» »

Pregrevanje CPU in GPU

Pregrevanje CPU in GPU

CarRino ::

Problem imama z visoko temperaturo CPU in GPU. MSI afterburner mi kaže GPU med 75-85C, CPU 80-90.
Igra Cyberpunk 77 high/ultra, 3460x2160, 50-60fps. AC Valhalla pri istih kakarkteristikah temp CPU/GPU ~75°C.
Ko ugasnem igor pade temmperatura v ~10s na 50-60C.

Pasto nanesel na novo, ohišje/notranjost očiščena.

Ali bi šel v zamenjavo hladilnika, ki je najbrž težko slabši (ali je vodni hladilnik opcija glede na ohišje)
Ali bi lahko bil problem v napajalniku da bi pregreval CPU, za grafično je priporočen 650W?

PC setup:
Procesor: INTEL Core i7-8700K, 6x 3.70GHz, boxed
Grafična: GeForce RTX 3060 Ti Dual 8GB GDDR6
Matična: MSI Z370-A Pro
Ram: CORSAIR Vengeance LPX DIMM Kit 16GB, DDR4-3000, CL15
Napajalnik: BE QUIET! Pure Power 10 500W
CPU hladilnik!!: Alpenföhn Super Silent 1800rpm+ 2x ventilatorja Be Quite Pure Wing 900 rpm
Ohišje: BE QUIET! Pure Base 600

Razen grafične je bilo kupljeno pred 3 leti.

Hvala za vašo pomoč

Daliborg ::

Za GPU je OK temperatura...za CPU pa ne ....namreč "SILENT, QUIET.." te besede tvoj sistem enostavno ne mara. Tvoje ohišje je mnogo slabše od sistema brez ohišja, tako da če odstraniš sistem iz ohišja boš verjetno že pridobil kakihj +/- 5°C. Glede tvojega hladilnika za procesor bi pa raje dal "stock" intel hladilnik ker bo bolje hladil kot pa ta ki ga imaš.

Se pravi drugo ohišje + hladilnik za CPU ...vzami nekaj iz priznanih znamk kar se tiče hlajenja CPU.

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

WizzardOfOZ ::

Pa sej to so normalne temperature za K procesor. I9-10850k gre na 80 stopinj (145W), ko je vseh 10 jeder na 4.8Ghz. Pri 5.0Ghz gre na 87, dovoljeno mu je pa da gre na 100 stopinj. Imam tudi vodno hlajenje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Daliborg ::

@WizzardOfOZ
A ti potem voda vre? :)) A zalaufaš cyberpunk2077 da kavo skuhaš?
Take temperature na vodno hlajenje so obup.

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Horas ::

prvo cpu hladilnik zamenjaj je zelo prešvoh, ohišje pa tudi ni najbol primerno za hlajenje.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Machete ::

Jaz imam enako ohišje se mi zdi, samo, da ima stekleno stranico. Vrži dol stranico in pozabi na T. Takoj bo 10 manj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Klemen86 ::

Cyberpunk na mojem delidanem in vodno hlajenem i5-8600k na 4.8Ghz ima 5 jeder vedno pod 50C, eno pa na intervalu od 55-60C. 100C za vodno hlajen CPU.....lol :)

WizzardOfOZ ::

Daliborg je izjavil:

@WizzardOfOZ
A ti potem voda vre? :)) A zalaufaš cyberpunk2077 da kavo skuhaš?
Take temperature na vodno hlajenje so obup.

lp.


Jedro procesorja se tok segreje, ne voda, voda ne vem, če gre čez 40 stopinj. Je pa proc navit iz 125 na 145W

Spremljana je pa temperatura z HWinfo. Mogoče pa programje prav ne kaže, ker venti niti ne delajo prav veliko.

S čim je najbolje spremljat temperaturo?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Klemen86 ::

Hwmonitor je ok. Jaz bi preveril stik med blokom in procesorjem. Temperature so visoke, a to so prime temperature ali ne?

Daliborg ::

@WizzardOfOZ
Tako naredi kot je Klemen86 že priporočal, pa malo poglej da slučajno niti ne potrebuje tako visoke voltaže malce se poigraj z nastavitvami in ne dajati na "AUTO". Vsekakor ni za prezerti tudi da imaš lahko slab primer proca in bi bil potreben delid. Sicer pa bi rabili tukaj več podatkov namreč tudi vemo ne ali imaš konkretno vodno hlajenje ali neko AIO izvedenko in kako velik je tvoj radiator, ter kam so vklopljeni ti ventilatorji da se niti zganejo ne ko ti prebija 85°C

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

WizzardOfOZ ::

Hlajenje je neko povprečno za okol 100€. Za 2x 140mm(mislim da sta 140, drgač pa 120) venta velik radiator. Oba venti sta priklopljena preko y na cpu2 konektor, pumpa pa na cpu1 konektor.

Sem najnovejšo verzijo hwinfo dol potegnil (laufam samo senzorje, ko sem pa še ostalo pogledal, sem pa videl, da plate in proca niti ne pozna, ker je tok stara verzija programa). Cpu jedra so po 15 minutah intelovega stress testa na 40 stopinjah, sam cpu package je pa 77 ali 78 stopinj, kar mi pa ni všeč.

Tako, da ja, hladi dobro, zato se tudi venti lih ne vklopijo velikokrat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Klemen86 ::

i9 se ne delida.
Temperature so vsekakor čudne, razlike med jedri in cpu package ne bi smelo biti.
Ampak 40C je premalo za stress test, 78 pa nekako preveč.
280mm radiator ne more hladiti takega cpu, če se ventilatorji ne vrtijo. 280mm radiator pasivno, če odda 20w toplote je ok. To pomeni, da ti ostaja 100w, ki grejejo vodo. Tistih par deci vode bi ti zavrelo v par minutah :)

Meizu ::

Daliborg je izjavil:

Za GPU je OK temperatura...za CPU pa ne ....namreč "SILENT, QUIET.." te besede tvoj sistem enostavno ne mara. Tvoje ohišje je mnogo slabše od sistema brez ohišja, tako da če odstraniš sistem iz ohišja boš verjetno že pridobil kakihj +/- 5°C. Glede tvojega hladilnika za procesor bi pa raje dal "stock" intel hladilnik ker bo bolje hladil kot pa ta ki ga imaš.

Se pravi drugo ohišje + hladilnik za CPU ...vzami nekaj iz priznanih znamk kar se tiče hlajenja CPU.

lp.


Kaj flancaš. Pure Base ni silent serija in nima tako slabega pretoka. Problem nastane, ko na tak procesor natakneš 125W TDP hladilnik. Tega se zamenja z BeQuiet BK 021 ali BK 022 ali pa Arctic Freezerjem 34, pa so vsi problemi rešeni.

Horas je izjavil:

prvo cpu hladilnik zamenjaj je zelo prešvoh, ohišje pa tudi ni najbol primerno za hlajenje.


To ohišje je povsem ok za hlajenje, sploh za to opremo, ki jo ima noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Daliborg ::

@Meizu
Zdaj pa ti flancaš. To ohišje je mogoče primerno za kompjutre do leta 2004. Če ni pravilnega prezračevanja za današnje pečke bo ambient temp tako hitro znotraj 40+..sicer pa nevem kaj vam je težko pogooglat ali pa pogledat kakšen filmčk , mogoče poglejte kakšnega komercialnega linusa ali gamer nexus...boste vsaj tem descem mogoče kaj verjeli?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

WizzardOfOZ ::

Klemen86 je izjavil:

i9 se ne delida.
Temperature so vsekakor čudne, razlike med jedri in cpu package ne bi smelo biti.
Ampak 40C je premalo za stress test, 78 pa nekako preveč.
280mm radiator ne more hladiti takega cpu, če se ventilatorji ne vrtijo. 280mm radiator pasivno, če odda 20w toplote je ok. To pomeni, da ti ostaja 100w, ki grejejo vodo. Tistih par deci vode bi ti zavrelo v par minutah :)

Sej se vrtijo, samo potiho. Po pol ure stres testa se jih je šele malo slišalo.
Je pa tudi ohišje tako veliko da je pretoka dosti + 4x 140 venti pihajo skozi. pa radiator je na vrhu ohišja, kjer je plac narejen prav za vodno hlajenje. Cel vrhnji del je zračen.
Napajalnik je pa čisto na dnu in venti od napajalnika so na ven obrnjeni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Meizu ::

Daliborg je izjavil:

@Meizu
Zdaj pa ti flancaš. To ohišje je mogoče primerno za kompjutre do leta 2004. Če ni pravilnega prezračevanja za današnje pečke bo ambient temp tako hitro znotraj 40+..sicer pa nevem kaj vam je težko pogooglat ali pa pogledat kakšen filmčk , mogoče poglejte kakšnega komercialnega linusa ali gamer nexus...boste vsaj tem descem mogoče kaj verjeli?


Ne fantaziraj, no.

Edit: Da ne boš rekel, da te samo karam, bom rekel takole - 3060ti ni pečka, 8700 prav tako ni nek bavbav. Ampak, če daš noter 125W TDP cooler in pričakuješ, da te bo prišla pozdravit sveta Marija herself - no ja, kaj da vam rečem.

Imaš neadekvaten cooler in potem okriviš ohišje. Holy shit, da je človek overclocker in namerava nardit ne vem kaj iz tega, ampak stock? Dej no dej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Daliborg ::

@Meizu
Me ne karaš :) Se popolnoma strinjam da je hladilnik za zamenjat.
Ampak zame je vse nad 200w poštena pečka. Jaz na mojem bogem laptopu z gtx1650 fino pogrevam roke pa ne more iti čez 150w cel sistem. Pri 3060ti boš vlekel samo z grafično cca 200W +/- (verjetno tudi več ko navije). Pa ne pozabi da ima "K" verzijo proca, verjetno ni dal tisit 100$ več za brezveze?
Sicer pa po napajalniku (500w) sodeč se tudi on najverjenteje kar napreza med igranjem kakega cyberpunk2077 :)).
Gledam pa iz svoje kože ker sem tudi sam fural 300-700w iz stene pc-je in sem imel vse zime zaprte radijatorje in čez dan na kiper odprto okno pri 25m2 sobi.


lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

WizzardOfOZ ::

Z 2070 rtx in 125w procom vlečeš okol 380w ko špilaš kako bolj zahtevno igro, tako da je 850W antec lih taprav.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hojnikb ::

ni pa potreben, ker bi bil tut 500w dovolj
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

350w napajalnik ni štartal plate proca in 1030GT, ker rabi več štroma za zagon. Na netu sem našel zapis, da plata in proc hočeta čez 380w, da se zaženeta. Sej kasneje ne rabi toliko, samo za zagon pa očitno mora biti toliko.
500 po moje nebi zagnal plate proca in 2070rtx.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

verjetno je bil tisti 350w napajalnik 350w samo na papirju. kvaliteten 500w (z 500w na 12v railu) bi to kamot gnal
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

350W antec ima verjetno 350W samo na papirju potem.




Plata in proc rabita konkretnih 380W na 12V railu. Če je še 180W grafika zraven, bo verjetno treba kar 600 ali več W.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ja, tale antec je samo 300w. celo pise, 300w moci na 12v railu. seveda potem ne zdrzi 380w porabe, ce je glavnina tega na 12v railu
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Antec 500W ima 380W na 12W railu.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hojnikb ::

torej ni 500w napajalnik, ampak 380W. Ergo, ma probleme z 380W loada

ce bi mel 500w moci na 12v railu, nebi mel tezav.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WizzardOfOZ ::

Deklariran je kot 500W.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Meizu ::

Deklaracije so whatever. Tako je, če šparaš na napajalniku, žal.

hojnikb ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Deklariran je kot 500W.

edina deklaracija, ki steje, je moc na 12V. Pa sj to smo ze premlel 1000x.

Meizu je izjavil:

Deklaracije so whatever. Tako je, če šparaš na napajalniku, žal.

Yup. In potem mas "520W" technoware-e za 17€, ki se dobesedno osmodijo pr 200W loada, ker nimajo primernih zascit.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WizzardOfOZ ::

Zato mam pa v računalnikih antec modularne HCG 850W gold, pa nimam nobenih problemov.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24852230 (1526) freesty
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183985 (3938) OK.d
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948142514 (78173) Riff
»

Pomoč pri vodnem hlajenju - radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312956 (2665) TOP
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835369 (4281) mimax

Več podobnih tem