» »

Čiščenje PC-jev

Čiščenje PC-jev

tomaz4 ::

Kakšen način čiščenja praha iz PC-jev bi bil najbolj primeren za manjšo firmo (manj kot 20 PC-jev).
Na servis jih ravno nebi vozil (preveč štorasto)

Po forumih sem bral razne variante:
- pločevinke s stisnejnim zrakom
- fen
- kompresor


Kaj je najbolj smiselno?

smacker ::

Sposodiš si kompresor, mogoče ga ma kak zaposleni doma ali pa pozna koga. Pločevinke niso ravno poceni, pa še dalj časa traja. Tut fen je bolj zasilna rešitev - težko prideš zraven. Za en PC je to dobra rešitev, z dvajsetimi se jaz ne bi zafrkaval.

filip007 ::

Lahko tudi sesalec, natakneš na gibljiv del ozko cev in posesaš hladilnike in ostalo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Sami ::

Seveda kompresor.....sesalec je tako tako.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

GupeM ::

Kompresor. Fajn je, da ne spušča kondenza. Fen ti kakšne starejše, debelejše plasti prahu težko odstrani, ali jih sploh ne, isto sesalec. Pločevinke s stisnjenim zrakom so sicer priročne za en računalnik, za več pa ne. Pa glej da blokiraš ventilatorje pred spihovanjem s kompresorjem, drugače jih lahko uničiš oz. bojo postali glasni...

radmannsdorf ::

Kompresor, jasno.

paraboŁa ::

Kompresor plus kombinacija sesalca. Če boš prah razpihal po ostalih delih računalnika ali po prostoru, ne boš naredil nič produktivnega.

radmannsdorf ::

A ti bi računalnike s kompresorjem pucal noter? :))

goranzaric ::

Jaz bi vzel kompresor ki je za žoge pumpat ali gume na avtu, ni preveč barov da bi lahko kaj poškodovalo.

GupeM ::

Ne boš kar tako poškodoval elementov s kompresorjem. Najbolj očutljivi so ventilatorji, če jih ne blokiraš.

Spihaj pa seveda na prostem, drugače boš imel prostor tako zasvinjan, kot da bi ti nekdo štemal v hiši.

Šmorn ::

Doma imam tole in sem zadovoljen: https://www.metrovacworld.com/product/D... V službi imamo kompresor s filtri in sistemom proti kondenzu. Edini opciji, ki delujeta (20 let izkušenj). Pusti razne pločevinke stisnjenega zraka pri miru ker niso vredne nič.

FireSnake ::

Čopič in sesalec.
Najprej posesaš, kar se posesati da.

Nato računalnik neseš ven. S čopičem "dvigneš" prah (ki ga sesalec ni bil zmožen posesati) in čopiču samo slediš s sesalcem.
Na ta način prah popolnoma odstraniš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Baja ::

sesalec, še posebaj če ma kaki mini nastavek s ščetkami.

jaz se pri nas s sesanjem ne ukvarjam ker mam zunaj plac in enostavno odnesem mašino ven, začnem razdirat in pucat. uporabljam en bogi kompresor (tolko da ne rabim pluč uporablati :p ) in čopič.

goranzaric ::

Mogoče bi blo pametno še termo pasto zamenjat.

Baja ::

ja, ko grejo napajalniki iz garancije jih obvezno odprem in spiham. kake pocenske že prej če se mi zdi potrebno.

MadMax ::

Sesalec, z njegovim nastavkom... 8-O
Ne se čudit če slučajno potem ne bo več delalo.

Stisnjen zrak pa ni prijatelj diskov in optike, ventilatorja pa ne smeš preveč razvrtet z zrakom.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

borut_p ::

industrijski sesalec kjer obrneš namesto zaug pihanje. Jaz uporabljam kerher

tomaz4 ::

Hvala vsem za pomoč.

goranzaric je izjavil:

Mogoče bi blo pametno še termo pasto zamenjat.

Ja, to preverim s Prime95 SmallFFT. Če procesor ostane v mejah normale, potem termalno pasto kar na miru pustim :)


Šmorn je izjavil:

Doma imam tole in sem zadovoljen: https://www.metrovacworld.com/product/D... V službi imamo kompresor s filtri in sistemom proti kondenzu. Edini opciji, ki delujeta (20 let izkušenj). Pusti razne pločevinke stisnjenega zraka pri miru ker niso vredne nič.


Kompresor in DataVac se mi zdita OK varianti.

Škoda da je večina ta majhnih kompresorjev na 12 V. V pisarni nimaš to kje priklopit.

Tegale sem našel na mimovrste:
Einhell kompresor TH-AC 190 set (4020536)
A takšen kompresor bi bil OK?
Nikjer ne piše če ima sistem proti kondenzu???

Verjetno je bolj varno da kupim DataVac, samo mi zdi kar drag ta mini sesalec (več kot 100 EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomaz4 ()

Šmorn ::

Mogoče sem se malo nejasno izrazil. Kompresor je tavelik industrijski, uporaba v servisu in laboratoriju, pa ga uporabljamo tudi v ITju.

Žiga127 ::

samo spihaš z kompresorjem
LP Žiga

RegulusDraco ::

sesalec je več ali manj neuporaben za čiščenje hladilnikov. Za čiščenje generalnega praha pa je recimo da ok. Sposodi si kompresor. Računalnik obvezno spihaj nekje zunaj in _ne_ v stanovanju.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

bajsibajsi ::

V preteklosti so nekateri kot moznost omenjali bencinski servis, ampak na tistih gre baje ven tudi vlaga.

V firmi imamo par ogromnih in dragih zverin. Neprimerno za dom. Lahko priporoca kdo kaksen ugoden (in preverjen) cenejsi kompresor za domaco uporabo? Taksen, ki bi bil ok za enkrat letno spihati par domacih PC-jev na terasi. Pred casom sem kupil tega https://www.mimovrste.com/kompresorji/b... - glasen precej, imel je zelo omejen cas uporabe preden je moral pocivati, pihal pa za en K. Sem ga vrnil. Pa se priklop je imel samo za avto.

Zgodovina sprememb…

smacker ::

OP sprašuje za firmo.. ne bo 20 PCjev na tankštelo vozil :D Jaz piham s tapravim kompresorjem (ga uporabljam tudi za vijačenje koles na avtu) pa nisem še ničesar uničil.

tomaz4 ::

Sem se odločil za "CompuCleaner - Electric Air Duster" iz Amazona.
Je dokaj ugodna zadeva, reviewi izgledajo kar OK, upam da bo zadeva uporabna ...

Kompresorji so precej močnejši, tako da verjetno lepše ščistijo prah, ampak me skrbi da bi s kakšnim poceni kompresorjem še kaj uničil.

smacker ::

Poročaj kak se obnese v praksi ;)

[D]emon ::

S kompresorjem bos zjebal vente, ce jih ne bos blokiral. Pa ce bo tak da ne bo imel sistema proti kondenzu, bos naredil skodo.

Tiste plocevinke so pa dobesedno drag zrak v piksni.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

FireSnake ::

Zato jaz nikoli ne bi uporabljal kompresorja.

Sesalec + čopič rešita vse probleme.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bluefish ::

RegulusDraco je izjavil:

sesalec je več ali manj neuporaben za čiščenje hladilnikov.
Potem imaš nekvalitetnega.

Ampak ja, za čiščenje večjega števila kišt definitivno kompresor.

Riff ::

jaz uporabim kompresor sm tle moraš zagozdit ventilatorje, lahko tud seasalc, za manješe posege ja pa za prvo silo dober tud mal večji penzl


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Čiščenje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
282253 (1987) dzinks63
»

S cim cistiti prah/PC v studentski sobi

Oddelek: Pomoč in nasveti
467358 (6259) Unknown_001
»

Pranje računalniških komponent

Oddelek: Pomoč in nasveti
366027 (4271) erex
»

Čiščenje komponent

Oddelek: Strojna oprema
221429 (1069) bzp
»

S čem očititi računalnik

Oddelek: Strojna oprema
141894 (1591) Poldy

Več podobnih tem