» »

Bonton nošenja mask

Bonton nošenja mask

Temo vidijo: vsi

Hypathia ::

Torej, po novem je treba maske nositi tudi na prostem, povsem logično je, da jo boš pri hoji na površinah, kjer je veliko ljudi, nosil neprekinjeno, če greš na sprehod v naravo, je pa situacija malo drugačna. Ali je bila opravljena kakšna študija, kako dolgo virus na prostem lebdi pri tleh, preden gre v višje sfere? Če na sprehodu srečaš človeka, koliko metrov prej si je torej vljudno nadeti masko in po kolikšnem času jo lahko znova snameš? Verjetno je tudi bolje, da ne pozdravljaš na glas ampak samo pokimaš in da gresta vsak po svojem kraju ceste?

Danes sem na sprehodu srečala dve osebi, ena je nosila masko, ena ne, ena je pozdravila, druga se obrnila stran. Kakšen bi bil v teh primerih in časih najboljši bonton glede nošenja mask ?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Markus386 ::

Bonton je relativen od oseb samih... naceloma, ce ne mores it "siroko narazen" (ozka potka), si nataknes masko, in gres mimo, koliko metrov prej to naredis je precej relativno.

Kolikor smo opazili, pa je sirjenja okuzb v naravi (pa ocitno tudi v hoferju, glede na to, da je vse odprto, pa nic kaj dosti zbolelih prodajalk) precej precej malo, oz. prakticno nic.

Hypathia ::

Ja, ljudje se različno obnašamo, eni dolge luči ugasnejo takoj ko opazijo nasproti vozeč avto, drugi šele par metrov pred njim. Mene je pa pravzaprav zanimalo, če ima kdo kakšno konkretno študijo na lagerju, da bi lahko takšno natikanje mask v naravi naslonila na znanstveno osnovo. Ko v naravi srečaš kadilca, ga tudi vohaš še nekaj metrov, verjetno je nekaj podobnega tudi s klicami virusa od nekoga, ki globoko diha.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

3p ::

Hypathia je izjavil:

Torej, po novem je treba maske nositi tudi na prostem, povsem logično je, da jo boš pri hoji na površinah, kjer je veliko ljudi, nosil neprekinjeno, če greš na sprehod v naravo, je pa situacija malo drugačna. Ali je bila opravljena kakšna študija, kako dolgo virus na prostem lebdi pri tleh, preden gre v višje sfere? Če na sprehodu srečaš človeka, koliko metrov prej si je torej vljudno nadeti masko in po kolikšnem času jo lahko znova snameš? Verjetno je tudi bolje, da ne pozdravljaš na glas ampak samo pokimaš in da gresta vsak po svojem kraju ceste?

Danes sem na sprehodu srečala dve osebi, ena je nosila masko, ena ne, ena je pozdravila, druga se obrnila stran. Kakšen bi bil v teh primerih in časih najboljši bonton glede nošenja mask ?


Pri svojem bontonu predvidevam to, da maske zunaj, razen v gneči, res ne morejo imeti merljivega učinka. (razdalja, zračenje/redčenje, "viral load", itd.)

Torej.

Danes sem jo imel v "mesto". Sicer ne verjamem, da celo na pregovorni "čopovi" merljivo koristi. Ampak, ja, "simbolni pomen" in nočem pomagati vzgajati zanikovalcev in protimaskarjev. (aja, dopis: pa seveda € imam raje v denarnici, kot na TRR države)

Pri odhodu v naravo sem jo imel do gozda. Potem sem jo tudi imel, ampak v žepu. Tam srečal kakih 20 ljudi, enega z masko. Si je nisem natikal, pa tudi nihče drug brez nje ne, rinil pa tudi nisem v ljudi. Pri ljudeh, ki je nimajo, predvidevam, da jim je ok. Zamaskanemu sem se na daleč izognil, ker težko uganeš, ali ga je strah, da bo srečal "organ" ali pa virusov.

Če bi srečal dovolj zamaskiranih, da bi se bilo že nadležno umikati ali natikati masko, bi jo pač pustil na obrazu. Me prekladanje maske gor in dol moti skoraj bolj kot maska na obrazu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

donvito ::

Danes sem na sprehodu srečala dve osebi, ena je nosila masko, ena ne, ena je pozdravila, druga se obrnila stran. Kakšen bi bil v teh primerih in časih najboljši bonton glede nošenja mask ?

Da imaš eno novo rezervno s seboj in jo vljudno ponudiš tistemu, ki je nima.

HappyPills ::

Do teh brez mask se moraš vedno vesti, kot da so okuženi.

sunshine403 ::

Hypathia je izjavil:

Če na sprehodu srečaš človeka, koliko metrov prej si je torej vljudno nadeti masko in po kolikšnem času jo lahko znova snameš?

Ker vedno jokas, kako se je treba drzati pravil... masko se nosi ko si zunaj. Ne daje se je gor dol, ampak se jo ima gor cel cas. Saj je tvoj ljubi minister to sprejel, ne vem zakaj sedaj nekaj mutis, da bi zgolj po potrebi imel to gor. Po odlocbi se nosi masko cel cas. Torej kaj tu ni jasno?

RedDrake ::

Jah, ti kar verjemi dr. Tini Bregant.
Naredi se oblak aerosola. Aerosol lahko v idealnih brezvetrnih razmerah v zraku obstane tudi po več dni.
Ergo, varna razdalja ne obstaja. Namreč tudi če riješ nekje po Kočevskem rogu ali Snežniku ali kaj jaz vem kje, lahko čez par ur pride mimo ena betežna babica faše Covid in že si morilec.

Lahko pa tudi verjameš znanosti in veš, da so možnosti prenosa virusa na odprtem praktično nične.
Sem na vikendu na dolenjskem, in sem v naravi zaenkrat srečal samo 3 ljudi. Ostali so v naravi brez in se samo ogibajo en drugemu. Po vasi pa eni z eni brez.

vostok_1 ::

Zgoraj so odlično povedali. Prodajalke nič ne kaže da ni nadpovprečno zbolevale, pa so dnevno izpostavljene, skoraj bolj kot medicinsko osebje.

Zaključke lahko sami potegnete.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Kvinta ::

Jaz grem vsepovsod s kolesom je ne nosim saj so rekli da je na peciklu ne rabiš.
A.C.A.B

HappyPills ::

vostok_1 je izjavil:

Zgoraj so odlično povedali. Prodajalke nič ne kaže da ni nadpovprečno zbolevale, pa so dnevno izpostavljene, skoraj bolj kot medicinsko osebje.

Zaključke lahko sami potegnete.


Tako je. To je dober primer, da maske delujejo saj so v trgovinah obvezne.

Zgodovina sprememb…

3p ::

No, vprašanje je o bontonu.

Tudi "če zunaj koga srečam, se še bolj ponosno kurčim brez maske" je neka vrsta bontona. Ali pa pomanjkanje le tega.

No, danes sem na biciklu srečal tudi mladeniča, ki je izvedel/uporabljal "bosansko maramico". Očitno brez maske. Ne, ne karikiram. In tudi to je spet neka vrsta bontona. Ali pa pomanjkanja tega. Torej vprašanje za notorične nasprotnike mask: uporabljate tudi bosansko maramico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

49106 ::

3p je izjavil:

ki je izvedel/uporabljal "bosansko maramico".


Kaj je to?

vostok_1 ::

Bosanski robec, predvidevam.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

3p ::

To ja. "Brisanje" nosa brez uporabe robca. Zamašiš eno nosnico, pihneš skozi drugo, pa smrkelj poleti.

"Naravno. Bio. Brez padlih dreves." :D

Bwaze6 ::

fuck_it_ ::

Sem mnenja da je obveza nošenja mask na prostem bolj namenjena preprečitvi objemanja, poljubljanja in podobnih romantičnih mediteranskih gest ki jih namenjamo prijateljem. Sploh glede na to kako patetično bedasto slabo se ljubljančani držijo distance ko hodijo na izlete na obalo.


Sam se sicer izogibam sprehodom na močno obremenjene lokacije in če se le da, ob sprehodu zamenjam stran ulice če se na isti strani ulice ne moremo kulturno srečat z neko razdaljo, sploh če vidim da bom srečal starejšo osebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Hypathia ::

sunshine403 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Če na sprehodu srečaš človeka, koliko metrov prej si je torej vljudno nadeti masko in po kolikšnem času jo lahko znova snameš?

Ker vedno jokas, kako se je treba drzati pravil... masko se nosi ko si zunaj. Ne daje se je gor dol, ampak se jo ima gor cel cas. Saj je tvoj ljubi minister to sprejel, ne vem zakaj sedaj nekaj mutis, da bi zgolj po potrebi imel to gor. Po odlocbi se nosi masko cel cas. Torej kaj tu ni jasno?

Pravila so napisana z mislimi na retarde in se jih ni treba držati kot pijanec plota ampak po zdravi pameti, tako glede kovida vseskozi govori tudi stroka, je pa seveda problem, če pameti nimaš. V Sloveniji vlada neka dvojnost, po eni strani vsi šinfajo čez oblast, po drugi pa jo kličejo naj jim da natančna navodila kako ravnati prav v vsaki situaciji kot da so majhni otroci.

Neprekinjena nošnja mask v naravi ni potrebna, sedaj, ko je še relativno toplo meni tudi neugodna, bo pa hladnejše obdobje, ki prihaja, to nekoliko spremenilo in bo čas za tole:

If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

fuck_it_ ::

3p je izjavil:

uporabljate tudi bosansko maramico?


kaj zavraga je bosanska maramica? Nismo vsi rojeni leta 1950 da bi bili v trapasti JLA da bi poznali vse južne običaje.

Hypathia je izjavil:


Neprekinjena nošnja mask v naravi ni potrebna, sedaj, ko je še relativno toplo meni tudi neugodna, bo pa hladnejše obdobje, ki prihaja, to nekoliko spremenilo in bo čas za tole:



ja za sprehod v gozdu je tole daleč najboljša reč. Ta rokavček lepo deluje kot šal ko si sam in ko koga srečaš si samo povezneš čez nos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Uizi ::

Hypathia ::

Uizi je izjavil:



Precej nazoren in poučen video, nekaj takega sem imela v mislih.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

WizzardOfOZ ::

Jaz maske v gozdu, ko sprehajam psa, ne bom nosil. V celem tednu srečam mogoče enega človeka na svoji 7km dolgi poti, ki jo s psom prehodim vsak dan. Večinoma grem pa itak tako pozno, da po hosti ni nikogar, ker v temi ne upajo tam hodit, meni je pa všeč, ker imam mir.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Omejeno gibanje med regijami zaradi virusa (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
76355029 (43219) s1m0n
»

Facebook prepovedal oglase, ki odvračajo ljudi od cepljenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15213451 (11841) HappyPills
»

Nošnja mask težava za ameriške obveščevalce pri prepoznavanju obrazov

Oddelek: Novice / NWO
244676 (2732) c3p0
»

Pomanjkanje (medicinske opreme) - rešitve, ideje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16713302 (9062) marsovcek

Več podobnih tem