» »

Čudna zvoka - škoda octavia

Čudna zvoka - škoda octavia

Bolf3nk ::

... preden zagnjavim na servis ob teh korona časih, me zanima, če se komu svita kaj bi lahko bilo...

imam octavio 2018 letnik 1.0 tsi 37k prevoženih.



Ko prižgem avto, se za nekaj sekund sliši tak " čuden" brneč zvok...



- od 3 sec pa do 10 sec. Potem pa izgine...



Potem pa še tale zvok od 4 sec naprej. Pojavi se le, ko zavijem levo ali desno do konca. Recimo ko zavijam na parking. Pri večji hitrosti tega ni...recimo v kakšnem majhnem krožišču tega ni slišat.

IL_DIAVOLO ::

Po mojem volanska letev oz. crpalka.

mr_chai ::

Zna bit servo pumpa. Probaj takoj ko vžgeš avto malo obrnit volan. A se zvok še kaj bolj sliši ?

Poglej če se okoli pumpe kaj masti, kaj teče olja. Kdaj si nazadnje preveril olje v servo pumpi ? Kupi si OBD2 scanner (par eur) in si naloži aplikacijo Car Scanner ELM OBD2 na telefon, ti zna javit, če je kaj s pumpo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Dag ::

Ima ta avto sploh hidravlični servo? Glede na letnik ima najbrž električnega. Najprej preveri to, da ne boš zastonj iskal, kje ima servo črpalko in posodico za olje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

Apple ::

Napenjalec mikro jermena? Sicer nisem avtomehanik, ampak sem mel podoben zvok/problem na Octaviji 2 1,9 tdi.
LP, Apple

mr_chai ::

Dag je izjavil:

Ima ta avto sploh hidravlični servo? Glede na letnik ima najbrž električnega. Najprej preveri to, da ne boš zastonj iskal, kje ima servo črpalko in posodico za olje.


good point. Ti letniki majo ziher elektronski servo motorček.

Cveto ::

To je črpalka za gorivo.

Bolf3nk ::

Info iz servisa. Zvok pri startu je res crpalka-zamenjali

Zvok pri zavijanju pa je nek nosilec na motorju/sklopki.
Tudi zamenjava.

Bolf3nk ::

Ta težava se je spet pojavila pri zavijanju levo ali desno. Avto imam na uradnem servisu in mi sedaj trdijo, da ne morejo več nič naredit in da naj sprejmem dejstvo, da je to pač del tega avta oz tega motorja/menjalnika. WTF?

Vse skupaj mi smrdi, da mi nočejo popravit. Avto ni v garanciji, ima pa 2 leti jamstva (
Porsche Inter Auto)

Kaj še lahko naredim?
hvala

shadeX ::

Pelji k drugemu mehaniku po mnenje.

Aston_11 ::

Bolf3nk je izjavil:

Ta težava se je spet pojavila pri zavijanju levo ali desno. Avto imam na uradnem servisu in mi sedaj trdijo, da ne morejo več nič naredit in da naj sprejmem dejstvo, da je to pač del tega avta oz tega motorja/menjalnika. WTF?

Vse skupaj mi smrdi, da mi nočejo popravit. Avto ni v garanciji, ima pa 2 leti jamstva (
Porsche Inter Auto)

Kaj še lahko naredim?
hvala

Zvoka sicer nisem slišal, sem pa imel podobno situacijo pri zavijanju (brenčanje spredaj desno) pri 2.0 TDI 140 KM passatu karavanu, problem je bilo olje v menjalniku in je bilo servisno navodilo, da naj se zamenja olje menjalnika. Je pa moj imel 200+kkm.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volan se ne vrača v sredino

Oddelek: Na cesti
101611 (1104) igi82m
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611871 (8413) WizzardOfOZ
»

Naj pomaga vsak, ki se spozna na popravljanje avtomobilov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6416756 (15354) SkIDiver
»

Vgrajevanje servo volana(komplet)

Oddelek: Loža
52315 (2139) xabre
»

Vleka vozila

Oddelek: Loža
325949 (5357) Matevžk

Več podobnih tem