» »

Sinhronizacija ali backup preko Androida in Windows / Linux

Sinhronizacija ali backup preko Androida in Windows / Linux

SmeskoSnezak ::

Pozdravljeni, dobila sem en projekt, ki ga z zeljo po vec informacijah in resitvah , naslikam tukaj.

Dilema je mal zanimiva tematika, ki pravzaprav po vsej verjetnosti potrebuje vec resitev.
Na kratko in hitro.

Pet telefonov (zaenkrat so vsi android, sam razlicne verzije! )
Dva racunalnika/prenosnika (win)
NAS/streznik. (ce se ne motim, linux)
Zelja: zmanjsati stevilo operacij, kot so kopiranje, premikanje, imeti dupliciranje na prevelikem stevilu naprav, itd.

Da se ne gre prehitro v kompliciranje, je projekt razdrobljen na vec segmentov.
Prvi segment:

1. Brskalnik in vse spletne strani (obiskane, cachirane, zaznamovane, ip.)
Kateri brskalnik bi deloval na vseh platformah, in po moznosti , da se z enim racunom vse sinhronizira? Torej, ce se ena spletna stran prebere na telefonu in zavihek zapre, da se posledicno iz vseh naprav "odstrani".

Ideja/resitev: Opera (Mini)

Lahko kdo poda vec info iz prakse, kako deluje Opera? A lahko imas dva racuna/za dve osebi? V tem primeru verjetno na telefonih namestis dve aplikaciji, saj ima Opera vec razlicic. Da, ne?

2. Slike/dokumenti ; trenutno izgleda da so vsepovsod razmetane, po raznih mapah in neucinkovito.

Naslo se naslednja vira:
https://www.howtogeek.com/247333/how-to...
https://opensource.com/article/20/1/syn...

Lahko kdo pove kaj iz prve roke, ce se ukvarja s temi stvarmi, da ne odkrivam vsega na novo, po moznosti, ce se naletelo na kaksne tezave in kako se resilo? Ta Syncthing izgleda obetavno.
Kako je z varnostjo in privatnostjo?


Koncni rezultat:
Dva telefona.
Organizirane datoteke in mape v dveh prenosnikih (za delo)
In vse skup zatem varno se na strezniku. (v primeru da kak prenosnik, mobitel mrkne)

Ce je kje kaksna tema na to , se ni naslo. Prosim za link.

Za zacetek, mislim da odgovori na tole , mi bodo dali zagona za naprej.
Hvala in lep vecer.
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

pegasus ::

Začni s kakim owncloud ali nextcloud. Od tam lahko naprej gradiš posamezne rešitve...

Vuli ::

1. Firefox ima to sync opcijo, samo account nardiš in se logiraš na vseh napravah.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

SmeskoSnezak ::

Vuli je izjavil:

1. Firefox ima to sync opcijo, samo account nardiš in se logiraš na vseh napravah.

Gleda se po EU oz. neUSA resitvah. Od tod vprasanje, kako deluje Opera (Mobile/Mini) v tem pogledu.

Pozabila sem omeniti, da bi bila zelja tudi dva telefona "zrcaliti", v smislu, da so iste (lahk pac starejsa verzija, ker pac starejsi android -v **) aplikacije mozne na obeh, struktura map kot tudi datoteke. Ta telefona nista toliko v uporabi.

(**doglednem casu bi se kupila identicna telefona za manj tezav; nasli smo Librem 5 telefone, ki so v razvoju in izgledajo zanimivo)

LP,Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

pegasus je izjavil:

Začni s kakim owncloud ali nextcloud. Od tam lahko naprej gradiš posamezne rešitve...

Ima kdo kaksne nasvete iz izkusenj, ce lahko tako vprasam?
Hvala,
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

Vaseer ::

Na NASu imam Nextcloud v Docker kontejnerju in deluje super. Trenutno mi sinha 4 PCje (OS Windows in Linux) in 5 Android telefonov.
Za telefone je super ker imaš možnost auto upload slik (oz. sprememb v določenih mapah), ki jih lahko mejiš na WiFi prenos.
Fino je tudi ker imaš možnost obnavljanja pomotoma brisanih podatkov in dostop do podatkov prek WebUI.

Za browser predlagam da pogledaš Vivaldi. Ima sync, meni dela odlično na Android telefonu, Linux in Windows mašini.

SmeskoSnezak ::

Vaseer je izjavil:

Na NASu imam Nextcloud v Docker kontejnerju in deluje super. Trenutno mi sinha 4 PCje (OS Windows in Linux) in 5 Android telefonov.
Za telefone je super ker imaš možnost auto upload slik (oz. sprememb v določenih mapah), ki jih lahko mejiš na WiFi prenos.
Fino je tudi ker imaš možnost obnavljanja pomotoma brisanih podatkov in dostop do podatkov prek WebUI.

Za browser predlagam da pogledaš Vivaldi. Ima sync, meni dela odlično na Android telefonu, Linux in Windows mašini.

Ima ta Vivaldi moznost vec "racunov"? Oziroma dveh brskalnikov? Na telefonu na primer Opera Mini in Opera Mini beta sta dve aplikaciji/dva racuna prijavljena.
@ Pusti soncu v srce... @

Vaseer ::

Desktop verzija ima možnost več profilov, mobilna kot kaže ne.

SmeskoSnezak ::

Vaseer je izjavil:

Desktop verzija ima možnost več profilov, mobilna kot kaže ne.

Lahk mogoce preklaplas med racuni? Torej, se odjavis, prijavis. Kako zgleda sinhronizacija? Ce zapres zavihek, se zapre vsepovsod?
@ Pusti soncu v srce... @

Vaseer ::

Na desktop verziji lahko preklapljaš med računi/profili. Na mobilni kot kaže ne, ker ne podpira te funkcionalnosti. Lahko se pa odjaviš in prijaviš z drugim računom za sync, samo se mi zdi da to povzroči zmedo s podatki. Ko je sync izključen oz. iz kakršnega koli razloga neaktiven, je še vedno na voljo lokalna offline verzija podatkov.
Sinhronizacija zajema bookmarke in Speed dial; delne nastavitve, gesla... - izbereš kaj želiš syncat.
https://help.vivaldi.com/android/androi...

Predlagam da si namestiš in preveriš delovanje, ker boš tako imela informacije iz prve roke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome praznuje 10 let

Oddelek: Novice / Brskalniki
397514 (5139) gendale2018
»

Opera browser

Oddelek: Omrežja in internet
172018 (1492) oo7
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919725 (16054) Jst
»

Android fon me je suvereno obral za 75€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10727848 (22649) Marat
»

Izšel Firefox za Android

Oddelek: Novice / Android
175031 (4013) bf4ed

Več podobnih tem