» »

Spletna stran in ustanovitev s.p.

Spletna stran in ustanovitev s.p.

GhostMB ::

Zdravo!

Imam vprašanje, če mi lahko pomagate. Imam kar zanimivo idejo za spletno stran , ki zna biti kar donosna. Sedaj me zanima, ali moram prej odpreti s.p., ali lahko prvo naredim spletno stran in vidim, če bo sploh tako zanimiva kolikor sem si zamislil. Se lahko služi preko spletne strani brez s.p.?

Vsaka informacija je dobrodošla.

shadeX ::

"Služit" se seveda brez registrirane dejavnosti "ne sme".

Lahko pa narediš test kot si sam omenil - postaviš spletno stran in izdelkov/ izdelka ne dostaviš pač pa postaviš gumb v smislu "zanima me".

Tako boš ugotovil koliko ljudi se zanima za tvoj produkt brez da bi bil v kakršnem koli prekršku. V vsakem primeru je bolj pametno ugotoviti kakšno je povpraševanje preden odpiraš podjetje.

Malo me firbec matra: Kako pa veš da je ideja dobra in se bo produkt prijel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

GhostMB ::

Hvala za odgovor.

Kaj pa, če se plačilo izvede na Paypal (vsaj na začetku)?

Am... idejo dobil pri bivšem delodajalcu in približno vem koliko je zanimanja za takšno stvar, ampak nikoli ne moreš biti 100%.

showsover ::

Na začetku napravi startup s.p., saj je skoraj brezplačen, se mi zdi, po enem kvartalu pa vidiš, ali nadaljuješ ali pa zapreš štacuno.
Furs te bo verjetno preganjal v primeru prodaje na črno, če te zazna.
Smeš pa narediti tržno analizo brez konkretnih finančnih učinkov.
Začneš z anketo ali navideznimi nakupi.
Morda pa greš s kom zaupanja vrednim v španovijo za kak kvartal in da potem delita prihodke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

eniLS ::

Startup s.p.? Lahko poveš kaj več, prvič slišim da kaj obstaja.
Poznam samo navaden s.p., kjer plačuješ polne prispevke in popoldanski s.p. za kar je pogoj da si drugje zaposlen.

showsover ::

Vsak sp je startup s 50% diskonta na prispevke v prvem letu, jaz sem samo malo bolj privlačno napisal.

Groot ::

showsover je izjavil:

Na začetku napravi startup s.p., saj je skoraj brezplačen, se mi zdi, po enem kvartalu pa vidiš, ali nadaljuješ ali pa zapreš štacuno.
Furs te bo verjetno preganjal v primeru prodaje na črno, če te zazna.
Smeš pa narediti tržno analizo brez konkretnih finančnih učinkov.
Začneš z anketo ali navideznimi nakupi.
Morda pa greš s kom zaupanja vrednim v španovijo za kak kvartal in da potem delita prihodke.


Startup s.p. ne obstaja in nikdar ni obstajal

eniLS ::

Aja to, ampak potem vseeno ni skoraj zastojn.

showsover ::

Ja, res je, slabo/površno sem se izrazil. Torej, sama registracija je skoraj zastonj, se mi zdi, prispevki pa so polovicni prvo leto.
Drugače pa ne vem, naj poskusi preko koga drugega, samo tudi to zna biti tvegano, pac odvisno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

M.B. ::

Registracija je zastonj, če imaš digitalno potrdilo jo lahko opraviš tudi od doma na e-vem točki.
Potem se moraš samo odločit al normiran s.p. al ne.
Nujno kar rabiš je še ločen račun. Ki teoretično in pravno baje ne rabi bit poslovni, ampak neposlovnega ne moreš dobit na banki, ker mora bit javno objavlen, zato imaš tu še malo dražje stroške kot pa na osebnem.
Če se ti splača biti normiranec imaš avtomatsko priznano 80% prihodkov kot stroški potem pa 20% davek na 20% dobička tako da je davek 4% prihodkov. Olajšav ni. Glede na to da prodajaš se ti verjetno ne splača. Tako da imaš dobiček=prihodek-stroški-olajšave. Iz teka se odmeri dohodnina. Potem pa pridejo še prispevki (prispevke plačuješ ne glede na to če kaj zaslužiš ali ne). Minimalni so trenutno 400€ (zdravstevni, pokojninski, za starševsko varstvo etc.) (odvisni so od povprečne plače v državi) Prispevke lahko plačuješ s 5 položnic vsak mesec al pa samo 2 vsak mesec (dohodnina + prispevki od letos na voljo. So pa to možnost ukinli med karanteno kar tako.). Ker si nov lahko dobiš 50% popust prvo leto pri prispevkih.

Potem je edina stvar ki jo morš naredit plačat dohodnino do 10. Oddat Obrazec, če si bil kaj bolan do 10. (če nisi ga furs sam odda) Prispevke do 20. plačat Oddat obrazec za DDV če si DDV zavezanec vsak mesec/tri mesce.

Do marca naslednje leto naredit letni obračun (od lani zna FURS celo zračunat, kakšne prispevke in dohodnino si plačal :O) tako da je samo prihodke treba vnest, in ti pove kolko morš plačat dohodnine oz kakšna je tvoja nova zavarovalna osnova.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

GhostMB ::

M.B. je izjavil:

Registracija je zastonj, če imaš digitalno potrdilo jo lahko opraviš tudi od doma na e-vem točki.
Potem se moraš samo odločit al normiran s.p. al ne.
Nujno kar rabiš je še ločen račun. Ki teoretično in pravno baje ne rabi bit poslovni, ampak neposlovnega ne moreš dobit na banki, ker mora bit javno objavlen, zato imaš tu še malo dražje stroške kot pa na osebnem.
Če se ti splača biti normiranec imaš avtomatsko priznano 80% prihodkov kot stroški potem pa 20% davek na 20% dobička tako da je davek 4% prihodkov. Olajšav ni. Glede na to da prodajaš se ti verjetno ne splača. Tako da imaš dobiček=prihodek-stroški-olajšave. Iz teka se odmeri dohodnina. Potem pa pridejo še prispevki (prispevke plačuješ ne glede na to če kaj zaslužiš ali ne). Minimalni so trenutno 400€ (zdravstevni, pokojninski, za starševsko varstvo etc.) (odvisni so od povprečne plače v državi) Prispevke lahko plačuješ s 5 položnic vsak mesec al pa samo 2 vsak mesec (dohodnina + prispevki od letos na voljo. So pa to možnost ukinli med karanteno kar tako.). Ker si nov lahko dobiš 50% popust prvo leto pri prispevkih.

Potem je edina stvar ki jo morš naredit plačat dohodnino do 10. Oddat Obrazec, če si bil kaj bolan do 10. (če nisi ga furs sam odda) Prispevke do 20. plačat Oddat obrazec za DDV če si DDV zavezanec vsak mesec/tri mesce.

Do marca naslednje leto naredit letni obračun (od lani zna FURS celo zračunat, kakšne prispevke in dohodnino si plačal :O) tako da je samo prihodke treba vnest, in ti pove kolko morš plačat dohodnine oz kakšna je tvoja nova zavarovalna osnova.


Očtitno moram v vsakem primeru odpreti s.p., tu se sliši kar komplicirano. Verjetno, ko enkrat odprem mi bo vse jasno oz. bolj enostavno.

SeMiNeSanja ::

Lahko pa zadevo 'poskusno zaženeš' tudi pod okriljem kakšnega obstoječega SP ali DOO, s katerim se dogovoriš za neko obliko sodelovanja.

Tu je potem v prvi vrsti vprašanje zaupanja, da te nekega dne ne bodo kratko malo nagnali, tvojo idejo pa obdržali (če recimo prične ideja nositi zlata jajca).
V takem primeru potem vidiš, kakšne imaš 'prijatelje'...

Seveda pa lahko najameš odvetnika in sestavite 'vodotesne pogodbe'. A tudi to ti pri napačnih prijateljih ne pomaga veliko, če se ne želiš še leta vlačiti po sodiščih.

Pod črto gledano, je še vedno 'najceneje', če odpreš SP. Ni pa čisto jasno, ali si zaposlen in že plačuješ prispevke, ali si brezposeln.

Ne vem, kako je s tistimi 'podjetniškimi inkubatorji'. Obstajajo tudi nekakšni podjetniško spodbujevalni centri in podobne organizacije, ki se jih morda splača kontaktirat in se v miru pomeniti kakšne opcije so ti vse na voljo.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

GhostMB ::

Mislim, da je vseeno boljše lastno firmo kot pa, da bi se dogovarjal s kom.
Mi lahko priporočate koga, ki bi mi ustvaril spletno stran oz. spletno trgovino. Zaželjeno čim bolj ugodno :).

martincek1 ::

Predlagam, da prvo narediš validacijo ideje, preden se lotevaš česarkoli / odprtjem s.p.ja ali razmišljanjem o njem.
Pa spletna stran je je čist drugačna stvar kot spletna trgovina. Kakšen je tvoj budget, 300e, 3000e?

GhostMB ::

V bistvu že obstaja nekaj podobnega kar imam v mislih, torej konkurenčna stran. Budget je blizu 2.000.

Vice ::

GhostMB je izjavil:

Mi lahko priporočate koga, ki bi mi ustvaril spletno stran oz. spletno trgovino. Zaželjeno čim bolj ugodno :).


Zelo ugodno si lahko samo dobro idejo uničiš... To je tudi najlažje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145462 (9246) fikus_
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440055 (14930) Recordman
»

Normiran s.p.

Oddelek: Loža
234697 (2883) Ales
»

Freelance, samozaposlitev, s.p.

Oddelek: Loža
296229 (4835) Elsanna

Več podobnih tem