» »

Revija Jazbina

Revija Jazbina

««
3 / 28
»»

hamez66 ::

Mogoče pa niso leta, ampak sveti Peter, da se nam danes ne da več igrati toliko kot včasih.

A z avtomobilčki in lego kockami se tudi igrate tako pogosto kot v zgodnjih najstniških letih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Ganon ::

Machete je izjavil:

Kaj imajo leta veze z igranjem iger?


Ozkogledneži, za katere so "igrce za otroke".

MIHAc27 ::

Ganon je izjavil:

bambam20 je izjavil:

In čim manj opisov iger. Tisti, ki smo brali jokerja, smo že v takšnih letih, da smo po večini igre prenehali igrati.


Ker je igranje iger pogojeno s starostjo, kajneda. :)) Pozanimaj se, koliko je star povprečen igralec iger. Skratka, govoriš lahko izključno zase.


Moja žena v mladosti ni igrala nič, še WII je ni pretirano pritegnil. Sedaj pa visi non stop na mobitelu.

Mogoče je res manj časa kot nekoč, ampak igre so in bodo dokler dihamo :)

Sam sem bil naročnik na Joker od nekje št 25 do bridkega konca. Me veseli, da se spet nekaj dogaja. Je pa res, da včasih sem prebral vse od prve strani do zadnje v max treh dneh, proti koncu pa komaj prečital celo revijo preden je že druga izšla. Pa kak opis, ki me ni zanimal tudi izpustil,...
tko da 1x na 4 mesece mi je čisto v redu. Lahko tudi bolj pogosto, pa da bi bilo manj strani (namesto 50-60 samo 10-15=). Ampak potem je verjetno teško furat vse rubrike, pa kvalitetno spisat...

Mi pa ime ne dopade, po pravici povedano.

cashy ::

Če imate možnost in voljo, poskusite obenem zagnat tudi kak youtube kanal z Jazbino, jezik vam odlično teče, in verjamem, da bi bilo zanimivo gledat, če bo tudi kvalitetna produkcija. Izrabili bi ga za privabljanje nekoliko mlajše populacije, ki si želi izvedeti nekaj več in bolj poglobljenih razmislekov o temah, ki jih nameravate pokriti. Hkrati pa vam je lahko tudi kanal za podporo in promocijo revije.

Magic1 ::

Razlika ko si starejši je, da imaš mnogo manj časa. Torej gledaš, bereš in igraš le najboljše zadeve (ponavadi še to na račun spanja).
Magic

opeter ::

Magic1 je izjavil:

Razlika ko si starejši je, da imaš mnogo manj časa. Torej gledaš, bereš in igraš le najboljše zadeve (ponavadi še to na račun spanja).


To je res. Ampak to delaš tudi mlajši, skratka delaš selekcijo, za kaj boš porabil čas in za kaj ne.

En zanimiv članek o gospi, ki se je igrati začela nekje v začetku 80-ih let prejšnjega stoletja.
https://edition.cnn.com/2020/05/19/tech...

Tu je še povezan posnetek:


So pa seveda velikanske razlike med upokojenci. Nekateri so ves čas na vrtu, nekateri igrajo golf, tretji hodijo okoli s psom, drugi gledajo turške serije, nekateri so ves čas v cerkvi, spet drugi pa ... igrajo igre.

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gagatronix ::

Nekateri pa samo cakajo, da jih pobere. Sem imel eno tako sosedo. Stalno samo en jamr in cakanje da jo zagrebemo.

mancini ::

Zagon revije na račun nostalgije, verjetno ni ravno najboljša ideja.
Pritegniti je potrebno nove mlade bralce. Tukaj pa smo samo ti, ki smo kupovali in brali Joker.
Težko vidim da bo to dolgoročno laufalo

Cashy je dal dobro idejo: Če imate možnost in voljo, poskusite obenem zagnat tudi kak youtube kanal z Jazbino
v tem je na našo skupno žalost prihodnost

HappyPills ::

Instagram ter Facebook reklame bo treba predela to kar imate zdaj je polom. Obrnite se na nekoga ki se na reči spozna.

Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

Ne vem kako lahko tako igrate igre ko se ni napredek premaknil nikamor,razen boljse grafike igramo realno iste igre ze od 2005.

Mato989 ::

Kayzon je izjavil:

Ne vem kako lahko tako igrate igre ko se ni napredek premaknil nikamor,razen boljse grafike igramo realno iste igre ze od 2005.


Kaj je za tebe napredek?

Jaz igram igre VEČINOMA zaradi zgodbe (Red Dead Redemption, Gothic serija dokler je bila še dobra, Warcraft serija)

ali pa zaradi druženja online

WoW, Dota, Call of Duty 2 (nekoč) pa Modern warfare 2, Battlefield 1, ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

To ti misliš, ker si začel igrati leta 2005. V resnici so bile iste že mnogo prej.

gregor ::

To bo revija namenjena izključno igram?

Ganon ::

gregor je izjavil:

To bo revija namenjena izključno igram?


Ne. Tudi Joker ni bil.

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

gregor je izjavil:

To bo revija namenjena izključno igram?


Ne. Tudi Joker ni bil.



Seveda je bil. Večino vsebine v Jokerju so zavzemali opisi iger.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Ganon ::

Zdi se mi, da gre za zelo kratko in jasno vprašanje. Še enkrat ga preberi.

In, ne, Joker je imel precej rubrik.

Kayzon ::

feryz je izjavil:

To ti misliš, ker si začel igrati leta 2005. V resnici so bile iste že mnogo prej.


Igram igre od leta 96,2005 sem rekel iz vljudnosti:))

matobeli ::

In ker so enake kot že tisočletja nazaj so tudi nehali pisati knjige. Al iz kje je argument o "generičnosti" iger potegnjen?

Se pa strinjam, telenovela iz 70s je ista kot iz 90s v 2010 so pa morali igralca menjat.

BTW: Sopwith ima veliko skupnega z Flight simulatorjem :))

Napredek je pa vseeno tukaj:
Online špili, VR, realistična grafika ter zvoki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

Zdi se mi, da gre za zelo kratko in jasno vprašanje. Še enkrat ga preberi.

In, ne, Joker je imel precej rubrik.


Kaj da ne. Večino strani v jokerju so zavzemale igre.

PALOMINO ::

Jazbinec bo primarno revija za igre in zabavno elektroniko.
Bo pa notri tudi kakšna druga tema, v prihodnje bomo bolj razdelali rubrike ter vam jih tudi predstavili.

Vsebina prve številke bo razkrita kmalu.

gregor ::

Igre na igram, tako da ta revija potem ni primerna za mene, predvidevam...
Mogoče kdaj kupim kakšen izvod. :)
LP

Kurzweil ::

@PALOMINO, samo prosim ne preveč balasta glede mobilnih telefonov...

@gregor, po mojem najbolje da si kupiš tega in se prepričaš, s tem pa podpreš zadevo, da boš sploh še kdaj lahko kupil kakšen izvod!

matobeli ::

gregor je izjavil:

Igre na igram, tako da ta revija potem ni primerna za mene, predvidevam...
Mogoče kdaj kupim kakšen izvod. :)
LP


Baje bodo notri recenzije novih ArmyTek, Zebra in Klarus modelov ter torture test Nitecore Titanium pen, ter ekstra v prilogi Mod my EC03 ;)

Sam ne me za besedo držat!

PALOMINO ::

Kurzweil je izjavil:

@PALOMINO, samo prosim ne preveč balasta glede mobilnih telefonov...

@gregor, po mojem najbolje da si kupiš tega in se prepričaš, s tem pa podpreš zadevo, da boš sploh še kdaj lahko kupil kakšen izvod!


V uvodni številki, ne bomo ničesar o mobilni telefoniji ali kaj povezani z njo.

Machete ::

Ka pa 5G pa mrtve ptice nad Srbijo?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gregor P ::

Ok to bi res lahko bil en ultra sarkastični članek oz. komentar:D ... dajte si duška :))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Kurzweil ::

@PALOMINO, hvala da ne bo mobilnih novic... študiram, da bi še za kakšnega znanca vzel dodaten izvod :D

... s temi teorijami zarote, ki jih načenjate zgoraj bi lahko imeli že cel članek, jih je že toliko, da ne bi zmanjkalo podlage... lahko tudi v obliki stripa... na to sem se navezal, ker me zanima, če bo kakšen strip, kot je bil v Jokerju naprimer? Seveda drugi characterji, drugi tematika... mogoče za začetek ravno teorije zarote... :D

Gagatronix ::

Machete je izjavil:

Ka pa 5G pa mrtve ptice nad Srbijo?


Si danes ze pojedel svojo porcijo idiotitixa ?

KTr1sk ::

Ali bo obstajala revija tudi v elektronski obliki (pdf)?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Kurzweil ::

KTr1sk je izjavil:

Ali bo obstajala revija tudi v elektronski obliki (pdf)?


Sicer bi bilo fino, da bi lahko tisti, ki kupijo številko oz. imajo naročnino... tudi poslužujejo eBralnika oz. lahko z njim prebirajo revijo... upan pa, da nimaš v mislih kakšne gliste, ki bi naložil scan na kak Partis?

PALOMINO ::

Pozdrav,

delalo se bo tudi na aplikaciji za iOS in Android za naročnike brezplačno, za druge plačljivo.
Več o tem kasneje.
Najprej moramo oddati v tiskarno tole prvo "demo" številko, ki bo zagotovo "collector" in je morda dobra naložba. ;)

endelin ::

zakon timing. bo prav fino brat to na novo leto, ker itak dosti ne bo dogajalo :D

SodVina ::

Sam sem jokerja bral v najstniških letih. Tako kot vsi ostali, ki so imeli računalnik. Celo naročen sem bil.
Ampak to so bili časi, ko je bil internet še na dialupu in računalniška trgovina na Trubarjevi (se kdo spomni imena?).

Jokerja sem (recimo) prerasel. Medtem je tudi že nastal mnenjalnik in se je samozavest in aroganca nekaterih avtorjev lepo pokazala, tako da neke želje po reviji niti ni bilo več.

Ampak sedaj so drugi časi. Ne vidim ravno pogojev, da bi tipičen najstnik kupil tiskano revijo z dejanjskimi članki o igrah. Vse je sedaj bolj bolj dostopno na netu, na hitro, mimogrede, na telefonu. Ne vidim tu pravega segmenta, razen peščice (mogoče dovolj velike) joker nostalgikov.

Revijo jazbina sem sicer prednaročil, mogoče jo bova z mulcem skupaj prelistala, mogoče pa najdeva na random kakšno simpatično igro, mulc namreč še ni dovolj star, da bi mu bil fotr brezveze.

opeter ::

Ja, to so bili takrat res drugi časi.

V začetku 90-ih let prejšnjega stoletja so računalniške revije pri nas kar cvetele. Poleg Mojega mikra so se pojavili Monitor, Joker, SoftWarePower/SWPower/SWP (ali kakorkoli se je že imenoval), Win.ini, v drugi polovici 90-ih pa še PC & Mediji, PC format, Računalniške novice in še cel kup drugih.

Nekateri so živeli/izhajali dalj časa, drugi niso zdržali niti eno leto. Spomnim se revije Programer, ki je izhajala samo eno ali dve leti. Znanec ga je naročal ...

Potem so bile še neke revije, ki so imele prav tako zelo kratek rok trajanja tam na začetku novega tisočletja. Imen se ne spomnim, neki PC Planet ali kaj je že bil. Joker se je še kar dobro držal in preživel celo ateka (beri: Mojega mikra).

Danes pa je situacija čisto drugačna. Nove generacije niso navajene branja dolgih prispevkov, ampak gledanja slik ter krajših videoposnetkov, ki jim da takojšnjo zadovoljstvo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Gagatronix ::

Racunalniske Novice tlaciti v kategorijo z "racunalniske revije" je absurd, ker so od zametka do zatona bile na nivoju Nedeljskih Novic.

gregor ::

matobeli je izjavil:

gregor je izjavil:

Igre na igram, tako da ta revija potem ni primerna za mene, predvidevam...
Mogoče kdaj kupim kakšen izvod. :)
LP


Baje bodo notri recenzije novih ArmyTek, Zebra in Klarus modelov ter torture test Nitecore Titanium pen, ter ekstra v prilogi Mod my EC03 ;)

Sam ne me za besedo držat!


Odlična novica. :) Bom nabavil 10 izvodov. ;)

Malo bolj resno, morda pa res nabavim prvo številko in podprem zadevo.
Kako se to naredi?

LP

opeter ::

Gagatronix je izjavil:

Racunalniske Novice tlaciti v kategorijo z "racunalniske revije" je absurd, ker so od zametka do zatona bile na nivoju Nedeljskih Novic.


Dobro, to imaš prav.
So pa RN še edine (poleg Monitorja), ki izhajajo. Verjetno imajo dobre sponzorje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gagatronix ::

Ja, ampak niso vredne papirja na katerega so natisnjene, se za skret papir se jih ne da ponucat.

Invictus ::

Gagatronix je izjavil:

Ja, ampak niso vredne papirja na katerega so natisnjene, se za skret papir se jih ne da ponucat.

Naj jih tiskajo na mehkejši papir, da nam ne bo rit trpela :D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

opeter je izjavil:

Ja, to so bili takrat res drugi časi.

V začetku 90-ih let prejšnjega stoletja so računalniške revije pri nas kar cvetele. Poleg Mojega mikra so se pojavili Monitor, Joker, SoftWarePower/SWPower/SWP (ali kakorkoli se je že imenoval), Win.ini, v drugi polovici 90-ih pa še PC & Mediji, PC format, Računalniške novice in še cel kup drugih.

Nekateri so živeli/izhajali dalj časa, drugi niso zdržali niti eno leto. Spomnim se revije Programer, ki je izhajala samo eno ali dve leti. Znanec ga je naročal ...

Potem so bile še neke revije, ki so imele prav tako zelo kratek rok trajanja tam na začetku novega tisočletja. Imen se ne spomnim, neki PC Planet ali kaj je že bil. Joker se je še kar dobro držal in preživel celo ateka (beri: Mojega mikra).

Danes pa je situacija čisto drugačna. Nove generacije niso navajene branja dolgih prispevkov, ampak gledanja slik ter krajših videoposnetkov, ki jim da takojšnjo zadovoljstvo.

Vseh teh revij se spominjam in tudi sem jih kupoval. Pozabil si na eno revijo, ki ji je bilo ime klik al click. Sam sem bral še eno britansko revijo pc plus od future publishing. Cene se še spomnim 14.90 EUR. Bila pa je kr obširna. 150+ strani.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kuglvinkl ::

KLik je bila za oblikovanje, zlo v redu za tist čas če se prav spomnim.
Your focus determines your reallity

Gejspodar ::

Prednaročeno tudi z moje strani.

Kar se pa industrije tiče je pa situacija trenutno porazna - računalniške novice so npr. preživele, ampak niso nič drugega kot oglaševanje zavito v članke. Potem pa imaš pisoarske portale tipa hop.si, ki s "skrajno inovativnim" Joker-sfejkanim načinom pisanja servirajo rumeni tisk v ume nebogljenih maloletnikov.

lolipop2 ::

Prednaročeno tudi z moje strani!
Ne obljubim, da bom tudi vnaprej, saj igre niso več prioriteta. Če pa bo bolj tehnično/znanstveno naravnano, pa z veseljem ostajam pri koritu. :)

Machete ::

Naravosloven je NG. Ni ravno znanstven, je pač poljuden z kar nekaj zanimivostmi. Bolje kot 99% komercialnega ali politično motiviranega sranja na trgu. Mi je bil pa v Jokerju, poleg seveda opisa iger, najljubši del VEDEŽ.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

LitralSM ::

cashy je izjavil:

Če imate možnost in voljo, poskusite obenem zagnat tudi kak youtube kanal z Jazbino, jezik vam odlično teče, in verjamem, da bi bilo zanimivo gledat, če bo tudi kvalitetna produkcija. Izrabili bi ga za privabljanje nekoliko mlajše populacije, ki si želi izvedeti nekaj več in bolj poglobljenih razmislekov o temah, ki jih nameravate pokriti. Hkrati pa vam je lahko tudi kanal za podporo in promocijo revije.

Če grem gledat opisa, hočem kritičen posnetek in ne opis iz katerega se dela umetnost in je samemu sebi v namen. Tak problem je imel OG Joker.
Kot mulcu ti je morda ta umetnost všeč, kot starejšemu pa ne več in posežeš po čem zrelejšem.

opeter ::

kuglvinkl je izjavil:

KLik je bila za oblikovanje, zlo v redu za tist čas če se prav spomnim.


Ja, top zadeva. Na začetku so imeli še celo kup testiranja strojne opreme (waah, se spomnim testa PowerMac G3, Pentium II, SGI grafičnih postaj). :)




Imam še nekaj številk. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

          ::

opeter je izjavil:

Ja, to so bili takrat res drugi časi.

V začetku 90-ih let prejšnjega stoletja so računalniške revije pri nas kar cvetele. Poleg Mojega mikra so se pojavili Monitor, Joker, SoftWarePower/SWPower/SWP (ali kakorkoli se je že imenoval), Win.ini, v drugi polovici 90-ih pa še PC & Mediji, PC format, Računalniške novice in še cel kup drugih.

Nekateri so živeli/izhajali dalj časa, drugi niso zdržali niti eno leto. Spomnim se revije Programer, ki je izhajala samo eno ali dve leti. Znanec ga je naročal ...

Potem so bile še neke revije, ki so imele prav tako zelo kratek rok trajanja tam na začetku novega tisočletja. Imen se ne spomnim, neki PC Planet ali kaj je že bil. Joker se je še kar dobro držal in preživel celo ateka (beri: Mojega mikra).

Danes pa je situacija čisto drugačna. Nove generacije niso navajene branja dolgih prispevkov, ampak gledanja slik ter krajših videoposnetkov, ki jim da takojšnjo zadovoljstvo.


Prva naša revija, ki sem jo bral, je bil Bit. Programer je bila zelo dobra revija.

LitralSM ::

Mimogrede si je Joker tudi z Igabibo zapravil kar nekaj možnosti. Recimo ponujali so nekaj iger po bistvenih nižjih cenah kot ves splet. Sicer skatlaste verzije, ampak vseeno. Namesto, da bi kode skenirali in jih prodajali preko G2Paya ter jih tako prodali po 100, 500, 1000 na dan, so raje pošiljali tistih 5 škatel preko pošte. Ob primernem kapitalu bi marsikdo lahko služil namesto njih.

opeter ::

Eh, ne morem linkati slik iz shrani.si

Evo, naloženo na IMGUR:


Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

A ni bila še ena revija pc gamer, ker tega se spomnim okoli leta 2000? Euro 2000 je bil aktualen tedaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()
««
3 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S sejmom E3 je konec

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
82368 (1251) Ghost7
»

Revija Joker (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26036670 (7942) Ganon
»

Alexa je otroku predlagala smrtno nevaren izziv (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
599338 (5316) c3p0
»

Spletna stran z opisi iger

Oddelek: Igre
406045 (2876) Kumbaja

Revija Joker ne bo izsla avgusta (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Igre
1153196458 (107564) opeter

Več podobnih tem