» »

Cena goriva

Cena goriva

««
94 / 100
»»

matobeli ::

Ja sej, cjazenje in oviranje prometa...

m0LN4r ::

Kupte si eco gume in 3 bare not, 140 s tempomatom bo max 5,5.
Ampak v slo to konstantno dlje kot 2km ni mozno brez prekinktve, tle je fora.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Blinder ::

nastavit tempomat na 140, pustit, da se hitrost stabilizira na 140, resetirat BC in vozit za ta 2 km, zabelezit povprecno porabo. Potem je treba naredit isto meritev v kontra smer, pa se dobi kvalitetno meritev. Lahko se se meri, za koliko laze BC, ter tudi koliko laze stevec prevozenih kilometrov.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

energetik ::

Pa še to ne bo povsem točno, če je veter in/ali nekaj klanca (ki ga kot voznik sploh ne vidiš). Pri hibridu je treba tudi precej večjo razdaljo, ker ima pri 2km še precej vpliva predhodna napolnjenost baterije.
Za primerjat 2 avta bi bilo npr. OK da gresta 1 krog po LJ obvoznici, z razmikom npr. 100m.
vires in numeris

m0LN4r ::

Problem slovenske AC je, da folk pac ne vozi dovolj narazen, da bi lahk fural vsak cimbolj konstantno.
140 po AC v slo je gaz/bremza nonstop. Z vsakim zaviranjem in ponovnim pospesevanjem se poraba dvigne.
V DE se jaz peljem 140 brez prekinitve z lahkoto vcasih tudi 50km v enem kosu.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Problem slovenske AC je, da folk pac ne vozi dovolj narazen, da bi lahk fural vsak cimbolj konstantno.
140 po AC v slo je gaz/bremza nonstop. Z vsakim zaviranjem in ponovnim pospesevanjem se poraba dvigne.
V DE se jaz peljem 140 brez prekinitve z lahkoto vcasih tudi 50km v enem kosu.



Jap, ko smo se vračali z Zadra po avtocesti sem peljal praktično 150km na tempomatu 140km/h brez ene motnje... v Sloveniji je to nemogoče.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Aha. Iz vrha planine do doma je 5,1, drugače je pa 6... Ne vidiš, da tu nekaj ne štima? Kolk je pol ko greš NA soriško planino, 6,9?


Nekaj tazga, ja, tam okol 7.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Problem slovenske AC je, da folk pac ne vozi dovolj narazen, da bi lahk fural vsak cimbolj konstantno.
140 po AC v slo je gaz/bremza nonstop. Z vsakim zaviranjem in ponovnim pospesevanjem se poraba dvigne.
V DE se jaz peljem 140 brez prekinitve z lahkoto vcasih tudi 50km v enem kosu.



Jap, ko smo se vračali z Zadra po avtocesti sem peljal praktično 150km na tempomatu 140km/h brez ene motnje... v Sloveniji je to nemogoče.


Ce uletis v rush hour na avto ban je nemogoce. Ce gres ob normalni uri je to mogoce.

DamijanD ::

Jaz sem šel junija v Bologno in nazaj praktično stalno s tempomatom (~132 sem imel, ne spomnim se več). Za nazaj je bilo zanimivo, ker sem za enim avtom vozil enih 25 minut skoz na konstantni razdalji (nimam radarskega tempomata). Tako, da mi je bilo prav hecno, kako da imava tolk enako hitrost. Je pa bila na tem izletu povprečna za par deci višja, kot v marcu do Dunaja in nazaj (Avstrija ima kar nekaj omejitve 110 in verjetno je bila tudi temperatura bolj ugodna).

hujsk1999 ::

Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI R-Line Edition DSG letnik 2019 dobiš za đabe in prevoziš sladkih 1200km s polnim tankom za šalo. Preverjeno.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hujsk1999 ()

stevemcq_ ::

Odkar so cene nafte šle gor, nisem še nikjer zasledil, da bi kakšen bencinski servis ostal brez pogonskega goriva? So že kakšni rezultati preiskave, katero so obljubljali, da bodo naredili, ker je bil sum na kartelni dogovor in zadrževanje cene nafte do dviga cen ? Hvala za vsakršno informacijo. Lp

DamijanD ::

Predvsem je bil takrat zaradi enormnih napovedanih podražitev nenormalen obisk na pumpah.

Vuli ::

hujsk1999 je izjavil:

Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI R-Line Edition DSG letnik 2019 dobiš za đabe in prevoziš sladkih 1200km s polnim tankom za šalo. Preverjeno.


kolk maš velik tank, 80 litrov?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

LeQuack ::

DamijanD je izjavil:

Predvsem je bil takrat zaradi enormnih napovedanih podražitev nenormalen obisk na pumpah.


Niso bile enornme, nekaj deset centov. Še kruh se je več podražil.
Quack !

DamijanD ::

No redko greš po 50+kg kruha na enkrat, da bi se to potem poznalo za 20+€
Saj ne rečem, da niso kje goljufali, ampak obisk je bil pa ogromen - tega ne moreš zanikat.
Ne vem pa, če je kdo prav nadziral pumpo in videl, da so naslednji dan veselo prodajali, brez da bi se vmes delal refil. Vse kar vem, da so eni tankali kljub napisu, da ni več. To sem pa takrat spraševal, pa ni nihče vedel - ali morajo pumpe do časa zapret, da imajo neko obvezno rezervo ali so samo nategovali.

hujsk1999 ::

Vuli je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI R-Line Edition DSG letnik 2019 dobiš za đabe in prevoziš sladkih 1200km s polnim tankom za šalo. Preverjeno.


kolk maš velik tank, 80 litrov?

Mislim da gre okoli 50 litrov notri. Žere pa med 4 in 5 litrov če ne dirkaš. Jaz sem dal lani 15k, letos je verjetno cena za tak avto že nižja, ene 13k.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hujsk1999 ()

m0LN4r ::

Vuli je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI R-Line Edition DSG letnik 2019 dobiš za đabe in prevoziš sladkih 1200km s polnim tankom za šalo. Preverjeno.


kolk maš velik tank, 80 litrov?

Z 80 Litri bi jaz naredil 2000km z lahkoto.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

letmein ::

hujsk1999 je izjavil:

Vuli je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI R-Line Edition DSG letnik 2019 dobiš za đabe in prevoziš sladkih 1200km s polnim tankom za šalo. Preverjeno.


kolk maš velik tank, 80 litrov?

Mislim da gre okoli 50 litrov notri. Žere pa med 4 in 5 litrov če ne dirkaš. Jaz sem dal lani 15k, letos je verjetno cena za tak avto že nižja, ene 13k.


Koliko km prevoženih - 300k?
Sem ravno uvozil podoben avto iz DE in me res zanima kje dobiš tri leta star avto za -50% nabavne cene? Sploh ko je trend ob nedobavljivosti novih vozil v zadnjem letu ravno obraten. 1200km pri 50l je tudi kar na meji hah.

m0LN4r ::

Glede na to, da sedaj najdem na mobile.de za 15k od 170-230kkm prevozenih.
Je kr realno povedal. Je lani, ce je ujel dober deal dobil za 15k tudi kaksnega z 150kkm.

200kkm v 3 letih pomeni, da je to vozeno izkljucno dolge relacije po _nemski_ avtocesti in verjetno samo zadnja prestava najvec uporabljena.
Se vedno stokrat boljse, kot avto, ki ima 200kkm prevozenih v 10 letih in je dal skozi 10 zim, in dezevnih letnih casov in se jajcalo znjim po mestu, bregovih in nasih luknjastih kamnatih kolovozih.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

m0LN4r je izjavil:

Glede na to, da sedaj najdem na mobile.de za 15k od 170-230kkm prevozenih.
Je kr realno povedal. Je lani, ce je ujel dober deal dobil za 15k tudi kaksnega z 150kkm.

200kkm v 3 letih pomeni, da je to vozeno izkljucno dolge relacije po _nemski_ avtocesti in verjetno samo zadnja prestava najvec uporabljena.
Se vedno stokrat boljse, kot avto, ki ima 200kkm prevozenih v 10 letih in je dal skozi 10 zim, in dezevnih letnih casov in se jajcalo znjim po mestu, bregovih in nasih luknjastih kamnatih kolovozih.

200 kkm, ne glede kje, pomeni, da je ta avto dal čez vsaj polovico svoje kilometraže, ki je bo naredil (brez večjih popravil). 15k je pa tudi nekje polovica cene novega. S tem, da pri novem imaš garancijo, vse dele nove, itd., od 200kkm do 400kkm bo pa treba kje kaj zamenjat. Meni to zgleda slabši deal kot nakup novega. Razen če delaš ekstremno malo km, recimo 5000 na leto, potem je vseeno.

Ljudje se ne zavedajo, da se avta ne kupuje kot je "v tem trenutku", ampak je treba gledat kaj bo s tem avtom v naslednjih 5, 10 letih, odvisno kolk časa ga misliš imet, ali pa v naslednjih 150-200 kkm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Ja to itak, ampak v tem primeru, ce ze izbiram med 200kkm jabolko, ki se je 200kkm vozila vecinoma v 6. prestavi po AC ali pa 200kkm jabolko, ki se je 3x toliko "zim" jajcala po recimo Mariboru in okolici od semaforja do semaforja po kosaskih luknjah ipd. Izberem prvo jabolko.
Tudi, ce obe jabolki zdrzita enako dolgo.
Ena bo pac bolj zvozena od druge. To se vsedes not, peljes 5-10 minut in takoj opazis, cutis, slisis, vidis.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Ja, predvsem bo med enim in drugim tudi vsaj 5 ali pa 8 let razlike v starosti, ker po Mb težko narediš 200 kkm v treh letih. Če nisi taxi, kar je pol itak spet druga kategorija uničenosti.

m0LN4r ::

Dlakopecimo ja.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

DamijanD ::

tudi za HE že zmankuje vode:
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/zara...

Mato989 ::

Zaradi nizkega vodostaja Soče ustavili hidroelektrarno Solkan, struga ponekod popolnoma suha


Hahahahahha, evo vam te precudovite obnovljive energije kajne.... Faking dajmo gradit se dve jedrski pa bomo zmagali
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ce bi bil funkcionalno pismen, bi prebral: "to se je zgodilo prvič po letu 2003."

D3m ::

Višja sila.

Rabimo JEK2.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DamijanD ::

Pa spregledali ste tudi, da če je premalo vode imajo tudi vodno hlajene JE težave.

energetik ::

Nimajo težav, samo znižajo moč. NEK ima za ta namen hladilne stolpe.
vires in numeris

kow ::

Ce znizajo moc, je to vec izgubljene moci, kot ce "ugasnemo" vse hidroelektrarne na Soci, ali pac?
Mato, pac pise neumnosti - v clanku, ki ga je prilepil, pise da so hidroelektrarne relativno zanesljive. Nuklearko Krsko pa ima okoli 90% zanesljivost? morda malo vec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

stara mama ::

Saj ne, da je v času močnega sonca manj vode in več svetlobe za sončnice :)
Ampak še vedno, JE je lahko simbol stabilnosti, tud poleti (s hladilnimi stolpi) brez težav.
https://www.eles.si/prevzem-in-proizvod...

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Poglej si I-V karakteristiko v odvisnosti od temperature za PV. Če fajn nabija sonce na panele, dajo od sebe manj, ker se segrevajo.

kow ::

Kako so nuklearke "simbol stabilnosti", ce pa so francozi vec reaktorjev ugasnili zaradi korozije? Vsaka tehnologija ima svoje prednosti in slabosti, ampak glede zanesljivosti - fotovoltaika zlahkoto zmaga.

starfotr ::

A PV, da je zanesljiva zadeva? Mhm, toča ti uniči elektrarno z lahkoto.

Glede zanesljivosti kot vir, se pa lahko skrije. Niti 24 ur ne more delat neprekinjeno.

WizzardOfOZ ::

kow je izjavil:

Kako so nuklearke "simbol stabilnosti", ce pa so francozi vec reaktorjev ugasnili zaradi korozije?

korozija na 30 in več let starih reaktorjih? zato pa je remont, da poštimajo.
recimo danes izdelanih solarnih panelov čez 30 let nikjer več ne bo. francoske je pa še kar stojijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Reycis ::

Itak se čez dan porabi vsaj dvakrat toliko elektrike kot ponoči tako, da je en delež fotovoltaike čisto OK.
Diversity is our greatest strength

WizzardOfOZ ::

Reycis je izjavil:

Itak se čez dan porabi vsaj dvakrat toliko elektrike kot ponoči tako, da je en delež fotovoltaike čisto OK.


Dokler vsi ne bomo filali EV ponoči.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Od kod pa zdaj to? Še teden nazaj si pisal, da to pa nikoli in nikdar.

WizzardOfOZ ::

Zame je EV še vedno bedarija in bi hibridi bili veliko boljša izbira. Ampak tudi plugin hibrida moraš polnit, ane.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Plugina polniš tako malo da ne more vplivat na porabo.
In plugin je sploh bedarija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Zakaj je plugin bedarija?

Izven naselij se voziš na bencin, po naselju pa na elektriko, da ni emisij v naseljih.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

ICE avti so dragi, BEV so dragi, s pluginom pa kupiš enega in drugega, pa tudi vzdrževanje je enako kot pri ICE.
Če bi bili bistveno cenejši od BEV, ok, ampak niso.

WizzardOfOZ ::

kaj je drago je zelo relativen pojem. če misliš na to, da si jih povprečni delavci ne morejo privoščiti, ja zanje so dragi. za nekoga ki pa služi z vožnjami, pa ne, ker bo z hibridom več zaslužil zaradi manjše porabe.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

TESKAn ::

starfotr je izjavil:

A PV, da je zanesljiva zadeva? Mhm, toča ti uniči elektrarno z lahkoto.

Glede zanesljivosti kot vir, se pa lahko skrije. Niti 24 ur ne more delat neprekinjeno.

Lahko pa tiste 8 - 16 ur, ko dajo kaj od sebe, HE počakajo, da imajo zalogo za preostalih 8 - 16 ur.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Utk ::

WizzardOfOZ je izjavil:

kaj je drago je zelo relativen pojem. če misliš na to, da si jih povprečni delavci ne morejo privoščiti, ja zanje so dragi. za nekoga ki pa služi z vožnjami, pa ne, ker bo z hibridom več zaslužil zaradi manjše porabe.

Dragi niso zato, ker si jih nekdo lahko ali ne more privoščit, ampak zato, ker s tisto malo baterijico ne moreš not prinest razlike v ceni, izgubiš pa v večini primerov prostor v prtljažniku, dobiš pa še večjo porabo ko enkrat zmanjka baterije. Če daš par jurjev več dobiš dovolj dober BEV, ali pa 5 jurjev manj in imaš navadnega hibrida, ki bo zmeraj porabil nekaj bencina, ampak manj kot plugin ko zmanjka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

kaj je drago je zelo relativen pojem. če misliš na to, da si jih povprečni delavci ne morejo privoščiti, ja zanje so dragi. za nekoga ki pa služi z vožnjami, pa ne, ker bo z hibridom več zaslužil zaradi manjše porabe.

Dragi niso zato, ker si jih nekdo lahko ali ne more privoščit, ampak zato, ker s tisto malo baterijico ne moreš not prinest razlike v ceni, izgubiš pa v večini primerov prostor v prtljažniku, dobiš pa še večjo porabo ko enkrat zmanjka baterije. Če daš par jurjev več dobiš dovolj dober BEV, ali pa 5 jurjev manj in imaš navadnega hibrida, ki bo zmeraj porabil nekaj bencina, ampak manj kot plugin ko zmanjka.


Razlika pri hyunai tucsonu je recimo 3500EUR (35.590 vs 39.090 - enaka oprema pri obeh). Testni 1.6 turbo bencinar je imel 180KM motor + 86KM elektrike. Kr zanimiv avto.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

TESKAn je izjavil:

starfotr je izjavil:

A PV, da je zanesljiva zadeva? Mhm, toča ti uniči elektrarno z lahkoto.

Glede zanesljivosti kot vir, se pa lahko skrije. Niti 24 ur ne more delat neprekinjeno.

Lahko pa tiste 8 - 16 ur, ko dajo kaj od sebe, HE počakajo, da imajo zalogo za preostalih 8 - 16 ur.

A pa so HE tako (hitro) prilagodljive?

Utk ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Razlika pri hyunai tucsonu je recimo 3500EUR (35.590 vs 39.090 - enaka oprema pri obeh). Testni 1.6 turbo bencinar je imel 180KM motor + 86KM elektrike. Kr zanimiv avto.

35,590 stane 4x4 bencinar impression, plugin hibrid 4x4 impression stane 43,340. 8 jurčkov. 39,040 stane navaden hibrid, ne-plugin.

kow ::

WizzardOfOZ je izjavil:

kow je izjavil:

Kako so nuklearke "simbol stabilnosti", ce pa so francozi vec reaktorjev ugasnili zaradi korozije?

korozija na 30 in več let starih reaktorjih? zato pa je remont, da poštimajo.
recimo danes izdelanih solarnih panelov čez 30 let nikjer več ne bo. francoske je pa še kar stojijo.


Nenacrtovani "remont". Dejstvo je, da nuklearke, navkljub propagandi, nimajo 100% izkoriscenost kapacitet - navkljub izjavam kako je to oh in sploh tehnologija, ki nima nobenih tezav itd. Najbolj zanesljive elektrarne so: soncne. To so pac dejstva - zanesljivost obratovanja je najvisja. Imajo pa nuklearke najvisji, t.i. capacity factor. To drzi. V povprecju dobis najvisje odstotek nazivne moci. Lahko pa mi prilozis linke kako zaradi remontov in pokvarjene opreme ugasamo solarne elektrarne. Ampak jih zelo redko, za razliko od nukleark.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()
««
94 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5313316 (9892) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914854 (13031) St235

Več podobnih tem