» »

Vgradnja led dimmable luci v stanovanje cena 2800 eur???

Vgradnja led dimmable luci v stanovanje cena 2800 eur???

Snipy ::

Zdravo

V stanivanje ki ima sicer ‘pametno’ instalacijo in lahko upravljam vse preko tablice bi rad vgradil namesto klasicnih luci dva led trakova na stropu un zidu, ki bi ju lahko tudi zatemnil. No od izvajalca originalne opreme v stanovanju sem dobil ponudbo za 2800 eur da mi zamenjajo stikala, driverje za led luci, in da prilagodijo uporabniski vmesnik... halo?

Jst ne rabim da temnim zadeve na tablici rabima samo da je dimmable. A pametna insalacija res vplica na to? Kaj pa rabi vse naredit da da dimmable stikalo in driver za led trak?

Koliko mislite da bi moralo realno biti strosek?

Gejspodar ::

Zdravo,

za katerega izvajalca pa gre? Ker tole je nateg pri belem dnevu.

Verjetno gre za lastniško "pametno" zadevo oz. neko slovensko rešitev na ključ?

S Xiaomi/Philips prideš čez z manj kot 60/200€...

misticnimrk ::

Ni nujno da je nateg.
Če gre npr za KNX implementacijo (drag sistem, ampak to se mi zdi res dosti) ali neko rešitev na ključ potem so cene take kot so.

Konec koncev, poglej postavke na ponudbi..
Koliko je LED trak? Koliko je driver in stikalo? Če gre za spremembe v SW, "koliko ur" je ušteto?

Če povzamem, je drago ni pa nemogoče. Mogoče se lahko obrneš na drugega ponudnika?

Snipy ::

Zdravo,

Ponudba izvajalca Robotina zajema spodnje:

- dobavo krmilne opreme za upravljanje s svetili (3x LED trak, 4x dimabilno svetilo),
- dobavo treh napajalnikov za LED trakove,
- dodelavo programske opreme za upravljanje s svetili (3x led trak, 4x dimmano svetilo,
1x on/off),
- svetovanje o vezavi krmilnih elementov,
- dodelavo grafičnega vmesnika za upravljanje,
- testiranje in zagon na objektu.

Ampak ali je nujno da se napeljavo uredi preko omarice in se spreminja programsko opremo pametne hiše? A ni dovol da se instalira dim stikala in driverje za LED luči, vse ostalo pa pusti tako kot je?

Matevz96 ::

Osebno bi naredil točno tako kot imaš ti v mislih, neumni dimerji in to je to.
#hooldthedoor

DeeJay ::

Kakšno "pametno" napeljavo pa imaš? Kater program uporabljaš na tablici?
Don't f with me.

matobeli ::

Če je napeljava pametna, pol ne morš samo neumnega dimerja kar "not porint". No, lahko ga, ampak v omarci. Tam lahko tudi potem štelaš. Stikala pri pametni napeljavi niso povezana na luč, ampak na kontroler.

3p ::

Snipy je izjavil:

Zdravo

V stanivanje ki ima sicer ‘pametno’ instalacijo in lahko upravljam vse preko tablice bi rad vgradil namesto klasicnih luci dva led trakova na stropu un zidu, ki bi ju lahko tudi zatemnil. No od izvajalca originalne opreme v stanovanju sem dobil ponudbo za 2800 eur da mi zamenjajo stikala, driverje za led luci, in da prilagodijo uporabniski vmesnik... halo?

Jst ne rabim da temnim zadeve na tablici rabima samo da je dimmable. A pametna insalacija res vplica na to? Kaj pa rabi vse naredit da da dimmable stikalo in driver za led trak?

Koliko mislite da bi moralo realno biti strosek?


Tole me je stalo dobrih ~150€ z nosilci, trakom, napajalniki, krmilniki, daljinci. Seveda v lastni "izvedbi". Gre seveda za no-name, ne(s)pametno, kitajsko robo, kupljeno za dvojno ceno pri lokalnem uvozniku, ker se mi takrat ni dalo čakati.

"Dimmable" stikalo niti ni nujno. Lahko imaš klasiko, svetlost pa reguliraš z daljincem. Če ti ni moteč dodaten daljinec, seveda.

No, bolj praktičen del: si prepričan, da boš tole imel *namesto* klasičnih luči? Jaz imam to poleg njih. Sem vzel najsvetlejši trak (sicer samo ob eni strani v treh prostorih), pa to niti slučajno ni dovolj svetlo za glavno osvetlitev. Za gledanje TVja, poslušanje muzike, sedenje za računalnikom je super. Ko hočeš res res svetlo, pa to ni to.

Snipy ::

matobeli je izjavil:

Če je napeljava pametna, pol ne morš samo neumnega dimerja kar "not porint". No, lahko ga, ampak v omarci. Tam lahko tudi potem štelaš. Stikala pri pametni napeljavi niso povezana na luč, ampak na kontroler.


Razumem ja....Lahko pa bi vseeno imel isto napeljavo in bi svetlost štimal z daljincem?...seveda bi imel potem takšen driver za LED luči ki to omogoča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Snipy ()

matobeli ::

Ja, brez problema. Sam pol maš pa dva sistema za štelat.

Glede na to da je cena res absurdna, poglej na Shelly kontrolerje (Shelly cloud). Maš vsaj samo drug app, ne pa nekih bolj ali manj smotanih daljincev, če je treba za vsako luč drugega.

Ker Sem ravno naredil dva led traka za v kuhinjo ti lahko povem da rabiš:
Kontroler (Shelly RGBW2), napajalnik (npr meanwell, ni treba da je dimmable, bo kontroler za to poskrbel), in LED trak. V tvojem primeru bi vgradil vso logiko v omaro, rabiš edino wifi met pokrit do omare, ker shelly dela direktno na wifi.

Ta Shelly modul ima tudi vhod za fizično stikalo, če imaš od obstoječega stikala potegnjene kable do omarce jih lahko enostavno zvežeš na Shelly. Če so pa neka pametna stikala bo pa težje. Ampak še vedno bo delalo on/off.

Matevz96 ::

matobeli je izjavil:

Ja, brez problema. Sam pol maš pa dva sistema za štelat.

Glede na to da je cena res absurdna, poglej na Shelly kontrolerje (Shelly cloud). Maš vsaj samo drug app, ne pa nekih bolj ali manj smotanih daljincev, če je treba za vsako luč drugega.

Ker Sem ravno naredil dva led traka za v kuhinjo ti lahko povem da rabiš:
Kontroler (Shelly RGBW2), napajalnik (npr meanwell, ni treba da je dimmable, bo kontroler za to poskrbel), in LED trak. V tvojem primeru bi vgradil vso logiko v omaro, rabiš edino wifi met pokrit do omare, ker shelly dela direktno na wifi.

Ta Shelly modul ima tudi vhod za fizično stikalo, če imaš od obstoječega stikala potegnjene kable do omarce jih lahko enostavno zvežeš na Shelly. Če so pa neka pametna stikala bo pa težje. Ampak še vedno bo delalo on/off.


On ima kable iz stikal potegnjene do omarice kjer je "pamet sistema" od tu naprej ima nove kable do samih luči. Sedaj mora on na te kable iz omarice do luči dodat gonilnike za LED trakove z vgrajenimi dimmerji (transformatorje). Glede na to da si tega ne želi "pametno" upravljati lahko kupi povsem neumne dimmerje ki jih bo upravljal ročno v omarici.

Prvi zadetek na googlu: https://www.downlightsdirect.co.uk/led-... potem pa za vsakega še eno dimmer stikalo oz. poišče takšnega ki ima stikalo že vgrajeno
#hooldthedoor

matobeli ::

Ne men razlagat, ker sem o tem govoril 15cm višje.

Kar se tiče stikal, lahko so povezana z komunikacijo, lahko wireless, v najbolšmu primeru so res sam žice, ni pa to pravilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477425014 (4226) matobeli
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461075 (5317) dela
»

LED trak - dimmer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172621 (1968) atubbuta
»

Osvetlitev delovnega pulta v kuhinji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6724753 (5781) Machete
»

LED dimmer, spreminjanje barve

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112057 (1739) Invictus

Več podobnih tem