» »

PC ne boota, DRAM LED sveti / VGA LED sveti

PC ne boota, DRAM LED sveti / VGA LED sveti

Dejan88x ::

Pozdravljeni mojstri, najprej vam želim lepe prihajajoče praznike, potem pa vas prosim za pomoč pri iskanju rešitve za mojo težavo, sam imam sicer občutek da je pokvarjen CPU ampak ker nimam drugega za testirat prosim za vaše mnenje preden začnem dokupovat komponente.

Trenutne komponente na voljo so sledeče
CPU: i5 - 7600 - LGA1551 (rabljen)
MOBO: ASUS PRIME Z270-A (rabljena)
MOBO2: MSI Z170M Mortar (rabljena, vprašljivi/zviti ter kasneje "poravnani" CPU Pini)
RAM: DDR4 16GB 2400MHz(4 x 4 GB) (nov)
PSU: 650W (nov)

Težava z uporabo ASUS PRIME matično je ta da se ob bootu na hitro zasveti rdeča CPU LED, takoj za tem pa oranžna DRAM LED ki sveti konstantno, razen ob pritisku gumba "MemOK" začne DRAM LED utripat.
Uporabljenje komponente: PSU, CPU, 1 Ram stick preizkušen v vseh 4 režah. Zvočnega opozorila ni. Je pa na matični blizu pinov za power/usb itd. en switch katrega sem poizkusil že v obeh pozicijah in je rezultat isti.

Težava z uporabo Mortar z170m je pa ta da gori VGA LED na matični in PC tud ne boota in ne da zvočnih opozoril, komponente so uporabljene iste kot pri prvi matični plošči.

Poizkusil sem soft/hard bios reset, različne ram sticke v različnih slotih brez kakeršne koli spremembe.

Prilagam par slik in prosim za kakeršn koli nasvet, tudi dodatna vprašanja so dobrodošla če potrebujete še kak info.
Dodal bi še da ta računalnik še nikdar ni deloval, komponente so bile kupljene nedavno, nekatere rabljene nekatere nove, in kot sem že omenil sumim pokvarjen CPU čeprav je to redkost ampak nimam denarja za razmetavat dokler ne ugotivm težave in nimam rezervnih komponent za testirati v čem je težava.
Hvala vam vnaprej za pomoč!

Dejan
 DRAM oranžni LED

DRAM oranžni LED


 Asus MOBO Power/Mem gumba & diagnositčne LED

Asus MOBO Power/Mem gumba & diagnositčne LED


 Omenjeno stikalo na ASUS matični

Omenjeno stikalo na ASUS matični

sbawe64 ::

Grafična je intel hd od cpu ?

navodila za ASUS PRIME Z270-A
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/L...
stran 26 mem ok (dram led) , 29 vga led

Odnesi mobo na prvi rač servis in povej, kaj sumiš da je krivec..
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Dejan88x ::

Grafična za to je 1050 TI ampak je od prvega testa nisem vstavil, LED error je isti z ali brez tako da sem nadaljne teste delal samo z CPU, RAM & onboard grafiko.
Hvala bom preveril, po praznikih pa navjerjetneje odnesel vse skupaj na servis če druga ne bo preostalo.

Dejan88x ::

Po nekaj dodatnih raziskavah (katere bi moral nardit že pred nakupom) sem ugotovil da ta procesor ne podpira več kot pa DD3 RAM, obe plati sta DDR4 tak da... Prodam/menjam intel i-5 7600...(hec, grem na bolho) kristus, pravijo da kdo nima v glavi ma pa v nogah, v tem primeru v denarnici.

robba22 ::

Si prepričan glede rama? Tole je z Intelove strani.
Memory Specifications
Max Memory Size (dependent on memory type)
64 GB

Memory Types
DDR4-2133/2400, DDR3L-1333/1600 @ 1.35V

Max # of Memory Channels
2

ECC Memory Supported ?
No

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robba22 ()

Dejan88x ::

hmm, sem gledal nekje drugje in vse kar mi je našlo kompatibilno z tem procesorjem je bil DD3 RAM.
Idej več nimam, razen seveda servisa ampak ugibam da bom v vsakem primeru potreboval drug CPU saj niti do post screena ne pridem, grafična se požene, monitor se pa ne vklopi, oranžna LED gori.Probal sem MEMOK gumb ampak se vedno vrne na konstantno prižgan oranžen LED, sem probal tud brez RAMa pognat & isti LED error.
Škoda da nimam drugega LGA1151 za test...

Najbol "smešno" pa je da sem v orginalu kupil samo GTX 1050 TI za še starejšo kišto ampak je bios legacy locked ker je pre-built HP sistem.

hojnikb ::

prodaj vseskupaj in kupi am4 platformo
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slight overclock :)

Oddelek: Navijanje
71983 (1762) IvoJan
»

Nov build - dilema (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
678292 (6595) D3m
»

Namizni procesorji Kaby Lake so tu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Procesorji
24653093 (43180) PrimozR
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11113936 (12498) Berni_01
»

Računalnik se ne zažene več

Oddelek: Pomoč in nasveti
283433 (2839) STU-III

Več podobnih tem