» »

Po menjavi CPU se PC ne prizge

Po menjavi CPU se PC ne prizge

aljo558 ::

Imam maticno MSI H110M PRO-D, kjer sem zamenjal iz Pentium G4400 na i3 8100 procesor. Najprej se je PC prizgal in deloval normalno, ampak ni bilo slike (no video signal), nato sem naredil BIOS update s starim G4400, zamenjal procesor z i3 8100 in sedaj se mi ne prizge sploh, ker ko posveti rdeca lucka CPU na maticni (LED Debug) se ugasne v sekundi PC sam od sebe...je 1151 socket, ampak sedaj ne vem ali so kaksne maticne take, da kljub posodobitvi BIOSa ne deluje procesor?

Valvoline ::

Odstrani baterijo za bios za 5 minut, pa daj nazaj. Da resetira bios na default. Ce ne bo slo verjetno cpu ni podprt, lahko je pokvarjen (zelo majhna moznost da se to zgodi)

Zgodovina sprememb…

aljo558 ::

Sem nazalost prepozno nasel seznam CPU-jev, ki jih podpira ta maticna in 8 generacija procesorjev zal ni podprta....hvala vseeno za pomoc.

LeQuack ::

Intel je znan po tem da skoraj vsako generacijo da ven nov chipset.
Quack !

Valvoline ::

Vecinoma core I procesorji sta 2 generacije kompatibilne skupaj, 2/3, 4/5, 6/7 generacija. Pa spet odvisno od mamaplate. Verjetno tvoja plata podpira i3/i5/i7 6 ter 7 generacije.

Zgodovina sprememb…

aljo558 ::

Tako je, 6 in 7 generacija je kompatibilna s to plato. Bo treba nazalost nabavit novo.

hojnikb ::

razn ce obstaja shackan bios za to plato, si shit out of luck.
#brezpodpisa

rdecaluc ::

Če bi v BIOSu manjkala samo mikrokoda za CPU bi jo lahko dodal. Tu pa gre za električno nekompatibilnost med 6/7 in 8. serijo procesorjev.

Plata ti podpira do 7700k.
Est modus in rebus. ,typos

rdecaluc ::

Dodatek: Zgleda je i3 8100 samo rebrand i5 prejšnje generacije in nekaterim deluje. Lahko probam dodat mikrokodo v tvoj BIOS, če si pripravljen testirat. Lp
Est modus in rebus. ,typos


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Procesor i5 8400 ali i5 9400?

Oddelek: Kaj kupiti
352821 (1760) FejstPoba
»

Nadgradnja CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514696 (3457) AapocalypseE
»

kateri cpu izbrati

Oddelek: Kaj kupiti
292763 (1658) D3m
»

Intelovi procesorji Skylake (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
736111529 (42685) D3m

Več podobnih tem