» »

katera termalna pasta

katera termalna pasta

turist1 ::

kak predlog zadobro termalno pasto?mi ventilator na prenosniku 7let staremu, piha skoraj nonstop, pa bi rad dodal malo paste.
sem razmisljal o pasti z delcki kovine (tekoče kovine), baje najbolje hladi CPU in grafično. je pa tudi najbolj tvegana zaradi prevodnosti. baje se splača z lakom za nohte prej premazati obmocje okoli CPU enote, da se ne skuri maticna.
lahko pa klasicno termalnno pasto, rad bi da cimbolje hladi...me moti ventilator..(čisti win10 instalirani, sem mislil da bo to pomagalo). Potrebna je pasta, sam se izbrato jo moram in če je se kak nasvet :)
hvala

Anney ::

Cooler master, master gel.

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Vuli ::

kar ti paše...mx4, Thermal Grizzly. karkoli boš dal bo boljše, lahko se je stara pasta posušila
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

turist1 ::

@Anney, zakaj ta? je kaj posebnega, je kak razlog, al pač kot je Vuli napisal....si omenil eno od opcij...?

Anney ::

Katerokoli od teh vzameš bo ok. Je pa ena izmed dobrih.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

turist1 ::

sicer trenutno meri temperauro z RealTemp 3.70 verzijo in vidim imam 50-60stopinj v povprecju... max spodaj je 77stopinj.min 44 stopinj...--thermal status pise OK.
ne vem meni se zdi to OK temperatura... sploh ne vem ali bi nanasal novo pasto in se mucil z razstavljanjem 7let starega prenosnika...moti me ker se ventilator slisi, scistil, spihal, sveza instalacija nic ne pomaga...pa sem vse ze poskusil...in je pasta zadnja opcija...

Assass1n ::

Če te moti seveda zamenjaj. Thermal grizzly kryonaut imam sam, ne bom googlal če sem prav napisal :) ta je ziher dobra. Katerakoli non china generic bo ok. Ventilator pa pri mojem legionu pod 40°C ne dela, nad pa. Pri hp je isto. Če boš dal pasto na novo bo verjetno tih.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

orreel ::

Jaz imam to in se mi zdi da je med boljšimi.
https://www.bigbang.si/termalna-pasta-m...

fujtajksel ::

Prevodne paste so če se hočeš igrat in snemat YT videe in se ne sekiraš če kej spražiš.
Sicer se pogosto priporoča TG Kryonaut, Gelid EC...
Kolikor razumem je bolj pomembno, da je hladilnik dobro naravnan, da je špranja enakomerna in čim tanjša in brez mehurčkov, kot katero pasto vzameš. Ampak težko vidiš, kako je uspelo. Lahko najprej za probo daš majhne pike paste blizu vogalov, priviješ, pa odviješ in pogledaš če so se vse enakomerno razlezle.

Gejspodar ::

fujtajksel je izjavil:

Kolikor razumem je bolj pomembno, da je hladilnik dobro naravnan, da je špranja enakomerna in čim tanjša in brez mehurčkov, kot katero pasto vzameš. Ampak težko vidiš, kako je uspelo. Lahko najprej za probo daš majhne pike paste blizu vogalov, priviješ, pa odviješ in pogledaš če so se vse enakomerno razlezle.


Se mi zdi, da je tvoj način "za probo" malo sfaljen, test je najbolje narediti z realnim scenarijem, ne pa z "majhnimi pikami blizu vogalov."

Da se pr vrnemo nazaj on topic - vsaka komercialno dostopna termalna pasta, ki je namenjena za CPU bo OK. Leto 2004 je mimo in časi majoneze ter zobnih past so že daleč v pozabi.
Seveda se lahko pretvarjaš, da je stopinja razlike v letu 2020 življenske pomembnosti ter na procesor naneseš liquid metal, ampak placebo je še vedno samo placebo.

DeeCoy ::

Vseeno, ne uprabljaj tiste z delci kovine, lahko uporabiš tudi tisto za 5€, ogromne razlike v praksi na koncu ne bo. Razlika med najcenejšo in najdražjo bo par stopinj. Bolj pomembno je, da očistiš hladilna rebra, ki so v tvojem primeru verjetno do konca zapacana.

fujtajksel ::

Gejspodar je izjavil:


Se mi zdi, da je tvoj način "za probo" malo sfaljen, test je najbolje narediti z realnim scenarijem, ne pa z "majhnimi pikami blizu vogalov."

To je samo za na hitro videt če je približno vredu naravnano, brez prižiganja in sestavljanja. Če vzameš polno namazano dol, je dodatno več dela za spucat preden daš nazaj, sicer lahko dobiš mehurčke. Jaz sem namazano vzel dol samo enkrat, potem ko temperature s Prime95 niso izgledale vredu - potem sem videl da je bil problem v predebelih (originalnih) termalnih padih na VRAM čipih na eni strani.

Gejspodar je izjavil:


Da se pr vrnemo nazaj on topic - vsaka komercialno dostopna termalna pasta, ki je namenjena za CPU bo OK. Leto 2004 je mimo in časi majoneze ter zobnih past so že daleč v pozabi.
Seveda se lahko pretvarjaš, da je stopinja razlike v letu 2020 življenske pomembnosti ter na procesor naneseš liquid metal, ampak placebo je še vedno samo placebo.


Žal tudi še v letu 2020 videvamo pritožbe, da novi prenosniki ne delajo tako kot bi bilo treba. Novi tanki in lahki prenosniki so zelo občutljivi na slab nanos paste. V proizvodnji je še vedno najpomembneje da se jih hitro sestavi, zato uporabljajo goste paste ki se jih da enostavno naprintat v obliki pravokotnika na hladilnik, ampak včasih pod normalnim pritiskom ne zlezejo iz špranje. Za QC seveda ni časa...
Ja aftermarket paste so ok.

turist1 ::

hvala, sprasujem, ker naj bi paste z kovinskimi delci bolj hladile kot klasicne..

fujtajksel ::

turist1 je izjavil:

hvala, sprasujem, ker naj bi paste z kovinskimi delci bolj hladile kot klasicne..


Misliš Arctic Silver? Ni kej boljša kot ostale neprevodne.
Edino tekoča kovina (TG Conductonaut ipd) prevaja toploto bolje, ampak je problematična za uporabo.

mihec87 ::

Vse te boljše paste so v rangu par stopinj...Tako da vzami kar dobiš lažje in simpl za nanašat(tukaj liquid metal pa prevodne odpadejo)

orreel ::

Nekatere lahko celo uničijo procesor in matično ploščo ker so zelo agresivne.

kixs ::

turist1 ::

baje obstajajo še neki "obliži", ki jih nalimaš okoli CPU in okoli GPU ja na tistih malih sivih enotah..... sam ne vem kako se reče tem obližom? kot ene gobice...

Assass1n ::

še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
737671 (5787) care20
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
353177 (2202) MrStein
»

Termalna pasta - prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
71695 (1446) Vanadium
»

termalna pasta

Oddelek: Kaj kupiti
4410910 (9778) flipr

Več podobnih tem