» »

Zaposlitev kot Spletni razvijalec

Zaposlitev kot Spletni razvijalec

Temo vidijo: vsi
«
1
2

majster123 ::

Pozdravljeni!

V kratkem bom diplomiral na Mariborskem FERI-ju.
Med študijem sem izgubil voljo do programiranja, a sedaj, ko bom zaključil izobraževanje, se je ta volja povrnila. Zaradi epidemioloških razlogov se zavedam, da je ekonomija slabša in službe ni lahko dobiti. Bil sem na razgovoru na "xy" programerski firmi, kjer se je zahtevalo znanje na nivoju DevOPS. Sam se zavedam, da imam za to premalo znanja in bi moral veliko ponavljati iz faksa (kar se tiče programiranja v Javi ali C#), poleg tega, je problematika, da nimam niti znanja na nivoju SysOPS.
Resnično se bojim svoje prve redne službe. V prostem času se učim sistemsko administracijo (Win Server- Active Directory ter Linux ("programiranje" v Terminalu) in pa tudi programiranje (spletne aplikacije v ASP.net, pisanje kode iz nule iz razrednih diagramov, Reverse Engineering, pretvorba kode iz enega programskega jezika v drugega), saj sem imel za to čas med pisanjem diplomske naloge in ga, seveda imam še sedaj.
Nedvomno bi mi bilo mikavno postati kakšen "Sistemc", a opažam, da zato potrebuješ še kar nekaj delovnih izkušenj. Fokusiran sem na "štancanje kode". Kaj bi mi svetovali?

Lp!

Stari89 ::

Svetujem ti, da razpošlješ čim več vlog za delo, saj je katerikoli šiht boljši, kot pa da si brezposeln. Pridobi si nekaj izkušenj in nato plezaj naprej. Če boš pokazal ambicijo in zagnanost, ti bo firma najverjetneje omogočila delo na področjih, ki te veselijo. Če ne, pa imaš vsaj dohodek, tako da si lahko v miru vzameš več časa za iskanje bolj primerne firme.

Še en mini nasvet: Tudi če nimaš vseh kompetenc, naštetih na razpisu, se vseeno prijavi. Pri 95% oglasov so namreč te kompetence "wishlist", ne pa requirement. Povej, kaj znaš in kaj ne. Tudi če se prijaviš za "senior" pozicijo, te lahko komot zaposlijo kot "juniorja", če jim daš vedet, da si ambiciozen in si se pripravljen učit.

showsover ::

Ja, pa ne pozabi spremljati tehnologij, imas online seminarje in to.

Zgodovina sprememb…

antrim ::

DevOps direkt s faksa? Ne bo šlo. OK, pri naših garažarjih bo, ker si DevOps večinoma predstavljajo kot Dev, ki se od daleč baje malo razume na sistemsko administracijo. Upoštevaj nasvet od Stari89. Če izpolnjuješ vsaj polovico naštetega v oglasu, si že dober. Pred kratkim sem prebral tole spodaj na Spiceworks in se nasmejal. Je kar realen odraz povprečnih pričakovanj tudi pri nas.

Job title: Technician
Description: Must be able to provide technical support for users, staff, C-suites, and janitor. Must be on call 25/8 and acknowledge any outages within 5 minutes, and fully resolve them within 9 minutes.
Requirements: A full suite of certifications for all possible systems, including systems that have been made defunct 35+ years ago. Some particle physics knowledge and accounting history is a plus. Needs to be a People Person and Team Player.

abyssus ::

Če te zanima LEMP stack, mi pošlji CV v privat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

spam321 ::

Jbg, programerji sami sebi ukinjajo delovna mesta. S temi opensource sistemi lahko strani, trgovine itd. štanca že vsaka frizerka... da outsourcinga niti ne omenjam. Izogibaj se garažnikov in kot hudič križa družboslovnih šefov - ti so res takšen gnoj, da ga ni večjega. Je pa res, da se potem izbira delodajalcev še bolj drastično zmanjša. To da se usmerjaš v sistemca je po moje prava pot. Programiranje je skoraj na nivoju "fizičkega radnika". Z izbiro študija si se po moje kar ustrelil v koleno. IT firme so res praviloma mikro mikro mikro firmice s parimi zaposlenimi in nobene sigurnosti. Če pa ze kdo služi, je pa to jasno le šef.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

spam321 ::

abyssus je izjavil:

Če te zanima LEMP stack, mi pošlji CV v privat.


A da mu boš kucanje kode plačeval s štrucami kruha, da bo imel revež vsaj kaj za jesti?

WhiteAngel ::

Začni v majhni firmi za jurja (če?), kjer se boš v prvi vrsti veliko naučil. Po 2, 3 letih nato ciljaj na delo v tujini od doma in plača bo mnogo boljša, le organizirati se boš moral. Če imaš srečo, boš kakšen zanimiv startup srečal tudi v Slo.

spam321 ::

WhiteAngel je izjavil:

Začni v majhni firmi za jurja (če?), kjer se boš v prvi vrsti veliko naučil. Po 2, 3 letih nato ciljaj na delo v tujini od doma in plača bo mnogo boljša, le organizirati se boš moral. Če imaš srečo, boš kakšen zanimiv startup srečal tudi v Slo.


In male firmice bodo z največjim veseljem zaposlile začetnika, ga leto, dve učile in za to še plačale potem bo pa itak šel papa. Ne sanjaj. Tko je blo mogoče 10 let nazaj... glede 1000€ si pa tako mislil BRUTO, ne? Ker, če si mislil 1000€ neto, potem samo adijo pamet, ker nimaš pojma kakšna je trenutna situacija v IT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

Blinder ::

Jaz sem rabil 4 leta dela kot programer da sem prilezel do 1000 € neto :D

Stari89 je izjavil:

Še en mini nasvet: Tudi če nimaš vseh kompetenc, naštetih na razpisu, se vseeno prijavi. Pri 95% oglasov so namreč te kompetence "wishlist", ne pa requirement. Povej, kaj znaš in kaj ne. Tudi če se prijaviš za "senior" pozicijo, te lahko komot zaposlijo kot "juniorja", če jim daš vedet, da si ambiciozen in si se pripravljen učit.


Meni se vcasih zgodi obratno; zdi se mi, da imam vse kompetence, potem pa me ne uzamejo. Mogoče se jim mojih željenih 1500 € bruto zdi preveč.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

WhiteAngel ::

Pa dobro, a imate vsi dve levi tu? Dol se usedeš in programiraš in grizeš. Čez nekaj tednov/mesecev imaš valda nekaj znanja in nekaj za pokazati. Od kdaj zdaj programerji nis(m)o več potrebni in normalno plačani?!

Če ti je pa težko sedeti in delati, potem pa programiranje ni zate. Greš kelnarit al neki.

Blinder je izjavil:

Jaz sem rabil 4 leta dela kot programer da sem prilezel do 1000 € neto :D

Stari89 je izjavil:

Še en mini nasvet: Tudi če nimaš vseh kompetenc, naštetih na razpisu, se vseeno prijavi. Pri 95% oglasov so namreč te kompetence "wishlist", ne pa requirement. Povej, kaj znaš in kaj ne. Tudi če se prijaviš za "senior" pozicijo, te lahko komot zaposlijo kot "juniorja", če jim daš vedet, da si ambiciozen in si se pripravljen učit.


Meni se vcasih zgodi obratno; zdi se mi, da imam vse kompetence, potem pa me ne uzamejo. Mogoče se jim mojih željenih 1500 € bruto zdi preveč.


Mi daš tvoj github handle, da vidim kodo?

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Blinder ::

WhiteAngel je izjavil:

Mi daš tvoj github handle, da vidim kodo?


Raje nebi objavljal svojih anagrafskih podatkov. Bom ti poslal v ZS.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

HotBurek ::

@majster123, sam začni reševat probleme s programiranjem. Tisto, kar te moti, izboljšaj. Naredi boljšo, hitrejšo rešitev.

Tako se boš največ in najhitreje naučil, pa tudi največ ustvaril.

Čakati in prosjačiti firme, da ti dajo šiht za 1000 bruto, ni kul.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Stari89 ::

Blinder je izjavil:

Meni se vcasih zgodi obratno; zdi se mi, da imam vse kompetence, potem pa me ne uzamejo. Mogoče se jim mojih željenih 1500 EUR bruto zdi preveč.

Tudi meni se je to večkrat zgodilo. Ravno zato bi začetniku priporočil, da v štartu strelja vloge z avtomatsko šrotarico. Prej ali slej bo nekaj zadel. Ko je finančno osamosvojen in začne pridobivat izkušnje, pa si lahko vzame čas za snajpanje boljših zaposlitev (morda znotraj iste firme, morda drugje).
Sam sem začel pri 800EUR bruto. Za skozlat firma, delovni pogoji in direktor, ampak sem vesel da sem to dal skozi in pridobil debelejšo kožo. Sedaj mi je precej lažje prepoznat rdeče zastavice na razgovorih. Ni me tudi strah dati odpovedi, medtem ko se drugi počasi kuhajo kot žabe v vedno slabših pogojih.
Vglavnem treba je bit na tekočem s tehnologijami (tudi oz. še posebej v prostem času), ostat ambiciozen, sam sebe gnat naprej in si ne pustit stagnirat. Samo tako ti bo uspelo doseči in preseči tistih 1500EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

kuall ::

Kot študent bi moral zlahka dobit študentsko programersko delo. Pol pa glej, da se izkažeš tam in da preide v redno službo, ker po koncu študija zna bit mau zajebano dobit službo, polno mladih je brezposlenih včasih tudi po 5 in 10 let. pač noben ne mara enega brez izkušenj.

programiraj doma in se uči, pol boš ratal dragocen. pa ne enih brezveznih programčkov ampak si zadaj kar konkretne koristne AI programčke, čimtežji so bolje je.

majster123 ::

Hvala za vse nasvete! Vem, da če želiš delati v IT, ti ne preostane drugega, kot da si samouk in "živiš" informatiko in jo dihaš. Faks te nauči res neke osnove, pa že te niso enostavne, potem moraš pa samo res delati in bi moralo iti. Bo že :)

napsy ::

Mogoce en protip po tem, ko dobis delovno mesto. Uci se od sodelavcev in ne bit solo igralec. Okoli tebe bodo ljudi z mnogo vec izkusnjami in laho dobro izkoristis to priloznost.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

spam321 ::

napsy je izjavil:

Mogoce en protip po tem, ko dobis delovno mesto. Uci se od sodelavcev in ne bit solo igralec. Okoli tebe bodo ljudi z mnogo vec izkusnjami in laho dobro izkoristis to priloznost.


Odvisno v katero firmo pride. Kot sem omenil, danes šanca CMS že vsaka frizerka in družboslovc in slednji znajo biti vse prej kot kompetentni. Ego pa do vesolja. Če naletiš na takšne, si ga najebal. Sploh ko ti bodo se nevoščljivi diplome.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: x3ca ()

HitraSperma ::

Stari89 je izjavil:


Vglavnem treba je bit na tekočem s tehnologijami (tudi oz. še posebej v prostem času), ostat ambiciozen, sam sebe gnat naprej in si ne pustit stagnirat. Samo tako ti bo uspelo doseči in preseči tistih 1500EUR.

Fak. Sem mislil da so programerji v slo boljse placani. 1500€ po moje ni dovolj ce si dober programer, nekje 2k€ bi se moralo ciljati (sicer bolj v LJ).
fgdsfjk

spam321 ::

HitraSperma je izjavil:

Stari89 je izjavil:


Vglavnem treba je bit na tekočem s tehnologijami (tudi oz. še posebej v prostem času), ostat ambiciozen, sam sebe gnat naprej in si ne pustit stagnirat. Samo tako ti bo uspelo doseči in preseči tistih 1500EUR.

Fak. Sem mislil da so programerji v slo boljse placani. 1500€ po moje ni dovolj ce si dober programer, nekje 2k€ bi se moralo ciljati (sicer bolj v LJ).


Zakaj že? Folk brez težav za en dopoldne keramičarja plača 500€... ko se gre za programerske rešitve, bi pa večina imela vse za par 100€ ali zastonj. S čim se naj potem programerje plača? Sicer sem pa že omenil, danes vsaka frizerka že štanca odprtokodne rešitve... programerji so sami sebi ukinili delovna mesta. Tko pač je. Potem je pa še tu outsourcing in smo tam kjer pač smo. Mikro firmice, delodajalci zbrani le še v Ljubljani... so pa jasno še dobre firme, ki delajo custom rešitve za velike naročnike, a je teh bolj malo. OP pač naj gre za sistemca, te rabi skoraj vsaka večja firma še v spodnem Dupleku... programerje pač ne... kot programer si obsojen na Ljubljano, nesigirnost z s.p. ali pa pač delo za tekočim trakom. Treba je počasi reči bobu bob, da ne bodo samo glasni nategunski neuki novinarčki, ki nekaj lapajo, kako da je v IT perspektiva. Folk mora začet odpirat oglasnik in naj sam ugotovi koliko je IT del izven Ljubljane! Perspektiva pa taka! Računalničarji se pač vse bolj pridružujejo pravnikom in ostalim družboslovcem pri delu za tekočim trakom.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: x3ca ()

MasterKiD ::

spam321 je izjavil:

HitraSperma je izjavil:

Stari89 je izjavil:


Vglavnem treba je bit na tekočem s tehnologijami (tudi oz. še posebej v prostem času), ostat ambiciozen, sam sebe gnat naprej in si ne pustit stagnirat. Samo tako ti bo uspelo doseči in preseči tistih 1500EUR.

Fak. Sem mislil da so programerji v slo boljse placani. 1500€ po moje ni dovolj ce si dober programer, nekje 2k€ bi se moralo ciljati (sicer bolj v LJ).


Zakaj že? Folk brez težav za en dopoldne keramičarja plača 500€... ko se gre za programerske rešitve, bi pa večina imela vse za par 100€ ali zastonj. S čim se naj potem programerje plača? Sicer sem pa že omenil, danes vsaka frizerka že štanca odprtokodne rešitve... programerji so sami sebi ukinili delovna mesta. Tko pač je. Potem je pa še tu outsourcing in smo tam kjer pač smo. Mikro firmice, delodajalci zbrani le še v Ljubljani... so pa jasno še dobre firme, ki delajo custom rešitve za velike naročnike, a je teh bolj malo. OP pač naj gre za sistemca, te rabi skoraj vsaka večja firma še v spodnem Dupleku... programerje pač ne... kot programer si obsojen na Ljubljano, nesigirnost z s.p. ali pa pač delo za tekočim trakom. Treba je počasi reči bobu bob, da ne bodo samo glasni nategunski neuki novinarčki, ki nekaj lapajo, kako da je v IT perspektiva. Folk mora začet odpirat oglasnik in naj sam ugotovi koliko je IT del izven Ljubljane! Perspektiva pa taka! Računalničarji se pač vse bolj pridružujejo pravnikom in ostalim družboslovcem pri delu za tekočim trakom.

Tako je. Če ni iz LJ ali MB je velika verjetnost, da bo pristal za kakim tekočim trakom.

Služb za programerje izven LJ in MB je zelo malo, kar lahko vidite na teh spletnih oglasnikih za delo.

Prste stran od IT-ja čimprej.

kuall ::

napsy je izjavil:

Mogoce en protip po tem, ko dobis delovno mesto. Uci se od sodelavcev in ne bit solo igralec. Okoli tebe bodo ljudi z mnogo vec izkusnjami in laho dobro izkoristis to priloznost.

Samo da ne bo tega nasveta narobe razumel, da mora težit sodelavcem, ko mu ne gre. Pol ga ne bo noben maral. Če ni zabit in je delaven se da vse naučiti iz interneta in opazovanjem drugih ljudi (njihove kode), brez da bi jim odžiral čas z noob vprašanji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

napsy ::

kuall je izjavil:

Samo da ne bo tega nasveta narobe razumel, da mora težit sodelavcem, ko mu ne gre. Pol ga ne bo noben maral. Če ni zabit in je delaven se da vse naučiti iz interneta in opazovanjem drugih ljudi (njihove kode), brez da bi jim odžiral čas z noob vprašanji.


Vse do svoje meje ... ce bo clovek 2 dneva zapravu za raziskovanje za nekaj kar bi lahko skupaj z senior resila v 10 minutah, imam vsekakor raje da je junior bolj tecen.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

kuall ::

Jaz kot šef bi bil takega programerja vesel, bi vsaj videl, da ni len. Nič hudga, spada pod učenje, se bo že naučil vprašat. So tudi take situacije, ko ima nekdo drug rešitev za to kar delaš ampak so zelo redke, parkrat na leto. Pa to je bolj naloga šefa programerjev, da zna skomunicirat med delavci, kaj je že narejeno.

napsy ::

Prvo je to, da je junior del ekipe in ne solist in ekipa se mora uskladit. Ce ima kdorkoli tezave se pricakuje, da se bo ekipa med sabo pomagala. Drugo pa je jasno, da so za juniorja drugacna pricakovanja kot senior. Verjamem, da bo junior se vsaj 2x enako napako naredu, od seniorja npr. da bi 2x naredu enako napako ne pricakujem.

Kar se tice pridnosti, se to hitr opazi brez tega, da nek task stoji dva dneva neresen.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

kuall ::

Juniorju moraš pustit, da obdela svoj naravni krog učenja, tudi če task stoji 2 dni, drugače se ne bo nikoli naučil, če bo vedno pričakoval rešitev od sodelavcev za najtežje stvari. Če mu bo preveč težko bo že vprašal, posebej če bo imel dobre izkušnje ob tem spraševanju, da se ga ne bo grdo gledalo.

napsy ::

Saj pravim, vse ob svoji meji. Ce bo kdo koga grdo gledal se pa tak problem drugace resuje.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

kuall ::

V moji firmi opažam, da je lenoba največji problem pri delavcih. No pa IQ. Če bi na razgovoru samo zmeril lenobo in IQ bi že zmagal.
Ta tako opevana komunikativnost pa se je izkazala, da ni tako važna, dostikrat so največji gobci največji nesposobneži.

spam321 ::

kuall je izjavil:

V moji firmi opažam, da je lenoba največji problem pri delavcih. No pa IQ. Če bi na razgovoru samo zmeril lenobo in IQ bi že zmagal.
Ta tako opevana komunikativnost pa se je izkazala, da ni tako važna, dostikrat so največji gobci največji nesposobneži.


In najbolj glasna je praviloma družboslovna d.r.h.a.l..

Kasual ::

Vidim da ste tukaj po večini pesimisti, mogoče bom s svojim odgovorom komu celo stopil na žulj, a tako pač je :)

Situacija je trenutno taka, da če obvladaš samo in res samo programiranje, te bo življenje pač teplo. Poleg programiranja je ZELO zaželjeno poznati še malo marketinga, prodaje, UX-a, dizajna itd. (če s tem že ne pomagaš ekipi pri projektih, ti te sposobnosti pomagajo prodat samega sebe in tvoje znanje).

Velikokrat letijo tukaj pikre obtožbe na WordPress / Magento developerje. A resnica je, da če obvladaš jezike, ki so sestavni del teh platform, poleg tega pa razumeš, kako stranki pomagat pri marketingu podjetja oz. prodaji izdelkov, se da čisto na komot doseč 2-3k neto in več. Seveda mogoče ne samo na šihtu, ampak če si pripravljen popoldne in zvečer ali čez vikende malo "šušmarit", ni da ni.

Resnica je pač taka, da stranke želijo robustno rešitev za nizki strošek, kar open-source platforme tudi prinesejo, v kolikor je developer sposoben lepo vse skupaj povezat in ne napackat module / plugine. Bodi to, kar trg išče.

Nočem reči, da popolnoma ignoriraj negativne komentarje. Raje jih uporabi kot dodatno gonilno silo, da raziščeš tehnologije, ki so iskane, se v njih poglobiš in jih naštudiraš ter začneš iskati delo, buildaš svoj portfolio s projekti konceptualne ali realne narave in v tem delu najdeš veselje.

In še ena stvar, ki te bo pripeljala daleč - ne biti entitled. Videl sem že številne programerje, ki so prišli z diplomo in mislili da držijo boga za jajca in da bodo v enem letu zaslužili za novo bemflo, potem pa so pri developmentu jecljali že pri najmanjših zahtevah. Saj veš kaj je rekel Bill Gates, večina ljudi precenjuje kar lahko naredijo v enem letu in podcenjuje to, kar lahko dosežejo v 10-ih.

Pa vso srečo ;)

A-242 ::

majster123 je izjavil:

Med študijem sem izgubil voljo do programiranja, a sedaj, ko bom zaključil izobraževanje, se je ta volja povrnila.


Samo zavedaj se, da iz vsake kante v katero brcnes od faksa do doma, pade ven 5 spletnih razvijalcev, 6 ekonomistov in 5 pravnikov.

Kasual je izjavil:

Resnica je pač taka, da stranke želijo robustno rešitev za nizki strošek, kar open-source platforme tudi prinesejo, v kolikor je developer sposoben lepo vse skupaj povezat in ne napackat module / plugine. Bodi to, kar trg išče.


Tako ja, in pricakaj webasm v iskanju svoje kante, vmes pa internetnim uporabnikom zagreni zivljenje do konca. Da bojo se naprej lahko uporabljali nekaj deset megabytov velike strani.

Kasual je izjavil:

Situacija je trenutno taka, da če obvladaš samo in res samo programiranje, te bo življenje pač teplo. Poleg programiranja je ZELO zaželjeno poznati še malo marketinga, prodaje, UX-a, dizajna itd. (če s tem že ne pomagaš ekipi pri projektih, ti te sposobnosti pomagajo prodat samega sebe in tvoje znanje).


Seveda, tudi jaz si zelim, da me zdravi zdravnik, ki 1/3 svojega casa sluzi kot prodajalec v Merkatorju, 1/3 cisti fekalije in 1/3 zdravi ljudi. Pa ne striktno loceno, med zdravljenjem, sproti skoci se malo spucat kaksen sekret. Kar zelo dobro prikazuje danasnje delo in strokovnost spletnih "razvijalcev".

OP: ce najdes firmo, ki zeli zgoraj navedeno, se je v velikem loku ognim, pa ne mu verjeti vsega bulshita, programerja, ki ve kaj dela, so veseli vsi, razen nategunske garazne firme in startupi, ki jih noces. Na koncu ne bos znal nic vec kot zdaj, bos pa izgubil veliko casa, ko bi lahko pocel kaj bolj pametnega.

(ce znas dobro nakladat se zaposli pri googlu, ti bojo moderatorji povedali kako nizke standarde ima)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

PrimoZ_ ::

@OP

Ne poslušat uporabnika spam321, pa ti bo življenje lažje.
S takim jamraškim pristopom, ki ga ima v vseh temah po ST, ni prav nič čudno če dela šity jobe in vsi hodijo po njem.

spam321 ::

PrimoZ_ je izjavil:

@OP

Ne poslušat uporabnika spam321, pa ti bo življenje lažje.
S takim jamraškim pristopom, ki ga ima v vseh temah po ST, ni prav nič čudno če dela šity jobe in vsi hodijo po njem.


A tistega dela, kjer pravim, da kot IT strokovnjak, še posebej programer, ne bo oz. bo zelo, zelo težko dobil delo izven Ljubljane, pa mogoče še Maribora (čeprav je tudi že tu zelo težko)? Ne vem, kako perspektiven je potem ta foh, če strokovnjake potrebujejo le podjetja v Ljubljani? Pa še izmed slednjih je od oka 70% čistega maretinško/garažnega/družboslovnega šrota - ja, šrota, v vseh pogledih!

Drugače pa ne skrbi zame, imam razmeroma dobro službo. Sem pa res dal veliko skozi, tako da še kako dobro vem, kakšno je stanje na trgu dela in to je pač daleč, zelo daleč, svetlobna leta daleč od stanja, ki bi ga eni tu radi prikazali. Še dobro, da obstajamo takšni kot sem jaz, da damo malo protiutež lažnivcem iz slo-tech-a, ki se predstavljajo za nekaj kar niso. Tako da se moram pohvaliti. Dober si spam321. Hvala, vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

secops ::

Recept za uspeh je, da delaš v IT podjetju, ki dela predvsem za tuj trg. Boljša plača in bolj zanimivi projekti. Za občutek si lahko ogledate seznam top IT podjetij z najboljšimi plačami. Raznih firm, ki delajo spletne strani za lokalne obrtnike ni na seznamu.

showsover ::

Sploh za majhne slovenske stranke se načeloma ne izplača kaj delat, preveč napora za premajhen denar.
Spam321 ima najbrž prav, da je najboljši biznis v LJ morda še malo MB, potem pa je že skromno.
Zdaj, kakšni v-globok-med-padla-sekira sp-ji so precej izjeme.

PrimoZ_ ::

spam321 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

@OP

Ne poslušat uporabnika spam321, pa ti bo življenje lažje.
S takim jamraškim pristopom, ki ga ima v vseh temah po ST, ni prav nič čudno če dela šity jobe in vsi hodijo po njem.


A tistega dela, kjer pravim, da kot IT strokovnjak, še posebej programer, ne bo oz. bo zelo, zelo težko dobil delo izven Ljubljane, pa mogoče še Maribora (čeprav je tudi že tu zelo težko)? Ne vem, kako perspektiven je potem ta foh, če strokovnjake potrebujejo le podjetja v Ljubljani? Pa še izmed slednjih je od oka 70% čistega maretinško/garažnega/družboslovnega šrota - ja, šrota, v vseh pogledih!

Drugače pa ne skrbi zame, imam razmeroma dobro službo. Sem pa res dal veliko skozi, tako da še kako dobro vem, kakšno je stanje na trgu dela in to je pač daleč, zelo daleč, svetlobna leta daleč od stanja, ki bi ga eni tu radi prikazali. Še dobro, da obstajamo takšni kot sem jaz, da damo malo protiutež lažnivcem iz slo-tech-a, ki se predstavljajo za nekaj kar niso. Tako da se moram pohvaliti. Dober si spam321. Hvala, vem.


Po tvojem zlivanju gnojnice in vseh teh slabih izkušnjah bi pač rekel da nikoli nisi bil kaj prida.
Mogoče si imel velik ego in si mislil da boš kar takoj drugi Gates, pa se je pokazalo, da nisi niti povprečen in od tu potem vse te frustracije.

In poznam kar nekaj podjetij, ne samo v LJ, kjer občuten delež ljudi živi dlje kot 50 stran od sedeža podjetja. V pisarno hodijo 1x ali 2x na teden, nekateri pa tudi samo 1x ali 2x mesečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

showsover ::

Za redno zaposlene? In izven corona-sezone? Ta velike it firme so načeloma zahtevale prisotnost v pisarni. Kako je zdaj, ne vem.

PrimoZ_ ::

showsover je izjavil:

Sploh za majhne slovenske stranke se načeloma ne izplača kaj delat, preveč napora za premajhen denar.
Spam321 ima najbrž prav, da je najboljši biznis v LJ morda še malo MB, potem pa je že skromno.
Zdaj, kakšni v-globok-med-padla-sekira sp-ji so precej izjeme.


Če tako gledaš je isto v drugih strokah.
Tudi v strojništvu, kjer imam največ kolegov, jih kar nekaj dela za lokalne obrtnike kjer je plača bedna in samo delo ne vredno UNI izobrazbe.

IT ekvivalent temu pa je da delaš za lokalni "izdelava spletnih strani s.p.", pri čemer je to v veliki večini primerov še vedno boljše plačano.
Pa še druga prednost je da si v večini primerovo mnogo lažje programer na daljavo kot pa strojnik.

spam321 ::

PrimoZ_ je izjavil:

showsover je izjavil:

Sploh za majhne slovenske stranke se načeloma ne izplača kaj delat, preveč napora za premajhen denar.
Spam321 ima najbrž prav, da je najboljši biznis v LJ morda še malo MB, potem pa je že skromno.
Zdaj, kakšni v-globok-med-padla-sekira sp-ji so precej izjeme.


Če tako gledaš je isto v drugih strokah.
Tudi v strojništvu, kjer imam največ kolegov, jih kar nekaj dela za lokalne obrtnike kjer je plača bedna in samo delo ne vredno UNI izobrazbe.

IT ekvivalent temu pa je da delaš za lokalni "izdelava spletnih strani s.p.", pri čemer je to v veliki večini primerov še vedno boljše plačano.
Pa še druga prednost je da si v večini primerovo mnogo lažje programer na daljavo kot pa strojnik.


Evo, tu se vidi, da nimaš pojma kakšno je stanje v IT, ker ga primerjaš s strojništvom. Takšnih in drugačnih podjetij, ki se posredno ali neposredno ukvarjajo s strojništvom je OGROMNO! Skorajda še v tako majhni vasi. In podjetja so praviloma velika, z veliko zaposlenimi, prometa in dobička. V IT pa je govora o micenih, micenih, nano, pikolo, drobcenih, tiny tiny firmicah... pa še to izven Ljubljane jih lahko v večini ostalih mest prešteješ na prste ene roke. Ne ti ITja primerjat s strojništvom. Lepo te prosim! Kot strojnik se ti lahko zaposliš v skoraj vsakem kraju, kot IT strokovnjak pa načeloma le in samo v Ljubljani.

PrimoZ_ ::

Tu se vidi, da nimaš ti pojma ne o enem in ne o drugem.

Strojniška podjetja so ponavadi res večja, je pa tam vseeno veliko tudi teh majhnih sp-jev z par zaposlenimi sploh po vaseh in manjših krajih.
In delajo za bagatelo, ker so na repu verige in štancajo neke preproste kose. In plače so temu primerne.

Kor programer si pa veliko lažje in bolj pogosto delaš na remote ali vsaj pretežno remote, sploh če to primerjaš s strojništvom.

In še glede plač, so pri kolegih v strojništvu vsaj 30% nižje, če gledamo primerljive lokacije.

EDIT:
Sicer pa že povej seznam firm kjer so te tako na suho nategovali, da boš do konca življenja zagrenjen.
S tem bi dejansko naredil nekaj dobrega, v nasprotnem primeru si pa samo en zafrustriranec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

spam321 ::

mah... ne da se mi več.

PrimoZ_ ::

spam321 je izjavil:

mah... ne da se mi več.


Sej tako je to, ko nakladču rečeš za konkretne podatke, jo pa ucvre.

MasterKiD ::

PrimoZ_ je izjavil:

spam321 je izjavil:

mah... ne da se mi več.


Sej tako je to, ko nakladču rečeš za konkretne podatke, jo pa ucvre.


Pa si sam poglej koliko zaposlitev za programerje ali IT na splošno je na voljo v Postojni, Murski Soboti, Novem Mestu pa boš videl, da praktično nič. Vse je bolj kot ne v LJ in MB.

PrimoZ_ ::

Ne poznam tistih koncev.
Vem pa da za Škofjo Loko in Kranj tudi ni oglasev za zaposlitve, pa potem ugotoviš da je kar nekaj podjetij, ki tudi zaposljujejo samo gre vse bolj preko poznanstev in referenc.

In kot rečeno že stotič, programer lažje in bolj pogosto dela reote kot pa strojnik.

MasterKiD ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ne poznam tistih koncev. ...pa potem ugotoviš da je kar nekaj podjetij, ki tudi zaposljujejo samo gre vse bolj preko poznanstev in referenc.


Tako torej, če nimaš vez in poznanstev pa te čaka z znanjem programiranju v teh krajih delo za tekočim trakom. Naj ti povem, da strojnik v Sloveniji (še posebej v teh manjših krajih) veliko hitreje dobi službo kot programer in ima tudi več izbire.

PrimoZ_ ::

Veze in poznanstva v smislu, da se najprej vpraša že zaposlene, če poznajo koga, ki bi ga mogoče zanimalo in da je OK.
Jaz sicer delam v LJ v relativno veliki firmi, letos smo zaposlili okoli 10 ljudi, tudi za enega ni bilo oglasa da ga iščemo, vse je bilo preko priporočil.
Ljudi se je na sploh vedno dobivalo preko rekrutiranja na faksih ali pa potem preko že zaposlnih, ki so nekoga poznali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

PrimoZ_ ::

Pa še to, ko sem jaz začel delat sem prvo leto dobil kar nekaj povabil za zaposlitev od nekdanjih sošolcev, ki so me kontaktirali zato ker so vedeli da sem bil na faksu dober pri raznih seminarskih in da nisem naredil zgolj minimuma za oceno.

Faks je poleg same izobrazbe zelo pomemben tudi za spletanje socialne mreže. jaz še danes ohranjam RL stike s kar nekaj nekdanjimi sošolci.

majster123 ::

Moje trenutne opcije so res najbolj Maribor in Ljubljana. V svojem kraju nisem nasel kaj posebej pametnega. Res da sem malo bolj oddaljen od teh dveh mest, a sem se pripravljen voziti na delovno mesto in ce me vzamejo nekje in se mi zdi da je to to, se se preselim tja. Itak sem samski in enkrat bo pac treba iti od doma, starsev. Ze tako sem zivel v Mariboru dosti casa kot student, tako da mi samostojnost res ne predstavlja tezav

Kar se pa vez tice, poznam dosti kolegov iz faksa, ki bi mi lahko kaj priporocali:)

Zgodovina sprememb…

Kripto mesi ::

Pregledal oglase na slo-tech. Res jih je največ iz Lj, so pa tudi vmes: Mb, Trzin, Žalec, Celje, Nova Gorica, remote. V fb skupini slo developerji je še več oglasov po sloveniji. Nesposobneža spam321 pa ne poslušat, očitno ga je strah konkurence in bi rad programerje odvrnil, da se odločajo za ta poklic.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekvalifikacija v programerja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
10711380 (7470) pffff
»

Delo v Agiledrop.si? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718037 (11403) kffa
»

Kako programerji, inženirji prenašate... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12519110 (14504) Ahim

Več podobnih tem