» »

Zaposlitev kot Spletni razvijalec

Zaposlitev kot Spletni razvijalec

Temo vidijo: vsi
1
2
»

KG-348 ::

v AUT greš za trak pa imaš več od naše mediane ;((

MasterKiD ::

Kripto mesi je izjavil:

Pregledal oglase na slo-tech. Res jih je največ iz Lj, so pa tudi vmes: Mb, Trzin, Žalec, Celje, Nova Gorica, remote. V fb skupini slo developerji je še več oglasov po sloveniji. Nesposobneža spam321 pa ne poslušat, očitno ga je strah konkurence in bi rad programerje odvrnil, da se odločajo za ta poklic.

Dobro si povedal - VMES. VMES to ni nič. Vsako leto pride na stotine tega novega kadra na trg. Poznam primer, ko se je eno delovno mesto vzdrževalca IT opreme prijavilo več kot 100 ljudi. Ni IT rožnat.

Mato989 ::

Težava glede "spletnega razvijalca" in dela okrog tega je, ker bi VSAK rad mel že "strokovnjaka"

Sam sem recimo se kar nekaj časa trudil da bi pridobil neko začetno delovno mesto v WEB programiranju kjer so zahtevane osnove HTML+CSS+Python + Github pa sem bil pripravljen delat prve 3-6 mesecev za MINIMALCA(želel sem 12 mesečno pogodbo) pod pogojem da imam mentorja na voljo in da mi je omogočen ča da se učim, pa takega podjetja nikakor nisem našel.

Drugi pogoje je bil da po najkasneje 6 mesecih plača naraste na 1.500 bruto + max malica

Vse te kao manjše firme hočejo že web developerja ki je praktično samostojen, nihče ga ne bi uvajal itd, ker nima kadra ki je prost za mentorstvo itd... V strojništvu ta težava ni tako pereča kar lahko povem kot nekdo ki je končal certifikat za CNC programerja in sem dobil ogromno opcij za delo kot začetnik...

In tu je glavna razlika med LJ + ožjo okolico in nas iz podravja, pomurja, ipd... te mikro firme IT kjer je zaposlenih 3-10 ljudi nimajo "lufta" da bi vzele nekega juniorja in bi ga v 6 mesecih izučila do te mere da bi bil soliden web dev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

MasterKiD ::

Mato989 je izjavil:

Težava glede "spletnega razvijalca" in dela okrog tega je, ker bi VSAK rad mel že "strokovnjaka"

Sam sem recimo se kar nekaj časa trudil da bi pridobil neko začetno delovno mesto v WEB programiranju kjer so zahtevane osnove HTML+CSS+Python + Github pa sem bil pripravljen delat prve 3-6 mesecev za MINIMALCA(želel sem 12 mesečno pogodbo) pod pogojem da imam mentorja na voljo in da mi je omogočen ča da se učim, pa takega podjetja nikakor nisem našel.


S tem si že sam povedal, da je konkurence na trgu dela več kot dovolj in se ne rabijo matrat za enga človeka, ker jih je itak 100 boljših že na voljo.

Mato989 ::

MasterKiD je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Težava glede "spletnega razvijalca" in dela okrog tega je, ker bi VSAK rad mel že "strokovnjaka"

Sam sem recimo se kar nekaj časa trudil da bi pridobil neko začetno delovno mesto v WEB programiranju kjer so zahtevane osnove HTML+CSS+Python + Github pa sem bil pripravljen delat prve 3-6 mesecev za MINIMALCA(želel sem 12 mesečno pogodbo) pod pogojem da imam mentorja na voljo in da mi je omogočen ča da se učim, pa takega podjetja nikakor nisem našel.


S tem si že sam povedal, da je konkurence na trgu dela več kot dovolj in se ne rabijo matrat za enga človeka, ker jih je itak 100 boljših že na voljo.


Ja po drugi strani pa non stop pravijo da je IT kadra kao premalo, nihče pa noče uvest folka do te mere da bo "Senior" ali pa vsaj "Advanced" samo "krade" se kader. Vsaj izven LJ... vsa delovna mesta ki so pa "kolko tolko" za nekega juniorja pa so znotraj LJ obroča, pogojno kak Kranj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MasterKiD ::

Mato989 je izjavil:

MasterKiD je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Težava glede "spletnega razvijalca" in dela okrog tega je, ker bi VSAK rad mel že "strokovnjaka"

Sam sem recimo se kar nekaj časa trudil da bi pridobil neko začetno delovno mesto v WEB programiranju kjer so zahtevane osnove HTML+CSS+Python + Github pa sem bil pripravljen delat prve 3-6 mesecev za MINIMALCA(želel sem 12 mesečno pogodbo) pod pogojem da imam mentorja na voljo in da mi je omogočen ča da se učim, pa takega podjetja nikakor nisem našel.


S tem si že sam povedal, da je konkurence na trgu dela več kot dovolj in se ne rabijo matrat za enga človeka, ker jih je itak 100 boljših že na voljo.


Ja po drugi strani pa non stop pravijo da je IT kadra kao premalo, nihče pa noče uvest folka do te mere da bo "Senior" ali pa vsaj "Advanced" samo "krade" se kader. Vsaj izven LJ... vsa delovna mesta ki so pa "kolko tolko" za nekega juniorja pa so znotraj LJ obroča, pogojno kak Kranj


To, da je IT kadra premalo pišejo in govorijo samo novinarji, ki nimajo pojma in niso zadeve temeljito preverili ampak so "rekla, čula".

V LJ ni preveč težko dobiti job iz IT-ja, bolj stran iz LJ greš, bolj težko je. V Pomurju npr. sigurno ne boš dobil službe v IT-ju, če pa slučajno dobiš pa bo plača nizka.

Mato989 ::

Saj načeloma plača ni taki problem... vsaj meni osebno ne, ko sem sam želel delat v "code monkey" biznisu oz. vsaj na stopnji web deva, sem vedno imel problem, da kamorkoli sem poslal v Podravju in Pomurju, so želeli nekoga z 3 leti experienca za "juniorja"...

In to je ravno težava teh manjših podjetij v ITju, ker nimajo človeka ki bi se lahko ukvarjal s tabo in ti bil mentor, da bi oseba kot sem bil sam prišla iz nekoga ki pač zna nardit neko klasično večinsko statično spletno stran, do nekoga ki nardi proper spletno stran veliko večinsko ali kar vse sam...

V ITju je to še posebej vidno, ker pri CNCju bodo zlo zainteresirani da prideš k njim delat in te ne bodo pustli samega na stroj za 1 mil evrov recimo, boš lepo mel nekoga ki ti pokaže, pri ITju pa tega skoraj ni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

majster123 ::

Vedno bolj razumem problematiko in tudi vas, ki delate v IT. Zdi se mi, da veliko delodajalcev misli, da so top shit, zbirali bomo le najboljsi kader, ki zna veliko, a tisti, ki pa imamo nek potencial, zeljo po ucenju, nekaj znanja, pa ne pridemo v postev. Izpades kot da si inferior, ce se tako izrazim, pa ves da nisi. Sploh te prazne obljube, kot so : "Jaaa, bomo se zmenili" . To je le bullshitanje in zavajanje naroda. Pa nismo vsi tako neumni. Delam dosti projektov v frontendu, zdaj trenutno se ucim Javascript, ki ni enostaven. Saj vem, bom dobil vredu sluzbo, ampak nedvomno se nebom pustil vodstvu, da pometa z mano. Se bom pa ucil od majstrov, ki veliko vejo. Imam res veliko zanimanje in tudi prirojeno, da sem za delo s kompi. Moral bi posiljati prosnje na veliko, ampak po nekaj rejectionih ti mal mine. HJA. Mal se moras imeti rad, da nisi skos ponizen v iskanju zaposlitve. Moje mnenje sedaj.

P. S. Javascript dobro razumem, saj logika je podobna kot v C sharp, le da delam na tem, da stvari tudi delujejo in ne le neko prazno pisanje logike, saj tukaj nekaj realizirat se mi zdi veliko tezje kot v prej omenjenem jeziku. Tega na faksu nismo meli dosti, le bolj povrsinsko znanje oz osnove, da ves zakaj se gre.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

majster123 je izjavil:

se ucim Javascript, ki ni enostaven

Tole ti ne kaže dobro. Jaz nisem nikoli kaj takega rekel. Mogoče kdaj, ko sem imel kakšen realen projekt za naredit in imel rok in se obenem še učil neko novo tehnologijo je bilo preveč na kupu - takrat sem ti res prijavil, da je težko. Drgač pa sem imel vedno občutek, da je vse precej lahko. Pa me občutek ni varal, res je vse lahko. Zdaj lahko potrdim, ko vse znam, prej sem imel samo občutek.

majster123 ::

Kaj mi ne kaže dobro? Jaz priznam, da ni enostavno, ne pa nemogoče. Znaš res vse? A si ziher? Ali si poln samga sebe?

kuall ::

Samo pravim, da sem si jaz govoril, da sem eden najboljših programerjev, še takrat ko to nisem bil. Zdaj sem to res ratal (vsaj po moje, vem da bo marsikdo zdejle dobil kratek stik hehe). Samozavest je važna. Kaže, koliko volje imaš, kako hitro boš odnehal.

majster123 ::

In sem spet tu, se enkrat odpiram temo.
1 leto sem delal kot sys admin na xy obcini. Programiral sem v C#, kjer sem delal z SQL bazo in Windows Forms. Naredil sem tako dalec, da gre stvar lahko v produkcijo. In sicer za uporabnike, delo z narocilnicami,katere je mentor sysadmin imel v Accessu. Funkcionira tako, da ti dodajas nove narocilnice, sklepe, si le-te lahko ogledas v gridview torej ze dodane in seveda poljubno izbrano narocilnico/sklep onclick spravis v novo okno oz generiras porocilo,ki ga lahko natisnes. Imas dropdown menuje,txtboxe itd. Berejo se podatki iz baze,narocilnic xy podjetja je od leta 2013 do 2021,podatkov je relativno veliko.
Kode kar dosti, osnovo sem hitro postavil oz sprogramiral,vecino casa sem se ukvarjal s fixanjem buggov,da je zadeva karseda user friendly.
Delal sem tudi troubleshooting PCjev zaposlenih, malo Excel, Word in sicer pomagal userjem, kaj z makroji, kabli in seveda z mrezami. Kjer sem pa res se zacetnik in nekaj vem, a ne veliko, saj niso cisto trivialne. Programirat kar znam, znam tut na AD kaj zrihtat, pa z virtualizacijo in Linuxom. Delam na Raspberry Pi 4 v prostem casu.
Long story short. Rabim redno sluzbo, tu so bila le Javna dela z zavoda. Zanima me vse v IT, poudarek na C# in Virtualizacijo z Linux. Tudi mreze so mi zanimive. Tezko recem kiro podrocje zelim, ker pac karkol pd tega bi zacel delat, bi bil vesel.

Zgodovina sprememb…

majster123 ::

P.S. Hvala za nasvete ze vnaprej,
Kar se denarja tice, vem da v IT ni zlata jama, je pa relativno OK, na zacetku ne pricakujem Wow. Sem zacetnik, ampak nekaj pa le znam in imam resno zeljo po ucenju. Nisem classic IT graduate,ki misli da vse ve in vse zna. Raje sem tiho,poslusam izkusene oz mentorja,prejemam feedback,da se improvam.
In posledicno sem se od dveh sistemcov se v eni firmi kar nekaj naucil. Ampak to je bila praksa

mr_chai ::

Predno se prijavljate na firme, si prej poglejte letne prihodke na ajpesu. Iz tega pol lahko mal sklepaš kakšna bi lahko bila plača. Če ima firma 3 deve, 4 marketerje, 1 designerja in 2 šefa, letni prihodki so pa cca 100k, potem ne računaj na veliko plačo.

mr_chai ::

Problem, ki ga imate nekateri, je tudi generalizacija poklica programer. Djte se mal specializirati, pa bo več dnarja. Nekateri mislijo, da je programiranje samo delanje spletnih trgovin oziroma frontendaško delo.

chrush ::

Če te zanima delo v Avstriji (Graz), mi lahko pises na zs. Biti moras iz okolice Mb.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

majster123 ::

Zal ne. Ce pa nebo slo drugace pa za trak v Avstrijo (joke)
Ampak neki resnice je v tem, dobis pa res dobro placano,delas pa ko bedak

af0l ::

Pri nas zmeraj iščemo ljudi, ki so se sposobni česa naučiti. Res je, da je to za firmo vložek, ampak, če delaš na dolgi rok, se zadeva izide. Če koga mika (firma je iz MB, stranke v glavnem ne), z veseljem na ZS.

chrush ::

majster123 je izjavil:

Zal ne. Ce pa nebo slo drugace pa za trak v Avstrijo (joke).


Delo je v IT. Dela pa se manj, kot pri nam. Sicer čisto točno ne vem, kako je s programerji, vendar verjamem, da se ne pretegnejo.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekvalifikacija v programerja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
10711380 (7470) pffff
»

Delo v Agiledrop.si? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718037 (11403) kffa
»

Kako programerji, inženirji prenašate... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12519110 (14504) Ahim

Več podobnih tem