» »

Prenosnik Asus, počasno delovanje

Prenosnik Asus, počasno delovanje

mrTwelveTrees ::

Pred cca. 5 leti smo sorodniku kupili prenosnik Asus, 17", celeron N2840 (2,16 do 2,58 GHz,)
4Gb rama
Pred nekaj meseci sem zamenjal disk in vgradil nov SSD Samsung 860, 240GB
Po novem so gor Win 10 Home, prej so bili Win 8.1

Računalnik se uporablja dosti za Facebook, Youtube, filme, itd...
Vem da da ni presežek, star je dobrih 5 let in mi je žal da nismo vzeli boljši procesor.

Procesor zabije 100% če zaženeš Facebook Messenger - video klepet, če gledaš filme preko www.hbogo.si -šteka...
V glavnem v dosti takih zadevah zabije procesor. (testirano z IE, Edge, Firefox, Chrome)

Posodobil sem bios, vse gonilnike, onemogočil antivirus, čudeža se ne da narest.

Žal pa se prenosnik ni tako zelo uporabljal prej ko so bili win 8.1 gor, zdaj pa ne vem ali bi kaj pomagalo da dam nazaj 8.1 gor če bo kaj boljše.

Pravtako občasno wifi kar neha delat, izgubi povezavo, pol pa kr pride nazaj, pomaga tudi win reset, menjal gonilnike, kartico wifi, menjal router - in wifi kanale, isto)

Sej vem kaj boste napisal, menjaj prenosnik.

pegasus ::

Si si že sam odgovoril.

Lahko pa pred tem poskusiš še s kakim bolj lahkim linuxom, 4GB rama danes komaj zadostuje za dva ali tri tabe v browserju ...

profii ::

Poskusi linux.
Če je tisti uporabnik bol nezahteven, itak bo samo kliknil ikonco od browserja in ne bo opazil neke hude razlike.
Drugače pa nov FB močno zabije komp.

mrTwelveTrees ::

pegasus je izjavil:

Si si že sam odgovoril.

Lahko pa pred tem poskusiš še s kakim bolj lahkim linuxom, 4GB rama danes komaj zadostuje za dva ali tri tabe v browserju ...


Ram ni problem, ker oseba odpre samo en tab. Problem je procesor.
Linux pa meni ni všeč, kaj šele tej osebi ki ga uporablja, je starejša, sicer je vse preprosto ampak navajeni smo vsi na windose.

mrTwelveTrees ::

Hmmm, bi procesor Intel Pentium quad N3700 bila dobra zadeva ali še vedno premalo (ne mislim menjat procesorja ker se ne da ampak prenosnik)
Ali bi raje gledal kaj bolj zmogljivega.

hojnikb ::

vrz v smeti. Naj ti bo to lekcija, da se zadev z intel atom jedri (kar je n3700 tudi) danes _ne_ kupuje.

evo primer spodobnega laptopa
https://www.mimovrste.com/prenosniki/ac...

malo za obcutek
https://www.cpubenchmark.net/compare/AM...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

pegasus ::

Ne kupuje? Če ne veš kaj boš počel in kaj ti procesorji so, potem mogoče res ne. (kar je oksimoron)
Če pa veš kaj ti procesorji so in kako jih boš uporabljal, so pa super. N3450 je še vedno moj 0db desktop in mi čisto ustreza.

hojnikb ::

tisti ki odpre temo in sprasuje, taksen procesor ni za njega. tisti, ki ve, bo kupil in uporabljal za target namen.

0dB pa zmorejo tut moderni ryzeni z majhnim loadom. ce je le fan krivulja tako nastavljena.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Technics111 ::

Prodaj jajco od celerona,vzel si najbolj poceni šrot, na katerem se ne da menjat procesorja.. Če te zanima prodajam Asusa K53s z i5 G2 8gb rama, 256Gb ssd. Zadeva laufa bolje kot marsikateri novi Laptop v rangu 400-500eur..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere Windowse naložiti na HP Compaq 6710b?

Oddelek: Pomoč in nasveti
403341 (1602) hojnikb
»

Kakšne imate Izkušnje z 4 in 8 GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
949803 (7482) alexz
»

MiniPC - počasno delovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
404630 (4027) Baja
»

Star prenosnik-windows xp ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8414796 (11060) Spajky
»

Vsestranski PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7813820 (11870) hojnikb

Več podobnih tem