» »

Povračilo davka in vstop v EU

Povračilo davka in vstop v EU

Smorny ::

Zadnjič se mi je porodila ideja. Če kupim robo v tujini zaden dan pred vstopom Slovenije v EU, jo pred polnočjo poštempljam na carini in nato takoj po polnoči 1.5.2004 peljem preko Slovenske meje, a me naši cariniki lahko kaj zajebavajo ali ne? Po 1.5.04 velja prost pretok blaga, zato me ne bi smeli. Če to deluje, bo pravo veselje -> legalen šverc 8-) . Se lahko kdo pozanima pri kakem cariniku, ki ga pozna?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

boštjan ::

zakaj pa ne bi kar po 1.5 kupo?V čem je smisel tvojega shopinga

robio ::

Boštjan: Zato ker po 1.5.2004 nebo mogel dobiti nazaj davka.

Vprašanje če nebojo gledali datuma, ki je na fakturi.

boštjan ::

aja točno,prehitro sklepo.mislim pa da so na take patrone priprvljeni,al pa ne.samo kolko jaz vem 1.5. naj ne bi bilo več carinikov na avt.meji

Matty ::

Takole... Ce bos v EU blago kupil pred 1.5.2004 bos lahko dobil povrnjen davek, hkrati pa "bos moral" to prijaviti na slovenski meji (za obracun davka). Ce bos blago kupil po 1.5. bo to skupni trg, in davek koncnemu kupcu se obracuna v drzavi nakupa blaga.

In kaj ce bos blago kupil 30.4. in ga peljal cez 1.5.? Bistvo je v tem, da je vprasanje ce bodo cariniki se na meji, da bi ti stempljali racun (vsaj ne bi jih smelo biti). Kar pomeni... da ni izvedljivo.. Moral ga bos tudi IZVOZITI iz EU pred 1.5, oz. izstopiti iz EU pred polnocjo...

Lahko pa probas... si na meji ob 23:45... potem pocakas par minut v Duty freeju (oz. na nekje med mejama), in preckas mejo ob 0:01 1.5.2004, in takrat ti carinik ne bi smel recti nic, saj ga uradno ne bo vec na meji, in bodo na meji pregledovali samo se dokumente :) Mislim, da ne bi smelo biti problemov...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z diskom...

Oddelek: Strojna oprema
10949 (793) ql000
»

Cene po 1.5.04 ?

Oddelek: Kaj kupiti
463592 (2251) Nevron
»

Cene strojne opreme v Sloveniji sedaj in v EU

Oddelek: Loža
325725 (4670) Caligula
»

KDAJ kupiti - zdaj ali ko bomo v EU (po 1.5.2004)?

Oddelek: Kaj kupiti
141407 (1058) RookY
»

Carina na Brniku

Oddelek: Kaj kupiti
71115 (1014) Matty

Več podobnih tem