» »

Samsung predstavil nove Galaxyje S21

1
2
3 4

Daniel ::

Ali pa recimo če uporabiš Filmic, ki ima v Extreme profilu 150 Mbps. Par minut pa si na 10 GB. 256 GB je v tem primeru precej omejujoč faktor.

njyngs ::

/me laughs in S20

Skylord ::

ajdov je izjavil:

Skylord je izjavil:

Ne vem no, spominske kartice v telefonu nisem potreboval že ene 10 let.

Če je ti ne rabiš, je tudi nihče drug, a ne?

Mal ste še v srednjem veku fantje.
To se je uporabljalo pred 10 leti na S3...
Ne ti men ne uporabljam za snemanje. Potem pa, ko kartico hudič vzame, pa jok in stok kako naj dobim vsebino nazaj. Pa neke jeftine kartice tlacite v telefon in spet jokanje zakaj telefon šteka.
Je pa tako, Samsung se prav sekira za par slotech strokovnjakov ala eventyr in podobni. Prodaja je in še bo pa lahko pluvate čez kolkr hocte. Itak bi ga imeli pa ga ne morete potem pa 100 in 1 izgovor kaj vas moti.
Ne se preveč obremenjevat, nekateri ga bomo imeli nekateri pa ne.

c3p0 ::

vnetidebater je izjavil:


Nižjo ceno so dosegli tako da so odvzeli polnilec in slušalke. Ostale neumnosti so poslabšali da so si zvišali profit margin. Plastika, ni headphone jacka, ni microSD kartice, zaslon je slabši, odvzeli so heart rate monitor.......


Dokler povprečen kupec glede le število leč telefona, barvo in kot statusni simbol, bo Samsungu žal uspevalo z manj features za več šoldov. Neki geeki na ST-alike forumih so morda promila vseh kupcev.

Daniel ::

Skylord je izjavil:

ajdov je izjavil:

Skylord je izjavil:

Ne vem no, spominske kartice v telefonu nisem potreboval že ene 10 let.

Če je ti ne rabiš, je tudi nihče drug, a ne?

Mal ste še v srednjem veku fantje.
To se je uporabljalo pred 10 leti na S3...
Ne ti men ne uporabljam za snemanje. Potem pa, ko kartico hudič vzame, pa jok in stok kako naj dobim vsebino nazaj. Pa neke jeftine kartice tlacite v telefon in spet jokanje zakaj telefon šteka.
Je pa tako, Samsung se prav sekira za par slotech strokovnjakov ala eventyr in podobni. Prodaja je in še bo pa lahko pluvate čez kolkr hocte. Itak bi ga imeli pa ga ne morete potem pa 100 in 1 izgovor kaj vas moti.
Ne se preveč obremenjevat, nekateri ga bomo imeli nekateri pa ne.


Če veš zakaj rabiš kartico ne tlačiš v telefon najcenejše kartice z Wisha...

vnetidebater ::

Skylord je izjavil:

ajdov je izjavil:

Skylord je izjavil:

Ne vem no, spominske kartice v telefonu nisem potreboval že ene 10 let.

Če je ti ne rabiš, je tudi nihče drug, a ne?

Mal ste še v srednjem veku fantje.
To se je uporabljalo pred 10 leti na S3...
Ne ti men ne uporabljam za snemanje. Potem pa, ko kartico hudič vzame, pa jok in stok kako naj dobim vsebino nazaj. Pa neke jeftine kartice tlacite v telefon in spet jokanje zakaj telefon šteka.
Je pa tako, Samsung se prav sekira za par slotech strokovnjakov ala eventyr in podobni. Prodaja je in še bo pa lahko pluvate čez kolkr hocte. Itak bi ga imeli pa ga ne morete potem pa 100 in 1 izgovor kaj vas moti.
Ne se preveč obremenjevat, nekateri ga bomo imeli nekateri pa ne.



Uporabljam samo najboljše Sandisk microSD kartice. NIti ene še ni pobralo v celem mojem življenju.

Ne morem ga imet? Zakaj ne? Želim kupiti nov telefon in samsung izda to sranje..kaj dafuq naj kupim? 1 leto star hardware ker je letošnji beden?

Od Samsung S1 sem bil zagovornik Samsunga....in pljuval čez Apple z velikim zadovoljstvom v duši. Ampak hej, če je Samsung postal tako bedast da se obnaaš kot Apple je pa res vseeno če Iphona kupim, glede na to da Samsung ne ponuja niti ene reči več ki je Apple ne bi imel, obenem pa si tako obupno želi biti podoben Applu.

Zgodovina sprememb…

Skylord ::

vnetidebater je izjavil:

Skylord je izjavil:

ajdov je izjavil:

Skylord je izjavil:

Ne vem no, spominske kartice v telefonu nisem potreboval že ene 10 let.

Če je ti ne rabiš, je tudi nihče drug, a ne?

Mal ste še v srednjem veku fantje.
To se je uporabljalo pred 10 leti na S3...
Ne ti men ne uporabljam za snemanje. Potem pa, ko kartico hudič vzame, pa jok in stok kako naj dobim vsebino nazaj. Pa neke jeftine kartice tlacite v telefon in spet jokanje zakaj telefon šteka.
Je pa tako, Samsung se prav sekira za par slotech strokovnjakov ala eventyr in podobni. Prodaja je in še bo pa lahko pluvate čez kolkr hocte. Itak bi ga imeli pa ga ne morete potem pa 100 in 1 izgovor kaj vas moti.
Ne se preveč obremenjevat, nekateri ga bomo imeli nekateri pa ne.



Uporabljam samo najboljše Sandisk microSD kartice. NIti ene še ni pobralo v celem mojem življenju.

Ne morem ga imet? Zakaj ne? Želim kupiti nov telefon in samsung izda to sranje..kaj dafuq naj kupim? 1 leto star hardware ker je letošnji beden?

Od Samsung S1 sem bil zagovornik Samsunga....in pljuval čez Apple z velikim zadovoljstvom v duši. Ampak hej, če je Samsung postal tako bedast da se obnaaš kot Apple je pa res vseeno če Iphona kupim, glede na to da Samsung ne ponuja niti ene reči več ki je Apple ne bi imel, obenem pa si tako obupno želi biti podoben Applu.

A pa misliš, da koga zanima kaj defact si boš ti kupil.

hipertija ::

ajdov je izjavil:

Skylord je izjavil:

Ne vem no, spominske kartice v telefonu nisem potreboval že ene 10 let.

Če je ti ne rabiš, je tudi nihče drug, a ne?

pa ne vem, resda ne slikam veliko ampak:
musko si dam kak radio ali kak koncert na fon, pa mam za poslušat...
slike in videe delam in vsak mesec itak spravim na comp in zbrišem balast, ostalo pa shranim na prenosni disk...

telefon imam 64gb in je veliko več kot dovolj za povprečnega uporabnika. Kdor ima 256gb, mora dve leti na polno filati telefon in zagotovo ni "računalniško" gledano urejen človek.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

shadeX ::

telefon imam 64gb in je veliko več kot dovolj za povprečnega uporabnika.


Odvisno kaj je objektivna definicija povprečnega uporabnika. Jaz sem bil primoran znižat kvaliteto video posnetkov iz 1080p na 720p, ko sem ugotovil, da se mi prostor hitro polni, pa nisem nadpovprečen uporabnik. Le vsakič ko sem mi zdi trenutek vreden da ga ovrednotim s sliko in/ali video posnetkom to naredim.

Nekaj mesecev nazaj sem napolnil cloud z 200GB robe, ki se mi je nabrala v nekaj letih. Imam slabih 10k slik in okoli 2k posnetkov (po tem ko sem jih nekaj tisoč že dal na disk da sem naredil plac na cloudu).

Če bi prioritiziral kvaliteto posnetka in snemal 4k bi prostor zapolnil v dobre pol leta. In ne nisem nadpovprečen uporabnik, razen če povprečen uporabnik naredi 2 sliki na mesec.

64GB je za appe čist dovolj, za snemanje/slikanje je pa v današnjem času ko so posnetki že vrhunske kvalitete, praktično joke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

blackbfm ::

Preseneca me da folk to dejansko kupuje, zarad velikosti mislim. Kako vas ne moti nosit 200 gramskih opek naokoli? Najlazji ima 169g + nekaj se doda etui.. Tole ni za nikamor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

ngc2392 ::

fora je to, da povprečen uporabnik samo škljoca in škljoca in škljoca...in kar naenkrat je presnet telefon počasen in kakšen jajc ma on to in kaj so mu podturili tam pri ponudniku in da niti slikat ne moreš več, pa ohinsploh moj telefon je bil ja zakon, zdej je pa zanič....in potem mu mora en "stručko" pojasniti, da shramba NI neskončno velika in da mora kdaj pa kdaj tudi shraniti na računalnik (in tle se že zaplete...). bohnedaj da crkne-ja, še vedno crkujejo-kartica. zdej bo pa pestro, ko bo gugl skenslal brezplačno uporabo za gugl slike. in spet bo jok in skakanje naokoli...
po eni strani razumem folk, ki samo slika in niti ne pomisli, da bo enkrat pač zmanjkalo placa. četudi ima 120+ gb. ampak...potem mi pa človk hoče nekaj pokazat in potem nekaj dooolgih minut išče in išče tisto sliko, ki jo hoče pokazati. če jo seveda najde. med miljoni brezveznih in peščico res vrednih slik (za shranit). in tako se dejanska digitalna šara nabira na telefonu, v oblaku, na računalniku...
ampak, taki smo. se ne mislim poglabljat v te zadeve. vsak ima svoj način dela. in svoj prav. ki mu deluje.
United We Stand, Divided We Fall

feryz ::

Ja, takle je po novem. S10+ sem še dobil v 1Tb varianti in še kartica, po novem tega ni več. Očitno ne gre samo navzgor.

vnetidebater ::

hipertija je izjavil:

ajdov je izjavil:

Skylord je izjavil:

Ne vem no, spominske kartice v telefonu nisem potreboval že ene 10 let.

Če je ti ne rabiš, je tudi nihče drug, a ne?

pa ne vem, resda ne slikam veliko ampak:
musko si dam kak radio ali kak koncert na fon, pa mam za poslušat...
slike in videe delam in vsak mesec itak spravim na comp in zbrišem balast, ostalo pa shranim na prenosni disk...

telefon imam 64gb in je veliko več kot dovolj za povprečnega uporabnika. Kdor ima 256gb, mora dve leti na polno filati telefon in zagotovo ni "računalniško" gledano urejen človek.


irelevantno. Pojdi za 2 tedna na dopust in snemaj v 4k resoluciji.

1 ura snemanja v 4k 30 fps je 24 gb (400 mega na minuto).

Torej 128 GB je 4 ure snemanja v 4k 30 FPS at best, če imaš telefon povsem prazen. Pa ga najbrž nimaš, najbrž imaš nameščene svoje aplikacije, navigacijo,...bohvedi kaj tako da ti za slike in videje ostane v najboljšem primeru ostane 80 gb. Torej 3 ure snemanja max, če si hudo urejen in pospravljen človek.

S21 ima opcijo snemanja v 8k resoluciji...........zakaj?!?!?!?!? to pomeni 800 mb na minuto oziroma 48 gb na uro oziroma 96 gb za 2 uri snemanja videa v najboljšem primeru če na telefonu nimaš NIČ nameščenega (samo tovarniško nameščene aplikacije).

fuck off. Če nima microSD kartice telefon ni vreden naziva galaxy S, kamere pa so namenjene samo še instagramu.

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

hipertija je izjavil:



telefon imam 64gb in je veliko več kot dovolj za povprečnega uporabnika.



za povprečnega uporabnika je v letu 2021 dovolj Samsung s8 iz leta 2017.
dovolj rama in microSD kartica. Aplikacije večinoma nalaga 0.5 sekunde počasneje kot Samsung S20.


Samsung S6 najbrž počasi že začenja štekat.


Tule imamo debato o FLAGSHIP telefonu GALAXY S serije. Ne o telefonu iz pralnega praška za povprečnega uporabnika.

Če ti je 64gb dovolj, kupi S20 FE in uživaj. Aja..tam dobiš microsd kartico...........................

Zgodovina sprememb…

klinker ::

vnetidebater je izjavil:


1 ura snemanja v 4k 30 fps je 24 gb (400 mega na minuto).


Lol @ 30FPS, pa lahko je 16K

Dr_M ::

Zelo fascinantno, kako samsung res kopira vse slabe stvari od appla. Pa za vsak slucaj za slabsi telefon se mal dvignejo ceno.
Salabajzerji.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

c3p0 ::

vnetidebater je izjavil:


Uporabljam samo najboljše Sandisk microSD kartice. NIti ene še ni pobralo v celem mojem življenju.

Ne morem ga imet? Zakaj ne? Želim kupiti nov telefon in samsung izda to sranje..kaj dafuq naj kupim? 1 leto star hardware ker je letošnji beden?


No, jaz imam cheapshit 256G kartico in dela bp že leta. Telefon brez SD slota je preprosto no-go.

Telefone sicer menjujem na 4 leta in sistem mi deluje. Ko nehajo prihajat uradne nadgradnje, grem na custom rom, morda še menjam baterijo.

shadeX ::

Dr_M je izjavil:

Zelo fascinantno, kako samsung res kopira vse slabe stvari od appla. Pa za vsak slucaj za slabsi telefon se mal dvignejo ceno.
Salabajzerji.


Samsung se "šlepa" na Applove odločitve, meaning niso prvi ki sprejemajo določene kontroverzne odločitve. Umik headphone jacka, adapterja, itd, bi pri Samsungu doživel plaz večjega neodobravanja kot pri Applu. Zato strateško Samsung počaka da cel backlash Apple dobi, potem pa oni lepo zada, kot ovčka za pastirjem.

Hočeš nočeš, Apple že vsaj 20 let spreminja industrijo. Če jih nebi bilo bi še zdej imeli disketne pogone po računalnikih.

m0LN4r ::

Jazon je izjavil:

V EU se bodo prodajale Exynos izvedbe in ne Snapdragon.

Pred časom so bili testi (Geekbench), da je Exynos 2100 čip hitrejši od Snapdragon 888.
Spodnji ANTUTU test (od 5:56 dalje) kaže, da je Galaxy S21+ 5G (Exynos 2100) za 15% hitrejši od Galaxy S20+ (Exynos 990) in 10% počasnejši od Xiaomi MI11 (Snapdragon 888).



Scamsung again?
Ojoj kaksni first world problemi, kot da ce bi ti dal oba telefona in nebi pognal kak benchmark dejansko opazil razliko.

vnetidebater je izjavil:

hipertija je izjavil:

ajdov je izjavil:

Skylord je izjavil:

Ne vem no, spominske kartice v telefonu nisem potreboval že ene 10 let.

Če je ti ne rabiš, je tudi nihče drug, a ne?

pa ne vem, resda ne slikam veliko ampak:
musko si dam kak radio ali kak koncert na fon, pa mam za poslušat...
slike in videe delam in vsak mesec itak spravim na comp in zbrišem balast, ostalo pa shranim na prenosni disk...

telefon imam 64gb in je veliko več kot dovolj za povprečnega uporabnika. Kdor ima 256gb, mora dve leti na polno filati telefon in zagotovo ni "računalniško" gledano urejen človek.


irelevantno. Pojdi za 2 tedna na dopust in snemaj v 4k resoluciji.

1 ura snemanja v 4k 30 fps je 24 gb (400 mega na minuto).

Torej 128 GB je 4 ure snemanja v 4k 30 FPS at best, če imaš telefon povsem prazen. Pa ga najbrž nimaš, najbrž imaš nameščene svoje aplikacije, navigacijo,...bohvedi kaj tako da ti za slike in videje ostane v najboljšem primeru ostane 80 gb. Torej 3 ure snemanja max, če si hudo urejen in pospravljen človek.

S21 ima opcijo snemanja v 8k resoluciji...........zakaj?!?!?!?!? to pomeni 800 mb na minuto oziroma 48 gb na uro oziroma 96 gb za 2 uri snemanja videa v najboljšem primeru če na telefonu nimaš NIČ nameščenega (samo tovarniško nameščene aplikacije).

fuck off. Če nima microSD kartice telefon ni vreden naziva galaxy S, kamere pa so namenjene samo še instagramu.
Koliko let pa Apple nima SD kartice? Zkaj se tam ne joka?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Dr_M je izjavil:

Zelo fascinantno, kako samsung res kopira vse slabe stvari od appla. Pa za vsak slucaj za slabsi telefon se mal dvignejo ceno.
Salabajzerji.
Ocitno kopirajo, ker je to Applova skrivnost kako narediti cimvec profita od prodanega telefona.
Pomnimo, Lightning kabel, ne USB-C, Lightning to 3,5 Jack Adapter, 50-60eur adapterji, keine SD, prvi brez polnilca za telefon za jurja. To se lahko gres in Apple je dokazal, da deluje in folk naprej kupuje in to podpira.

shadeX je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Zelo fascinantno, kako samsung res kopira vse slabe stvari od appla. Pa za vsak slucaj za slabsi telefon se mal dvignejo ceno.
Salabajzerji.


Samsung se "šlepa" na Applove odločitve, meaning niso prvi ki sprejemajo določene kontroverzne odločitve. Umik headphone jacka, adapterja, itd, bi pri Samsungu doživel plaz večjega neodobravanja kot pri Applu. Zato strateško Samsung počaka da cel backlash Apple dobi, potem pa oni lepo zada, kot ovčka za pastirjem.

Hočeš nočeš, Apple že vsaj 20 let spreminja industrijo. Če jih nebi bilo bi še zdej imeli disketne pogone po računalnikih.
Spreminja industrijo ali z drugimi besedami zadnje case, strize ovcke prvi. S tem, da te preprica, da kupis telefon za jurja, brez prikljuckov in polnilca, potem pa ti hkrati prodaja presneto drage kable in polnilce posebej. PROFIT = spreminja industrijo, less for you is more profit for us.

Drugi proizvajalci so samo neumni, da ne delajo isto ze od zacetka in vam kable, prikljucke in polnice do danes castijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Skylord ::

c3p0 je izjavil:

Telefon brez SD slota je preprosto no-go.

Telefone sicer menjujem na 4 leta in sistem mi deluje.

Nimamo vsi telefone po 4 leta in več. Nekateri jih menjamo enkrat ali večkrat na leto.
Tako da meni prav dol pade za ta card slot in 3,5 jack...
Itak po 4 letih se ti nabere sranja na telefonu za malo morje.
Samsung že ve, kaj večina potrebuje tako da očitno vas je premalo takih, ki bi to potrebovali.
Polnilec pa ja, enkrat si boš kupil kvalitetni polnilec in ga lahko uporabljal na večih napravah. Itak ima večina že sedaj več polnilcev, več ali manj neko škart robo, potem pa jokanje.
Eni gredo naprej in ne nazaj.

m0LN4r ::

Jaz imam ze tri usb-c fast chargerje, se dobro da ne kupujem Apple. Zdaj lahko vsako napravo priklopim na en fast charger, pa se usb-c kable za externe diske ponucam, evegreen usb-c sata, super stvarca, pa se fuknes notr ssd in premikas direkt z telefona material. Ne pa se jebes kot pri applu.

Polnilca, pocasnega, hitrega, kabla, adapterja, se nisem kupil nikol, ker je vedno dovolj sranja prilozenga, no razen pri Applu. Tam bi se zmetal ven par stotakov za enako kolicino robe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

simnov ::

Zakaj bi to kupu ko pa ima mi 10 ultra boljšo kamero za pol manj cene

Hydros ::

Mi 10 ultra nima global verzije in LTE b20

Stipex ::

Jaz mislim, da je Android trg high end telefonov postal kaos.
Galaxy S serija, nekoč flagship Androidov totalna nekonsistenca že leta in leta zapored.
Enkrat ima microsd slot, nato nima, nato spet ima in nato spet nima.
Potem leta 2021 FHD ekran na S21+, pri čemer je kaka stara S serija izpred 5 let že imela 1440p ekran!
Plastično ohišje itd.

V bistvu prave izbire pri Android flagshipih niti ni. Vsaj take ne da bi investiral višji znesek in bil res zadovoljen kot tipični kupec ajfona.
Huaweija skoraj ni več v zahodnem trgu. HTC je izginil. Sonya tudi ne dobiš nikjer, visoka cena pa sami kompromisi.
Pixli so vsako leto večje razočaranje, OG Pixel je bil praktično vrhunec. OnePlus je zrastel s ceno, ni pa nič posebnega.

Če bi sedaj planiral nameniti 900 EUR za flagship Androida, bi verjetno raje vzel Xiaomija za 300 EUR in ostalo porabil za kaj drugega. V bistvu si tile midrange Androidi postali presneto dober deal. Vsak ima že dobro kamero, baterijo, SOC, ohišje, display. Mislim da "high end" trg bo v celoti pobral Apple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

vnetidebater ::

m0LN4r je izjavil:

Koliko let pa Apple nima SD kartice? Zkaj se tam ne joka?


Zato ker vsakdo, ki rabi telefon za kakšno resno snemanje je do zdaj kupil Android, zdaj pa to ne bo več možno.
Applovci pa s sabo nosijo prenosne diske in adapter, da prenašajo podatke s telefona na USB disk (ključek ali disk).

Precejšen delež Apple uporabnikov je slike tudi sproti uploadal na oblak (iclodu naprimer), če so le imeli internetno povezavo na voljo.

Stipex je izjavil:

Jaz mislim, da je Android trg high end telefonov postal kaos.
Galaxy S serija, nekoč flagship Androidov totalna nekonsistenca že leta in leta zapored.


Jaz pa bolj mislim da smo dosegli "peak phone" točko v letu 2020. V letu 2021 se dogaja samo še optimizacija stroškov, da bi firma kaj zaslužila brez dodajanja novosti.
Čez 2 do 3 leta pa bodo magično začeli dodajati reči nazaj, da bodo spet prodajali "premium" naprave.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

simnov je izjavil:

Zakaj bi to kupu ko pa ima mi 10 ultra boljšo kamero za pol manj cene

Kako to mislis? Kaksen kader ce slikas? Ker so kamere razlicno nastavljene z razlicnimi polepsevalnimi funkcijami in LUT tabelami. Tak da kaj je lepse je relativno in odvisno od motiva.
Dvomim, da ce ti posljem dve sliki, da bos na slepem testu vedel, katera je s katerim telefonom narjena :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Taip4n ::

"Samsung se je varčeval tudi pri polnilniku, ki ga v škatli ni več. Tudi zgolj 25 W je precej od revolucionarnega Quick Charga 5, ki bi v petih minutah telefon napolnil do polovice. Zaradi varčevanja je zmanjkal tudi MST (Magnetic Secure Transmission), ki je omogočal plačevanje na mestih, ki ne podpirajo NFC (šlo je za simulacijo magnetnega zapisa)."

Haha, where are you Apple haters? Pa še en polnilec prosim :)

blackbfm ::

2021 smo, v razvitih drzavah že dolgo ne plačujemo več z magneti

Kar se pa polnilcev tice imamo pa dovolj starih v vsakem kotu, kdor ne zdrži brez telefona pol urce, bo pač skesiral za tist 300watt quickcharge 15 polnilec

Hydros ::

blackbfm je izjavil:

Kar se pa polnilcev tice imamo pa dovolj starih v vsakem kotu, kdor ne zdrži brez telefona pol urce, bo pač skesiral za tist 300watt quickcharge 15 polnilec

Upam da bodo proizvajalci avtomobilov ubrali podobno taktiko in nove avtomobile prodajali brez felg in gum itak jih imaš še od prejšnjega

m0LN4r ::

Apple je kriv, da nas zdaj se na androidu strizejo, ker pac zakaj pa ne. Ce tam ne dobis, pa tut prinas ne bos. Simple.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Skylord ::

vnetidebater je izjavil:



Zato ker vsakdo, ki rabi telefon za kakšno resno snemanje je do zdaj kupil Android, zdaj pa to ne bo več možno.

Daj nehi že nakladat. Te ne morem več poslušat.
Kdor se hoče it resno snemanje bo uporabil kaj drugega kot telefon.

Daniel ::

Torej si mora sedaj, če želi posneti kakšen daljši dogodek najprej kupiti vsaj polprofi fotoaparat, ker pač proizvajalci vedno bolj šparajo za vedno vecji denar?

Sicer je pa ena od opcij tudi prenosni zunanji SSD na USB-C priklopu in potem, če rabiš več prostora pač preneseš vmes na hitro nekaj posnetkov na SSD.

chucki ::

Fantje koliko bi dobil za 2leti star s10+ brez praske na ekranu, ker je bila zascita gor
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Skylord ::

shadeX je izjavil:


Hočeš nočeš, Apple že vsaj 20 let spreminja industrijo. Če jih nebi bilo bi še zdej imeli disketne pogone po računalnikih.

Applu stiska prpo. Zaradi slabe prodaje. Zato taki ukrepi. Najprej Huawei sedaj Xiaomi. Zraven pa še klestijo na vseh področjih samo da bi prišparali. Samsungu pa tudi dela prpa jim pa sledijo, da se ne bi še njim kaj takega zgodilo.

Nazz ::

chucki je izjavil:

Fantje koliko bi dobil za 2leti star s10+ brez praske na ekranu, ker je bila zascita gor

Glede na amortizacijsko vrednost, nic.
Za trzno vrednost pa poglej po koliko jih bidajo na ebayu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nazz ()

vnetidebater ::

chucki je izjavil:

Fantje koliko bi dobil za 2leti star s10+ brez praske na ekranu, ker je bila zascita gor


Glede na to da S20 FE dobimo za 350 do 400 EUR je S10 najbrž vreden pod 100 EUR.

Seveda pa zna bit da bolha dosti bolje ceni rabljene telefone. Poglej tja.

Zgodovina sprememb…

chucki ::

Če ni vreden nič, ti ga podarim. Sam ga boš verjetno jutri na bolhi prodajal za 400eur :D Pričakoval sem resen odgovor, ne pa da nič, oziroma 100eur :))
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Nazz ::

Dejansko je amortizacijska vrednost mobilnega telefona po dveh letih nična. Tržno pa je vreden koliko ti interesent zanj ponudi. Sej ne pišem kitajsko.

Hvala, ga ne rabim.

P.S. moja boljša polovica je ravno mesec nazaj recikrirala lepo ohranjen S9+, ker je dobila novega službenega. Služba ga ni želela nazaj, ker je odpisana roba, familijarno ga pa tudi noben ni želel. Prodajat pa ga ni želela ker ni vredno vseh cenkarij, klicarij in teženj. Lahko bi ga vrgla nazaj v škatlo in čez 2 leti vrgla proč. Torej koliko je bil vreden?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nazz ()

Lonsarg ::

Če je nekdo prefin ali prelen, da bi prodajal rabljeno in dobil 200EUR+, je stvar še vedno vredna 200EUR ne glede na njegovo odločitev.

Mobiteli drugače v zadnjih letih počasneje izgubljajo vrednost kot so včasih. Ker se je razvoj ustavil, pa še cene gredo gor. Nov S9+ je še vedno 550EUR, čeprav je več kot 2 leti od izzida.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

RoccoC ::

Nazz je izjavil:

Dejansko je amortizacijska vrednost mobilnega telefona po dveh letih nična. Tržno pa je vreden koliko ti interesent zanj ponudi. Sej ne pišem kitajsko.

Hvala, ga ne rabim.

P.S. moja boljša polovica je ravno mesec nazaj recikrirala lepo ohranjen S9+, ker je dobila novega službenega. Služba ga ni želela nazaj, ker je odpisana roba, familijarno ga pa tudi noben ni želel. Prodajat pa ga ni želela ker ni vredno vseh cenkarij, klicarij in teženj. Lahko bi ga vrgla nazaj v škatlo in čez 2 leti vrgla proč. Torej koliko je bil vreden?


Da bi pa dala na podarim ali pa nekomu, ki si težko privošči 100€ za telefon, to pa ne? Prekleta bolana potrošniška družba...

Aja, se ji tudi ne da ukvarjat z reveži, ki ji jo poklicali...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

Nazz ::

Smo prakticirali, pa je vedno bil negativen rezultat in podjebavanje.

Lonsarg je izjavil:

Če je nekdo prefin ali prelen, da bi prodajal rabljeno in dobil 200EUR+, je stvar še vedno vredna 200EUR ne glede na njegovo odločitev.

Mobiteli drugače v zadnjih letih počasneje izgubljajo vrednost kot so včasih. Ker se je razvoj ustavil, pa še cene gredo gor. Nov S9+ je še vedno 550EUR, čeprav je več kot 2 leti od izzida.

Če tebi ni jasen pomen besede amortizacija izdelka, te jaz ne bom učil ekonomije.


Dost je, debatirajte dalje o novem samsungu. Vsak živi in kupuje/prodaja/podarja po svoje.

RoccoC ::

Sam prakticiram z vsemi stvarmi ki jih ne rabim več (elektronike, pohištva, oblačil...) že leta in leta, zato argumentirano mislim da lažeš...

vnetidebater ::

Pa boš imel to nalogo tudi z S21, ker ga boš zdaj kupil oziroma razmišljaš o nakupu ali pa si samo prišel trolat?

Bravo, priden si, kar tako nadaljuj z obdarovanjem (najbrž si to želel slišat s svojo samohvalo?)

Zgodovina sprememb…

RoccoC ::

Oh, moje pisanje je spodbudila zgolj opazka o recikliranju, kaj vem ene 100€ vrednega aparata. Nisem prišel trolat, tudi ne se hvalit. Sam tudi kaj prodam, kaj podarim, da se ne bralo da vse podarjam, sigurno pa ne mečem stran uporabnih stvari nad 100€. Bi samo še enkrat apeliral, da raje kot mečite stran, zadeve podarite. Popolnoma nobena moja izkušnja pri podaritvi nekoga ni bila slaba.

m0LN4r ::

Se kdo spomni Samsung S4 Zoom? Kdaj bodo naredili spet nekaj takega z sodobnimi lecami in tehnologijo za fotkanje, jebiga bo pac debel cegu, ampak ne bo prostorske stiske in bi lahk bla notr vecja leca, vecji senzor itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Skylord ::

m0LN4r je izjavil:

Se kdo spomni Samsung S4 Zoom? Kdaj bodo naredili spet nekaj takega z sodobnimi lecami in tehnologijo za fotkanje, jebiga bo pac debel cegu, ampak ne bo prostorske stiske in bi lahk bla notr vecja leca, vecji senzor itn.

Kaj ni bila ena možnost, da si dokupil dodatno lečo in jo namontiral na telefon.

Lonsarg ::

Meni je žalostno da so dodatni senzorji/leče uporabljeni zgolj za zoom funkcionalnost, namesto da bi bili uporabljeni za izboljševanje kvalitete. Pri slikanju običnih fokt se še vedno zgolj en main senzor uporabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

49106 ::

Telefona sta 2x dražja od navedenega zneska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

vnetidebater ::

49106 je izjavil:

Telefona sta 2x dražja od navedenega zneska.


Pri mojem naročniškem paketu sta ob 2 letni naročnini natanko 340 ali 400 EUR.

Če imate slabšo naročnino (za internet ali televizijo ali telefon) pa boh vam pomagaj.


Kupit telefon brez vezave je pa itak kozlarija..tako ali tako imamo vsi naročnino, razen študentov (kjer redki uporabljajo bob, ostali pa vsi naročnino) in starejših od 60 let (ki naročnine ne rabijo ker se pričakuje da jih bodo vnuki poklicali).

Biti zaprt v času epidemije z gigabit povezavo...dreams come true.

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung pokazal Galaxy S10 Lite in Note 10 Lite

Oddelek: Novice / Android
198538 (5601) Bellzmet
»

Motorola predstavila Droid Turbo 2 z nezlomljivim zaslonom in manjšega brata Droid Ma

Oddelek: Novice / Android
3413616 (10991) MrStein
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841659 (32907) boolsheat
»

OnePlus 2 nadaljuje po stopinjah predhodnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5424655 (16764) PrimozR

Več podobnih tem