» »

Kako si razdelite stroške s partnerjem?

Kako si razdelite stroške s partnerjem?

Temo vidijo: vsi
««
6 / 6
»
»»

Aquafriend ::

V bistvu se ne gre toliko za izgled. Zenske ne razmisljajo tako kot moski. Moskim je predvsem izgled pomemben. Zenske pa imajo bolj zahteven okus. Morda se vam zdi, ker so nekateri moski uspesni, da se zenske lepijo samo zarad denarja. Ampak je veckrat lazen obcutek. Lepijo se ker je sposoben. Sicer je tudi del zensk, ki so priloznostne plenilke denarja, takoimenovane sponzoruse, ampak to ni vecina populacije zensk. Razen ce je zenska res obupana, iz okolja, ki komaj prezivi. Potem ja. Drugac v evropi je ravno obratno.

A-242 ::

Aquafriend je izjavil:

V bistvu se ne gre toliko za izgled. Zenske ne razmisljajo tako kot moski. Moskim je predvsem izgled pomemben. Zenske pa imajo bolj zahteven okus. Morda se vam zdi, ker so nekateri moski uspesni, da se zenske lepijo samo zarad denarja. Ampak je veckrat lazen obcutek. Lepijo se ker je sposoben. Sicer je tudi del zensk, ki so priloznostne plenilke denarja, takoimenovane sponzoruse, ampak to ni vecina populacije zensk. Razen ce je zenska res obupana, iz okolja, ki komaj prezivi. Potem ja. Drugac v evropi je ravno obratno.


... in sposobnost moskega v danasnjem svetu ne definira intelekt, kaj zna,... ampak denar (s cimer se "neznejsi spol" bombandira 24/7 - za potrebe kozmeticne in fitness industrije pa zadnjih 10 let se s samim izgledom moskega, tako da bo zanimivo cez 10 let spremljat kako fucked up bo svet takrat). Ergo med sponzoruso (je bil kdo v Silicon Valleyu v Beogradu? Priporocam obisk, ce vas kdaj zanese tja...) in milenijko (in mlajso) ni nobene razlike, obe izbirata "sposobnejsega" moskega (seveda so izjeme ampak v manjsini) ena zaradi denarja druga zaradi "sposobnosti". Genetski material oz. potomstvo pa temu primerno trpi, kar se lepo vidi kako zelo mentalno zjebani so otroci danes.

Pa samo da bo jasno, lahko da govorim o vasih starsih, ne samo o vas direktno.

Je pa seveda dejstvo, da ce si odvraten, fizicno in/ali psihicno (recimo kriptovalutar) in se ne more postaviti pred kolegicami s tabo, ti noben denar ne pomaga. Bo treba res v afriko.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

FormerUser ::

A-242 je izjavil:



Mislim, da hudo narobe gledas na vse skupaj (Se ne opredeljujem glede zensk, ali je to dobro ali slabo za njih. Dol mi visi.).

Nekatere zenske (ali vse normalne) izbirajo plodilca glede na razne premise, ki so globoko zakoreninjene, izvirajo pa iz sposobnosti skrbeti za zarod.

Ker je danasnji svet orientiran v denar, je popolnoma normalno pricakovati, da si dolocen nagonsko usmerjen set populacije zensk izbere po tem kriteriju in se sicer za zunanjega opazovalca zdijo "pleh picke", dejansko pa gre samo za nekaj kar pricakujejo od partnerja in si zelijo. Cisto preprosta blagovna menjava na nivoju prostitucije ampak dejansko nic posebnega, ne iz socioloskega vidika, ne iz zgodovinskega.

To kar si ti napisal je zelo ozkogledo razmisljanje skozi danasnje trende / modo in nabijanje v tri krasne in pravzaprav z butasto propagando zenskam ravno JEMLJE PRAVICO DO SAMOODLOCANJA v kaksni zvezi bo in jih jemlje za "debilne", nesposobne razmisleka in odlocanja o sebi skozi tvoje socialne vrednote. Ker je "ujeta" (sodis ti),... Torej, taksni dusebrizniki, se veselo brigajte zase in se odlocajte po svoji vesti predvsem ZASE. Vaske tercialke mi pridejo na misel kot primer.

"Pleh p***a", ki je vzela tipa na socialni? Haha. Gospod hodi v službo, v kateri se ne pretegne, žena doma gara, za nagrado je od časa do časa posiljena, sicer se pritožuje, ampak gotovo dobi odgovor, da je zadela terno, da je nihče drug ne bi maral, da je nesposobna za samostojno življenje in naj raje bo srečna ker lahko izpolnjuje gospodarjeve ukaze in želje, njene itak niso pomembne, ker je to pač v naravi žensk....pač klasične manipulacije nasilnežev. Mislim, kaj boljšega si pa lahko "normalna" ženska še želi v življenju? In seveda ne želite, da bi se kdo vtikal v vaša razmerja, navsezadnje je to zagotovilo, da ostanejo fritzlovske kleti vedno polne.

one too many ::

Off topic:

A-242 je izjavil:

je bil kdo v Silicon Valleyu v Beogradu?

Mislim, da se mu reče Silicone Alley.
Črka e na koncu je pomembna tako v pomenu kot izgovorjavi (silicon/silicij, silicone/silikon).

A-242 ::

FormerUser je izjavil:

navsezadnje je to zagotovilo, da ostanejo fritzlovske kleti vedno polne.


Psychological projection @ Wikipedia



FormerUser je izjavil:

"Pleh p***a", ki je vzela tipa na socialni? Haha. Gospod hodi v službo, v kateri se ne pretegne, žena doma gara, za nagrado je od časa do časa posiljena, sicer se pritožuje, ampak gotovo dobi odgovor, da je zadela terno, da je nihče drug ne bi maral, da je nesposobna za samostojno življenje in naj raje bo srečna ker lahko izpolnjuje gospodarjeve ukaze in želje, njene itak niso pomembne, ker je to pač v naravi žensk....pač klasične manipulacije nasilnežev.


100 ljudi, 100 cudi. Ljudje se odlocajo za razlicne cudne poteze v zivljenju, recimo kupovati predrag avtomobil, biti web "programer", voliti SDS, uporabljati Facebook,... tega je veliko.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

FormerUser ::

A-242 je izjavil:


100 ljudi, 100 cudi. Ljudje se odlocajo za razlicne cudne poteze v zivljenju, recimo kupovati predrag avtomobil, biti web "programer", voliti SDS, uporabljati Facebook,... tega je veliko.

Ljudje izbirajo med tistim, kar je na voljo. Naloga feminizma je, da ženskam zagotovi čim širši nabor enakovrednih izbir, in mu tudi uspeva. Včasih je bila v sprejem tako poniževalnih pogojev prisiljena večina žensk, danes je to število bistveno manjše, še vedno pa preveliko. In to je tudi razlog zakaj ste toliko nastrojeni proti njemu, več izbire za ženske, manj služkinj in dekel za vas.

Aquafriend ::

Feminizem tudi ni dober za zenske. Je nateg. Mislite, da zenske uzivajo v izkoriscevalskih sluzbah, namest da uzivajo doma,z otroci? Feminizem pomeni zenstvenost. Tega ni v hardcore biznisu. Feminizem se nahaja recimo pri delu z otroci. Tukaj se pokaze zenstvenost. Ne pa pisarne.

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

A moški pa uživajo v delu v pisarnah? Tudi oni bi moral doma na njivi okopavat vrt, sekat drevesa pa streljat na tujce.

Reycis ::

Kakšne interpretacije čisto lepega posta. Oba z ženo izhajava iz zelo dobro situiranih družin in tudi sistem socialne mreže je takšen, da omogoča dobre ekonomske pogoje, če bi želela oditi. Poleg tega, da sva ekonomsko odlično situirana sva oba tudi dobro izobražena in povsem sposobna za delo. Pa očitno le obstajajo ženske, ki so rajši doma in skrbijo za dom in družino, kot pa za potrebe šefa. Z njo sem sicer že od njenega 15. leta. V mladosti sem jaz izjemno dobro služil in takrat tudi spoznal potrošniško past: več kot imaš, več porabiš, še več hočeš, itd. Mesečni budget je kmalu presegel takratne dva miljona tolarjev. To je še danes dober dnar, takrat pa je bilo to pri nas velika redkost. Iz osebne izkušnje lahko povem, da od tega nimaš čisto NIČ!!!! Z ženo sva se nekega dne odločila, da bova živela normalno skromno življenje. Še danes sva sicer ekonomsko dobro situirana (v kuverti je veliko denarja), to da sva pristala na sociali pa je posledica sistema, da nama to omogoča. Zakaj pa ne?

In ja, feminizem je največji nateg stoletja (po obsegu negativnih posledic).

Moram priznat, da sem presenečen nad tem, da mladina danes fura tako ločene finance.
Diversity is our greatest strength

damyan33 ::

Midva z bivšo sva v skupno blagajno prispevala skupaj 1000 evrov (100%) na mesec. Jaz sem prispeval X%, ona Y%. X in Y sva vsak mesec izračunala glede na najina prihodka (X = moja plača / [moja plača + njena plača] ; Y = 1 - X). Če je ostalo kaj viška, je šlo na varčevalni račun, s katerim sva lahko oba razpolagala.

FormerUser ::

Reycis je izjavil:

Kakšne interpretacije čisto lepega posta. Oba z ženo izhajava iz zelo dobro situiranih družin in tudi sistem socialne mreže je takšen, da omogoča dobre ekonomske pogoje, če bi želela oditi. Poleg tega, da sva ekonomsko odlično situirana sva oba tudi dobro izobražena in povsem sposobna za delo. Pa očitno le obstajajo ženske, ki so rajši doma in skrbijo za dom in družino, kot pa za potrebe šefa. Z njo sem sicer že od njenega 15. leta.

Saj ne, da si pustil veliko prostora za interpretacijo, zapis je bil precej ekspliciten. V glavnem, ti imaš službo, ki jo jemlješ kot hobi, žena doma gara, siliš jo v spolne odnose, čeprav jih ne želi, pritožuje se nad situacijo, ampak zaenkrat se še podreja, sedaj smo dodatno izvedeli, da ji že od 15. leta dalje pereš možgane s svojimi idejami. Tako da, ostajam pri svojem, upam, da enkrat zbere moč in odide, ker takšno življenje je ena sama mizerija.

Reycis je izjavil:

In ja, feminizem je največji nateg stoletja (po obsegu negativnih posledic).

Odvisno s katerega zornega kota pogledaš, za moške, ki si podobno kot ti želijo podložne žene, so posledice seveda negativne, za same ženske pač ne.

hamez66 ::

FormerUser, mogoče boš imel nekoč punco in jo boš poseksal tudi kdaj, ko ti ne bo ravno pasalo. Mogoče.

Če pa smo že pri temi, pa krijem večino stroškov, je pa moja varčna oseba in nima obsesije z nakupovanji brezveznih stvari, zato to res ni problem.

FTad ::

Začetek teme je bil zanimiv, dokler ni prišel Hypatija zlivat svoj žolč nad moškimi.


Če se vrnem na prvotno OP vprašanje glede deljenja stroškov.

Osebno se mi zdi korektno, da se finance glede strokškov premosorazmerno razdelijo med partnerjema. Če on služi 2000€, ona pa 1000€, naj se potem deli 2:1 glede stroškov. Če je najemnina za stanovanje 600€, naj se razdeli na na plačilo 400€ + 200€ in tako, kar se tičen še ostalih skupnih stroškov.

Seveda ni potrebno, da se gleda, da je vsak evro enakovredno porazdeljen. Si namreč ne predstavljam, da bi dal vse pod skupni budget. Če so v igri še otroci, naj se ima evidenco, koliko mesečno pride potem še hrana, oblačila itd, da so tudi ti ustrezno nahranjeni on oblečeni in kar pač ostane, naj se da v skupni varčevalni fond, če je nek delež plače za to predviden. Vse kar ostane, naj ostane njemu in njej. Si namreč ne predstavjam, da si zaradi skupnega budgeta ne bi mogel več privoščiti kakih gadgetov ali pa hobijev zaradi tega.

A če bi bila situacija obrnjena, pa bi ona služila 2000€, ti pa 1000€, bi vseeno še vedno vse moral moški kriti, ali pa bodisi biti vse razdeljeno enako?

Aquafriend ::

martincek1 je izjavil:

A moški pa uživajo v delu v pisarnah? Tudi oni bi moral doma na njivi okopavat vrt, sekat drevesa pa streljat na tujce.


Opazam, da v povprecju bolj kot zenske. Se mi pa zdi, da se moski v povprecju mocno izogibajo delu v vrtcih z otroki. Ali pa kot varuska otrokom. Zenske pa v tem vecinoma bolj uzivajo, jim gre nekako v skladu z zenstvenostjo. Morda pisarna ni bila najboljsi primer. Ampak sem mislil bolj na hardcor biznis ali pa tezasko delo.

Zgodovina sprememb…

««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skupne finance

Oddelek: Loža
406199 (3885) jest10
»

Podhranjena otroka - zbiranju sredstev, obveščanje medijev in javnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10124387 (13343) stara mama
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11241201 (21839) bambam20

Več podobnih tem