» »

S kaksnim znanjem najlazje do zaposlitve v IT?

S kaksnim znanjem najlazje do zaposlitve v IT?

1
2
»

Gejspodar ::

kuall je izjavil:

Kaj so zate "algoritmi"? S podatkovnimi strukturami itak dela vsak programer.
Jaz trdim, da so tisti razgovori, kjer moraš uganit, kateri algoritem se moraš napiflat, ker te vsi sprašujejo istega, idiotski.



O jejhata. Glej ga, spet gospod Vseved, ki ne ve za kaj se uporablja NULL.

Prosim te, da se odstraniš iz debate, saj verjetno še linked lista nisi nikoli videl...

link_up ::

Hmm, da so vam tako zanimivi ti glomazni sistemi. :) Pa vsake pol ure nov "standard". Pojdi na embedded in furaj C. Brada, pivo in motor kasneje.:)
In and Out

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Invictus je izjavil:


Danes mularija ne zna niti inštalirati in nastaviti softwara. Parametri so jim španska vas, saj je kao RAM in disk space neomejen. Niti sranja za sabo ne znajo popucati, kaj šele kontrolirati okolja.

Ravno obratno, danes je "mularija" boljsa v tehnologiji kot so bile generacije 10 ali 20 let nazaj, kar je logicno posledica bolj dostopnih informacij v ITju.

Kakor kdo. Se pa res lažje naučijo...

Tako dokumentacija kot oprema je bistveno cenejša...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

Gejspodar je izjavil:

O jejhata. Glej ga, spet gospod Vseved, ki ne ve za kaj se uporablja NULL.

Prosim te, da se odstraniš iz debate, saj verjetno še linked lista nisi nikoli videl...


Ti nisi razumel NULL debate, ker nisi preveč brihten.

Linked list? A o tem sprašuješ kandidate na razgovorih in ker tega termina slučajno ne poznajo, ker se niso piflali, po tem sklepaš, da niso dobri programerji. Taki so nesposobni kadrovniki.

Drgač pa je cela baza en sam linked list.

Gejspodar ::

kuall je izjavil:


Ti nisi razumel NULL debate, ker nisi preveč brihten.


Brihten mogoče res nisem, sem pa v življenju že večkrat uporabil NULL, namesto da bi si vedno zmišljeval neko "nemogočo" vrednost, za katero "točno veš kaj pomeni", kot je to praksa pri tebi ;((

kuall je izjavil:


Drgač pa je cela baza en sam linked list.


Ne pa ni, nimaš pojma.

kuall ::

St753 je izjavil:

Dolocenih problemov ne bos resil optimalno oz sploh ne bos resil, ker bi trajalo predolgo, ce bos izbral napacen pristop (t.j. algoritem) in/ali podatkovno strukturo.

Jep, če ne znaš razmišljat s svojo glavo in znaš samo (slabo) brat kar so drugi razgruntali in tistega ne dobro razumet potem verjamem, da problemov ne boš rešil.

Gejspodar je izjavil:

Ne pa ni, nimaš pojma.

Seveda je. Se ti vidi, da ne znaš prepoznat podobnosti, kar je značilnost neumnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Gejspodar ::

kuall je izjavil:


Seveda je. Se ti vidi, da ne znaš prepoznat podobnosti, kar je značilnost neumnih.


V nasprotnem primeru bi verjetno že v začetku videl podobnost med teboj in šimpanzom ter se v debato nikoli ne bi vključil.

Boga je firma, ki te plačuje ;((

kuall ::

Raje ostaniva še malo pri tem, kako so baze drugačne od linked listov?
Vedno, ko zmagam se zatečete k osebnim žaljivkam ali se zgrupirate v skupnem napadu, samo čakam kakšnega invictusa ali bigwhala, da ti zdaj priskoči na pomoč, da ne boš tak revček.

showsover ::

Kuall, smem vskočiti jaz? Od NULL debate naprej, do algoritmov, podatkovnih struktur, do relacijskih in objektnih baz...

Gejspodar ::

kuall je izjavil:

Raje ostaniva še malo pri tem, kako so baze drugačne od linked listov?


Kako so si pa podobne? Ti trdiš da so baze "en sam linked list".

Vedno, ko zmagam se zatečete k osebnim žaljivkam ali se zgrupirate v skupnem napadu, samo čakam kakšnega invictusa ali bigwhala, da ti zdaj priskoči na pomoč, da ne boš tak revček.


"Zmagaš" ane :)) K žaljivkam si se zatekel ti, ko si me ozmerjal z neumnim.

Veš zakaj se vsi zgangajo nate? Ker nimaš prav oziroma se motiš. Tvoj ego je prevelik, da bi si kdaj priznal zmoto.

showsover ::

Hmm, vsi imate močan ego, jaz sem pa milijonkrat bolj skromen od vas vseh skupaj. Nekatere stvari Kuall zagotovo zna, verjetno glede tega ni dvoma. Res pa je, da (nekatere) standardne rešitve rad preskoči in dela the hard way, kar je ok, če dela eksperimentalno zase. V i/t industriji se ne eksperimentira prav veliko, saj se, če imaš srečo, da kje delaš res čisti razvoj, če pa delaš v ekipi in na obstoječih orodjih, jih pač uporabljaš ali pa nisi zraven. Morda sem pa vse skupaj napačno prav razumel...

bbbbbb2015 ::

marko653 je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me kako bi najlazje prisel do zaposlitve v IT, oziroma kaksno znanje bi za to potreboval?

Trenutno bi lahko delal prek studenta, ampak cilj bi bil redna zaposlitev. Studiram, ampak mi studij res ne ustreza in ce bi se le dalo bi raje sel delat.

Torej vprasanje je, kater programski jezik bi mi najbolj koristil/kaj se mi najbolj izplaca nauciti? Je sploh realno, da bi dobil zaposlitev kot samouk(brez koncanega faksa)?


Kot programer oz. razvijalec boš seveda najhitreje prišel do solidne službe.

Realno gledano, ta hip, pa morda še naslednjih 10+ let bo naslednja kombinacija jezikov pravšnja:

- SQL - manipulacije s podatki (ter morda jezik PL/SQL oz. pg PL/SQL)
- Java - predvsem JEE, transakcije, beani
- AngularJS/Angular 2 - odjemalska logika

Dobro bi bilo, da znaš Python (oz. Jython, če delaš z weblogicom).

Drugače pa, kot samouk boš težko dobil službo, sploh za dobro plačilo. Tisti "fake it, until you make it" ti ne priporočam. Sem bil že večkrat v timih, kjer kdo ni vedel česa, pa je fejkal. Potem je bila samo slaba volja. Jaz osebno pa sem bil zraven, da sem dobesedno inštruiral tri sodelavce, da sem jih naučil programirati v službi.

Nekako ni problem, če nekdo pove, da česa ne ve, pa se mu pomaga, oz. da se to v naprej ve.

Je pa res, da je dandanes pripravljenost, da ti nekdo (velikodušno) pomaga, zelo majhna. Formalna izobrazba, oz. faks je do te mere dobra, da rečeš, ok, faks sem končal, ne znam še dosti, pa lahko nekje prosiš za službo, oz. daš prošnjo. Če drugo ne, maš faks končan.

Če pa se ti faksa ne da delat, potem pa je to težje, dosti težje.

kuall ::

Gejspodar je izjavil:

Kako so si pa podobne? Ti trdiš da so baze "en sam linked list".

Pojma "relational database" in "linked list" govorita o istem pojavu.

Tody ::

"fake it, until you make it" moreš vzet seveda z dobro mero samokritičnosti. Jaz se ne bom šel predstavljat kot Java programer, čeprav vem kako tako programiranje zgleda. Ni ti pa treba čisto vsega priznat da ne znaš. Če ti nekdo reče da ima wordpress pa da bi rad nekaj popravkov v php ali pa da bi rad nek parser naredil z Phytonom potem moreš ocenit ali se ti sanja o tem ali ne, če se ti sanja o tem in znaš uporabljat google ter si pripravljen investirat tudi čas ko nisi uradno v službi, potem lahko prideš kam naprej. Vrjetno boš za prvi primer zabil 200% več časa ampak to je pač investicija v prihodnost. Pa seveda ne pričakovat 2000 eur neto plače iz prve.

kuall je izjavil:

Gejspodar je izjavil:

Kako so si pa podobne? Ti trdiš da so baze "en sam linked list".

Pojma "relational database" in "linked list" govorita o istem pojavu.


Sem ti poguglal ;)

In computer science, a linked list is a linear collection of data elements whose order is not given by their physical placement in memory. Instead, each element points to the next. It is a data structure consisting of a collection of nodes which together represent a sequence.


in


A relational database is a type of database. It uses a structure that allows us to identify and access data in relation to another piece of data in the database. Often, data in a relational database is organized into tables.


Enaka sta kot mi in opice. To je res

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Gejspodar ::

Počakaj, da se obesi na indekse, ker tam se pa uporabljajo drevesa, ampak drevesa se večinoma delajo z linked listi; baze = linked list, kuall logic certified.

kuall ::

Tody je izjavil:

Ni ti pa treba čisto vsega priznat da ne znaš.


Najboljši delavec ti bo takoj priznal, da ne razume in se boš s tem izognil marsičemu, ker boste že na začetku razčistili, kaj ni jasno.
Blefer bo pa blefiral do bridkega konca in skrival, da ne zna, na koncu se bo izkazalo, da nae dela.

Tody je izjavil:

Enaka sta kot mi in opice. To je res


Podobna, ne enaka. Površno bereš. Zdej če jaz vidim povsod podobnosti to ni nič slabega, da ne boš narobe razumel. Podobnosti videt je zelo dobra lastnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

dope1337 ::

link_up je izjavil:

Hmm, da so vam tako zanimivi ti glomazni sistemi. :) Pa vsake pol ure nov "standard". Pojdi na embedded in furaj C. Brada, pivo in motor kasneje.:)


Ce bi se enkrat lahko izbiral, v katere vode bi sl, bi definitivno izbral C ter embedded sisteme.

Pa sej ... k mi bo dolgacjt ratal pri trenutni branzi, se najverjetneje prekvalificiram, pa grem za gust v vase vode.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Gejspodar ::

kuall je izjavil:


Podobna, ne enaka. Površno bereš. Zdej če jaz vidim povsod podobnosti to ni nič slabega, da ne boš narobe razumel. Podobnosti videt je zelo dobra lastnost.


A kar naenkrat gre pa sedaj za podobnost?

Drgač pa je cela baza en sam linked list.


Meni tole ne izgleda kot podobnost, ampak verjetno sem preveč neumen, oz. se trudim uporabljati NULL tam kjer ga ni treba, ane?

zztop ::

dope1337 je izjavil:

link_up je izjavil:

Hmm, da so vam tako zanimivi ti glomazni sistemi. :) Pa vsake pol ure nov "standard". Pojdi na embedded in furaj C. Brada, pivo in motor kasneje.:)


Ce bi se enkrat lahko izbiral, v katere vode bi sl, bi definitivno izbral C ter embedded sisteme.

Pa sej ... k mi bo dolgacjt ratal pri trenutni branzi, se najverjetneje prekvalificiram, pa grem za gust v vase vode.
Lahko v prostem času začneš brati dokumentacije, kot priprava za embedded. Lahko deluje tudi kot uspavanka :D

jernejl ::

kuall je izjavil:

Jaz trdim, da so tisti razgovori, kjer moraš uganit, kateri algoritem se moraš napiflat, ker te vsi sprašujejo istega, idiotski.

Nasprotno, taka vprašanja pokažejo, ali kandidat zna rešiti problem ali ne.
Idiotski so tisti razgovori, kjer mora kandidat v XYZ jeziku na list papirja napisati "hello world" in potem nekdo na drugi strani preverja, ali je kandidat pozabil zapisati kakšno podpičje ali zaviti zaklepaj.

kuall ::

Tudi taki so idiotski ja.
Pravi so pa taki, ki ti dajo iste naloge, kot jih boš reševal potem v službi. S to razliko, da spusti naloge, za katere rabiš čas, da jih spoznaš z uvajanjem.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekvalifikacija v programerja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
10710171 (6261) pffff
»

Tehnik računalništva

Oddelek: Šola
396120 (4100) janezekk
»

FERI programiranje

Oddelek: Šola
246981 (6508) amacar
»

Programiranje: FRI - rač. in informatika UNI ali Multimedija UNI

Oddelek: Programiranje
144834 (4382) Praskalec
»

Programiranje na FRI

Oddelek: Šola
3210908 (9120) lebdim

Več podobnih tem