» »

Prekvalifikacija v programerja

Prekvalifikacija v programerja

1 2
3
»

Zimonem ::

pffff je izjavil:

Mimogrede, se opravicujem za spring, samo prvi mi je prisel na pamet, za res obupen primer izlivanja akademskih frustracij v kodo in res grozne implementacije si poglejte android sdk. Ta pa prekasa vse videno.

Eh ... Pač zredila se je. Saj ni edina.

pffff ::

Zimonem je izjavil:

Mah to je konstantna depresija. Manjše moraš vkup lepot pa si na svoje lepilo jezen. Pri velikih pa na tuje. Ampak tam včasih že kdo pred tabo poizdi in kdaj celo popravi ali vsaj dokumentira.


Ni tako preprosto. Svojo kodo poznas in je spisana, vsaj, ce imas za silo normalen developerje, po principu "to barely satisfy the requirements". Skratka nekaj obvladljivega. Kar se danes pocne je noro, ne pozna se 3rd party kode, redkokdaj se jo tudi nastudira, z njo pa se "flika" neznanje salabajzerjev, ki si jih najel, neukih amaterjev, ki so prisli po mizerno placo ("raje 6 opic, kot enega, ki ve kaj dela, bom dodal se enega arhitekturnega astronavta, ker bo to res veliko pomagalo, sploh, ce se mu posreci (zaradi potu developerjev - tukaj bi priporocal komurkoli v developmentu, da pocne stvari tocno po njegovih navodilih, srbi imajo lep rek; "ce das hudicu dovolj dolgo vrv se bo slej ko prej obesil") in postane demi-god). Rezultat je prakticno ves software danes - en, prijetno dehtec, s paro na vrhu, drek. In tudi, ce se distanciram od tega, da vem kako dehti, sem ga prisiljen uporabljati. In vse samo zato, da se spravi development "za tekoci trak". Da niti ne zacnem z dockerjem, vm, cloudom in saas, kjer se iz enakega razloga (nesposobnega, a poceni, kadra) dodaja nad ves dehteci drek se nove layerje kompleksnosti, ker ne znas drugace.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Zimonem ::

V svojo kodo ko nimam prebliskov sem ravno toliko gotov kot v tujo, ali pa še manj. Jaz delam napake.

pffff ::

Zimonem je izjavil:

V svojo kodo ko nimam prebliskov sem ravno toliko gotov kot v tujo, ali pa še manj. Jaz delam napake.


Vsi jih delamo. In se nad tem ucimo, zadnje spricanje cez buffer sem imel mogoce 10 let nazaj. Sem se naucil. Zdaj si pa predstavljaj, koliko napak je v projektu z nekaj sto "prispevalcev", ki niso placani ("si gradijo kariero") od katerega rabis funkcijo ali dve. Ajde, da ne bom nefer, rabis 10% funkcionalnosti, in vsakih nekaj mesecev security issue zaradi katerega MORAS upgradat na novo verzijo ali pa vzrzevati svoj locen fork (kjer te spet tepe, da ne poznas kode in nimas developerjev, ki bi jo bili sposobni obvladat).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Zimonem ::

Welcome to the darkness... Probi rust. Zgleda da zna ratat.

pffff ::

Zimonem je izjavil:

Welcome to the darkness... Probi rust. Zgleda da zna ratat.


Nimam tezav z njim, spremljam od zacetka :) Ceprav moram reci, da mi je bolj pri srcu go (pfuj, pfej google, ampak preprecuje kompliciranje (oz. lazanje, ki jih nekdo priporocil npr. javancem) in pedigree ima odlicen :), go rutine so top shit - ne na nivoju sintakse, zadeva je res dobro spisana), rustov "evangelist task force" mi gre pa najmanj na kurac, ker tako revolucionaren pa spet ni.

Ampak spet smo na istem. Kaj ti pomaga moderna tehnologija v svetu kmetavzov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Zimonem ::

Kmetavze imam rad , celo sam se štejem mednje. Gorutine so pač korutine.

pffff ::

Zimonem je izjavil:

Kmetavze imam rad , celo sam se štejem mednje. Gorutine so pač korutine.


Source poglej :)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šola ali tečaji - začetek programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
779296 (7411) Ahim
»

Ali se splača učit programske jezike? So zaposlitve/dela?

Oddelek: Loža
478041 (5692) trenerkar

Več podobnih tem