» »

Python za numericno matematiko

Python za numericno matematiko

majana ::

je python kaj uporaben za numericno matematiko, ala analize procesov (veliko racunanja, nekaj se korekcije glede na meritve ipd.)? gledal sem nekaj po netu, obstajajo razne knjiznice ala NumPy, SciPy...(en link en link), zanima me pa, kako so te reci kaj uporabne in uporabljane v praksi?
po benchmarkih sem videl, da numpy ne zaostaja veliko za c, fortran, je pa po mojem predvsem problem, da ne bo ta (numpy) predstavljal bolj slepe ulice oz. bi bil tako na slabsem z iskanjem morebitne nove sluzbe.
  • spremenilo: majana ()

pietro ::

S NumPy in SciPy knjiznjicama je Python super orodje za numericne analize. Sam sem poleg tega uporabljal se Mathematico in Matlab, vendar Python ne zaostaja. S knjiznjico Matplotlib (pylab) lahko se lepo izrisujes grafe idr. Te stvari sam uporabljam pri raziskovalnem delu, ne vem pa ne, kako iskano je to na trgu.

majana ::

ima se kdo kaksen komentar?
kje ti delas, pietro? ijs?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: majana ()

jype ::

Se pridružujem mnenju. Sam sem za izris uporabljal gnuplot, ker sem matplotlib spoznal šele pred kratkim, a kljub temu se z omenjenima paketoma python odlično obnese kot orodje za obdelavo velikih količin podatkov.

darkkk ::

offtopic: probi octave, taka ghetto varianta matlaba(vsaj windows verzija) v navezi z gnuplotom, vendar za moje potrebe zelo lepo dela, oz. matlab ni pokazal nobene prednosti.

majana ::

kaj uporabljas za en editor? fajn je, da podpira vsaj farbanje kode.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Python] Povezave

Oddelek: Programiranje
4344581 (528) d4vid
»

IEEE: najpriljubljenejši jezik je Python

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
226429 (3946) Qushaak
»

[Python + Numpy] 4D array in izbira elementov

Oddelek: Programiranje
201647 (1134) bluefish
»

Nadgradnja znanja v programiranju - kaj, kako

Oddelek: Programiranje
173587 (1633) 2f4u
»

python problem

Oddelek: Programiranje
131443 (1183) Isotropic

Več podobnih tem