» »

Synology: povezava OSX z remote Synology škatlo

Synology: povezava OSX z remote Synology škatlo

nejcek74 ::

Imam dostop do Synology NAS-a na oddlajeni lokaciji (pisarna v drugi drzavi), s katerega zelim prenesti veliko kolicino podatkov (1.4 Tb)
Od tam sem dobil podatke za povezavo v obliki:

quickconnect link (iz katerega lahko potem dobim naslov v obliki XY.XYZ.XYZ.XY:XYZWQ)
uporabnik
geslo

Do Synology skatle lahko dostopam preko brskalnika, tudi downloadam v teoriji lahko, vendar je to v praski neuporabno, ker downloadanje vecjih kolicin naenkrat poteka skozi zazipane fajle, ki se prej ali slej prekinejo, etc... downloadanje posameznih fajlov pa bo delo, kaj pa vem, par tednov.
1. sem poskusal mountat synology kot share preko finderja (cmd+K), pa ni povezave
2. povezovanje preko FileZilla ni uspesno:
Status: Connection established, waiting for welcome message...
Error: Connection closed by server
Error: Could not connect to server
3. preko Synology Cloud Station Drive se zgodi podobno: "Connection failed...."

Torej, kako se vzpostavi robustno povezavo z oddaljenim Synology NAS-om?

Invictus ::

Če si admin, si inštaliraj tam FTP (ali SFTP) server, pa je...

Prenos 1,4 TB podatkov ob trajalo dolgo, ne glede na tehnologijo.

Vprašaj tam, kak upload link imajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejcek74 ::

hvala
bom vprasal, zal tam nisem admin, nimam dostopa do upravljanja Synologia. Ta druga pisarna v zapiranju in poskusamo prenest vse podatke k nam.
Ja, vem da je 1,4 TB veliko, ampak ravno zato bi rad pustil da to tece nekje v ozadju dokler mora.

SeMiNeSanja ::

Jaz bi tudi uporabil SFTP, ker podpira nadaljevanje prenosa ob prekinitvi.

Problem pa je, če nimaš dostopa do druge strani, ker mora NAS imeti omogočen/skonfiguriran SFTP strežnik, potem pa mora še njihov router/firewall spuščati SFTP povezave do NAS-a.
Če nimaš admin dostopa, tam pa ni nikogarm ki bi to lahko preveril/uredil, potem imaš problem.

Alternativa bi bila, da pri sebi postaviš SFTP strežnik in drugi strani omogočiš dostop do njega. Tam na drugi strani pa nekomu naročiš da požene Filezilla odjemalec in z njihove strani 'pošlje' (put) datoteke na tvoj strežnik.

Spet se seveda lahko zatakne, če nimaš na drugi strani nikogar, ki bi ti lahk pomagal (ali pa vsaj omogočil kakšen RDP ali podoben dostop do kakšnega lokalnega računalnika, da bi ti od tam 'prožil' prenos)
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Invictus ::

Če ni drugega, boš moral pa preko weba downloadat...

Sicer Synology na en download naredi iz večih filov en zip file, tako da mogoče ne bo tako hudo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Nekaj kar podpira delta, npr. rsync preko ssh, sploh če so nato spremembe in moraš spet prenest.

nejcek74 ::

Hvala vsem:
1: ZIP fajli so bili problamitcni, ker je povezava padala
2. zdaj sva naredila preko "synology drive client", samo sem moral dobit pravi naslov za quickconnect, ta ni oni v številčni obliki XY.XYZ.XYZ.XY:XYZWQ, ampak je kot "ime_serverja"
3. gre za enkratni prenos, zato sej e tudi meni zdel SFTP najlazji, ampak ja, noben ne mara "klasičnih rešitev"

refosk ::

Webdav je rešitev, potem samo copy, ne download.
https://www.synology.com/en-global/know...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: refosk ()

Ziga Dolhar ::

Skopirat na (šifriran) disk in poslati po kurirju.

Ne hecam se. Za prenašanje enormnih količin podatkov v določenih situacijah je to kar market standard.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Centralizirana shramba

Oddelek: Pomoč in nasveti
494645 (3180) Hangman
»

Personal Cloud storage

Oddelek: Kaj kupiti
213197 (2647) Invictus
»

Kateri NAS? (Network Attached Storage) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19367554 (55985) levaky

Več podobnih tem