» »

Požarni zid ESET NOD32, vrata 3389

Požarni zid ESET NOD32, vrata 3389

tjukic ::

Pozdravljeni,
žena poskuša dostopati do računalnika v pisarni (Remote Desktop) na katerem ima antivirusni program ESET NOD32. Nikakor mi ne uspe odpreti vrata 3389. Prilagam slike kaj sem naredil, prosim za pomoč. Hvala!




  • spremenil: tjukic ()

tjukic ::

 1

1


 2

2


 4

4


 3

3


 5

5

HotBurek ::

Ali lahko narišeš kako je omrežje postavljeni? Rutreji, switch-i itn.


Čist na pamet ugibam, da je port ni odprt na router-ju, ter potem pravilno forwardiran naprej na njen računalnik.

Pa še to. Poglej, kje ima NOD32 shranjen log file, če je logging vklopljen, ter če notri vidiš kak deny vezan na port 3389.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

MadMen ::

Odprt RDP port je zelo velik varnostni rizik in je BIG no iz varnostnega vidika, sploh pa ne objavljen njenega IPja.

Kot je burek povedal, da težko brez topologije omrežja kaj posebej povemo. 1. Ali ni ustrezen port forwarding na gateway napravi narejen, 2. Ali še nekaj drugega blokira RDP port na delovni postaji(nevem, ugibma, lahko tud na Windows FW).

tjukic ::

V pisarni ima T-2 optiko kjer je vse lepo delovalo dokler se ni računalnik sesul. Zato mislim, da v nastavitvah v Ruterju ni bilo sprememb. Poskusil sem tudi priklopiti direktno iz modema v računalnik brez ruterja, pa se tudi ne poveže. Hvala!

tjukic ::

Žal ni šlo drugače, naložil sem Chrome Remote Desktop, ki za enkrat deluje v redu. Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokažite svoje namizje! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
710214611 (42930) nergac
»

Trump parodije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11517853 (8868) zmaugy
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384094 (3363) solatko
»

Error C01A001D applying update operation

Oddelek: Pomoč in nasveti
72483 (2377) LightBit

Več podobnih tem