» »

Aplikacija #OstaniZdrav preimenovana v #pojdiZMenojVToplice

energetik ::

Fairplay je izjavil:

showsover je izjavil:

Ne vem, kako deluje app ali bi morala delovati, ampak domneval bi, da aplikacija opozori vse tiste, s katerim je bil v stiku zadnji N dni. In da se ti potem obnašajo temu primerno, če app ne deluje tako, ne vem, zakaj vse to forumsko vžiganje.


Aplikacija lahko opozori stike za zadnjih 14 dni, vendar samo tiste s katerimi smo bili v stiku v času, ko smo imeli aplikacijo že aktivirano na telefonu.

Če si zdaj aktiviraš aplikacijo, potem ne more vedeti s kom si bil v stiku pred tem časom.

Tega zgleda marsikdo ne razume.
Jasno. In potem jamrajo, da jih bo JJ osebno sledil skozi app, pa sploh ne vejo, kako deluje.

Jaz imam app že od poletja gor. Vem kako deluje in nisem paranoik. App sam je že v redu, problem je izdajanje TAN in pa folk, ki noče appa in ne vpisuje TAN.

Sicer pa kar pizdite glede appa, bo vlada pač ukinila možnost prehajanja občin z appom in kaj ste s tem storili?
Jaz vidim to možnost kot še eno od izjem, ki že ves čas veljajo. Enako tudi vožnja z neregistriranim avtom ni dovoljena, seveda pa registracija ni obvezna, komot ti neregistriran avto stoji na dvorišču.

Sicer sem pa jasno za odprtje vseh občin in regij, ker po mojem mnenju ta omejitev zelo malo vpliva na število folka na ICU.

Utk ::

showsover je izjavil:

Fairplay je izjavil:

Če si zdaj aktiviraš aplikacijo, potem ne more vedeti s kom si bil v stiku pred tem časom. Tega zgleda marsikdo ne razume.

Aja, glede na slo-tech.com forum sem jaz razumel, da gre za pravo 5g sledenje, app pa je samo vmesnik do podatkov za posameznika. Zakaj se potem torej ljudje tako vžigajo na ta (kar se tiče mene), praktično neuporaben app, če moraš imeti instalirano, vklopljen blue tooth in še aktiven od začetka. Še posebej, ker jim omogoča prehode med občinami brez problemov?

Da, vse aplikacije delujejo bolje, če so inštalirane in vklopljene. Ne vem kako je to tako težko za razumet.

pulstar ::

49106 je izjavil:

pulstar je izjavil:

sunshine403 je izjavil:

pulstar je izjavil:

Če v času epidemije prikrivaš bolezen, oznaka kar pritiče, mar ne?

Se strinjam, ampak vseeno sta za tole potrebna dva idiota ;)


Če pogledam nazaj, se kar strinjam :) V moj zagovor pa naj vsaj omenim, da virusa preverjeno nismo prenesli naprej :)


Kako da ne, če praviš, da otrokom nočeš preprečit druženja in norenja, idiot je pa sosed:

pulstar je izjavil:

Trem in štiriletnikom ne moreš / nočeš preprečiti, da bi se družili in znoreli. Zunaj, na zraku. In ja, sosed (tudi žlahtnik) je v tem primeru definitivno idiot :)


Bereš selektivno? Po sumu, da sem/smo se okužili tudi mi, smo se takoj samo-izolirali v skladu s priporočili. Seveda sem (grdi grešnik) v času izolacije, tudi z otroci še vedno šel (po našem od boga pozabljenem hribu) na sprehod. Brez srečanja z ostalimi ljudmi. Tamalim "nisem hotel" preprečiti druženja in norenja s "sosedovimi otroci" (nekaj hiš, oddaljenih >= 0,5 km) ker sem, idiot, napačno sklepal, da ljudje, na splošno, premoremo še nekaj zdrave pameti: Če zboliš, povej, da se te ostali ognejo, oziroma počakaj, da preboliš.

showsover ::

Tega meni ni težko razumet, težko je razumet odpor ljudi do tega app-a :) Ja, lahko je problem premalo razpoložljivega storaga na telefonu, ne rečem.
Ampak app ni uporaben v taki izvedbi, ker je preveč če-jev. Pa lahko imaš instaliran app, celo zagnan, ampak, če bt ne dela, je vse bob (aja, covid) ob steno. Ampak ljudi moti (tudi informacijsko pooblaščenko, razne ustavne pravnike, 99% slo-techa itn), da morajo imeti app instaliran, ker jim sledi na vsakem koraku ali kaj, ker menda po tihem vklopi gps ali pa preko povezanih gsm oddajnikov javlja javlja pozicijo ali kaj? Pa saj to ni nič novega, ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

zmaugy ::

gus5 je izjavil:

Aplikacija #OstaniZdrav - še en izmed nekoristnih "dosežkov" vlade, ki naj bi dajal vtis, da se vlada bori z epidemijo. V ZDA se Trump ne pretvarja glede boja z epidemijo, epidemija ga ne skrbi pretirano, rezultati so temu primerni - "rekordno" število okuženih & umrlih. V SLO je vlada uvedla en najstrožjih režimov soočanja s COVID-19, rezultati pa bolj porazni kot v ZDA (v SLO več mrtvih & skoraj enako število okuženih na mio prebivalcev kot v ZDA). Ukrepi vlade, ki delujejo, kot da jih ni. Odstop.


Tole je dober povzetek. Ne vem zakaj se opozicija ne spomni in lepo in jasno ne pove točno tega.

kamiKaZaA je izjavil:


Leta 2012 smo v Mariboru celi Sloveniji pokazali kako morajo izgledati protesti s kocko v roki. >:D


Noben nena bo meni preprečil da vozim prek omejitve, čuj!
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

mikhaair ::

Pri nas smo navajeni, da mora za vse poskrbeti oblast.
Američani pa so naučeni, da morajo sami poskrbet zase.
Hočem reči, neka razlika v dojemanju, mentaliteti je.

IL_DIAVOLO ::

Tezko razumet zblaznele sovražnike janse? To je ze od nekdaj v njihovih genih in spranih možganih, tako da ne.

Kaj Jansa dejansko počne? Pocne vse tisto, kar je nujno za kontrolo folka, ki ze od vsega začetka ne spostuje ukrepov in hujska ostale h krsenju, ne pa zato da bi uvajal popolno diktaturo.

Jansa ne gre nikamor, se lep cas ne. In dokler se ne boste sprijaznili s tem dejstvom, bo kriza trajala in bodo vse svoboscine omejene. Vsak poskus izgreda pa bo ostro sancioniran in to je edino pravilno.

Bwaze6 ::

Kriza je, ker globoko vase ne sprejmemo Janše? Šele ko bo res v srcu, ali vsaj v debelem črevesu, bo pojoča travica zapela, vremmena se bodo zjasnila Kranjcem, uvideli bomo, da so naši rezultati pravzaprav odlični, in pod Triglavom bo raj?

Pri Janši so vedno vsega drugi krivi. Pa ni važno, a je v arestu, ali na premierskem sedežu. Vedno nek sovražnik vse pokvari, in zaslepljeni ne uvidijo resnice...

Machete ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tezko razumet zblaznele sovražnike janse? To je ze od nekdaj v njihovih genih in spranih možganih, tako da ne.

Kaj Jansa dejansko počne? Pocne vse tisto, kar je nujno za kontrolo folka, ki ze od vsega začetka ne spostuje ukrepov in hujska ostale h krsenju, ne pa zato da bi uvajal popolno diktaturo.

Jansa ne gre nikamor, se lep cas ne. In dokler se ne boste sprijaznili s tem dejstvom, bo kriza trajala in bodo vse svoboscine omejene. Vsak poskus izgreda pa bo ostro sancioniran in to je edino pravilno.


JJ serje po državi, po EU, po državljanih, po storki, po umetnosti, po demokraciji, zagovarja rasistične opice, stiska in lažno blati medije, uvaja osebne revanšistične nezakonite akcije zoper POSAMEZNIKA (Zlatan), inscinira nasilne izgrede, žali in cinično pljuva po vsem kar leze in gre, skartka ne moreš biti večji sovražnik in škodljivec domovini, ne glede, kje kdo sotji s stališi izmed njegovih 'sovražnikov' NI OPRAVIČILA. Da ne omenjamo strokovne skupine za COVID, kjer so vsi strokovnjak neželjeni, niti epidemiologa ni več v tej bandi. Ukrepi so tako naključni, kot da bi jih slepa kura s kljunom izbirala iz ene neskončne pole.
To je zate spopadanje s pandemijo? Ne smeši se, imej malo ponosa in nek minimalen standard prosim.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

showsover ::

Noro, pa vi to pišete samo na forumu iz kratkočasenja, ali res tako intenzivno dojemate politiko? Pa naj bo slovenska ali v ZDA... Pa meni se ne ljubi porabljati energije na nekem, ki ga (recimo) preziram.

zmaugy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tezko razumet zblaznele sovražnike janse? To je ze od nekdaj v njihovih genih in spranih možganih, tako da ne.

Kaj Jansa dejansko počne? Pocne vse tisto, kar je nujno za kontrolo folka, ki ze od vsega začetka ne spostuje ukrepov in hujska ostale h krsenju, ne pa zato da bi uvajal popolno diktaturo.

Jansa ne gre nikamor, se lep cas ne. In dokler se ne boste sprijaznili s tem dejstvom, bo kriza trajala in bodo vse svoboscine omejene. Vsak poskus izgreda pa bo ostro sancioniran in to je edino pravilno.


Janša počne vse, da si znižuje kredibilnost in nastroji ljudi proti sebi, nato pa se pritožuje, ker ga noben ne jebe 5 %.
A je res tako butast ali se samo dela?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

IL_DIAVOLO ::

Ne locite zrna od plevela, to je tezava.

Vse kar je storil v preteklosti narobe, vpliva na trenutno presojo.

Blazni ste.

showsover ::

Zagotovo je komunikološko butast (saj ima zdaj menda 30 dnevni twiter premore) samo funkcionalne alternative očitno ni... Kaj šele tole pove o vsem skupaj? No, bomo videli, kako bo. Ampak sem prepričan, da vem, kdo bo krivec, če tudi KUL ne bo tako cool :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

HappyPills ::

showsover je izjavil:

Tega meni ni težko razumet, težko je razumet odpor ljudi do tega app-a :) Ja, lahko je problem premalo razpoložljivega storaga na telefonu, ne rečem.
Ampak app ni uporaben v taki izvedbi, ker je preveč če-jev. Pa lahko imaš instaliran app, celo zagnan, ampak, če bt ne dela, je vse bob (aja, covid) ob steno. Ampak ljudi moti (tudi informacijsko pooblaščenko, razne ustavne pravnike, 99% slo-techa itn), da morajo imeti app instaliran, ker jim sledi na vsakem koraku ali kaj, ker menda po tihem vklopi gps ali pa preko povezanih gsm oddajnikov javlja javlja pozicijo ali kaj? Pa saj to ni nič novega, ali?


Problem je v diskriminaciji, kršenju ustavnih pravic in v resnici nima veze z appom. Ljudi z več denarja pač priviligira. To je nekako tako kot bi rekel, da se po cesti lahko voziš le z max 2 leti starim audijem ali bmwjem, s cliotom pa pač ne. Tudi ljudje z novimi telefoni npr huwaei si app na morejo naložiti. Kje so vsi starejši ki te tehnologije ne znajo uporabljat ali pa imajo pač starejši telefon.
Enako so naredili s selekcijo otrok, določeni so računalnike dobili šele dober teden nazaj. Brez ustavno! zagotovljene pravice, do izobraževanja so bili odtrgani mesece, samo zaradi materialnega statusa...
Zdaj si pač na priviligirani strani, ko boš nasljednjič na drugi pa ne joči preveč. In vrjamem, da boš prej ko slej. Vlada se neprestano trudi, da bodo ustavnih pravic deležni le še najbolj izbrani in pravi. Trenutno to preverja tudi z aplikacijo, z njo boš namreč oblasti jasno dal znak, da si pripravljen predat tudi telefon policistu, da ti ga malo pregleda za to da ti ta dovoli na sprehod.

kamiKaZaA ::

zmaugy je izjavil:


kamiKaZaA je izjavil:


Leta 2012 smo v Mariboru celi Sloveniji pokazali kako morajo izgledati protesti s kocko v roki. >:D


Noben nena bo meni preprečil da vozim prek omejitve, čuj!

;((

Dokazuješ, da nimaš pojma za kaj se je šlo v Mariboru. Če bi radarji bili na mestih, ker je smiselno, noben nebi protestiral. Če bi denar od kazni ostal občini, noben nebi protestiral. Tako pa bi 93% kazni šlo v privat žep (naveza Šešok + Kangler) in le 7% občini. Kasirali pa bi vsak prekoračen kilometer. Tako bi recimo peljal namesto točno 50 km/h, kak kilometer več in bi že dobil položnico 40€. Teh položnic bi se nabralo za več 100€ mesečno in posledično več noebn nebi upal peljati točno 50 km/h, ampak raje 35-40 km/h. Več niti nima smisla pisati, ker je zgodovina, katero se radi spominjamo, da smo premagali največjo možno korupcijo v Mariboru.

showsover ::

Aja, samo to vas moti, da si ne more vsak instalirati appa, ker ima ali prestar ali pa napačen telefon. Ja potem pač napiši eno od 13 izjem. In če pride do distopije (od kje nam, Slovencem, takšen strah pred nostalgičnimi distopijami, a?), da ne bi mogel na sprehod brez telefona, moraš najprej vprašati 'Gelo, kako je na stvari. Jasno je, da je Džej Džej, Janosz, Jajo, Ivan, Glanzkopf ali kakšen drug priljubljen vzdevek, slab, ampak kje hudiča je funkcionalna alternativa? To je še večji problem, to!

;-) ::

Aplikacija ne deluje. Oziroma aplikacija že deluje, ampak učinka ni.

Spremljam razprave zagovornikov appa po družbenih omrežjih, ki se hvalisajo kako app deluje in kažejo da jim sveti rdeče ter da jim piše po 10-15 stikov.

In če app piše karkoli, če ni potem nobenega ukrepa ?

Če bi app poslal direktno odločbo za karanteno bi še razumel, dokler pa ni ukrepov pa tega appa ne mislim uporabljati "kar tako", itak se obnašam kot da ima lahko vsak virus in dodatni ukrepi niso pomembni, kar piše na appu pa mi je popolnoma nerelavantno, ker je itak:
1. Premalo uporabnikov
2. Ob 10 stikih ne dobim odločbe za karanteno
3. Je pomembno samo da imam naložen app, nihče pa ni rekel da ko izpolnim neko kvoto stikov naj ostanem vseeno doma.

no comment ::

pulstar je izjavil:

no comment je izjavil:

pulstar je izjavil:


Če pogledam nazaj, se kar strinjam :) V moj zagovor pa naj vsaj omenim, da virusa preverjeno nismo prenesli naprej :)

S katero aplikacijo si pa to preveril?


Auč... :) Od usodnega druženja + 12 dni od pojava prvih simptomov (prejeta navodila navajajo 10 dni), razen z družino, nisem imel drugih stikov.

A zdej vidiš, da aplikacije ne potrebuješ, če se obnašaš samozaščitno in tako, kot da si sam okužen?

In naložena aplikacija ni noben kondom. Še vedno se lahko obnašaš kot tepec in okužiš kogarkoli. In sploh ni nobene garancije, da boš iz aplikacije dobil kakšne uporabne informacije. Ob splošnem nezaupanju glede tega propadlega poskusa ustrahovanja naroda v pokoro, je še bolj verjetno, da si bodo najbolj brezbrižni ljudje namestili aplikacijo in nikoli vnesli TAN kode. Tudi če že bodo testirani kot pozitivni, še bolj verjetno pa niti ne bodo šli na test.

Aplikacija deluje samo, če deluje zaupanje v ljudi v sistem. To zaupanje je pa vsak dan manjše.

zmaugy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne locite zrna od plevela, to je tezava.

Vse kar je storil v preteklosti narobe, vpliva na trenutno presojo.

Blazni ste.


A si je bilo treba takoj zvišat plače?
A je bilo treba zmerjat novinarki?
A je bilo treba v tujini pljuvat po lastnem pravosodju?
.......
A je bilo treba poleti zlesti v rit Trumpu in Pompeu?
A je bilo treba pred volitvami javno podpirat najbolj nagnusno osebo v zgodovini ameriških predsedniških volitev in javno pljuvati po njegovem nasprotniku?
A je bilo treba po volitvah v ZDA, ko je bilo že vsem jasno, kdo je zmagal, zagovarjati nelegitimne in nelegalne zahteve luzerja tistih volitev?
A se je bilo treba spustiti na infantilen nivo in se kregati z evropskimi diplomati?
A je bilo treba paktirati z dvema avtoritarnima vladama v EU proti celi preostali EU?

Tip nas smeši na svetovni sceni. In to dela ukrepe, ki jih predlaga njegova vlada, nekredibilne in povečuje verjetnost za to, da se jih velik del javnosti, ki ga sovraži že od nekdaj, ne bo držal. In bo velik del javnosti sabotiral tudi uporabo appa.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

showsover ::

zmaugy je izjavil:

In to dela ukrepe, ki jih predlaga njegova vlada, nekredibilne in povečuje verjetnost za to, da se jih velik del javnosti, ki ga sovraži že od nekdaj, ne bo držal.

Torej je potrebno zadevo spremeniti, kakšni realni predlogi?

zmaugy ::

showsover je izjavil:

zmaugy je izjavil:

In to dela ukrepe, ki jih predlaga njegova vlada, nekredibilne in povečuje verjetnost za to, da se jih velik del javnosti, ki ga sovraži že od nekdaj, ne bo držal.

Torej je potrebno zadevo spremeniti, kakšni realni predlogi?

Treba je zamenjat vlado. Če postane premier namesto JJ Valutni genij ali sosedov škorenj za na vrt, bo to izboljšava glede premagovanja epidemije.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

showsover ::

Ampak, če tudi to ne bo uspelo, kdo bo (spet) kriv?

F*ck, ne vem, zakaj Jajota zagovarjam v tej temi.
Verjetno imam tisti en-proti-večini fight v sebi.
V teoriji bi moral zagovarjati tudi Lukca, če bi ga vsi imeli za glavnega špilferderberja.
Žal ne bom vedel, dokler ne pride do tega, če slučajno kdaj.

Valutni genij - 👍

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

boolsheat ::

zmaugy je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tezko razumet zblaznele sovražnike janse? To je ze od nekdaj v njihovih genih in spranih možganih, tako da ne.

Kaj Jansa dejansko počne? Pocne vse tisto, kar je nujno za kontrolo folka, ki ze od vsega začetka ne spostuje ukrepov in hujska ostale h krsenju, ne pa zato da bi uvajal popolno diktaturo.

Jansa ne gre nikamor, se lep cas ne. In dokler se ne boste sprijaznili s tem dejstvom, bo kriza trajala in bodo vse svoboscine omejene. Vsak poskus izgreda pa bo ostro sancioniran in to je edino pravilno.


Janša počne vse, da si znižuje kredibilnost in nastroji ljudi proti sebi, nato pa se pritožuje, ker ga noben ne jebe 5 %.
A je res tako butast ali se samo dela?


To dela načrtno, sem že zgoraj napisal - tako najlažje aktiviraš uporabne idiote, JJ dela to vrhunsko.

facepalm ::

          je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

Seveda kršijo, saj te prislijo ostati doma, razen če uporabiš njihovo sveto aplikacijo. To je absolutno neustavno.


Kdo te kam prisili? Saj zimskih gum ti tudi ni treba namestiti, ampak če jih nimaš, ne smeš na cesto.

Seveda gres lahko na cesto. Z avtobusom, zeninim avtom, kolesom, motorjem...
Brez aplikacije pa pac ne. Torej je 65 letna Jozica, z minimalno pokojnino, prikrajsana privilegija, da gre v sosednjo obcino po cenejsi nakup, saj si ne more privosciti relativno novega androida, kaj sele, da bi znala nastaviti aplikacijo.

showsover ::

🤦‍♂️, je to res tvoj glavni pomislek?

facepalm ::

showsover je izjavil:

🤦‍♂️, je to res tvoj glavni pomislek?

Glavni pomislek glede te problematike je ta, da ne deluje ustavno. Drugi pa je privilegiranje dela populacije

showsover ::

Pa app je nefunkcionalen - ne da ne deluje ustavno. Ne deluje.
Privilegiranje, hmm, saj pravim, napisati izjeme.
Ampak čisto iskreno, privilegiranje je vedno in povsod.
Ni bilo, ni in ne bo družbenega sistema, ki ga nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Poldi112 ::

djabi je izjavil:

crystal je izjavil:

Ce bi vsi dali gor app in ga uporabljali, pa se drzali pravil nebi bila taka sitaucaija kot je zdej. Kdor si appa ni dal bi mu ukinil zdravstveno zavarovanje in ne samo omejitve obcin.


Kam naj dam? Na glavo? Na rit?
Nimam pametnega telefona in ga še dolgo ne bom imel.


Če ga ne želiš imeti, je to potem povsem tvoj problem. Verjetnost, da bi želel ta app, pametnega telefona pa ne, je pa tudi zanemarljiva.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

cvalsr ::

Je sicer izven teme, a nekako spada vanjo:

Kaj pa uvedba elektronskih vinjet? Kakšna "super koristna" zadeva, ne bo več "problema" z lepljenjem. Namesto tega bodo samo sledili čisto vsak tvoj kilometer, ki ga boš naredil po avtocestah. Še nisem izvedel, kako - ali s snemanjem registrskih, ali bo treba 'škatlico' kot za tovornjak, ali kako drugače, ampak sledenje bo stoprocentno, drugače sploh "ni možno" izvajati kontrole.
(No, delno je, lahko bi nadzorovali samo vstope na avtocesto, izstopov pa ne, toda dvomim, da madžaronski janšisti ne bi zlorabili tudi te priložnosti.) Pa še na dodatno možnost kontrole covida se bodo zdaj lahko izgovarjali.

Skratka, gremo po poti Kitajske. Še sledenje obrazov, pa plus in minus točke za "primerno" obnašanje ...


Še odgovor velepametnemu Poldiju: Kaj pa če ga želim imeti, pa si ga s penzijo naprimer 350 EUR ne morem kupiti?? Mi ga kupiš ti? Ni treba Ajfuj 11, nekaj za 300 evrčkov - hvala!

Step2en Wolf ::

poweroff je izjavil:

Aplikacija sama je lahko čisto koristna.

Samo to skorumpirano in nesposobno **** je sposobno zaj* še tisto, kar se ti zdi, da je nemogoče zaj*. O, ja, Njem govorim!

Rezultat bo, da bo aplikacijo uporabljalo še manj ljudi.


Janša dela običajno nekaj šahovskih potez naprej.. ljudje komentirajo le zadnjo videno.

Ker je bil APP Ostani Zdrav podarjen s strani Nemčije in poseldično zasebno pravzaprav preveč spoštujoč (niti tega se ne ve, KJE je prišlo do stika - kar bi prišlo prav epidemilogom, da prepoznajo najbolj rizične točke mest, infrastrukture za okužbe), ni bilo kaj dosti maneverskega prostora za dodelovanje javnih sredstev (beri: lobiranje, korupcijo..).

VLADA želi dokazati, da je ta APP preslab (za njene namene) in bo lahko upravičila izdelavo lastnega, prekleto bolj invazivnega, hkrati tudi neskončno dražjega, ki ga bo lahko pogojevala in vsiljevala ljudem. Celotnemu zdravstvu, vsem javnim uslužbencem ter vsem podjetjem, ki sodelujejo z javnimi službami, uporabnikom javnege prometa itd.

Problem je le, da jim zmanjkuje časa, ker so cepiva zunaj.. imajo torej še leto dni + časa.. ZATO takšni ukrepi, saj z vsiljvevanjem APPa računa na revolt populacije in posledično odprto pot financiranja novega - Višjegrajskega Velikega Brata.

Kitajci takšen APP že imajo od začetka pandemije (glej Wired, NewYork Times..). Nikomur sicer ni čisto jasno, pod kakšnimi pogoji prejemajo rumen, rdeč oz. zelen "kartonček".. saj ljudje na poti s podzemno naenkrat prejmejo rumeno (en teden samoizolacije) ali rdeče (14 dnevna samoizolacija) aktiviran telefon in poti potem z metrojem ne morejo nadaljevati (domov gredo lahko le peš).
Baidu in AliGroup seveda logike APP-a ne razkrivajo in pod kakšnimi pogoji te razvrščajo med rumence ali rdečkrarje.

showsover ::

Imaš (nes)pametne telefone tudi za 100€ in manj, če že, ampak ok.
Ne, elektronska vinjeta ne pomeni, da leti za tabo en quadcopter in te snema na avtocesti.
Tudi tisti kamionski gentriji niso vsi ravno s kamerami in optično prepoznavo tablic.
Si predstavljaš navdušenje, ko bo satelitsko cestninjenje?
No, če ga bo Valutni/Škorenjc/Rdeča/Kahel vpeljal, bo vse ok, sicer pa distopija.
Ja ali ne?

Step2en Wolf ::

P.S. Vsako kost, ki se jo vrže populaciji ter opozicji za glodanje.. omogoča lažje izvajanje vladarskih potez, mahinacij za zaslonom.. kot je že Štefančič: generator Ne-Novic oz. Wag the Dog in te stvari.

Massacra ::

Poglaviten vzrok za novo kratenje človekovih pravic in novo neustavno stanje, kar "gledanje v osebni GSM aparat posameznika s strani policista ob prehodu občinske meje, brez odločbe sodišča vsekakor je",

je v Odločbi Ustavnega sodišča št. U-I-83/20 z dne 27. 8. 2020, v katerem je 5 ustavnih sodnikov pritrdilo ukrepu omejitve gibanja na občine.

Patološkemu lažnivcu in oblastnemu sociopatu IJJ in njegovi neumni podporniški kamarili, je dalo korenček.
Ta sociopat pa sedaj s palico tepta ne samo ustavo, zakonodajo in temeljne pravice posameznika,

AMPAK SE CELO ROGA V PODOBO USTAVNEGA SODIŠCA. In ima ustavne sodnike za tepce.

Teh 5 ustavnih sodnikov, ki je dalo svoj glas za sorazmernost ukrepa omejitve na občino, bi moralo nemudoma odstopiti ali pa takoj, nujno, svojo prejšnjo odločitev, z novo odločbo spremeniti!
(ps: ddr. Jaklič seveda svojega mnenja ne bo spremenil, še vedno pa čakamo na njegovo ločeno odklonilno mnenje Delne odločbe in sklepa U-I-445-20z dne 3.12.2020).

Tako je to Butalci!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Step2en Wolf ::

cvalsr je izjavil:

Je sicer izven teme, a nekako spada vanjo:

Kaj pa uvedba elektronskih vinjet? Kakšna "super koristna" zadeva, ne bo več "problema" z lepljenjem. Namesto tega bodo samo sledili čisto vsak tvoj kilometer, ki ga boš naredil po avtocestah. Še nisem izvedel, kako - ali s snemanjem registrskih, ali bo treba 'škatlico' kot za tovornjak, ali kako drugače, ampak sledenje bo stoprocentno, drugače sploh "ni možno" izvajati kontrole.
(No, delno je, lahko bi nadzorovali samo vstope na avtocesto, izstopov pa ne, toda dvomim, da madžaronski janšisti ne bi zlorabili tudi te priložnosti.) Pa še na dodatno možnost kontrole covida se bodo zdaj lahko izgovarjali.

Skratka, gremo po poti Kitajske. Še sledenje obrazov, pa plus in minus točke za "primerno" obnašanje ...


Še odgovor velepametnemu Poldiju: Kaj pa če ga želim imeti, pa si ga s penzijo naprimer 350 EUR ne morem kupiti?? Mi ga kupiš ti? Ni treba Ajfuj 11, nekaj za 300 evrčkov - hvala!


V bistvu spada v temo.. saj bo naslednja pandemija (en dokaj zoprn virus se kuha po Boliviji) omejevanje na regijo ali občino veliko bolj enostavno: Na avtocesti te bo OCR zašpecal Ablasti... na lokalnih cestah bo pa vojska s pooblastili policistov imela barikade.

Naša prihodnost je zelo zdrava in varna.

LightBit ::

Uspel sem narest APK iz izvorne kode na GitHub-u, pa mi ne dela (COVID API pravi da ni na voljo). :8)

HappyPills ::

showsover je izjavil:

Imaš (nes)pametne telefone tudi za 100€ in manj, če že, ampak ok.
Ne, elektronska vinjeta ne pomeni, da leti za tabo en quadcopter in te snema na avtocesti.
Tudi tisti kamionski gentriji niso vsi ravno s kamerami in optično prepoznavo tablic.
Si predstavljaš navdušenje, ko bo satelitsko cestninjenje?
No, če ga bo Valutni/Škorenjc/Rdeča/Kahel vpeljal, bo vse ok, sicer pa distopija.
Ja ali ne?


Ti pač gledaš to iz svojega egocentričnega mehurčka. Bizarno pa je, da podpiraš protipravno in protiustavno delovanje države.

showsover ::

Ja, se opravičujem, strateško sem egocentrik, kot vsak, ima pa dobrodušne epizode.
Mi je pol oproščeno?
Ni?
Shit happens.

HappyPills ::

Predvsem si zvest kuža. Sedi, hov.

Invictus ::

Gorenci zdaj orgazmirajo, ker gredo lahko s pomočjo aplikacije smučat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Step2en Wolf ::

poweroff je izjavil:

Aplikacija sama je lahko čisto koristna.

Samo to skorumpirano in nesposobno **** je sposobno zaj* še tisto, kar se ti zdi, da je nemogoče zaj*. O, ja, Njem govorim!

Rezultat bo, da bo aplikacijo uporabljalo še manj ljudi.

Aja, še dejansko bistveno: Slovenceljni ne bi nameščali APP-a ne glede na to, kdo vodi ali sestavlja vlado in ne glede na to, kako zasebnost varujoče je orientirana.

Nimajo se pa problema v kataklizmičnih razmerah špecati (beri: podajati samokritiko v naravnost sovjetski maniri) Facebooku (Instagram, WhatsApp), Amazonu, Microsoftu, Alphabetu (Google & Co.), Apple-u (glej zadnje afere z Applovim add targeting identificiranjem), Twitterju, AliGroup (aliexpress) itd. itd.

Zakaj takšna slovenceljskost?

Končno droben košček občutka nadzora.. tako v smislu do nenehnih menjanj pravil in zakonov (Twittovanje) Vlade RS, kot majhen del v odnosu do vohunjenja tehnoloških podjetij. Slednjega se niso zavedali prej, ne sedaj.
Neoliberalna mantra, da je potrebno vse privatizirati torej drži v praktično religiozni maniri. Če je privatno, državljani "kupijo", sploh ne razmišljajo in se špecajo sami.. ker privatno je sveto, kot bog nezmotljivo.. če je državno, se upirajo (četudi je večinoma benigno).
Logični korak je privatizacija vsega, tudi države in javnega (OK, stroški bodo VEDNO javni). Potem nihče ne bo več nič opazil. Vsi bodo imeli vse nameščeno.

showsover ::

Nisem ravno idealist in v resnici sem zvest samo pogojno...
Dkler je kolačkov dovolj in so dovolj okusni.
In tile niso kaj prida, vendar drugih ne dobim, zaenkrat.
Imam papirje :), da ne potrebujem appa, pa naredim tedensko kar nekaj km, kljub delu od doma.
Imam pa možnost za pisanje potnih nalogov IN izjem in imam oboje skoraj plastificirano ;)
App sicer formalno imam instaliran ampak modrizob je na off.

Če pride spet do kakšnega po-WW2-covid obračuna, mi verjetno nova KP ne bo tako prizanašala kot tebi, ne :-)

WizzardOfOZ ::

kamiKaZaA je izjavil:

HulkHogan je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Namesto, da bi narod Slovenije skupaj stopil, se sedaj deli na Ljubljano in Maribor. Bolano. Sam sem iz Maribora in sem mnenja, da bi sedaj res vsi morali skupaj stopiti (cela Slovenija) in se upreti tej diktaturi. Janša pa kot sodobni diktator 21. stoletja bi moral končati isto kot je končal zadnji diktator 20. stoletja Nicolae Ceaușescu.


Zapojmo Kumbaja in se držimo za roke da se upremo diktatorju JJu!

Zanimivo kako raji rabiš samo postaviti eneo žrtveno jagnje in ne vidi nič več drugega okoli sebe :))

Leta 2012 smo v Mariboru celi Sloveniji pokazali kako morajo izgledati protesti s kocko v roki. >:D



Dosegl pa samo to, da imate sedaj "anal probe" samo še globje v riti. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

HappyPills ::

Nasljedni teden pričetek mass testiranja. Prva LJ.

111111111111 ::

MasterTade je izjavil:

Aplikacija niti ni tak problem, mene moti to da nam vladniki že dobesedno grozijo. Kaj je zdaj to s kaznimi do 4000€ če nimaš aplikacije? Tisti, ki misli da so osebe, ki pridejo s takimi idejami uravnovešene naj se zamisli če ne bi živel raje kje dlje na vzhodu

Lepo bomo šli na US in če to ne bo OK, bomo šli na EU sodišče.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

energetik ::

HappyPills je izjavil:

Nasljedni teden pričetek mass testiranja. Prva LJ.

Od kje ti to?

HappyPills ::

24 ur:
"V Ljubljani bi testiranje lahko potekalo že med 21. in 24. decembrom. Testiranja bodo prostovoljna, potrebna je le zdravstvena izkaznica. Testiranje bodo izvajali po 10 ur na dan. Po javnem pozivu bo testiranje mogoče tudi drugod, saj bo na voljo tudi 100 mobilnih enot."

fuck_it_ ::

lotar123 je izjavil:

Pa še jest povem izkušnjo s to odlično aplikacijo :)

Sem jo imel naloženo od marca dalje, do poletja ni bilo paniki, septembra, pa ko sem začel spet na polno s predavanji, sem nekako pričakoval da jo bo večina imela naloženo, in so jo imeli, saj drugače nisem začel s predavanji. No nekako tako je potekalo:

1. 15.10. me sodelavec iz predavanja obvesti da je pozitiven(ima nameščeno aplikacijo)
2. 21.10. prejme kodo za vnos v aplikacijo
3. vpiše kodo v aplikacijo in niti njegova žena ne dobi obvestila o rizičnem kontaktu, kaj šele jaz
4. 28.10. dobim obvestilo o rizičnem kontaktu, ki je bil lahko edino on, saj sem se po 15.10 izoliral
5. 29.10 sem si aplikacijo izbrisal saj je neunčikovita!

Fuck this polizdelek, in to je pogoj za prestop meje?


Ma ja, 2 tedna bi pa lahko ti mirno širil virus saj te ta bedarija od aplikacije še ni obvestila.

energetik je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Nasljedni teden pričetek mass testiranja. Prva LJ.

Od kje ti to?


https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

zmaugy ::

HappyPills je izjavil:

24 ur:
"V Ljubljani bi testiranje lahko potekalo že med 21. in 24. decembrom. Testiranja bodo prostovoljna, potrebna je le zdravstvena izkaznica. Testiranje bodo izvajali po 10 ur na dan. Po javnem pozivu bo testiranje mogoče tudi drugod, saj bo na voljo tudi 100 mobilnih enot."


A to pa nikogar ne skrbi? Množični odvzem DNK vzorcev anyone?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

showsover ::

Oh ne... Zdaj bodo izbrali najboljše gene, jih zmixali v ubermenscha, ostali pa boste (bomo?) žalostno zaključili svoj puny existence... Awww shit...

Master_Yoda ::

zmaugy je izjavil:

HappyPills je izjavil:

24 ur:
"V Ljubljani bi testiranje lahko potekalo že med 21. in 24. decembrom. Testiranja bodo prostovoljna, potrebna je le zdravstvena izkaznica. Testiranje bodo izvajali po 10 ur na dan. Po javnem pozivu bo testiranje mogoče tudi drugod, saj bo na voljo tudi 100 mobilnih enot."


A to pa nikogar ne skrbi? Množični odvzem DNK vzorcev anyone?


Meh, glede na to kolikokrat sem oddal kri/urin v laboratoriju imajo dovolj materjala.
Dovie'andi se tovya sagain.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MJU objavil popravljeno izvorno kodo #OstaniZdrav (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
10322015 (11048) gregyk
»

Aplikacija #OstaniZdrav preimenovana v #pojdiZMenojVToplice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / NWO
34755745 (34921) MrStein
»

COVID-19: Vseh "50 odtenkov sivine" izmenjave podatkov med policijo in NIJZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5517041 (11436) 111111111111

Več podobnih tem