» »

Kako si razdelite stroške s partnerjem?

Kako si razdelite stroške s partnerjem?

Temo vidijo: vsi

Aquafriend ::

Cilj parnerstva in vzgoje otrok ni, da zivi cim bolj udobno, temvec, da se otroka nauci cim vec za nadalnje zivljenje. Prevec starsev dela napako, ker misli, da z udobnim zivljenjem bo zagotovil otroku dobro zivljenje. Ni nujno. Kako ze gre tisto, nauci otroka lovit in otrok bo znal poskrbet zase celo zivljenje. Namest tega pa starsi prepuscajo otroka drugim, da ga vzgajajo. Sistemu. Pod lovit mislim na vse znanje in tudi prakso, vcasih pustit otroka, da sam pride do lastnih izkusenj. Ne mu vse dajat z zlato zlico.

Daliborg ::

@Matthai ...obadva z ženo sva sposobna furat ekonomijo (sem delal ekonomsko), ampak če imaš ti več poglavarjev za isto stvar se stvari šele zakomplicirajo. Imava obadva preveč drugih obveznosti, da bi se ubadala ali kregala s tem kdo bo plačal položnice. To so otročje zadeve zame.
@aborko
TI pa sodiš po enem primeru? wow ...copata? wow...sam sem se odločil da finance skinem z moje glave in mi je mesec veliko bolj prijetnejši kot pa prej ko sem bil samski in skrbel za vsak cent. Finančno moč imava 50/50..no mogoče jaz kaj več zaradi postranskih poslov.Pa to ne pomeni da nimam nadzora , imam nadzor nad vsemi prelivi do zadnjega centa, govorimo pa o plačilu rednih mesečnih stroškov in ne koliko cigaret si je nekdo privoščil ali pa novih čevelj. Jaz dam za svojo ženo vse, mi pomeni veliko, verjamem da je to nekaterim egocentričnem ljudem težko razumeti. To da imava z ženo pošlihtan in sva oba na realnih tleh pa nima veze a ne? Ali si copata ali pa si manly man ki plačuje vse? To je vse kar je na izbiro?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

mahoni ::

Zasluzim 4x vec od zene in niti 1x mi ni padlo na pamet, da bi gledal kdo koliko ter za kaj se porabi denar. Doma imam vedno skuhano, oprano, zlikano, cisto. Zena mi dejansko hrano prinese v sobo, ko jaz predrkavam COD...

Bi pa seveda drugace gledal, ce bi moral se te stvari sam poceti.

Hypathia ::

Potem imaš bolj služkinjo kot ženo.

Aja, sej za ene je to itak sinonim.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Aquafriend ::

Odvisno, ce to dela iz ljubezni ali pa zato, ker je prisiljena, ukazovana. A on pa ni sluga, ker po cele dneve dela za zeno? :)

Hypathia ::

Aquafriend je izjavil:

Odvisno, ce to dela iz ljubezni ali pa zato, ker je prisiljena, ukazovana. A on pa ni sluga, ker po cele dneve dela za zeno? :)

Saj ne dela za ženo ampak zase, da si lahko služkinjo plača.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

mahoni ::

Hypathia je izjavil:

Potem imaš bolj služkinjo kot ženo.

Aja, sej za ene je to itak sinonim.

Odvisno s katerega zornega kota to gledas. Zenske itak niste enakopravne moskim, ne vem kaj je tu kaj novega ali slabega?

Zimonem ::

Hypathia je izjavil:

Potem imaš bolj služkinjo kot ženo.

Aja, sej za ene je to itak sinonim.

Ne izivaj. Dosti žensk je tudi sponzoruš. Ene imajo pa tudi desce za hišnike.

Hypathia ::

Veliko manj kot je moških diktatorjev.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

c3p0 ::

stara mama je izjavil:


To, kako zelo sfaljena je vegi hrana govori že dejstvo, da poskušajo kopirat mesno hrano. Vegi hrenovke, vegi burgerji, vegi zrezki, vegi-nevemkajševse.


Vsak debata na vegi temo se hitro obrne v shit-fest, ko dežurni meatboy pove koliko mu pomeni jutranja hrenovka (take it any way you like).

Pomisli pa, da so morda na svetu vegiji, ki jim je meso sicer odličnega okusa, a ga ne jedo le zato, ker nočejo podpirat te umazane in skrajno neetične industrije? Ja, ti dobiš meso od soseda, ki se mu krave pasejo na triglavskih pašnikih, pijejo izvirsko vodo in so zvečer zmasirane, 99.99% ljudi pa ne.

mzakelj ::

Pri nama ona plačuje položnice, razen za T-2 kateri je moja kaprica... Jaz plačujem lizing za avto, zavarovanje,bencin.
Vsak mesec še za dva velika šopinga hrane ponavadi dam in to je to. Priznam da ona plačuje več, vendar mi ni še nikoli očitala da dam premalo.
Mislim da je vse stvar dogovora. Tudi ko sva letos prenavljala kopalnico je ona plačala kar je bilo denarnega dela, sam sem jo pa podprl ( ploščice , tlaki ...) in potem mojstrom pomagal da so bili manjši stroški. Tako da ker pač nisem imel dnarja sem delal da sva privarčevala 1000€ za podiranje kopalnice. Teh sicer nisem dobil jaz ampak je ona privarčevala.
Deci ponavadi naredimo težja dela, ker pač to zmoremo. Če pa imam žensko katera oblada denar, jaz ga ne priznam potem ji itak ne zamerim da da več. Rad bi dal sicer sam kaj več, vendar ne gre..
Ona se tudi ne sekira, še kake 20€ mi da včasih ko smo šli s kolegi na pivo. Jebat ga sem klošar glede dnarja.

lambda ::

Daliborg je izjavil:

Tole "na pol plača" mi ni jasno .... so to vaše partnerke/žene ali trenutne ljubice?
Jaz sem svoji ženi dal kartico, vse kar rabim je do 10EUR/dan za malico in pijačo (kak eur kovanec še ostane konec dneva). Imava 2 otroka in najin skupni cilj je da otroka živita čimbolj udobno kot se da tako da ji zaupam da bo finance prilagodila najprej njihovim potrebam potem pa najinim.

Pogosto s tem otrokom ne narediš ravno usluge. Eno je, da jim subvencioniraš nek lažji štart v samostojnost nekoč, drugo pa da jih ujčkaš od plenic do takrat, ko te ni.

gruntfürmich ::

trenutno ko je moja brez šihta, dam v kuverto keš da ga ima če rabi. ona še da noter socialno ki jo je sedaj dobila. ko rabi zase ali za naju pač vzame, in jst znova napolnim. za neumnosti pa ne zapravlja, tako da je tu vse ok. in tudi prej je za 'neumnosti' zapravila izredno malo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

poweroff ::

Dokler je človek živ, se lahko uči, tudi avto peljat na servis in kosit s kosilnico okrog hiše.
sudo poweroff

Barakuda1 ::

Gagatronix je izjavil:



Z mojo tazadnjo partnerko sva bila tako glede dnevnega ritma kot tudi spalnih navad totalno nasprotje in bi spanje v isti postelji bilo kvecjemu problematicno.



In potem se nekdo čudi, če o svoji partnerki govori v pretekliku >:D
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

koyotee ::

A ker je spanje skupaj 99% zveze?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Aquafriend ::

En energijski nasvet. Odstranite vsa ogledala iz spalnice. Pa pustite spocete zarodke ziveti, ce zelite imeti optimalno razmerje. To so starodavne vzhodnjaske modrosti. To vse vpliva na energije in podzavest, medsebojna razmerja.

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Aquafriend
Če je splav umor, potem je BJ kanibalizem.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kingsix ::

Nikoli gledala kaj kateri plačuje. Skupen denar. Ne vidim, da bi s partnerko bilo kakorkoli drugače.

Mato989 ::

Hja, midva imava tako, zdaj ko sva preseljena:

Ona priliv 950-1.000€/mesec
jaz priliv 1200€

Vsak izmed naju si vzame 100€ od plače za lastne igračke, potrebe (rač igre, frizer, manikura, pedikura, lastna zabava, pir s kolegi ipd.) ostalo dava v "skupni budget" iz katerega se vse plača:

Stroški

Stanovanjski Kredit 130€/mesec
Hrana, kozmetika/higiena, čistila ipd.: cca. 400€/mesec
Stroški stanovanja: povprečno cca 300€/mesec
Stroški 2 avtomobilov (1x leasing 200€): cca 350€/mesec

+ bencin

Iz tega sledi da nama ostane cca. 500€ prihranka mesečno... ampak pride bolj realno 400€
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Daliborg ::

lambda je izjavil:

Daliborg je izjavil:

Tole "na pol plača" mi ni jasno .... so to vaše partnerke/žene ali trenutne ljubice?
Jaz sem svoji ženi dal kartico, vse kar rabim je do 10EUR/dan za malico in pijačo (kak eur kovanec še ostane konec dneva). Imava 2 otroka in najin skupni cilj je da otroka živita čimbolj udobno kot se da tako da ji zaupam da bo finance prilagodila najprej njihovim potrebam potem pa najinim.

Pogosto s tem otrokom ne narediš ravno usluge. Eno je, da jim subvencioniraš nek lažji štart v samostojnost nekoč, drugo pa da jih ujčkaš od plenic do takrat, ko te ni.


in s čim sem jaz nakazoval da jih mislim ujčkat ? Po čem si to sklepal?
Če te že zanima je moj cilj do 21. leta njihove starosti da ju spravim v svoje samostojno življenje... a je ta stavek manjkal? Sem sicer dokaj strog "fotr", nisem odraščal v fevdalni familiji, in odprl sem delovno knjižico pri 17ih. Bo boljš?
Se pa trudim da ne bosta potrebovala plačevati najemnine za streho nad glavo (1 stanovanje moram še kupit) .Tako da za 21. rojstni dan dobi vsak ključe in kovčke.

lp.

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

kixs ::

Sicer pametno razmisljas... vlagas v nepremicnine... kaj bodo pa otroc hoteli, pa noben ne ve... Tako kot v 70 in 80-ih letih, ko so gradili 300-400m2 bajturine, da bodo s potomci skupaj ziveli, pa od tega ni kaj veliko... bajte pa na 3/4 samevajo. Vecina jih tudi nikoli ni bilo dokoncanih.

Pri naju je od oka 50:50. Vse poloznice en placa en mesec, drugi pa naslednji... Nimava skupnega budgeta. Pri investicijah, da vsak svoj delez. Zaenkrat tako tece 13 let od kar ziviva skupaj. Prihodke imava precej razlicne.

Daliborg ::

@kixs
tako je zato pa me bajte ne ganejo, temveč gledam čimnovejša stanovanja ker bodo takrat vsaj 20-30 let stara :) ampak se bodo še vedno lažje prodala za dobro ceno kot pa batjurina s 300m2 ;) . Also do takrat ga bom pa oddajal tako kot že enega. Stanovanje je del zgradbe v katero vlagajo vsi sostanovalci in so tudi vzdrževane, dočim pri bajti si pa za vse sam in je vse tvoj strošek.

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

kixs ::

Sej pravim, da pametno delas. Edino ne ves ali bo slo po tvojih planih glede otrok... jih pac se naprej oddajas ali prodas... v nic ne bo slo ;)

Zimonem ::

Hypathia je izjavil:

Veliko manj kot je moških diktatorjev.

Nihče te nikoli ne drži v odnosu. Edino če pohodiš samointegriteto.

m0LN4r ::

Neomarvel, ce mas fino babo jo imas rad, pol je vseeno kolko prispeva. Pa, ce hoces da je lepa in zrihtana bo to tut nekaj stalo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Hypathia ::

Ja, če hočeš met trofejno ženo, s katero si lahko pred kolegi pumpas ego, to gotovo ne pride poceni.

Zimonem je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Veliko manj kot je moških diktatorjev.

Nihče te nikoli ne drži v odnosu. Edino če pohodiš samointegriteto.

Ja, zato toliko žensk vztraja z nasilneži.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Zimonem ::

Analogno tudi desci vzstrajajo z širnimi babami.

Hypathia ::

Zakaj pa ne bi, če se jim pustijo maltretirat? A je še kaj boljšega kot biti desc v patriarhatu? Hodiš v službo, služiš dober denar, doma imaš pa služkinjo, ki te za male denarje pedena, ker jo je družba socializirala, da je tako edino prav. Če ti pa ne gre vse po planu, se pa lahko pritožiš, da si velika žrtev hudobnih feministk in te vsi kolegi in 3/4 interneta treplja po ramenih in tolaži.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

user-pass ::

showsover je izjavil:

Plačam vse in je mir v hiši.

Tudi pri nas je tako. Pa se noben ne sekira. Zasluzim dobro, tako da zena ne rabi biti za nek drobiz pol dneva z doma. Je pa doma potem vecinoma postimano.

Aquafriend ::

Poroka je mnogo vec kot papir. Znanje o tem se je ocitno pozabilo. Gre se za dolocen obred, kjer se izmenjata prstana, katera se z neko doloceno energijo starovercev da partnerju za boljso povezanost, podloznost, sreco in tako naprej. Staroverci so bili preganjani. v nekaterih delih sveta se je do danes ohranilo. Morda bodo skoraj pozabljene stvari enkrat spet obudili.

Hypathia ::

A dej nehi no, prstana in zaobljube se izmenjajo pri vsakem cerkvenem poročnem obredu.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Aquafriend ::

Ja, ampak brez magic. :) Brez magije, hokus pokus energij. Je velika razlika. Sej vidite sami, da prstan brez energij ne deluje. Vedno manj porok se ohrani do konca zivljenja. tudi tiste, ki so, vprasanje ce so srecni.

Zgodovina sprememb…

el_bahattee ::

neomarvel je izjavil:

Rekla je to kar je dreta rekla, ker gospodinji ne rabi plačevat. Drugače je pa na polovičnem delovniku.

dreta je izjavil:

Pa ti skuha kdaj, pa opere, obesi, zlozi v omaro, pospravi, pomije ali
si vse to tudi delita?


Tudi pospravljam in pomivam, mi bo ona dala za to kaj denarja?

Pomojem preveč predalčkaš in kalkuliraš. Vprašaj se, kaj je razlog za to? Kaj točno bi rad dosegel?
Tudi jaz kot večina ostalih tule mislim, da to ni dober znak kompatibilnosti vajine zveze. Preveč deljenja na tvoje-moje pomojem ni priporočljivo. Na koncu je vse stvar dogovora, če se sama ne znata zmenit, to gotovo ni dobro in noben forum tega ne bo rešil.

neomarvel je izjavil:

Veliko nove krame se nabere v enem mesecu, veliko ženskih produktov.

Zakaj se pa ne pogovoriš z njo, če se ti zdi, da gre za "kramo"? Njej se verjetno ne zdi krama, ali pač? Neznanci iz foruma bomo težko ocenili, kaj je res in kaj ni.

profii je izjavil:

Če bi on prišel z šihta za polno mizo, potem bi pa še en BJ padel nebi pisal tega tu, pa tud če bi mu celo plačo scuzala.

Pomojem si precej zataval v svoji logiki. Saj ljudje nismo živali, zveza pa se tudi ne vrti (samo) okoli hrane in bjs. Če je zate to vse, kar iščeš pri partnerki, je to precej žalostno. 8-O
Come to my center, you enter the winter.

Zgodovina sprememb…

Manu ::

feryz je izjavil:

Možakar dela predpripravo za delitveno bilanco. Tako se namreč začnejo te stvari.
Ko začneš gledati kdo da več, kdo profitira in podobno, to pomeni, da ti je fokus padel iz ljubavi na materializem. In črv dvoma počasi začne rasti.

Ne. Mislim, da ste ga spregledali. Mislim, da ne gre za to, kar mnogi sklepate in mu tudi to očitate, da je nepravičen do svoje žene.

Kolikor sem jaz izvlekel iz avtorjevega zapisa gre verjetno za to, da ona porabi nekaj časa in denarja zase, medtem ko pa on ne. Njegove potrebe so ostale nekje v ozadju nepotešene.

@neomarvel
Če gre za to, kar sem zgoraj napisal, potem si preprosto izpolni svoje potrebe, ker so enakovredne s potrebami vseh ostalih članov družine. Vzemi si čas in denar zase. V redu je, če porabiš kaj časa in denarja tudi zase.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Hypathia ::

Aquafriend je izjavil:

Ja, ampak brez magic. :) Brez magije, hokus pokus energij. Je velika razlika. Sej vidite sami, da prstan brez energij ne deluje. Vedno manj porok se ohrani do konca zivljenja. tudi tiste, ki so, vprasanje ce so srecni.

To nima veliko veze s prstani in magijo, bolj s tem, da so sedaj dovoljene in manj stigmatizirane, po drugi strani pa tudi odnosi med ljudmi postajajo vse bolj površinski in okuženi s potrošniško mentaliteto.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zimonem ::

Hypathia je izjavil:

Zakaj pa ne bi, če se jim pustijo maltretirat? A je še kaj boljšega kot biti desc v patriarhatu? Hodiš v službo, služiš dober denar, doma imaš pa služkinjo, ki te za male denarje pedena, ker jo je družba socializirala, da je tako edino prav. Če ti pa ne gre vse po planu, se pa lahko pritožiš, da si velika žrtev hudobnih feministk in te vsi kolegi in 3/4 interneta treplja po ramenih in tolaži.

Nekako si ne predstavljaš kako poteka odnos. Služkinjo se da tudi najet. Ravno tako psihiatra. Ampak v tvojem življenju nekaj resno škriplje. Pojma nimaš kaj je partnerstvo. vse kar vidiš so eventualni negativni afekti le tega. Priporočam več psihologa.
Btw a foster kdaj Muti pušlc prenese?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

link_up ::

Ah zivljenje je en sam strosek...ampak, ce ga nimas s kom delit je pa res izgubljeno.
In and Out

Hypathia ::

Zimonem je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Zakaj pa ne bi, če se jim pustijo maltretirat? A je še kaj boljšega kot biti desc v patriarhatu? Hodiš v službo, služiš dober denar, doma imaš pa služkinjo, ki te za male denarje pedena, ker jo je družba socializirala, da je tako edino prav. Če ti pa ne gre vse po planu, se pa lahko pritožiš, da si velika žrtev hudobnih feministk in te vsi kolegi in 3/4 interneta treplja po ramenih in tolaži.

Nekako si ne predstavljaš kako poteka odnos. Služkinjo se da tudi najet. Ravno tako psihiatra. Ampak v tvojem življenju nekaj resno škriplje. Pojma nimaš kaj je partnerstvo. vse kar vidiš so eventualni negativni afekti le tega. Priporočam več psihologa.
Btw a foster kdaj Muti pušlc prenese?

O tem kdo ima več ali manj pojma o partnerstvu, bi se dalo debatirati, zato pa jaz vedno raje posežem po objektivnih meril, npr. tale študija je zelo povedna:

The survey of 1074 adults for anti-violence campaign group White Ribbon found 42 per cent of men aged 18 to 34 did not consider "hitting, punching or restraining" another person to be "a type of domestic violence".

A similar proportion of men in that age bracket did not classify non-consensual sexual activity, degrading and punishing a person or isolating them from their friends as domestic violence.
https://www.smh.com.au/lifestyle/life-a...
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zimonem ::

Ja tam skačejo tudi kenguruji po puščavi. Vbomanu pa babe descom noge umivajo. Ampak hic rodos, hic Salta.
A atka matb sam tepejo. a jo tud kdaj na večerjo peljejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Hypathia ::

Se še ni rodil "junak", ki bi mojo matko tepu in tudi jabolko ni padlo daleč od drevesa, kot vidiš.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Aquafriend ::

Hypathia je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Ja, ampak brez magic. :) Brez magije, hokus pokus energij. Je velika razlika. Sej vidite sami, da prstan brez energij ne deluje. Vedno manj porok se ohrani do konca zivljenja. tudi tiste, ki so, vprasanje ce so srecni.

To nima veliko veze s prstani in magijo, bolj s tem, da so sedaj dovoljene in manj stigmatizirane, po drugi strani pa tudi odnosi med ljudmi postajajo vse bolj površinski in okuženi s potrošniško mentaliteto.


Pred krscanstvom so tudi bile dovoljene, pa je takrat bilo mnogo vec srecnih zakonov.

Mimogrede, tudi tetoviranje je magija. Zato so vcasih ta obred izvajali le visoko spostljivi duhovni ljudje, ki so imeli dobre energije.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:


The survey of 1074 adults for anti-violence campaign group White Ribbon found 42 per cent of men aged 18 to 34 did not consider "hitting, punching or restraining" another person to be "a type of domestic violence".

A similar proportion of men in that age bracket did not classify non-consensual sexual activity, degrading and punishing a person or isolating them from their friends as domestic violence.
https://www.smh.com.au/lifestyle/life-a...


Samo toliko zaostajate zenske? Nasplosno dosti visoki odstotkii glejte zenske nad 55. :D

blink ::

neomarvel je izjavil:

Žena (600 eur prilivov):
- občasno hrana - 100-200 eur

Jaz (1200 eur prilivov):
- elektrika - 100 eur
- voda - 50 eur
- vrtec za 2 otroka - 400 eur
- stroški v povezavi z vzdrževanjem hiše - 50 eur
- registraciji za njen in moj avto, bencin, vinjeta - 120 eur
- kredit za peč - 200 eur

Mesečno: 100 + 50 + 400 + 50 + 120 + 200 = 920 eur

Najemnine ni, saj živimo pod streho, ki so jo zgradili moji predniki.
Je zato, ker ima nižjo plačo upravičena do neplačevanja stroškov? Moji prilivi so tudi vezani na nadure, ki jih opravljam v večernih urah ko otroci spijo. Ona predvsem surfa v tem času.
Njeni starši imajo denar vendar ne prispevajo in ko je še živela na svojem, je njen oče vse plačeval (avto, zavarovanje, stroški v povezavi z bivanjem, hrana).

Moje mnenje je, da bi morala ona plačevati sorazmerno glede na plačo in da ta vzorec, ki ga je vajena ni primeren.


Najbolj enostavno in z najmanj kregarije je 50:50. Ce ima kdo visjo placo, prevec denarja in dobre volje, pa casti npr. dopust. Zavedaj se da sta partnerja, ne socialna sluzba ali banka na dveh nogah. Ni pravil, vse je stvar vajinega dogovora.

Zimonem ::

Hypathia je izjavil:

Se še ni rodil "junak", ki bi mojo matko tepu in tudi jabolko ni padlo daleč od drevesa, kot vidiš.

Vidim velik problem ki ne zna vzpostavit nek odnos s soljudmi. Hočeš povedat da si brez očeta? Je darth vader tvoj očka?

Hypathia ::

Hočem povedat, da niso vse ženske tako sprane, da bi se pustile tepst, maltretirat, zlorabljat in izkoriščat s strani moških, veliko, če ne večina, je pa tudi takšnih. Očeta ima pa vsak.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

WhiteAngel ::

Daliborg je izjavil:


Če te že zanima je moj cilj do 21. leta njihove starosti da ju spravim v svoje samostojno življenje... a je ta stavek manjkal? Sem sicer dokaj strog "fotr", nisem odraščal v fevdalni familiji, in odprl sem delovno knjižico pri 17ih. Bo boljš?
Se pa trudim da ne bosta potrebovala plačevati najemnine za streho nad glavo (1 stanovanje moram še kupit) .Tako da za 21. rojstni dan dobi vsak ključe in kovčke.


Ključe in kovčke wtf dude? A tudi tega svojim "zrelim" otrokom ne boš prepustil, kdaj in kam (in s kom?) se bodo odselili? In kaj je narobe z najemnino? Tudi jaz sem s punco tako začel, so what. Šparaj zase in če/ko bodo otroci potrebovali pomoč (kakršnokoli že), jim pomagaj. Ne pa planov namesto njih delat 8-O

chuck ::

Imam neprimerno višje prihodke od punce in sem na začetku večino jaz plačeval, sedaj pa ji prepuščam in se mi zdi, da me zaradi tega bolj spoštuje in deva občutek enakovrednosti.

Meni se zdi idealno (kar sem prakticiral s frendi na izletih), da se ustvari skupni budget in iz tega vse plačuje. V skupnem gospodinjstvu pa recimo skupen TRR in vsak svojo kartico, TRR pa se polni praviloma 50:50 dokler sta oba zaposlena. Tole z beleženjem mi ravno ne diši.

Seveda, če si zaželiš npr mesečna dopusta na Bahamih za 10k, drugi partner pač nima takšnih finančnih zmogljivosti, pa pokriješ v celoti sam ali v razmerju zmogljivosti.

Likalnik ::

Aquafriend je izjavil:

Ja, ampak brez magic. :) Brez magije, hokus pokus energij. Je velika razlika. Sej vidite sami, da prstan brez energij ne deluje. Vedno manj porok se ohrani do konca zivljenja. tudi tiste, ki so, vprasanje ce so srecni.



Tudi jaz ne verjamem v poroke....oziroma se mi z leti to zdi nekaj...ne bodi ga treba.
Skupaj sva 15let...pod skupno streho 10let....ce je zdrav odnos in spostovanje....bova skupaj do konca zivljenja....lahko bi se pa ze prvi dan porocila....pa brez odnosa...ze drugi dan locila.

r3dkv1c4 ::

Aquafriend je izjavil:

Ja, ce kupujes v trgovinah. Resitev je selitev na podezelje in pridelovanje vsaj osnovne hrane, sadja, zelenjave. Mama je doma in zato otroci ne rabijo hodit v vrtec. Tukaj se prispara ogromno. Mama ne potrebuje avtomobila, se en velik prihranek. Mama ne potrebuje havajev in dragih pocitnic, ker je itak doma in spocita. Sminke tudi ne potrebuje toliko, ker dobi naravno zdrava rdeca licka, ko zivi na kmetiji in je zdravo domaco hrano. Ne potrebuje toliko dragih oblek, ker na podezelju jih itak ne potrebuje, razen obcasno. A vidite, koliko se da prihranit na denarju, zivcih, casu.

Si poizkusil to ali samo nakladaš.
Ker to je zgolj nakladanje in nič drugega.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skupne finance

Oddelek: Loža
406205 (3891) jest10
»

Podhranjena otroka - zbiranju sredstev, obveščanje medijev in javnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10124397 (13353) stara mama
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11241260 (21898) bambam20

Več podobnih tem