» »

Latinska Amerika

Latinska Amerika

avom23 ::

Pozdravljeni,

kogar zanima Latinska Amerika in vse v zvezi z njo: politika, zgodovina, pisatelji, kulturniki- še kakšni filmarji idr. bi lahko tukaj kaj pripisal ali načel kakšno temo.

Mene to področje sveta zanima, nekaj sem si v grobem pogledal, veliko se da prebrati in pogledati (tudi v slovenskem ali srbo-hrv. jeziku) o Kubi, Nikaragvi, Kostariki... pa tudi Kolumbiji, Venezueli idr.

Poleg drugih bi bila verjetno politika zanimiva tema, saj je ta del sveta, kot pravijo nekateri eksploziven kontinent in področje kamor je Evropa izvozila svoje ekstreme: propadle naciste, kot tudi trockiste, ki so pribežali v Latinsko Ameriko.
  • spremenilo: avom23 ()

FiReFTW ::

Jaz rad potujem po svetu in me zelo zanimajo druge kulture, tako da me tudi zanima ta predel ki si ga omenil, latinska amerika, saj je veliko držav z istim jezikom (razen brazilije) z malo drugačno in unikatno kulturo..
Mene predvsem zanimajo mehika, peru in kolumbija, so pa tudi druge države precej zanimive.

avom23 ::

FiReFTW je izjavil:

Jaz rad potujem po svetu in me zelo zanimajo druge kulture, tako da me tudi zanima ta predel ki si ga omenil, latinska amerika, saj je veliko držav z istim jezikom (razen brazilije) z malo drugačno in unikatno kulturo..
Mene predvsem zanimajo mehika, peru in kolumbija, so pa tudi druge države precej zanimive.


Ja res, sicer pa kar se jezikov tiče sta Španščina in Portugalščina najbolj razširjeni, a obstaja še kopica jezikov avtohtonih lujdustev, npr. v Paragvaju je gvaranščina uradna in zelo razširjena in ga znaten del prebivalstva govori. V tej državi je eden od njenih predsednikov celo npr. prepovedal poročanje t.i. belih prebivalcev države med seboj, tudi se mi zdi da zaradi tega, da ne bi prišlo do razslojevanja, zato je danes Paragvaj ena od tistih držav, ki je rasno bolj homogena.

StarMafijec ::

Tudi drugi evropski jeziki so uradni v Latinski Ameriki. Še en latinski, tj. francoščina, je uradni v Francoski Gvajani (in to je tudi del EU), Haitiju, itd., angleščina v (britanski) Gvajani in nekaj karibskih otokih in nizozemščina v nizozemski Gvajani (Suriname).

avom23 ::

Kogar zanima dežela Čile bi bila morda pisateljica Isabel Allende pravi naslov.
Ravno začel z branjem knjige:Moja umišljena dežela.
https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Moja_um...

avom23 ::

Mapuči so avtohtoni prebivalci Čila, štejejo 10% celot.prebiv. (od vseh staroselskih plemen jih 85% pripada ravno ljudstvu Mapučev (včasih tudi Araukanci). So južnoameriško ljudstvo, ki živi v osrednjem delu Čila in deloma v Argentini.
Mapu%C4%8Di @ Wikipedia

Konec 19.st. je 22.000 Švicarjev naselilo Čile. Del zemlje, kjer živijo, kot je predstavljeno v filmu, pa si lastijo tudi Mapuči.

https://m.youtube.com/watch?v=ZJHvDSB5S...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Venezuela

Oddelek: Loža
232254 (546) VladarP
»

Ima kdo izkušnje z pošiljanjem pošte v južno ameriko?

Oddelek: Loža
262254 (1533) radmannsdorf
»

Zastonj program za računovodstvo ?

Oddelek: Programska oprema
4721451 (2428) Blum
»

Amerika bi se morala nauičiti evropskih jezikov...WTF

Oddelek: Problemi človeštva
141901 (1326) Matako
»

The Traveler IQ Challenge - igra

Oddelek: Loža
222052 (2051) Nagi Bator

Več podobnih tem