» »

Podrobno o sestavi cepiva proti covidu-19

««
2 / 12
»»

jest10 ::

okoduha je izjavil:

ali to pomeni, da bo modRNA ostala nerazgrajena vsaj 6 mesecev in se bodo S-proteini ves čas izdelovali ter povzročali imunski odziv "just in case"?

Ne. mRNA naj bi bila aktivna nekaj dni. Po določenem številu proizvedenih proteinov se okvari in ne deluje več(saj ti piše tudi v novici)


Pa še to mi ni jasno: "Po preboleli bolezni s koronavirusi, ki povzročajo prehladna obolenja, nastane kratkotrajen zaščitni imunski odziv, zato tudi pri prebolevnikih covid-19 težko računamo na dolgotrajno zaščito. Od cepiv proti covid-19 pričakujemo, da bodo izzvalo bolj učinkovit in dolgotrajnejši imunski odziv kot pa se to zgodi s prebolevanjem bolezni covid-19. Iz tega izhaja tudi potreba, da se ljudje, ki so preboleli covid-19, vseeno cepijo." Dva odstavka kasneje pa: "Nekatere študije so pokazale, da ima vsaj 5 % odraslih in 40 % otrok ohranjene limfocite T, ki so posledica imunskega odziva proti "prehladnim" koronavirusov, vendar delujejo tudi proti SARS-CoV-2." (https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/f... Kje je zdaj tu logika?


Nekaj je dobra zaščita, drugo je pa delna zaščita(pa še to ima le majhen % odrasle populacije).

WizzardOfOZ ::

jest10 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:



Sprašujemo kaj vse sprememba celic lahko prinese s seboj?


Celica se ne spremeni


Celici se nekaj doda, kaj je to drugega kot sprememba?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

jest10 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

jest10 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:



Sprašujemo kaj vse sprememba celic lahko prinese s seboj?


Celica se ne spremeni


Celici se nekaj doda, kaj je to drugega kot sprememba?


Celici se vsak dan dodaja mnogo stvari>:D Ampak se ne spremeni.
V tem primeru bo poleg vsega ostalega nekaj dni proizvajala tudi proteine, ki jih želimo za imunski odziv proti virusu.

WizzardOfOZ ::

Torej imaš mašin, ki bljuva vodo. Potzem pa nekaj dodaš in nekaj dni bljuva vino. Ampak to ni sprememba? :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Aston_11 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

jest10 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:



Sprašujemo kaj vse sprememba celic lahko prinese s seboj?


Celica se ne spremeni


Celici se nekaj doda, kaj je to drugega kot sprememba?

V golfa se vsede voznik. Nastane marcedez. Šolska sprememba.

jest10 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Torej imaš mašin, ki bljuva vodo. Potzem pa nekaj dodaš in nekaj dni bljuva vino. Ampak to ni sprememba? :))


Ne ni sprememba, ker je mašina bila narejena, da lahko pod primernimi pogoji bljuva tudi vino.

WizzardOfOZ ::

Asron_11
Slaba primerjava, ker golf ne zna izdelat niti mercedesove značke.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Evolve ()

mihec87 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Torej imaš mašin, ki bljuva vodo. Potzem pa nekaj dodaš in nekaj dni bljuva vino. Ampak to ni sprememba? :))

Še vedno je mašin ki bljuva tekočino, ni postal mašin ki sesa prah..

PrimozR ::

Okapi je izjavil:

Iz tvojega pisanja je mogoče sklepati, da ne razumeš dobro, kako vse skupaj deluje.

Iz katerega dela točno pa?

Sicer pa ja, mi je jasno. To, da deliš naprej virus, ki si ga dobil od drugje, je bolj karikatura, kaj lahko deliš če si učinkovito cepljen. Verjetnost za to je pa menda jasna... Torej govorimo o situaciji, da pljuneš nekomu kapljico sline z virusi, ki si jih dobil od nekoga drugega. Malo verjetna situacija.

Nikjer nisem napisal, da se ne greš cepiti, če ni 100 %. Ravno obratno. Ampak treba je operirati z dejstvi. Ni 100 %, da boš po cepljenju imun. Je pa verjetno, da bo učinkovito in ne boš zbolel.

WizzardOfOZ ::

Še vedno je celica, vendar sedaj zna izdelovat še dodatne proteine. In to ni sprememba. OK. Če tako pravite, mora že biti tako.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PrimozR ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Okapi je izjavil:


WizzardOfOZ je izjavil:

Ali lahko po nesreči ali pa načrtno nekdo vrine še kak malware v cepivo?

A vodo iz pipe upaš pit? Ker včasih po nesreči v vodovod pride salmonela, lahko pa tudi kdo v vodno zajetje načrtno nasuje strup.

Spet podtikanja. Res ne znaš bolje?

Je realna analogija. Ali na vseh področjih tako močno režeš tveganja, kot tukaj pri cepivu? Oz., kot sem te že vprašal, ali daš na tehtnico tveganje, da se ne cepiš?

WizzardOfOZ ::

Sem že napisal, pa je bilo pobrisano. Avto vozim sam, zato sem sam odgovoren za vožnjo in posledice, če povzročim nesrečo. Pri cepljenju pa nekdo drug vnaša nekaj v moje telo, zato je tveganje tam veliko večje in bi rad vedel, kaj tista zadeva počne in kako bo vplivala na moje zdravje.

Vsako dosedanjo bolezen, ki sem jo dobil (po šestem letu), sem prebolel v dnevu ali dveh. (Za isto boleznijo sva zbolela oba z ženo, jaz sem bil naslednji dan zdrav, ona pa je obležala za 3 tedne). Tudi vem kako se obnašam dan preden bom zbolel, ter to opažam tudi pri svojem otroku, zato točno vem, kdaj bo otrok bolan. In tudi otrok ravno tako preboli vsako bolezen v dnevu ali dveh.

Lahko dam pa še en primer. Desetletje ali več nazaj, pri tabornikih, sva dva šla na cepljenje proti klopnem meningitisu. Iz tiste ordinacije sem se vrnil samo jaz. Drugega smo pokopali par dni kasneje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

A110 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Sem že napisal, pa je bilo pobrisano. Avto vozim sam, zato sem sam odgovoren za vožnjo in posledice, če povzročim nesrečo. Pri cepljenju pa nekdo drug vnaša nekaj v moje telo, zato je tveganje tam veliko večje in bi rad vedel, kaj tista zadeva počne in kako bo vplivala na moje zdravje.

Vsako dosedanjo bolezen, ki sem jo dobil (po šestem letu), sem prebolel v dnevu ali dveh. (Za isto boleznijo sva zbolela oba z ženo, jaz sem bil naslednji dan zdrav, ona pa je obležala za 3 tedne). Tudi vem kako se obnašam dan preden bom zbolel, ter to opažam tudi pri svojem otroku, zato točno vem, kdaj bo otrok bolan. In tudi otrok ravno tako preboli vsako bolezen v dnevu ali dveh.

Lahko dam pa še en primer. Desetletje ali več nazaj, pri tabornikih, sva dva šla na cepljenje proti klopnem meningitisu. Iz tiste ordinacije sem se vrnil samo jaz. Drugega smo pokopali par dni kasneje.


Drug se pa v tebe v tvojem svetu ne more zaleteti? Javnega prevoza be uporabljaš nikoli? V zdravila ki ti jih zdravnik predpiše boš tudi dvomil? Pri rutinski operaciji slepiča je tudi že kdo umrl. Pa boš zato odklonil operacijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

globoko grlo ::

Eni ste res cepci. 2 cepjo proti klopom, en umre par dni kasnej. In vi neki na splošno nabijate u 3pm?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Vens ::

MAtej Huš hvala za članek.

WizzardOfOZ ::

A110 je izjavil:

Drug se pa v tebe v tvojem svetu ne more zaleteti? Javnega prevoza be uporabljaš nikoli? V zdravila ki ti jih zdravnik predpiše boš tudi dvomil? Pri rutinski operaciji slepiča je tudi že kdo umrl. Pa boš zato odklonil operacijo?


Javnega prevoza ne uporabljam, zdravil nisem jemal že več kot 20 let. Nimam niti osebnega zdravnika. Ga ne rabim. Če bi bilo nujno, bi šel na urgenco.

Operacija je nekaj drugega, kot cepljenje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

AmokRun ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Sem že napisal, pa je bilo pobrisano. Avto vozim sam, zato sem sam odgovoren za vožnjo in posledice, če povzročim nesrečo. Pri cepljenju pa nekdo drug vnaša nekaj v moje telo, zato je tveganje tam veliko večje in bi rad vedel, kaj tista zadeva počne in kako bo vplivala na moje zdravje.

Vsako dosedanjo bolezen, ki sem jo dobil (po šestem letu), sem prebolel v dnevu ali dveh. (Za isto boleznijo sva zbolela oba z ženo, jaz sem bil naslednji dan zdrav, ona pa je obležala za 3 tedne). Tudi vem kako se obnašam dan preden bom zbolel, ter to opažam tudi pri svojem otroku, zato točno vem, kdaj bo otrok bolan. In tudi otrok ravno tako preboli vsako bolezen v dnevu ali dveh.

Lahko dam pa še en primer. Desetletje ali več nazaj, pri tabornikih, sva dva šla na cepljenje proti klopnem meningitisu. Iz tiste ordinacije sem se vrnil samo jaz. Drugega smo pokopali par dni kasneje.

Zakaj potem paničariš? Cepit se pojdi, če bo kaj narobe boš itak prebolel v dnevu ali dveh.

WizzardOfOZ ::

AmokRun je izjavil:

Zakaj potem paničariš?


Sej ne paničarim. Sprašujem, ker me zanima. Samo se vsi obešajo na vejice in nepomembne zadeve, bistva pa še noben ni povedal. (no gus5 jeodgovoril na tisto, kar sem spraševal)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

sbawe64 ::

AmokRun je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Sem že napisal, pa je bilo pobrisano. Avto vozim sam, zato sem sam odgovoren za vožnjo in posledice, če povzročim nesrečo. Pri cepljenju pa nekdo drug vnaša nekaj v moje telo, zato je tveganje tam veliko večje in bi rad vedel, kaj tista zadeva počne in kako bo vplivala na moje zdravje.

Vsako dosedanjo bolezen, ki sem jo dobil (po šestem letu), sem prebolel v dnevu ali dveh. (Za isto boleznijo sva zbolela oba z ženo, jaz sem bil naslednji dan zdrav, ona pa je obležala za 3 tedne). Tudi vem kako se obnašam dan preden bom zbolel, ter to opažam tudi pri svojem otroku, zato točno vem, kdaj bo otrok bolan. In tudi otrok ravno tako preboli vsako bolezen v dnevu ali dveh.

Lahko dam pa še en primer. Desetletje ali več nazaj, pri tabornikih, sva dva šla na cepljenje proti klopnem meningitisu. Iz tiste ordinacije sem se vrnil samo jaz. Drugega smo pokopali par dni kasneje.

Zakaj potem paničariš? Cepit se pojdi, če bo kaj narobe boš itak prebolel v dnevu ali dveh.

Zakaj bi se šel cepit, če ni v rizični skupini (65+, diabetes, holesterol, pritisk, astma, levkemija, itd. ) ?
2020 is new 1984
Corona World order

fikus_ ::

Zahteven članek za brat za nas, ki nismo v teh vodah (sem se trudil razumet, ampak . . . ), se dobro da je na koncu povzetek.

Se vprašanje, ali (ne)cepljen osebek, ki ima razvito imunost, lahko prenese virus naprej?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

mahoni ::

fikus_ je izjavil:

Zahteven članek za brat za nas, ki nismo v teh vodah (sem se trudil razumet, ampak . . . ), se dobro da je na koncu povzetek.

Se vprašanje, ali (ne)cepljen osebek, ki ima razvito imunost, lahko prenese virus naprej?!

In sedaj si zamisli kako to ne razume na tisoce in tisoce ljudi.

Vidijo samo povzetek - in na podlagi tega povzetka gre se za cisto varno cepivo, pri katerem pa seveda ne mores toziti nobenega, ce gre vseeno kaj narobe.

fikus_ ::

Tudi življenje je smrtno nevarno, celo v 100%, pa ni takšnih panicarjev kot pri cepivih.

Imaš pravico dvomit, ampak domnevam, da si prekratek za razjasnitev dejstev, predvsem pa poln predsodkov.

7982884e ::

sbawe64 je izjavil:


Zakaj bi se šel cepit, če ni v rizični skupini (65+, diabetes, holesterol, pritisk, astma, levkemija, itd. ) ?

rizicne skupine so vsi. tudi 20-letniki umirajo. tudi 20-letniki imajo tezje poteke bolezni in trajne posledice. teh pri cepivu ni za pricakovati (in ni nobene znanosti, ki bi namigovala na to).
predvsem pa so rizicni vsi, ki sirijo naokoli.

A110 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

A110 je izjavil:

Drug se pa v tebe v tvojem svetu ne more zaleteti? Javnega prevoza be uporabljaš nikoli? V zdravila ki ti jih zdravnik predpiše boš tudi dvomil? Pri rutinski operaciji slepiča je tudi že kdo umrl. Pa boš zato odklonil operacijo?


Javnega prevoza ne uporabljam, zdravil nisem jemal že več kot 20 let. Nimam niti osebnega zdravnika. Ga ne rabim. Če bi bilo nujno, bi šel na urgenco.

Operacija je nekaj drugega, kot cepljenje.


Torej z letalom in trajektom se še v življenju nisi peljal? Pasa v avtu tudi ne uporabljaš ker kdo od njega dobi tudi negativne posledice čeprav v splošnem veliko več ljudi reši? Airbage imaš tudi odstranjene?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

jest10 ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Vsako dosedanjo bolezen, ki sem jo dobil (po šestem letu), sem prebolel v dnevu ali dveh. (Za isto boleznijo sva zbolela oba z ženo, jaz sem bil naslednji dan zdrav, ona pa je obležala za 3 tedne)


Nikoli, ampak res nikoli ne veš, kako boš prebolel naslednjo bolezen. Preteklost ti ne daje nobene garancije.
Vse bo ok, razen če ne bo>:D

7982884e ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Lahko dam pa še en primer. Desetletje ali več nazaj, pri tabornikih, sva dva šla na cepljenje proti klopnem meningitisu. Iz tiste ordinacije sem se vrnil samo jaz. Drugega smo pokopali par dni kasneje.

cakaj, tole je pa kar obtozba. malo vec povej. kolikor gledam, so cepiva proti klopnemu meningitisu zelo varna. kaj je bilo s tem posameznikom?

sicer zo medtem v ZDA cepili ze blizu 2 milijona ljudi. zaenkrat razen nekaj alergenih reakcij, ki so jih vse oskrbeli, ni problemov. ce se ze gremo o anekdotah in statistiki.

WizzardOfOZ ::

A110 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

A110 je izjavil:

Drug se pa v tebe v tvojem svetu ne more zaleteti? Javnega prevoza be uporabljaš nikoli? V zdravila ki ti jih zdravnik predpiše boš tudi dvomil? Pri rutinski operaciji slepiča je tudi že kdo umrl. Pa boš zato odklonil operacijo?


Javnega prevoza ne uporabljam, zdravil nisem jemal že več kot 20 let. Nimam niti osebnega zdravnika. Ga ne rabim. Če bi bilo nujno, bi šel na urgenco.

Operacija je nekaj drugega, kot cepljenje.


Torej z letalom in trajektom se še v življenju nisi peljal? Pasa v avtu tudi ne uporabljaš ker kdo od njega dobi tudi negativne posledice čeprav v splošnem veliko več ljudi reši? Airbage imaš tudi odstranjene?

Spet podtikanja, ko zmanjka argumentov?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dejanslo ()

A110 ::

Kakšna podtikanja? Moti me dvoličnost. Pri eni stvari imaš neke kriterije in tako to tudi argumentiraš pri drugi s strani preventive podobni stvari pa imaš spet druge kriterije

Zimonem ::

A110 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

A110 je izjavil:

Drug se pa v tebe v tvojem svetu ne more zaleteti? Javnega prevoza be uporabljaš nikoli? V zdravila ki ti jih zdravnik predpiše boš tudi dvomil? Pri rutinski operaciji slepiča je tudi že kdo umrl. Pa boš zato odklonil operacijo?


Javnega prevoza ne uporabljam, zdravil nisem jemal že več kot 20 let. Nimam niti osebnega zdravnika. Ga ne rabim. Če bi bilo nujno, bi šel na urgenco.

Operacija je nekaj drugega, kot cepljenje.


Torej z letalom in trajektom se še v življenju nisi peljal? Pasa v avtu tudi ne uporabljaš ker kdo od njega dobi tudi negativne posledice čeprav v splošnem veliko več ljudi reši? Airbage imaš tudi odstranjene?

Včasih so za kašelj predpisovali heroin. V Ameriki je pa afera , ko so z žegnom FDA krpali pomanjkljiv zdravstveni sistem z analgetiki(opiati).

WizzardOfOZ ::

7982884e je izjavil:

cakaj, tole je pa kar obtozba. malo vec povej. kolikor gledam, so cepiva proti klopnemu meningitisu zelo varna. kaj je bilo s tem posameznikom?


Ja so varna, za 99% ljudi. Ne vemo pa kaj je šlo narobe. Jaz sem šel domov, on je pa v bolnišnici ostal, čez par dni je bil pa pogreb. Nihče ni nikoli točno zvedel zakaj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

WizzardOfOZ je izjavil:

7982884e je izjavil:

cakaj, tole je pa kar obtozba. malo vec povej. kolikor gledam, so cepiva proti klopnemu meningitisu zelo varna. kaj je bilo s tem posameznikom?


Ja so varna, za 99% ljudi. Ne vemo pa kaj je šlo narobe. Jaz sem šel domov, on je pa v bolnišnici ostal, čez par dni je bil pa pogreb. Nihče ni nikoli točno zvedel zakaj.

Tudi govedina z BSE je 99% varna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Jure14 ::

Vsi anticepilci in vsi "ogroženi so itak samo penzionisti" pojdite si na pediatrično kliniko malo pogledat.
Trenutno je tam 15 mladoletnikov (od 8 do 16 let), ki imajo vsi miokarditis. Težava, ki se pojavi 2-6 tednov po COVIDu. Prej so bili vsi zdravi.
Večina od teh ima 50% okvaro srčne mišice.
Kar pomeni, da bodo invalidi preostanek življenja.

Zimonem ::

Jure14 je izjavil:

Vsi anticepilci in vsi "ogroženi so itak samo penzionisti" pojdite si na pediatrično kliniko malo pogledat.
Trenutno je tam 15 mladoletnikov (od 8 do 16 let), ki imajo vsi miokarditis. Težava, ki se pojavi 2-6 tednov po COVIDu. Prej so bili vsi zdravi.
Večina od teh ima 50% okvaro srčne mišice.
Kar pomeni, da bodo invalidi preostanek življenja.

Pa je na tej populaciji narejena sploh, kakšna študija?

;-) ::

Sicer ne vrjamem v čipe itd.v cepivu in je kratkomalo smešno da sploh kdo vrjame v pravljice. Nisem pa za ceplenje, že zarati načina distribucije informacij.

60% populacije naj bi se cepilo, naj že za vraga nekdo pove na kak način.

Cepimo vse rizične skupine-oskrbovance v DSO, tiste, ki so doma in so starejši, potem cepimo po neki lestvici starostnikov navzdol proti vedno mlajšim, zraven zajamemo vse slepe pripadnike Janšejeve vlade, vse panike, vse ki bi se iz kakršnega koli razloga radi cepli. In potem kaj ?

Ugotovimo da smo na 30% precepljenosti, ki nevemo kako dolgo traja.

Začnemo omejevat svobodo necepljenim, da bodo čimlažje "požrli" to cepivo in gremo dalje tako do 60% ljudi, potem pa na koliko časa ? Vsakega pol leta kažejo zadnji podatki :)

Cepijo naj vse te ki sem opisal zgoraj: oskrbovance v DSO, paničarje in ostale ki se želijo cepit ostale pa naj pustijo na miru, saj nimamo več komu škoditi.

Že to da pritiska zdravstvo na zaposlene je neumno, jaz bi z veseljem sprejel odpoved v tem primeru, ker se vidi da se sploh negre za interes zaščite rizičnih skupin- v tej drami se za to nikoli ni šlo ampak samo za ustvarjanje panike in kazanja k enemu izhodu iz te namišljene krize-cepivu.

PrimozR ::

Ponavadi se cepi z injekcijskimi iglami... Pa s tekočino v brizgi, pač s cepivom :)

Se strinjam, naj se cepimo tisti, ki hočemo, da bomo čimprej na vrsti :)

Scier je tečno, da če družba ni precepljena, da pogosto cepiva nimajo smisla, ampak kakor se sliši grdo, vsem necepilcem bi privoščil posledice bolezni, proti katerim redno cepimo. Posledice otroške paralize, ošpic, navsezadnje tudi komplikacij covida. Ker očitno je to edini način, da spet vrnemo smiselnost cepljenja v zavest populacije. Če bi pa lahko bil sam zaščiten tudi ob neprecepljeni družbi, naj gre pa vsak po svoje. Težava je le, da zaradi idiotskih prepričanj staršev pogosto zbolijo otroci.

Pa mogoče za ilustracijo, da ne bo izpadlo kot da sem za 'cepiti vse in vsakogar', proti meningitisu nisem cepljen, ker sem imel večinoma malo težav s klopi (po šumadini se preganjam s kolesom, kjer ga le redko fašem) in sem posledično nekako sam pri sebi nekako sklenil, da ni potrebe po cepljenju. Igle mi gredonamreč GROZNO na živce. Pri zlomljeni ličnici poleti, kljub 9 šivom (ki so bili narejeni na pol na živo...) mi je bil verjetno najbolj tečen del vsega cepljenje proti tetanusu. Dokler nisem dejansko fasal igle v ramo. Takrat sem se bolj ali manj odločil, da bo sledilo tudi cepljenje proti meningitisu. Bi pa tudi brez tega požrl 'ponos' in se cepil proti covidu v vsakem primeru, ker so prednosti enostavno prevelike v primerjavi s tisto sekundo nelagodja. In ja, vem, glup razlog za necepljenje proti meningitisu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

;-) ::

Vidiš PrimozR tako razmišljanje imate vsi vaxxerji, vsi ki se nebi cepili naj trpijo, vsem bi privoščili slabo itd. Neumno razmišljanje vam je skupno in zato me je strah cepiva.

Kako cepivo nima učinka, saj nočemo covida zatret da ga sploh nebo več, isto gripe nočemo-namerno imamo par različnih cepiv in se igramo igro katerega izbrati, lahko bi ti vbrizgali vse tri in gripo izničili v dveh letih. Cepivo bo imelo učinek, da ti paničar nemoš zbolel, zakaj zaboga tukaj negre brez vtikavanja v druga življenja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Zimonem ::

PrimozR je izjavil:

Ponavadi se cepi z injekcijskimi iglami... Pa s tekočino v brizgi, pač s cepivom :)

Se strinjam, naj se cepimo tisti, ki hočemo, da bomo čimprej na vrsti :)

Scier je tečno, da če družba ni precepljena, da pogosto cepiva nimajo smisla, ampak kakor se sliši grdo, vsem necepilcem bi privoščil posledice bolezni, proti katerim redno cepimo. Posledice otroške paralize, ošpic, navsezadnje tudi komplikacij covida. Ker očitno je to edini način, da spet vrnemo smiselnost cepljenja v zavest populacije. Če bi pa lahko bil sam zaščiten tudi ob neprecepljeni družbi, naj gre pa vsak po svoje. Težava je le, da zaradi idiotskih prepričanj staršev pogosto zbolijo otroci.

Pa mogoče za ilustracijo, da ne bo izpadlo kot da sem za 'cepiti vse in vsakogar', proti meningitisu nisem cepljen, ker sem imel večinoma malo težav s klopi (po šumadini se preganjam s kolesom, kjer ga le redko fašem) in sem posledično nekako sam pri sebi nekako sklenil, da ni potrebe po cepljenju. Igle mi gredonamreč GROZNO na živce. Pri zlomljeni ličnici poleti, kljub 9 šivom (ki so bili narejeni na pol na živo...) mi je bil verjetno najbolj tečen del vsega cepljenje proti tetanusu. Dokler nisem dejansko fasal igle v ramo. Takrat sem se bolj ali manj odločil, da bo sledilo tudi cepljenje proti meningitisu. Bi pa tudi brez tega požrl 'ponos' in se cepil proti covidu v vsakem primeru, ker so prednosti enostavno prevelike v primerjavi s tisto sekundo nelagodja. In ja, vem, glup razlog za necepljenje proti meningitisu.

Ne gre za sekundo nelagodja. Gre za nepreizkušeno cepiva. In povsem brez potrebe si zloben. Kaj če cepivo na dolgi rok povzroča revmo. Blokira kakšne encime v telesu... Klinične študije niso vzpostavili za brez veze, tole cepivo jih je pa zaobšlo. In ta zadnja reč kar bi komu privoščil so komplikacije. Ampak ne vemo 5veganja na daljši rok.

;-) ::

Saj to kar si povedal PrimozR vse ve, ostale bi silil v cepljenje le zato da nebi bil sam v dreku, da bi lahko potem skupinsko jokali, vzorec razmišljanja vseh cepilcev.

A110 ::

;-) je izjavil:

Vidiš PrimozR tako razmišljanje imate vsi vaxxerji, vsi ki se nebi cepili naj trpijo, vsem bi privoščili slabo itd. Neumno razmišljanje vam je skupno in zato me je strah cepiva.

Kako cepivo nima učinka, saj nočemo covida zatret da ga sploh nebo več, isto gripe nočemo-namerno imamo par različnih cepiv in se igramo igro katerega izbrati, lahko bi ti vbrizgali vse tri in gripo izničili v dveh letih. Cepivo bo imelo učinek, da ti paničar nemoš zbolel, zakaj zaboga tukaj negre brez vtikavanja v druga življenja.


Problem je ker samo nekateri javno delajo tako stalo iz tega. Podobno je z vegani. Vsiljujejo svoje mnenje. Poglejte recimo malo stran maske dol na FB. Takim bi tudi jaz privošči da jih nekaj doleti. Pa ne ker so proti cepljenju oz vsemu ampak ker javno širijo skoraj izključno samo bedarije in laži kot to da nam s testom prepicijo membrano do nozgan, da je test lažen ker "reagira" na kokakolo, da so hitri testi 2 vrst pozitivne in negativne,... Pa dobro bi se razumel če bi bilo kar koli argumentirano ne pa da samo en nalepi FB posnetek v srbščini in vsi postanejo mokri

PrimozR ::

Klinične študije je zaobšlo? Katero cepivo že? Pfizerjevo, kjer je bil PRVI krog študij narejen na 36.000 ljudeh? Kar je več, kot je običajna praksa za prvo in drugo (če ne tudi tretjo) fazo testiranja vseh drugih cepiv skupaj? Nepredstavljivo je v razvoju cepiv, da bi imeli v prvi fazi 36.000 testnih primerkov. Ker za to ni denarja. Tokrat je, ker so cepivo in razvoj financirale države.

Neumno razmišljanje je samo eno, 'ne bom se cepil because reasons'. Neumno je pa zato, ker od cepiv 'trpi' BISTVENO manj ljudi, kot jih trpi brez cepiv. In če vam želim slabo, sori, sami ste si skopali to luknjo. Oz. se želite vrniti v čas, ko cepiv ni bilo, otroci so pa umirali dnevno. Ter imeli doživljenjske posledice. Zaradi bolezni, proti katerim cepimo.

Moje pisanje, da sem vesel, da se nočete cepiti, ker bom prej na vrsti, je povsem egoistično. Ampak je egoistično zato, ker je družba egoistična do mene. Če bi se družba znala obnašati samozaščitno, bi bil z veseljem med zadnjimi na vrsti za cepivo. Ker bi lahko živel približno normalno življenje. Tako imamo pa že 2 meseca na dan v povprečju 1000 novih primerov, jaz pa sem obsojen na preživljanje časa v bajti, sam. Sem pa tja grem na kolo, kolikor to dopušča sneg. Ker je družba egoistična do mene (ker se noče cepiti in ker ne more biti fakin 2 tedna doma, da se znebimo virusa), mi ne preostane drugega, kot da sem egoističen še jaz. Žal.

Tale gospod (gost v podcastu) je bil na boardu, ki je preverjal varnost Pfizerjevega cepiva (podcast posnet pred odobritvijo cepiva): https://peterattiamd.com/pauloffit/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

;-) ::

Neumno razmišljanje je samo eno, 'ne bom se cepil because reasons'.


Nebom se cepil, ker nimam razloga da bi se. pika.

In nevem zakaj tako herbalifovsko vsiljujete svoje mnenje drugim. Cepi se in si varen, konec zakaj vas briga kaj bodo delali drugi vi boste varni, ne rabim dokazov da je varno, jaz tega ne rabim in nimam enega razloga da bi to rabil.

Zimonem ::

PrimozR je izjavil:

Klinične študije je zaobšlo? Katero cepivo že? Pfizerjevo, kjer je bil PRVI krog študij narejen na 36.000 ljudeh? Kar je več, kot je običajna praksa za prvo in drugo fazo testiranja vseh drugih cepiv?

Neumno razmišljanje je samo eno, 'ne bom se cepil because reasons'. Neumno je pa zato, ker od cepiv 'trpi' BISTVENO manj ljudi, kot jih trpi brez cepiv. In če vam želim slabo, sori, sami ste si skopali to luknjo. Oz. se želite vrniti v čas, ko cepiv ni bilo, otroci so pa umirali dnevno. Ter imeli doživljenjske posledice. Zaradi bolezni, proti katerim cepimo.

Moje pisanje, da sem vesel, da se nočete cepiti, ker bom prej na vrsti, je povsem egoistično. Ampak je egoistično zato, ker je družba egoistična do mene. Če bi se družba znala obnašati samozaščitno, bi bil z veseljem med zadnjimi na vrsti za cepivo. Ker bi lahko živel približno normalno življenje. Tako imamo pa že 2 meseca na dan v povprečju 1000 novih primerov, jaz pa sem obsojen na preživljanje časa v bajti, sam. Sem pa tja grem na kolo, kolikor to dopušča sneg. Ker je družba egoistična do mene (ker se noče cepiti in ker ne more biti fakin 2 tedna doma, da se znebimo virusa), mi ne preostane drugega, kot da sem egoističen še jaz. Žal.

Testiranje na stranske učinke traja cca 7 let. Podobno na imunost. To ni nekaj kar lahko zaobideš brez časovnega stroja. In kolikor vem ga Pfeizer še nima. http://esubmission.ema.europa.eu/ectd/i...
Tukaj imaš okvirno shemo kako naj bi potekala registracija zdravila. Potem pa primerjaj z predloženim. Gre za izredno odobritev cepiva.

PrimozR ::

Kar še vedno ne pomeni, da je zaobšlo klinična testiranja.

Zimonem ::

PrimozR je izjavil:

Kar še vedno ne pomeni, da je zaobšlo klinična testiranja.

Ne ni jih zaobšli, opustilo se je. Je sedaj bolje. Glej močno upam,da bo nič narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

carota ::

Medicinska sestra, ki se je javno cepila in omedlela 17 min kasneje, naj bi umrla - video: Tiffany Pontes Dover faints in 17 mins, dead in 10 hours.

PrimozR ::

Zimonem je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Kar še vedno ne pomeni, da je zaobšlo klinična testiranja.

Ne ni jih zaobšli, opustilo se je. Je sedaj bolje. Glej močno upam,da bo nič narobe.

Urlpls.

Aston_11 ::

;-) je izjavil:

Sicer ne vrjamem v čipe itd.v cepivu in je kratkomalo smešno da sploh kdo vrjame v pravljice.
Nisi čist ziher?
Če pomisliš, da stvar rabi anteno in vir napajanja, moč oddajanja pa mora biti taka, da Gates dobi signal, poleg tega po velikosti ne sme biti večja od notranjega premera igle, je dokaj logično, da imamo tega že itak polno v sebi.

A110 ::

Več virov poroča da se je vedno živa. To da je umrla so objavljali drugače tudi že cca 10 dni nazaj. In tu ne problem, nekateri širijo laži da se je nekaj zgodilo in morajo drugi dokazovati da se ni. Namesto da bi bilo obratno

Zimonem ::

carota je izjavil:

Medicinska sestra, ki se je javno cepila in omedlela 17 min kasneje, naj bi umrla - video: Tiffany Pontes Dover faints in 17 mins, dead in 10 hours.

Baje da ni. Sicer pa avtoimunske reakcije so predvidene. Ne ve se pa na dolgi rok.

Aston_11 ::

Verjetno je ideja, da se tok smrti kar prekine s cepljenjem in da nihče po cepljenju določeno obdobje ne bi smel umreti. Whatever the reason.
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indija prva odobrila DNK cepivo proti covidu-19

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
137533 (4026) Pithlit
»

Velika Britanija prva odobrila oxfordsko vektorsko cepivo proti covidu-19 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11220807 (16353) BlaY0
»

Kaj vemo o britanskem sevu SARS-CoV-2

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
196245 (3436) Mr.B
»

FDA razgrnila podatke o cepivu podjetja Moderna, v petek bržčas odobritev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4910676 (8266) gus5

Več podobnih tem