» »

Kompresor za čiščenje računalnika?

Kompresor za čiščenje računalnika?

deleted-fuku ::

Zanima me če je tale kompresor v redu za spihat PC? https://www.mimovrste.com/kompresorji/b...
Ima kdo boljšo alternativo mogoče? Do nekje 100€ max. Zraka v pločevinki pa ne bi kupovala
Najrajš bi na petrol šla in tam spihala sam nimam avta, in preden pride mama na obisk z avtom bo očitno še nekaj tednov trajalo...

Hvala!

Xserces ::

za spihat bi bil. alternativa je čopič in potrpežljivost ko pucas rebra računalniku
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Uizi ::

Bo dober, sam pazi tlak, da ne bo kaj odfrčalo stran. Uizi si ga vzem :)

profii ::

Zakaj pa si na vsak način želiš spihat računalnik? Marsikaj se reši že s čopičem.

deleted-fuku ::

profii je izjavil:

Zakaj pa si na vsak način želiš spihat računalnik? Marsikaj se reši že s čopičem.


ker za spihat rabim mogoce 10 minut, s čopičem bo trajalo veliko dlje da vse res lepo sčistim

BuDi79 ::

Kakšnih 100€ za kompresor... dobiš ročni sesalec, ki (po želji) na eni strani piha, sam sem dal 16€. Samo cev namesto za vlek zatlačiš v rit sesalca.

Invictus ::

Hofer ima ročni kompresor za 60 EUR. Sam zdaj ga ne moreš kupiti...

Živela vlada...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mahoni ::

BuDi79 je izjavil:

Kakšnih 100€ za kompresor... dobiš ročni sesalec, ki (po želji) na eni strani piha, sam sem dal 16€. Samo cev namesto za vlek zatlačiš v rit sesalca.

Kurca dobis za 16€. China srot najbrz.

bf4ed ::

S čopičem ni primerljivo.
Kompresor in 6bar na razdalji 15cm.

Brez kompresorja sploh ni mogoče šraufat drugim pc.
Sem že dobil take da je cpu ventilator šteknil od praha...:))

Ta kompresor pa ni ravno primeren. Ta počasi pumpa zračnice. Ti pa rabiš takega ko ma rezervoar poleg. Da maš na enkrat količino zraka za pihnit.

Kvinta ::

Škoda dnarja na pumpo pelaj pa spihaj tisto dela odlično.
A.C.A.B

Uporabnik ::

Verjetno bi se dalo tudi vzeti eno čim večjo platenko in na mesto zamaška gor ventil, potem pa napihneš plastenko s tlačilko, zapreš ventil, natakneš cev in odpreš ventil. DIY
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

lebang1 ::

Ker je v zraku iz teh kompresorjev kar nekaj vode/vlage... zrak ni suh. Ali lahko to kaj poškoduje vezje??

Invictus ::

Pač počakaš 1 dan, da vlaga izhlapi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Priporočam kompresorje s posodo za zrak.

Če je samo za 2x na leto v uporabi, pa greš do nekega soseda, mehanika, vulkanizerja ipd. pa tam spihaš in daš za eno pivo.

Barakuda1 ::

Najceneje, in pravtako učinkovito (preizkušeno), to opraviš s tole napravico.
Osebno predlagam šobo z največjo odprtino. Če boš to počel s šobo z najmanjšo odprtino, zna tudi kaj odletet >:D
V Lidlu se je dobila za cca 10 €.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

floyd1 ::

- plastenk ne bi komentiral ;((
- vlaga izpihanega zraka ni problem, v oljnih kompresorjih pa se verjetno najde vmes tudi minimalno olja (vsaj vonjaš ga)
- upam, da kdo tega ni mislil delat v sobi (oblak praku)
- če je stacionarc, ga moraš odklopit, nasti ven, pripraviti kompresorček in štrom, spihat in nazaj priklopit in vse pospravit. 10 minut je kar optimistično
- ne pozabit blokirat ventilatorjev med izpihovanjem. Če jih "prevrtiš" (na previsoke obrate) si jih mogoče uničil.
- strinjam se, da je za to fajn imet kompresor z rezervoarjem za zrak, pa čeprav zelo malim. Samo da je. "BauBau" trgovine imajo precej tega.

IL_DIAVOLO ::

Kvalitetne kište imajo spredaj pri ventilatorju filter. Odpreš vratca, snameš filter in spihaš s kakšnim kompresorjem želiš. Ne rabiš posegat v komponente in še kaj prekuriš.

floyd1 ::

Ja, filtri zelo pomagajo. Ni pa to 100%. V mojem prastarem Coolermaster Stacker-ju (prva verzija) se v letu dni kljub filtrom vedno nabere kar nekaj (finega) prahu.
Najslabše glede te umazanije pa je po mojem to, da imaš komp na tleh, kjer ti oravlja "nalogo sesalca". Moj Stacker pa je žal prevelik za na mizo.

Scorpy84 ::

Gres do prve crpalke, pa resen problem. Za 1x do 2x na let menda ni problem iti. Sam tako delam ze 20 let, mi na misel ne pride, da bi kompresor kupoval ali pa plocevnko s stisnjenim zrakom.

MasterTade ::

A pa res kišto nosite na črpalko in s tistim to delate..to se mi zdi normalno edino za prenosni računalnik
Mors omnia aequat

floyd1 ::

Vedno je bil kompresor pri nas doma. Res pride prav za veliko stvari. Tudi v bloku sem ga imel v kletnem boksu.

firbec ::

https://www.e-disti.com/metrovac-ed500-...
imam že dolgo časa, dela kot prvi dan
s tem še okoli bajte kakšno listje odpihaš z lahkoto :)

e-DISTI Slovenija
Litijska cesta 259
tel: +386 1 235 02 00
e-mail: info@e-disti.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: firbec ()

Horas ::

kaj se tako bojite sesanja računalnika? jaz sem do sedaj vsakega posesal 1x na leto pa so vsi delali do konca brez problema!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

predi ::

Za statično elektriko si že slišal, Horas? Tudi s pendrekom za preganjanje živine lahko šariš po komponentah, pa ni nujno, da boš kaj skuril.

TheBlueOne ::

Jaz mislim, da tale kompresor ni ok, ker je ce prav vidim narejen za "pumpanje", kar pomeni, da mu ni treba, da ne vem koliko piha. Fino bi bilo, da ima zalogovnik, ce ze nima neke moci. Jaz bi kaj takega:

https://www.interdiskont.si/izdelek/kom...

dukedl ::

firbec je izjavil:

https://www.e-disti.com/metrovac-ed500-...
imam že dolgo časa, dela kot prvi dan
s tem še okoli bajte kakšno listje odpihaš z lahkoto :)

e-DISTI Slovenija
Litijska cesta 259
tel: +386 1 235 02 00
e-mail: info@e-disti.com


imam identičnega, kupil par let nazaj, mislm da Enaa..110€
dela super
lp dukedl

teoo ::

Pred pihanjem ali sesanjem blokiraj vse ventilatorje (skozi zapičiš svinčnik, da se ne more vrteti), ker če ne jih lahko uničiš.
defying gravity

Andy9 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kvalitetne kište imajo spredaj pri ventilatorju filter. Odpreš vratca, snameš filter in spihaš s kakšnim kompresorjem želiš. Ne rabiš posegat v komponente in še kaj prekuriš.

Ni samo filter za prepihati, ampak tudi reže na hladilnikih in napajalnik.
Meni se je pred časom za trenutek vžgal prah v napajalniku ob zagonu kompa. Ko sem zadevo odprl, je bil zabasan. Sem šel k nekemu kmetu s kompresorjem in prepihal. Zadeva deluje.

jero_no1 ::

polozweii ::

Kompresor na prvem linku da od sebe samo 13 litrov na minuto zraka. Še 100-letnik bi zmogel več sape.
Potrebuješ kompresor z rezervoarjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje PC-jev

Oddelek: Strojna oprema
283162 (2381) Riff
»

S cim cistiti prah/PC v studentski sobi

Oddelek: Pomoč in nasveti
467418 (6319) Unknown_001
»

Spihovanje-čiščenje računalnika z kompresorjem, je to pametno počet?

Oddelek: Pomoč in nasveti
173865 (3426) Dami
»

Čiščenje komponent

Oddelek: Strojna oprema
221435 (1075) bzp
»

PC neprijetno ruži

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
354237 (3680) nofaith

Več podobnih tem