» »

Podrobno o sestavi cepiva proti covidu-19

««
9 / 12
»»

zmaugy ::

kamiKaZaA je izjavil:




@zmaugy in @IL DIAVOLO sta že ničkoliko krat dokazala, da nista ravno bistra.


Ko me polpismeni flatearther ozmerja, da “nisem ravno bister”, se mu lahko zgolj zahvalim, ker je to implicitno priznanje, da me ne tlači v isti koš s sabo :))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

kamiKaZaA ::

zmaugy je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:




@zmaugy in @IL DIAVOLO sta že ničkoliko krat dokazala, da nista ravno bistra.


Ko me polpismeni flatearther ozmerja, da “nisem ravno bister”, se mu lahko zgolj zahvalim, ker je to implicitno priznanje, da me ne tlači v isti koš s sabo :))

Flatearther te je delal. Z alu folijo.



shrani.si/f/2b/ZF/1WKsAJmL/screenhunter03-nov-17-17.jpg

robertotrm ::

Cepiti se, ali ne cepiti se. Ucinki, a so ga izoliral al ne... je zgolj akademsko onaniranja kar tako.
Obvezno cepljenje in pogojevanje dostopa do cesarkoli, celo gibanja, s cepljenjem, je tezka zloraba moci oblasti. In v tem ticu grmi zajec.
Cepljenje je one way ticket. Nekaksno Odcepljenje ali povrnitev na stanje pred cepljenjem ne obstaja. Kljub vehementnemu prepricevanju neke kvazi "uradne znanosti" o varnosti in vsej ostali navlaki.
Na koncu dneva ne bo nihce od vseh teh rezimskih trobil kril niti promila morebitne skode. Tocno tako, kot tega zagotovo ne bo naredil proizvajalec.
Odlocitev o cepljenju mora biti suverena pravica vsakega posamezniku. Neokrnjena s kakrsnimi koli omejitvami.
Gore trupel bodo pac ostale samo mokre sanje korona vernikov. Kljub vsemu medijskemu pompu in grotesknemu enacenju malodena vsakega okuzenega z zivim mrlicem.
Koronca ne bo nikoli niti priblizek kuge ali kaksne ebole, kar si tko neznansko prizadeva prikazat cvetober drzave. Desne, leve in vseh vmes.
Bo kar lepo ostala samo malo bolj kuzno gripozno obolenje, ki bo sla svojo pot nadaljnih mutacij.
Famozni ukrepi, pateticne maske in trolaste omejitve ze dolgo nimajo prav nobene zveze z medicino.
Epidemija je zgolj pateticen izgovor za brezglavo teroriziranje naroda. V vojni, ki je v naprej izgubljena.

kamiKaZaA ::

+1

Bravo za zgornji vpis. Dodal bom le to, da če se več kot polovica ljudi ne bo cepila, da zna priti po vsej Evropi do uporov, če bodo zaradi tega imeli kakršne koli omejitve. Ampak pustimo času čas. Čas bo pokazal svoje. Jaz se bom boril raje do zadnjega diha kot da me prisilijo v cepljenje s tem sranjem. Pa nimam nič proti nobenemu drugemu preverjenemu cepivu in sem tudi za obvezno cepljenje otrok. Ne pa s tem nepreverjenim cepivom na horuk narejenim, kjer se bodo morebitne, pišem seveda morebitne, posledice poznale šele v roku 10 let.

Držim pa pesti, da je to cepivo eno najboljših v zgodovini in da ne bo dosti komplikacij zaradi tega cepiva. Sam pa še ne zaupam dovolj v to novo nepreverjeno cepivo in bom raje tvegal, da s čajem in limono, ter nekaj dnevnim počitkom premagam ta virus. Tudi proti gripi se nisem nikoli cepil in me niti sedaj ne mika. Pa sem preživel vse prehlade.

hormilo ::

+2

Sem se su prav logirat samo da zaploskam zgornjemu zapisu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hormilo ()

zmaugy ::

kamiKaZaA je izjavil:


Flatearther te je delal. Z alu folijo.


Zoisova štipendija material. Brez dvoma...>:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

sbawe64 ::

zmaugy je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Flatearther te je delal. Z alu folijo.


Zoisova štipendija material. Brez dvoma...>:D

Ko nimaš argumentov, potem izvlečeš ven flateartherje ?


poweroff je izjavil:

Poanta je v tem, da je na Svedskem nek dodatek za cepivo proti svinjski gripi povzrocal nevrolepsijo.

Zato je strah proti temu cepivu do neke mere razumljiv. Smiselno se mi zdi, da se te strahove naslovi s clankom in pojasni kako je s tem pri tem cepivu.

Narkolepsija, ne nevrolepsijo. https://www.cdc.gov/vaccinesafety/conce...

Šlo je za Pandemrix.
Pandemrix @ Wikipedia

Tudi v Finski so bili primeri.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kamiKaZaA ::

zmaugy je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Flatearther te je delal. Z alu folijo.


Zoisova štipendija material. Brez dvoma...>:D

Raje imam talent za matematiko, fiziko, logiko in to vnovčim v privat podjetju, kjer dobro služim kot, da bi se obremenjeval s slovenščino, ker mi ne koristi in mi perfekten pravopis nemore dvigniti plače.

Sreča je torej, da sem si zaposlitev našel v privat podjetju, kjer jim ni pomembno, če napišem "ne more" ali "nemore" ali "ničkoliko krat" ali "ničkolikokrat". Temu podjetju so važne druge reference in da ko pride do komunikacije na sestankih, da znam pravilno in razumljivo tvoriti stavke, ter da me vsak sogovornik razume.

Ni vsak za vse. Jaz vem kje sem dober in posledično sem drugje slabši. Ti pa za drugam kot hotel mama in da v službi stojiš zraven fikusa, ter mu delaš družbo nisi. Večina korona-paničarjev dela v javnem sektorju in jim je vseeno, če privat sektor propade ali pade v krizo, ker za javni sektor ni krize in jih vedno čaka plača. V privat sektorju pa je drugače. Tu smo odvisni od stanja na trgu in smo vedno pod raznimi pritiski in stresom.

IL_DIAVOLO ::

Ne pričakujemo da poznas knjizevnost, ampak besedo panicar pa bi že lahko ustrezno uporabljal :D

49106 ::

Saj jo ustrezno uporablja. Paničar je tisti, ki se podela v hlače, ko nekdo kihne, z masko ali brez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kamiKaZaA ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne pričakujemo da poznas knjizevnost, ampak besedo panicar pa bi že lahko ustrezno uporabljal:D

@zmaugy - A svojega kolega, korona-paničarja, pa ne boš pravopisno popravljal?

Ima namreč težave s pisanjem šumnikov. Enkrat ga napiše, drugič ne, pa spet napiše, pa spet ne...

Mene roko na srce to ne moti, ker sem razumel njegov vpis in je zadnja stvar, da bi se na forumu na katerem se piše prosto po Prešernu vtikoval v pravopis. Logika mi pravi, da so na slavističnem forumu tako pedantni, drugje pa ne. Ampak me vseeno zanima, zakaj vseh ne ocenjuješ pravopisno?

Aston_11 ::

P**da, kaj delate, da se to sranje ne ustavi?!

49106 ::

Pojma nimam, kaj počneš, da se to sranje ne ustavi.

Aston_11 ::

49106 je izjavil:

Pojma nimam, kaj počneš, da se to sranje ne ustavi.

Koliko jih imaš na vesti?

vrtn4r ::

Jaz sem danes spet smučal, tako da mi nič ne manjka. P.s. na Pohorju zjutraj so samo gledali sms hitrega testa ;). Škoda, da ne gre več enostavno v Trst na kavico :O kakor je šlo prejšnje dni.

49106 ::

Aston_11 je izjavil:

49106 je izjavil:

Pojma nimam, kaj počneš, da se to sranje ne ustavi.

Koliko jih imaš na vesti?


Pojma nimam, kaj gobezdaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Aston_11 ::

49106 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

49106 je izjavil:

Pojma nimam, kaj počneš, da se to sranje ne ustavi.

Koliko jih imaš na vesti?


Pojma nimam, o čem gobezdaš.

Kako da ne? Forumska gobezdala trobijo že dolgo, da jim je vseeno, koliko jih bodo na svoj račun spravili onkraj.

49106 ::

Ne projiciraj, pred vsem pa ne paničari, da ti ne bo ušlo za žličko.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

kamiKaZaA ::

Aston_11 je izjavil:

49106 je izjavil:

Pojma nimam, kaj počneš, da se to sranje ne ustavi.

Koliko jih imaš na vesti?

O čem te ti težiš tukaj?

Poglejmo število mrtvih zadnjih 5 dni. Povprečje v Sloveniji je 55 umrlih na dan.

1.1. - 31 umrlih s COVIDom

31.12. - 32 umrlih s COVIDom

30.12. - 34 umrlih s COVIDom

29.12. - 36 umrlih s COVIDom

28.12. - 30 umrlih s COVIDom

Lahko rečemo, da vsak dan manj umira s COVIDOM in da se 2. val zaključuje. 3. val pa trka na vrata in jih bo odprl nekje v sredini januarja in takrat je tudi vsako leto v sezoni virusnih obolenj več umrlih na dan kot pa v poletnih mesecih. Ampak leta 2020 ni bistveno več ljudi umrlo kot pretekla leta. To, če je eno leto do 10% gor/dol je nekaj normalnega. Nenormalno bi bilo 100% več umrlih ali 200% več ali 90.000 mrtvih kot je govoril (strašil) Krek. Tega pa ni.

Veliko napako smo naredili s temi lockdowni in ostalimi omejitvami (da otroci ne smejo v šole, zapiranjem določenih gospodarstvenih panog...). Do teh zaključkov lahko sedaj že pridemo. Sploh če vemo, da tudi po cepljenju vseh imajo namen imeti vse te omejitve. Narobe svet. Uničili bomo dokaj dober sistem in prišlo bo do kaosa zaradi neumnosti vseh vlad na svetu.

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

robertotrm je izjavil:

Cepiti se, ali ne cepiti se. Ucinki, a so ga izoliral al ne... je zgolj akademsko onaniranja kar tako.
Obvezno cepljenje in pogojevanje dostopa do cesarkoli, celo gibanja, s cepljenjem, je tezka zloraba moci oblasti. In v tem ticu grmi zajec.
Cepljenje je one way ticket. Nekaksno Odcepljenje ali povrnitev na stanje pred cepljenjem ne obstaja. Kljub vehementnemu prepricevanju neke kvazi "uradne znanosti" o varnosti in vsej ostali navlaki.
Na koncu dneva ne bo nihce od vseh teh rezimskih trobil kril niti promila morebitne skode. Tocno tako, kot tega zagotovo ne bo naredil proizvajalec.
Odlocitev o cepljenju mora biti suverena pravica vsakega posamezniku. Neokrnjena s kakrsnimi koli omejitvami.
Gore trupel bodo pac ostale samo mokre sanje korona vernikov. Kljub vsemu medijskemu pompu in grotesknemu enacenju malodena vsakega okuzenega z zivim mrlicem.
Koronca ne bo nikoli niti priblizek kuge ali kaksne ebole, kar si tko neznansko prizadeva prikazat cvetober drzave. Desne, leve in vseh vmes.
Bo kar lepo ostala samo malo bolj kuzno gripozno obolenje, ki bo sla svojo pot nadaljnih mutacij.
Famozni ukrepi, pateticne maske in trolaste omejitve ze dolgo nimajo prav nobene zveze z medicino.
Epidemija je zgolj pateticen izgovor za brezglavo teroriziranje naroda. V vojni, ki je v naprej izgubljena.


Pogledati to iz perpsektive drzav, ki se dejansko trudijo "drzati" zakonov:
1. Svedska: https://www.thelocal.se/20201119/does-s...

2. Bih: http://www.sarajevotimes.com/court-in-s...
:: https://www.fena.news/bih/constitutiona...

Zakaj v drugih drzavah ljudje ne zacnejo "pravne" vojne?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

kamiKaZaA je izjavil:

Vse kar trdimo je: virus obstaja in za ljudi pod 65 let in brez pridruženih bolezni ni tako zelo nevaren, da bi sedaj paničarili in kričali na vse, da morajo nositi maske, da nesmejo v gostilne, da nesmejo na stadione, da nesmejo normalno živeti. Vsak z dokaj zdravim in normalnim imunskim sistemom premaga ta virus za malo šalo. Je pa vedno en promil ljudi, kateri ima težave.

Se pa sedaj 99,9% ljudi mora prilagajati tistim 0,1% z težavami. In to je narobe svet. Tisti 1 promil naj gre živet v klet do konca svojih dni, se jim dostavlja hrano, zdravila,... vsi ostali pa noramlno dalje živet kot smo živeli do leta 2020.


Vse kar trdimo je: cepivo za večino ljudi ni tako zelo nevarno, da bi sedaj paničarili in kričali na vse, da se ni treba iti cepiti. Vsak z dokaj zdravim in normalnim imunskim sistemom bo cepljenje prenesel brez težav. Je pa vedno en promil ljudi, kateri ima težave.

Se pa sedaj 99,9999999% ljudi mora prilagajati tistim 0,0000001% z težavami. In to je narobe svet. Tistih par naj gre živet v klet do konca svojih dni, se jim dostavlja bio eko hrano, bioenergijske ploščice in kristale,... vsi ostali pa normalno se cepit in dalje živet kot smo živeli do leta 2020.
sudo poweroff

49106 ::

poweroff je izjavil:

. Vsak z dokaj zdravim in normalnim imunskim sistemom bo cepljenje prenesel brez težav.


Takšnim se ni potrebno cepit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kamiKaZaA ::

poweroff je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Vse kar trdimo je: virus obstaja in za ljudi pod 65 let in brez pridruženih bolezni ni tako zelo nevaren, da bi sedaj paničarili in kričali na vse, da morajo nositi maske, da nesmejo v gostilne, da nesmejo na stadione, da nesmejo normalno živeti. Vsak z dokaj zdravim in normalnim imunskim sistemom premaga ta virus za malo šalo. Je pa vedno en promil ljudi, kateri ima težave.

Se pa sedaj 99,9% ljudi mora prilagajati tistim 0,1% z težavami. In to je narobe svet. Tisti 1 promil naj gre živet v klet do konca svojih dni, se jim dostavlja hrano, zdravila,... vsi ostali pa noramlno dalje živet kot smo živeli do leta 2020.


Vse kar trdimo je: cepivo za večino ljudi ni tako zelo nevarno, da bi sedaj paničarili in kričali na vse, da se ni treba iti cepiti. Vsak z dokaj zdravim in normalnim imunskim sistemom bo cepljenje prenesel brez težav. Je pa vedno en promil ljudi, kateri ima težave.

Se pa sedaj 99,9999999% ljudi mora prilagajati tistim 0,0000001% z težavami. In to je narobe svet. Tistih par naj gre živet v klet do konca svojih dni, se jim dostavlja bio eko hrano, bioenergijske ploščice in kristale,... vsi ostali pa normalno se cepit in dalje živet kot smo živeli do leta 2020.

Ne. Zakaj ne? Prvo kot prvo ste cepilci v manjšini in nomorete odločati v imenu večine. Večina ljudi se noče cepiti. In to po celem svetu.

Drugače pa cepivo stane, razvoj stane, distribucija stane in mi smo zadnjih 50 let živeli normalno brez množičnega cepljenja proti gripi. Torej večina se jih ni cepila. In tudi pri covidu se večina ne bo cepila. Torej ste privrženci cepiva v manjšini in vi paničarite, kričite, da se morajo tudi drugi cepiti. A hkrati pozabljate, da četudi se vsi cepimo, se še naprej lahko okužimo, smo skriti prenašalci virusa (širimo brez simptomov) in bodo vsi ukrepi obveljali. Zakaj se že pol cepiti? Veliko ceneje je tistih par paničrajev poslati živeti v klet in jim dostavljati hrano, zdravila in se vsem ostalim normalno pusti naprej živeti kot pa da se večino ljudi sili cepiti.

Kako pa je nevarno ali ne nevarno cepivo, pa bomo lahko pisali šele čez 10+ let. Razen, če si ti svetovno priznani Nostradamus?



@jest10
EVO TI DOKAZ, ta zgornji vpis, da je letel na mene. In potem ti nekaj pametuješ in modruješ, da ni bil namenjen meni. Še enega lažnivca smo dobili na laži.

jest10 je izjavil:


Če bi letel nate, bi te citiral. Prav tako je napisano v množini.
Kot kaže le nisi tako zelo nadpovprečen, če se že pri tem zatakne >:D

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Ta vpis je nadaljevanje dokazov za @jest10 in da je @Matthai napisal izključno meni:

Meni samo nekaj ni jasno. Kako pričakujete, da se bomo prekužili, če pa virus ne obstaja? :))

kamiKaZaA je izjavil:


To ne drži. Če teče debata, je vsak vpis pod to debato, kateri je zapisan, mišljen, da se nanaša na zgornji komentar. To so osnove na forumih. In ne zavajaj sedaj drugih in da temu ni tako.

In še enkrat ta vpis:


Meni samo nekaj ni jasno. Kako pričakujete, da se bomo prekužili, če pa virus ne obstaja? :))



To je izključno na mene letelo oz. moj prejšnji vpis, kateri je bil točno nad tem vpisom.


kamiKaZaA je izjavil:

poweroff je izjavil:

Meni samo nekaj ni jasno.

Kako pričakujete, da se bomo prekužili, če pa virus ne obstaja? :))

Pokaži ta vpis ali pa za vse večne čase utihni s takšnimi lažnivimi vpisi!

Vse kar trdimo je: virus obstaja in za ljudi pod 65 let in brez pridruženih bolezni ni tako zelo nevaren, da bi sedaj paničarili in kričali na vse, da morajo nositi maske, da nesmejo v gostilne, da nesmejo na stadione, da nesmejo normalno živeti. Vsak z dokaj zdravim in normalnim imunskim sistemom premaga ta virus za malo šalo. Je pa vedno en promil ljudi, kateri ima težave.

Se pa sedaj 99,9% ljudi mora prilagajati tistim 0,1% z težavami. In to je narobe svet. Tisti 1 promil naj gre živet v klet do konca svojih dni, se jim dostavlja hrano, zdravila,... vsi ostali pa noramlno dalje živet kot smo živeli do leta 2020.

Zgodovina sprememb…

ajdov ::

poweroff je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Vse kar trdimo je: virus obstaja in za ljudi pod 65 let in brez pridruženih bolezni ni tako zelo nevaren, da bi sedaj paničarili in kričali na vse, da morajo nositi maske, da nesmejo v gostilne, da nesmejo na stadione, da nesmejo normalno živeti. Vsak z dokaj zdravim in normalnim imunskim sistemom premaga ta virus za malo šalo. Je pa vedno en promil ljudi, kateri ima težave.

Se pa sedaj 99,9% ljudi mora prilagajati tistim 0,1% z težavami. In to je narobe svet. Tisti 1 promil naj gre živet v klet do konca svojih dni, se jim dostavlja hrano, zdravila,... vsi ostali pa noramlno dalje živet kot smo živeli do leta 2020.


Vse kar trdimo je: cepivo za večino ljudi ni tako zelo nevarno, da bi sedaj paničarili in kričali na vse, da se ni treba iti cepiti. Vsak z dokaj zdravim in normalnim imunskim sistemom bo cepljenje prenesel brez težav. Je pa vedno en promil ljudi, kateri ima težave.

Se pa sedaj 99,9999999% ljudi mora prilagajati tistim 0,0000001% z težavami. In to je narobe svet. Tistih par naj gre živet v klet do konca svojih dni, se jim dostavlja bio eko hrano, bioenergijske ploščice in kristale,... vsi ostali pa normalno se cepit in dalje živet kot smo živeli do leta 2020.

Kdo pa vam odreka pravico do cepljenja? Je kdo mogoče rekel da je treba cepljenje prepovedati?

zmaugy ::

kamiKaZaA je izjavil:

zmaugy je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Flatearther te je delal. Z alu folijo.


Zoisova štipendija material. Brez dvoma...>:D

Raje imam talent za matematiko, fiziko, logiko in to vnovčim v privat podjetju, kjer dobro služim kot, da bi se obremenjeval s slovenščino, ker mi ne koristi in mi perfekten pravopis nemore dvigniti plače.

Sreča je torej, da sem si zaposlitev našel v privat podjetju, kjer jim ni pomembno, če napišem "ne more" ali "nemore" ali "ničkoliko krat" ali "ničkolikokrat". Temu podjetju so važne druge reference in da ko pride do komunikacije na sestankih, da znam pravilno in razumljivo tvoriti stavke, ter da me vsak sogovornik razume.

Ni vsak za vse. Jaz vem kje sem dober in posledično sem drugje slabši. Ti pa za drugam kot hotel mama in da v službi stojiš zraven fikusa, ter mu delaš družbo nisi. Večina korona-paničarjev dela v javnem sektorju in jim je vseeno, če privat sektor propade ali pade v krizo, ker za javni sektor ni krize in jih vedno čaka plača. V privat sektorju pa je drugače. Tu smo odvisni od stanja na trgu in smo vedno pod raznimi pritiski in stresom.


haha, kako zabavno je brati takšno Baba Vanga nalaganje malih petelinčkov...:))

kamiKaZaA je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne pričakujemo da poznas knjizevnost, ampak besedo panicar pa bi že lahko ustrezno uporabljal:D

@zmaugy - A svojega kolega, korona-paničarja, pa ne boš pravopisno popravljal?

Ima namreč težave s pisanjem šumnikov. Enkrat ga napiše, drugič ne, pa spet napiše, pa spet ne...

Mene roko na srce to ne moti, ker sem razumel njegov vpis in je zadnja stvar, da bi se na forumu na katerem se piše prosto po Prešernu vtikoval v pravopis. Logika mi pravi, da so na slavističnem forumu tako pedantni, drugje pa ne. Ampak me vseeno zanima, zakaj vseh ne ocenjuješ pravopisno?

To je na voljo zgolj za očitno polpismene s kupom res neumnih postov...>:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

kamiKaZaA je izjavil:


Kako pa je nevarno ali ne nevarno cepivo, pa bomo lahko pisali šele čez 10+ let. Razen, če si ti svetovno priznani Nostradamus?


Si videl, da si tudi ti sposoben učenja? :D
Ni za kaj.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

kamiKaZaA ::

zmaugy je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

zmaugy je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Flatearther te je delal. Z alu folijo.


Zoisova štipendija material. Brez dvoma...>:D

Raje imam talent za matematiko, fiziko, logiko in to vnovčim v privat podjetju, kjer dobro služim kot, da bi se obremenjeval s slovenščino, ker mi ne koristi in mi perfekten pravopis nemore dvigniti plače.

Sreča je torej, da sem si zaposlitev našel v privat podjetju, kjer jim ni pomembno, če napišem "ne more" ali "nemore" ali "ničkoliko krat" ali "ničkolikokrat". Temu podjetju so važne druge reference in da ko pride do komunikacije na sestankih, da znam pravilno in razumljivo tvoriti stavke, ter da me vsak sogovornik razume.

Ni vsak za vse. Jaz vem kje sem dober in posledično sem drugje slabši. Ti pa za drugam kot hotel mama in da v službi stojiš zraven fikusa, ter mu delaš družbo nisi. Večina korona-paničarjev dela v javnem sektorju in jim je vseeno, če privat sektor propade ali pade v krizo, ker za javni sektor ni krize in jih vedno čaka plača. V privat sektorju pa je drugače. Tu smo odvisni od stanja na trgu in smo vedno pod raznimi pritiski in stresom.


haha, kako zabavno je brati takšno Baba Vanga nalaganje malih petelinčkov...:))

8-O

Če bi jaz zdaj razumel, kaj si ti želel sporočiti?

To pomoje niti doktor znanosti ne razume. Vseh teh povezav, zaključkov in čemu služi ta replika. To lahko razume samo nekdo, kateri je v full retard mode.

Pa saj razumljivih odgovorov od nekoga, kateri je nesposoben za delo v privat podjetju niti nemoreš pričakovati. Še dobro, da imamo v državi na 100 brezveznih agencij s službami, kjer v celem tednu fotokopirajo 3 liste in jih nesejo v arhiv. Ker drugače nevem kaj bi takšni kot @zmaugy počeli?

Korona paničar = ali na socialki in v hotelu mama in se z nikomer ne druži = ali zaposlen v javnem sektorju in mu je vseeno, če bo lockdown uničil 80% privat sektorja in povzročil na 100.000 dodatnih brezposelnih, ker v javnem sektorju se nikoli ne odpušča in so vedno plače, neglede na količino dela / ne dela.

zmaugy ::

Še kar naprej v Baba Vanga modu? Don’t quit your day job. :D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

49106 ::

Ne sodi drugih po sebi.

zmaugy ::

49106 je izjavil:

Ne sodi drugih po sebi.

Kje? A si sploh sposoben spremljati, kaj se piše?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

49106 ::

Praktično povsod. Zakaj ne bi bil sposoben spremljati nekoga, ki se z Babo Vango ponavlja kot papagaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PrimozR ::

kamiKaZaA je izjavil:

Tu se pa ne strinjam z niti enim delom. Sploh mediji perejo možgane, da je zunaj apokalipsa in da je cepitev edina rešitev. To seveda ne drži.
@zmaugy in @IL DIAVOLO sta že ničkoliko krat dokazala, da nista ravno bistra.

Strinjaj ali nestrinjaj se kakor hočeš. Tisti del s kmečko pametjo drži, kot rečeno, po mojih izkušnjah, drugi del pa tudi. Meni ni noben medij opral možganov, da se hočem cepiti. Poslušal sem podcaste s strokovnjaki s področja, prebral prispevke avtorjev oz. publikacij, ki jim zaupam, si pogledal o mehaniki cepljenja ter uporabil zdravo kmečko pamet, podkrepljeno z izobrazbo, da sem dognal, da je tveganje cepljenja manjše od posledic bolezni, zato se grem cepiti. Pa preden me napadeš, da so za vse to krivi mediji, MOČNO se potrudim, da se klasičnim medijem (TV, časopisi in novičarske strani kova siol, 24ur in podobno, da ne omenim kake večje greznice) izognem. Torej ne samo, da mi mediji niso oprali možganov, niso niti mogli, ker do njih nimajo dostopa.

kamiKaZaA je izjavil:

Saj mi je jasno, da takšnih in podobnih meni, kjer vam vedno zmanjkajo argumenti nimaste radi. In pol vam drugega ne ostane, kot da iščete pravopisne napake in ostale dlake v jajcu.

Pravopisne napake precej povedo o nivoju, ki ga je oseba zmožna. Precej redko je, da nadarjeni, Zoisovi štipendisti niso sposobni nekega nivoja slovnice... Sicer pa ja, seveda vas takšnih nimamo radi, če pa zmanjka argumentov ne glede na njihovo število. Ker nimajo nobenega efekta. See the issue?

ajdov je izjavil:

egoisti so lockdownerji, ker moramo zaradi njihove varnosti biti zaprti vsi

oni so tudi odgovorni za lockdown

Zaradi mene odprimo vse. Naj se folk 'pobije' med sabo. Glede na obnašanje populacije je jasno, česa si ljudje želijo, zato jim to dajmo. Jaz bom vseeno ostal doma. Tako pa bo zaradi egoizma tistih, ki ne morejo niti 5 minut potrpeti z nekoliko drugačnim življenjskim stilom v izrednih razmerah. In zaradi takšnega egoizma imamo clusterfuck, zaradi česar sem jaz doma. Doma sem po lastni izbiri, ne ker bi to zahteval od vseh. Oz. če bi že zahteval to od vseh, bi zahteval to od _VSEH_, za ~3 tedne z nekaj tisoč evrov kazni, če se znajdeš izven lockdowna brez prekleto dobrega razloga. Zato, da bi dejansko spucali virus, zbili št. novih primerov na nekaj 10 na dan in lahko začeli spet približno normalno živeti, kot poleti. Ampak ne, egoisti pač hočete po svoje in ne jebete sistema, potem je pa susrpise pikachu, ko imamo že dobra dva meseca konstantnih ~1500 novih primerov na dan in se vpelje dodatne ukrepe.

Edina stvar, v kateri sem egoist, je, da se želim cepiti čimprej, da se lahko vrnem v približno normalno življenje v družbo, ki je polna egoistov.

robertotrm je izjavil:

Cepiti se, ali ne cepiti se. Ucinki, a so ga izoliral al ne... je zgolj akademsko onaniranja kar tako.
Obvezno cepljenje in pogojevanje dostopa do cesarkoli, celo gibanja, s cepljenjem, je tezka zloraba moci oblasti. In v tem ticu grmi zajec.
Cepljenje je one way ticket. Nekaksno Odcepljenje ali povrnitev na stanje pred cepljenjem ne obstaja. Kljub vehementnemu prepricevanju neke kvazi "uradne znanosti" o varnosti in vsej ostali navlaki.
Na koncu dneva ne bo nihce od vseh teh rezimskih trobil kril niti promila morebitne skode. Tocno tako, kot tega zagotovo ne bo naredil proizvajalec.
Odlocitev o cepljenju mora biti suverena pravica vsakega posamezniku. Neokrnjena s kakrsnimi koli omejitvami.
Gore trupel bodo pac ostale samo mokre sanje korona vernikov. Kljub vsemu medijskemu pompu in grotesknemu enacenju malodena vsakega okuzenega z zivim mrlicem.
Koronca ne bo nikoli niti priblizek kuge ali kaksne ebole, kar si tko neznansko prizadeva prikazat cvetober drzave. Desne, leve in vseh vmes.
Bo kar lepo ostala samo malo bolj kuzno gripozno obolenje, ki bo sla svojo pot nadaljnih mutacij.
Famozni ukrepi, pateticne maske in trolaste omejitve ze dolgo nimajo prav nobene zveze z medicino.
Epidemija je zgolj pateticen izgovor za brezglavo teroriziranje naroda. V vojni, ki je v naprej izgubljena.

Če je cepljenje izbirno, zakaj ne morem izbirati, kako hitro vozim (brez kazni seveda)? Zakaj ne morem izbirati, ali lahko nekoga ubijem ali ne? Itd.

Če je cepljenje zloraba moči oblsati, so _VSI_ zakoni zloraba moči oblasti. Hočeš torej povedati, da je končni cilj proticepilcev čista anarhija?

Izraz čredna imunost obstaja z razlogom. Njen pozitivni učinek pa je viden na populaciji oz. na družbi, ne nujno na posamezniku. Tale pandemija pa je pokazala, da prekleto velik delež ljudi ni sposoben funkcionirati v družbi. Ironično, ko pa se ukrepe tako pogosto krši ravno zaradi druženja.

kamiKaZaA je izjavil:

Raje imam talent za matematiko, fiziko, logiko in to vnovčim v privat podjetju, kjer dobro služim kot, da bi se obremenjeval s slovenščino, ker mi ne koristi in mi perfekten pravopis nemore dvigniti plače.

Sreča je torej, da sem si zaposlitev našel v privat podjetju, kjer jim ni pomembno, če napišem "ne more" ali "nemore" ali "ničkoliko krat" ali "ničkolikokrat". Temu podjetju so važne druge reference in da ko pride do komunikacije na sestankih, da znam pravilno in razumljivo tvoriti stavke, ter da me vsak sogovornik razume.

Ni vsak za vse. Jaz vem kje sem dober in posledično sem drugje slabši. Ti pa za drugam kot hotel mama in da v službi stojiš zraven fikusa, ter mu delaš družbo nisi. Večina korona-paničarjev dela v javnem sektorju in jim je vseeno, če privat sektor propade ali pade v krizo, ker za javni sektor ni krize in jih vedno čaka plača. V privat sektorju pa je drugače. Tu smo odvisni od stanja na trgu in smo vedno pod raznimi pritiski in stresom.

Sorry to burst your bubble, 1500 € bruto mesečno ni ravno nekaj, s čimer bi se povprečni Zoisov štipendist lahko pohvalil... Mogoče tam prvo leto, dve takoj po faksu brez nekih delovnih izkušenj, potem je pa fino, če gre to navzgor. Ne glede na regijo. Pa zanimivo je, da sem v privat sektorju, pa sem se moral (oz. se še vedno) kregati z ljudmi o ukrepih, kjer običajno gospodarsko bolj ranljivi ljudje zagovarjajo manj stroge ukrepe. Ironično je, da se zavedam, da kratkotrajni strogi ukrepi lahko pomenijo bistveno bolj ugodno dolgoročno stanje v gospodarstvu. Povprečnemu Zoisovemu štipendistu bi to moralo biti jasno, saj naj bi imel toliko mentalne kapacitete, da bi znal med seboj primerjati nekaj scenarijev ter pomisliti o njihovih efektih čez teden, mesec, leto. Ker tole dretje, kako so ukrepi sfaljeni, je razmišljanje za čez 5 minut in 5 mm pred svojim nosom. Razmišljanje, ki je ali povsem površinsko ali pa povsem kapitalistično (po eni strani je to dvoje enako...).

Ampak ja, meni je v končni fazi vseeno, ker si lahko v privatnem sektorju privoščim kar nekaj znižanja plače brez večje panike, službo imam pa precej varno, vsaj sodeč po količini dela od doma v spomladanskih mesecih v primerjavi z drugimi člani ekipe. V bistvu mi je vseeno, če gre gospodarstvo v maloro, ker bo moralo biti RES hudo (za OGROMNO ljudi BISTVENO bolj hudo kot zame, vidiš point, ki ga delam?), da bom ostal brez službe.

Aston_11 je izjavil:

P**da, kaj delate, da se to sranje ne ustavi?!

A posti al pandemija? :D Če misliš pandemijo, a ni očitno? QED:

vrtn4r je izjavil:

Jaz sem danes spet smučal, tako da mi nič ne manjka. P.s. na Pohorju zjutraj so samo gledali sms hitrega testa ;). Škoda, da ne gre več enostavno v Trst na kavico :O kakor je šlo prejšnje dni.


kamiKaZaA je izjavil:

Lahko rečemo, da vsak dan manj umira s COVIDOM in da se 2. val zaključuje.

Kaj se???


Majkemi, kje ti vidiš kakršnokoli zaključevanje? Zdaj nekako vidim, zakaj so svoje čase govorili, da talajo Zoisove štipendije...

kamiKaZaA je izjavil:

Korona paničar = ali na socialki in v hotelu mama in se z nikomer ne druži = ali zaposlen v javnem sektorju in mu je vseeno, če bo lockdown uničil 80% privat sektorja in povzročil na 100.000 dodatnih brezposelnih, ker v javnem sektorju se nikoli ne odpušča in so vedno plače, neglede na količino dela / ne dela.

80% privat sektorja in 100.000 brezposelnih bo povzročilo samo neodgovorno obnašanje (in necepljenje) populacije. Povsem enostavno bi živeli z minimalnimi ukrepi, ampak ne, ni virusa, ne, nihče mi ne bo kratil pravice, ne, družil se bom s kolegi, ne, ne bom se cepil, itd.

Egoizem na vrhuncu. En kup dretja 'jaz jaz jaz'. Ko boste res ostali brez služb bo pa jokanje pa 'država pomagaj'.

49106 ::

Asocialneži, zastopim, da ste kot inceli veseli, da tudi drugi občutijo vaše tegobe, ampak dajte te frustracije, ki jih projicirate na družbo, obdržat zase.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Aston_11 ::

PrimozR je izjavil:

Tako pa bo zaradi egoizma tistih, ki ne morejo niti 5 minut potrpeti z nekoliko drugačnim življenjskim stilom v izrednih razmerah. In zaradi takšnega egoizma imamo clusterfuck, zaradi česar sem jaz doma. Doma sem po lastni izbiri, ne ker bi to zahteval od vseh. Oz. če bi že zahteval to od vseh, bi zahteval to od _VSEH_, za ~3 tedne z nekaj tisoč evrov kazni, če se znajdeš izven lockdowna brez prekleto dobrega razloga. Zato, da bi dejansko spucali virus, zbili št. novih primerov na nekaj 10 na dan in lahko začeli spet približno normalno živeti, kot poleti. Ampak ne, egoisti pač hočete po svoje in ne jebete sistema, potem je pa susrpise pikachu, ko imamo že dobra dva meseca konstantnih ~1500 novih primerov na dan in se vpelje dodatne ukrepe.

Edina stvar, v kateri sem egoist, je, da se želim cepiti čimprej, da se lahko vrnem v približno normalno življenje v družbo, ki je polna egoistov.


+1


Forumski egoisti pa že vedo, koliko jih imajo na vesti in državo za talca.

49106 je izjavil:

Asocialneži, zastopim, da ste kot inceli veseli, da tudi drugi občutijo vaše tegobe, ampak dajte te frustracije, ki jih projicirate na družbo, obdržat zase.

Si odkril besedo projeciranje? Uspešno projeciraš bedaka in debila nase?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

49106 ::

Aston_11 je izjavil:



Forumski egoisti pa že vedo, koliko jih imajo na vesti in državo za talca.

49106 je izjavil:

Asocialneži, zastopim, da ste kot inceli veseli, da tudi drugi občutijo vaše tegobe, ampak dajte te frustracije, ki jih projicirate na družbo, obdržat zase.

Si odkril besedo projeciranje? Uspešno projeciraš bedaka in debila nase?



Ne, to besedo si "odkril" ti, pobalin neizobražen, jaz sem uporabil besedo projicirati.

projicírati -am nedov. in dov. (ȋ)
1. geom. s projicirnimi žarki skozi točke tvorbe presekati projekcijsko ploskev: projicirati kvadrat, piramido, premico; projicirati na krivo, ravno ploskev
2. z optično pripravo prenašati sliko na (projekcijsko) platno, steno: projicirati diapozitive, fotografije / projicirati celovečerni film
3. psih. podzavestno prenašati kaj iz lastne duševnosti na druge osebe, na predmete: projicirati neuresničene ambicije v sina; projicirati svoje želje v igro, sliko / nanjo projicira lastnosti, ki jih sam nima
4. publ. prenašati, prikazovati: projicirati na oder zapleten človeški lik / pisatelj je projiciral zgodovinski dogodek v živalski svet / projicirati svoja doživetja na papir zapisati

projicíran -a -o:
projicirana piramida; slika, projicirana na steno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zmaugy ::

49106 je izjavil:

Praktično povsod. Zakaj ne bi bil sposoben spremljati nekoga, ki se z Babo Vango ponavlja kot papagaj?


Kje sem jaz v postu https://slo-tech.com/forum/t777525/p698... sodil druge po sebi?
Kaj naj drugega napišem zadetku, ki v vsakem drugem postu fantazira o tem, kje sem zaposlen ipd.? To je očitno Baba Vanga BS. Calling it for what it is.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

poweroff ::

kamiKaZaA je izjavil:

Kako pa je nevarno ali ne nevarno cepivo, pa bomo lahko pisali šele čez 10+ let. Razen, če si ti svetovno priznani Nostradamus?


Ja, sem.

Dejansko sem.

Dokaz:

Posledica letošnjega jesenskega cepljenja naj bi bila množična smrt ljudi – natančneje, v desetih letih naj bi za posledicami cepljenja umrlo 5 milijard ljudi, kolikor cepiva je Baxter tudi razposlal.

Članek objavljen 26. septembra 2009 na RTVSLO.

Deset let kasneje se je izkazalo, da je bila to ČISTA LAŽ. Danes smo leta 2021 in za posledicami cepiva NI UMRLO 5 milijard ljudi.

Jaz sem to vedel že leta 2009. Torej sem Nostradamus in mi lahko verjameš, da tudi za tem cepivom ljudje ne bodo množično umirali.
sudo poweroff

blubiu ::

Primož, nehaj nakladati, da ne moremo potrpeti 5 minut. ZAPRTI smo 5 mesecev. Jasno je vsakemu, da ukrepi ne delujejo in da je treba kaj narediti drugače. Ti bi pa ponavljal nedelujočo stvar v nedogled, dokler ne bo maja narava sama rešila zadeve, kot vsako leto. Si kot lemming.
Ne more biti večina prebivalstva, ki mu virus ni nevaren, zaprta mesece, zato da baje zaščitimo 1% prebivalstva. Pa v bistvu mu sploh ne pomagamo, saj umirajo z ali brez ukrepov. Dajmo zares izolirat ta 1%, pa bo takoj rešeno. Ne pa da gledam trume upokojencev po trgovinah, ko se tam vlačijo brez potrebe. Če sami niso zase odgovorni, zakaj moramo drugi biti za njih odgovorni. Pa tisti, ki želijo kao zaščiti svoje babice in dedke, please lockdown yourself. Ne pa celo družbe zapret.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blubiu ()

kamiKaZaA ::

PrimozR je izjavil:


Pravopisne napake precej povedo o nivoju, ki ga je oseba zmožna. Precej redko je, da nadarjeni, Zoisovi štipendisti niso sposobni nekega nivoja slovnice... Sicer pa ja, seveda vas takšnih nimamo radi, če pa zmanjka argumentov ne glede na njihovo število. Ker nimajo nobenega efekta. See the issue?


Očitno ne premoreš dovolj kmečke pameti, da bi razumel, da ko pišeš IQ teste lahko le ti pokažejo super visok količnik in to nima potem nobene veze, če pravilno napišeš "ničkoliko krat" ali "ničkolikokrat". In takšno slovnično napako sem danes naredil, eni pa pišejo kot da sem polpismen. In Zoisove štipendije se podeljujejo na podlagi teh testov in same ocene nimajo nobenega pomena. Kasneje ima le pomen, da imaš določen uspeh, da jo obdržiš. Pa lahko ima nekdo kljub temu slovenščino 3 ali 4 čez celo šolanje in je prejemnik Zoisove, če ima ostale ocene 5 in še katero 4, ter je na koncu odličen.

Še nikoli ni noben dobil Zoisove štipendije, ker je imel slovenščino 5 ali pa bi imel zato prednost pred tistim, kateri ima 4. Ne slovenščine se ne gleda. Tudi pri meni se ni, ker je nisem imel 5. Gleda se inteligenca in da imaš na koncu odličen uspeh.

Drugače pa glede službe. Če bo zradiral avtomobilski sektor sma tako ti kot jaz brez službe in si bova na koncu konkurenca na trgu za par drugih prostih delovnih mest. In takrat bo prekleto težko službo dobiti, neglede na izobrazbo, znanje, reference in ostale delovne izkušnje. Zapomni si to. Lockdown pa dela na temu, da celotno gospodarstvo pade.



49106 je izjavil:

Asocialneži, zastopim, da ste kot inceli veseli, da tudi drugi občutijo vaše tegobe, ampak dajte te frustracije, ki jih projicirate na družbo, obdržat zase.

+1

Pa to je to. Zadel si žebljico na glavico. Taka je večina, katera zagovarja današnje ukrepe in res se je škoda sploh ukvarjati s temi korona-paničarji. Dobili so svojih 5 minut slave. In naj sedaj uživajo v tem, ko drugi trpimo in živimo enako kot oni že živijo zadnjih 10+ let.

49106 ::

blubiu je izjavil:

Pa tisti, ki želijo kao zaščiti svoje babice in dedke, please lockdown yourself. Ne pa celo družbe zapret.


Ščitijo naj jih tako, da namesto njih hodijo v trgovine in podobne opravke, pa ne samo namesto svojcev, temveč naj to počnejo za širši krog starejših ljudi v skupnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kamiKaZaA ::

poweroff je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Kako pa je nevarno ali ne nevarno cepivo, pa bomo lahko pisali šele čez 10+ let. Razen, če si ti svetovno priznani Nostradamus?


Ja, sem.

Dejansko sem.

Dokaz:

Posledica letošnjega jesenskega cepljenja naj bi bila množična smrt ljudi – natančneje, v desetih letih naj bi za posledicami cepljenja umrlo 5 milijard ljudi, kolikor cepiva je Baxter tudi razposlal.

Članek objavljen 26. septembra 2009 na RTVSLO.

Deset let kasneje se je izkazalo, da je bila to ČISTA LAŽ. Danes smo leta 2021 in za posledicami cepiva NI UMRLO 5 milijard ljudi.

Jaz sem to vedel že leta 2009. Torej sem Nostradamus in mi lahko verjameš, da tudi za tem cepivom ljudje ne bodo množično umirali.

Kako bi umrlo 5 milijard ljudi, če pa plan ni uspel in se jih je cepilo s prašičjo gripo manj kot 10 milijonov. ;((

Drugače pa je od tistih par milijonov cepljenih dobilo na 10.000 ljudi trajne posledice. Eni zaspijo med vožnjo, eni lahko hodijo le z berglami,... imaš ogromno tega na internetu in ogromno teh člankov se je sem prilepilo.

Jaz sem pa preživel prašičjo gripo brez, da bi se cepil!

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

blubiu je izjavil:

Ne pa celo družbe zapret.
Če bi bilo zaprto, tega sranja ne bi bilo. Naredili so ga/ste ga tisti, ki jim/vam je vse težko in jim/vam je njihova rit prva. Tu na forumu vas je za celo selo. Precej imate na vesti /ljudi in gospodarstvo.

49106 ::

Spet projiciraš, kolega. Pojma nimam v kateri rupi živiš, da zaprtja nisi opazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

IL_DIAVOLO ::

Ljudje z urejenim življenjem in druzinami tega ne opazijo tako kot samski zurerji.

49106 ::

Asocialneži tega ne opazite kot družabni ljudje. Vi bi lahko živeli tudi v bunkerju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

globoko grlo ::

Nisem čist vsega bral, ampak, fantički se boste morali sprijaznt z dejstvom, da država ne deluje v dobro državljanov, pač pa v dobro kapitala. Sej vem, da vas bo pol stisnl v tista majhna jajčka, ampak enkrat se bo to zgodilo!
Le zakaj se najdejo miljarde za posojila državam? Kako gre že tista o kontroli dolga?

Svinjska gripa je bila fake. Zakaj bi torej zdej verjel istim pizdunom?

AJa, kaj je s tistim clipom izpred 5 al kolk let, k v ITA oddaji objasnijo, da je covid narejen na Kitajskem?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

blubiu ::

Tisti, ki želite lockdown, se zaprite doma. Hrano vam dostavijo, vse ostalo tudi. Delajte od doma, če ne gre, dajte odpoved in počakajte na pomlad, da sezona virusov mine. Pa pustite druge, da živimo normalno.

PrimozR ::

blubiu je izjavil:

Primož, nehaj nakladati, da ne moremo potrpeti 5 minut. ZAPRTI smo 5 mesecev. Jasno je vsakemu, da ukrepi ne delujejo in da je treba kaj narediti drugače. Ti bi pa ponavljal nedelujočo stvar v nedogled, dokler ne bo maja narava sama rešila zadeve, kot vsako leto. Si kot lemming.
Ne more biti večina prebivalstva, ki mu virus ni nevaren, zaprta mesece, zato da baje zaščitimo 1% prebivalstva. Pa v bistvu mu sploh ne pomagamo, saj umirajo z ali brez ukrepov. Dajmo zares izolirat ta 1%, pa bo takoj rešeno. Ne pa da gledam trume upokojencev po trgovinah, ko se tam vlačijo brez potrebe. Če sami niso zase odgovorni, zakaj moramo drugi biti za njih odgovorni. Pa tisti, ki želijo kao zaščiti svoje babice in dedke, please lockdown yourself. Ne pa celo družbe zapret.

Primeri narastejo. Uvedejo se določeni ukrepi (pustimo njihovo smiselnost, marsikaj, kar je naredila ta vlada, je popolnoma nesmiselno). Ukrepov se precej očitno ne upošteva, št. primerov naraste. Uvedejo se strožji ukrepi, ki se jih še vedno ne upošteva, primerov je še vedno ogromno.

Ja, jasno je, da ukrepi ne delujejo. Zaradi egoističnih ljudi, ki ne morejo potrpeti 5 minut (2 do 3 tedne, vsi hkrati, da se zmanjša okuženost populacije).
Jasno je, da ukrepi ne delujejo in da je treba nekaj narediti drugače. Žal, glede na obnašanje ljudi, to lahko pomeni samo eno - strožje ukrepe. Razen če res podremo celoten sistem (zdravstveni in gospodarstvo) tako, da ukrepe popolnoma ukinemo in prekužimo narod.
Ne, ne bi ponavljal nedelujoče stvari, tehnično gledano delujočo stvar, ki v praksi ne deluje, bi popravil tako, da bi delovala. Vemo, kje je težava, samo odpraviti jo je treba.
Če že govoriš o ponavljanju, glej zgoraj. Ko ukrepi ne funkcionirajo, jih ignoriraš. Ko se uvede strožje ukrepe, jih ignoriraš. Kaj je to drugega kot ponavljanje nedelujoče stvari v nedogled? Oz. gre za tipičen primer reka "The definition of insanity is doing the same thing over and over again, but expecting different results.". Ljudje svojega obnašanja ne spreminjajo, pričakujejo pa, da se bo pandemija zaključila sama od sebe? Kako že??
Zaprti nismo 5 mesecev, zaprti smo slabe 3 mesece. Odkar se je začel 2. val. Tole tvoje pretiravanje jasno pokaže, kako nestrpna je populacija in da ne more potrpeti '5 minut'. Če bi septembra naredili STROG lockdown za 2 do 3 tedne, bi oktobra imeli nekaj 10 primerov na dan. Sredi novembra bi se verjetno približali 100 primerom, ko bi naredili še en lockdown do konca 1. tedna decembra. Tri tedne decembra pa bi nato lahko uživali relativno normalen adventni čas s kar nekaj druženja in brez težav v zdravstvu. Če bi septembra uvedli strog lockdown, bi se ljudem zmešalo še bolj, kot se jim meša zdaj. Ampak kot rečeno, narod ne zna pomisliti 5 minut vnaprej.

Če ti virus ni nevaren, se pojdi prostovoljno okužiti. Ne spadam v 1 %, ampak nimam niti najmanjše želje, da bi se okužil. Ker po tem ni povsem nobene potrebe.

kamiKaZaA je izjavil:

Očitno ne premoreš dovolj kmečke pameti, da bi razumel, da ko pišeš IQ teste lahko le ti pokažejo super visok količnik in to nima potem nobene veze, če pravilno napišeš "ničkoliko krat" ali "ničkolikokrat". In takšno slovnično napako sem danes naredil, eni pa pišejo kot da sem polpismen. In Zoisove štipendije se podeljujejo na podlagi teh testov in same ocene nimajo nobenega pomena. Kasneje ima le pomen, da imaš določen uspeh, da jo obdržiš. Pa lahko ima nekdo kljub temu slovenščino 3 ali 4 čez celo šolanje in je prejemnik Zoisove, če ima ostale ocene 5 in še katero 4, ter je na koncu odličen.

Še nikoli ni noben dobil Zoisove štipendije, ker je imel slovenščino 5 ali pa bi imel zato prednost pred tistim, kateri ima 4. Ne slovenščine se ne gleda. Tudi pri meni se ni, ker je nisem imel 5. Gleda se inteligenca in da imaš na koncu odličen uspeh.

Drugače pa glede službe. Če bo zradiral avtomobilski sektor sma tako ti kot jaz brez službe in si bova na koncu konkurenca na trgu za par drugih prostih delovnih mest. In takrat bo prekleto težko službo dobiti, neglede na izobrazbo, znanje, reference in ostale delovne izkušnje. Zapomni si to. Lockdown pa dela na temu, da celotno gospodarstvo pade.

Precej pogosta zmota, Zoisove štipendije ne podeljujejo na osnovi IQ testa. Test, ki se ga je pisalo na koncu osnovne šole, vsaj v prvi polovici 'noughtiesov', je bil test sposobnosti. Imel je kar nekaj elementov, ki so precej podobni problemom IQ testa, ni pa enak. Kar nekaj nalog je bilo namreč povsem nepovezanih z logiko. Spomnim se tisto pisanje Pi-jev na koncu testa, kjer si v določenem času moral napisati čim več znakov. To je čisti prikaz sposobnosti pisanja oz. 'ročnih spretnosti' in z inteligenčnim kvocientom (sposobnostjo logičnega razmišljanja) nima nobene veze. Obenem je celoten test, če se spominjam pravilno, prišel opremljen s kar nekaj navodili, za vsako nalogo posebej, vsaka naloga posebej je imela svojo časovno omejitev, vmes so bila vprašanja o prostorski zaznavi (orientacije hrušk?), itd. Potem je bilo pa, kakor sem informiran, zgornje 3 % dovolj za Zoisovo, zgornjih 10 % je pa zahtevalo še kakšno priznanje s tekmovanja, iz matematike, fizike, itd.

IQ testi funkcionirajo drugače. Mensin ima (spet, če se spominjam pravilno) 40 problemov, za katere imaš 22 minut časa. Rešiš lahko tudi prej in dvigneš roko, kjer se krajši čas reševanja upošteva pri točkovanju, ampak LE če si pravilno rešil vseh 40 primerov. Ena napaka pomeni, da se hitrejši čas reševanja ne upošteva. Sam test pa je zastavljen tako, da je popolnoma logičen in neodvisen od poznavanja npr. jezika, ker niti nima navodil (razen mislim da enega slikovnega primera, kako reševati probleme ter teh navodil glede časa). Problemi so seveda predstavljeni v 3x3 mreži vzorcev, kjer vedno manjka spodnji desni vzorec, katerega izbereš med 5 ponujenimi možnostmi. Izbereš pa ga tako, da logično zaključiš zaporedje spodnje vrstice in/ali desnega stolpca po vzoru zgornjih dveh vrstic oz. levih stolpcev. Npr. takole:



Če ti še vedno deluje Flash, potem lahko test opraviš na http://iqtest.dk/, po mojih izkušnjah da pravilne rezultate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kamiKaZaA ::

PrimozR je izjavil:


Sorry to burst your bubble, 1500 € bruto mesečno ni ravno nekaj, s čimer bi se povprečni Zoisov štipendist lahko pohvalil... Mogoče tam prvo leto, dve takoj po faksu brez nekih delovnih izkušenj, potem je pa fino, če gre to navzgor. Ne glede na regijo.

Plače sicer nisi zadel, si pa blizu. Ampak nisem vedel, da si še specialist za plače. Pametuješ, ko delaš 20 kilometrov izven Kranja, a hkrati živiš v nekem svojem mehurčku, če misliš, da na štajerskem koncu dosegamo iste paleč kot jih ima LJ, KR in okolica. Ti si res kot kaže sam poln sebi in veš vse za celo Slovenijo. Ehhh...
««
9 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indija prva odobrila DNK cepivo proti covidu-19

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
137503 (3996) Pithlit
»

Velika Britanija prva odobrila oxfordsko vektorsko cepivo proti covidu-19 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11220552 (16098) BlaY0
»

Kaj vemo o britanskem sevu SARS-CoV-2

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
196203 (3394) Mr.B
»

FDA razgrnila podatke o cepivu podjetja Moderna, v petek bržčas odobritev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4910543 (8133) gus5

Več podobnih tem