo.

poweroff ::

Očitno se še vedno preveč verjame ženskam, ki rečejo, da so padle po stopnicah.

Namesto, da bi se jim ne verjelo in raje pogledalo kaj pravijo dejstva.
sudo poweroff

Zmajc ::

Zlorabe so na obeh straneh, ni fer še se ženskam skoraj vedno in brezpogojno verjame. Moški pa je "pussy" ker se pusti "babi da ga terorizira", četudi psihično.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

25.november - dan boja proti nasilju nad ženskami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10914878 (9317) Hypathia

Šeriatsko pravo (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
67180405 (72084) HODL

Več podobnih tem