» »

Cena goriva

Cena goriva

««
92 / 100
»»

dexterboy ::

Ob vsem dogajanju, katerega generator je War in UA, mene od vseh stvari najbolj preseneča to, da smo prebivalci EU sami sebi dovolili takšno sranje, pa ne samo energetsko, ampak kompletne "pizdarije" okoli lokdavnov, pravicah lbtq in vseh ostalih skupnostih, zelenemu ekofašizmu, ekonomskih trojkah...
Ne krivim Putina ali Bidonarja ali katerega drugega prezidenteja. Krivim nas, državljane, da smo tako kratkovidni in brez pameti, da dopuščamo takšno manipulacijo, ker imamo možgane na off mode.
In dogajanje zadnjih par mesecev, pod pretvezo "lec kil ol de rašns", ko so cene zbezljale, mi pa to še podpiramo, me žalosti. In še ko vidim vozičke s hrano za UA pri blagajnah trgovskih centrov... nam gre RES tako slabo, da smo potrebni urgentnega pregleda CT/MR možganov. Istočasno v Sloveniji živijo otroci, ki jim je petkovo kosilo v šoli zadnji topli obrok pred ponedeljkom. Ja, to ni hec, smo tudi to obravnavali na osnovni šoli mojih dveh pamžev.
Sorry, če sem komu dvignil pokrovko. Ampak, če se ne bomo mi zbudili in vstali ter se uprli, se nam obeta zima polna zabav na snegu. Ker bo zunaj topleje kot znotraj štirih sten.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Nihce ti ne preprecuje, da financiras kaksnega lacnega slovenskega otroka. Sam sem ze podaril nekaj stotakov za ta namen, ker sem dobil informacijo o taksni druzini.

Pa ne delaj si utvar - (tudi) Rusi so financirali tvoje pranje mozganov o "ekofasizmu".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

SmolWhale ::

Podarim sendvič z mortadelo.

Lp

kow ::

Kitajci spet panicarijo s kovidom, haha. Partija je res nesposobna.

m0LN4r ::

Cakte a to pa ni mozn, da ima Putin svetlo prihodnost s Kitajci in Indijci?

Pac ja namesto Iphonov bodo Samsunge kupoval in namest Adidas mal vec adibasa, hehe.

Al od cesa tocno so bogi? Saj to kaj ne bodo dobili zdaj od zahoda, bodo iz "vzhoda"
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

D3m ::

kow je izjavil:

Nihce ti ne preprecuje, da financiras kaksnega lacnega slovenskega otroka. Sam sem ze podaril nekaj stotakov za ta namen, ker sem dobil informacijo o taksni druzini.

Pa ne delaj si utvar - (tudi) Rusi so financirali tvoje pranje mozganov o "ekofasizmu".


A ni bila to Greta? :)

Še pred njo pa Al Gore?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Utk ::

m0LN4r je izjavil:

Cakte a to pa ni mozn, da ima Putin svetlo prihodnost s Kitajci in Indijci?

Pac ja namesto Iphonov bodo Samsunge kupoval in namest Adidas mal vec adibasa, hehe.

Al od cesa tocno so bogi? Saj to kaj ne bodo dobili zdaj od zahoda, bodo iz "vzhoda"

Ne, ni možno.
Niti ne morejo od kitajcev dobit robe, ki jo rabijo od nas, niti ne bojo kitajci pripravljeni plačat nafto po taki ceni kot Evropa.
Sploh pa niso Kitajci tako neumni, da bi postali odvisni od Rusije. Tudi če je Evropa bila.

starfotr ::

https://www.gov.si/teme/cene-naftnih-de...

Datum veljavnosti cene 	        Drobnoprodajna cena NMB 95 (evro/liter) 	Drobnoprodajna cena dizelskega goriva (evro/liter)
od 19. 7. do 1. 8. 2022 	1,620 	                                        1,700

LeQuack ::

Kako to da se cena znižuje, a ni tako a moramo šparati z energijo?
Quack !

Utk ::

LeQuack je izjavil:

Kako to da se cena znižuje, a ni tako a moramo šparati z energijo?

Haha, ja to bo absurd to zimo, na katerga najbrž še niso pomislili. Omejujejo cene elektriko, plin, goriva, itd., da ne bo predrago, čeprav bomo razliko vseeno plačali preko davkov, obenem pa prosijo ljudi, naj šparajo...Dajte realne cene, pa bojo ljudje sami od sebe šparali, niti ne bo potem treba nič vračat preko davkov.

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

Cakte a to pa ni mozn, da ima Putin svetlo prihodnost s Kitajci in Indijci?

Pac ja namesto Iphonov bodo Samsunge kupoval in namest Adidas mal vec adibasa, hehe.

Al od cesa tocno so bogi? Saj to kaj ne bodo dobili zdaj od zahoda, bodo iz "vzhoda"

Seveda jo ima, sam ne tako profitne kot z EU... Za sproti pa bo...

Ja, itak, saj Kitajci delajo vse. Se bodo pa namesto na Apple/Google ekosistem navezali na Kitajskega. Isto sranje...

Od kje pa misliš, da zahod dobiva? Večino iz vzhoda...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

LeQuack je izjavil:

Kako to da se cena znižuje, a ni tako a moramo šparati z energijo?
Na svetovnem trgu je cena soda padla s 120 na 100$ od junija. Pa še ima placa za pasti, hkrati pa je EUR že kar blizu dna in pričakujem, da bo počasi začel rasti, torej bodo cene goriv še padale. Morda bo jeseni marsikomu žal, da je metal ven cisterno za kurilca... >:D
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

LeQuack ::

S tem hkrati spodbujajo ljudi, da se čim več vozijo z avti in trošijo energijo, segrevajo ozračje itd.
Quack !

SmolWhale ::

nehajte svinjat planet, naredite nekaj zase in pojdite peš.

lp

ZveeZ ::

LeQuack je izjavil:

S tem hkrati spodbujajo ljudi, da se čim več vozijo z avti in trošijo energijo, segrevajo ozračje itd.

Hkrati pa olajsajo prezivetje tistim, ki ze tako nimajo dovolj pa morajo vseeno tankati vsak mesec za potrebe sluzbe ter nujnih opravkov.
Ni vse crno belo. Podpiram cim manjse stevilo avtomobilov po cestah, vendar ne na racun najranljivejsih. Se da tudi na bolj pravicne nacine.

kixs ::

Res je ful pocen... not

LeQuack ::

SmolWhale je izjavil:

nehajte svinjat planet, naredite nekaj zase in pojdite peš.

lp


Se ne splača ko je bencin tolk pocen.
Quack !

kow ::

ZveeZ je izjavil:

LeQuack je izjavil:

S tem hkrati spodbujajo ljudi, da se čim več vozijo z avti in trošijo energijo, segrevajo ozračje itd.

Hkrati pa olajsajo prezivetje tistim, ki ze tako nimajo dovolj pa morajo vseeno tankati vsak mesec za potrebe sluzbe ter nujnih opravkov.
Ni vse crno belo. Podpiram cim manjse stevilo avtomobilov po cestah, vendar ne na racun najranljivejsih. Se da tudi na bolj pravicne nacine.


Takim ljudem das denar. Ne pa da znizujes ceno goriva.

ZveeZ ::

kow je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

LeQuack je izjavil:

S tem hkrati spodbujajo ljudi, da se čim več vozijo z avti in trošijo energijo, segrevajo ozračje itd.

Hkrati pa olajsajo prezivetje tistim, ki ze tako nimajo dovolj pa morajo vseeno tankati vsak mesec za potrebe sluzbe ter nujnih opravkov.
Ni vse crno belo. Podpiram cim manjse stevilo avtomobilov po cestah, vendar ne na racun najranljivejsih. Se da tudi na bolj pravicne nacine.


Takim ljudem das denar. Ne pa da znizujes ceno goriva.

Dokler je prodajna cena visja od nabavne, ne vidim problema.

Sparkxl ::

energetik je izjavil:

...hkrati pa je EUR že kar blizu dna in pričakujem, da bo počasi začel rasti...


Na podlagi česa prideš do take ugotovitve? Tudi ti operiraš z "občutki"? Sranje v EU se še niti prav začelo ni, zato me res zanima od kot taka ugotovitev

primoz4p ::

ZveeZ je izjavil:

LeQuack je izjavil:

S tem hkrati spodbujajo ljudi, da se čim več vozijo z avti in trošijo energijo, segrevajo ozračje itd.

Hkrati pa olajsajo prezivetje tistim, ki ze tako nimajo dovolj pa morajo vseeno tankati vsak mesec za potrebe sluzbe ter nujnih opravkov.
Ni vse crno belo. Podpiram cim manjse stevilo avtomobilov po cestah, vendar ne na racun najranljivejsih. Se da tudi na bolj pravicne nacine.

Imamo primere dobre prakse (Milka Planinc)
- par-nepar, ko se je izrodil je prišlo do
-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primoz4p ()

m0LN4r ::

SmolWhale je izjavil:

nehajte svinjat planet, naredite nekaj zase in pojdite peš.

lp

Planetu je vseeno, ce crknemo. Oz. cim prej, boljse je za planet.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

TESKAn ::

Planetu ni 'bolše' al 'slabše', samo je. Mi vplivamo samo na to, kako bo nam.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

DamijanD ::

Ne samo nam - vplivamo tudi na ostala živa bitja (vsaj večino)

energetik ::

Sparkxl je izjavil:

energetik je izjavil:

...hkrati pa je EUR že kar blizu dna in pričakujem, da bo počasi začel rasti...


Na podlagi česa prideš do take ugotovitve? Tudi ti operiraš z "občutki"? Sranje v EU se še niti prav začelo ni, zato me res zanima od kot taka ugotovitev
Tehnična analiza.
Od kje pa tebi občutki o "sranju"?
vires in numeris

kixs ::

Je tehnicna analiza pred pol leta kazala na pariteto?

SmolWhale ::

m0LN4r je izjavil:

SmolWhale je izjavil:

nehajte svinjat planet, naredite nekaj zase in pojdite peš.

lp

Planetu je vseeno, ce crknemo. Oz. cim prej, boljse je za planet.


egoist

energetik ::

kixs je izjavil:

Je tehnicna analiza pred pol leta kazala na pariteto?
Kazala je na padec, feb18 in maj21 je naredil eur/usd double top. Se pa že od 2015 kaže močen support pri 1,05, tako da čisto možno da se julijska sveča konča nekje pri tej vrednosti. In če se uspešno konča tam ali višje, bi lahko šli potem nazaj gor.
vires in numeris

kixs ::

Fino bi ze bilo, da se pobere, ker me nekaj caka v ZDA in postnina ze tako ni poceni.

kriptobog ::

kixs je izjavil:

Je tehnicna analiza pred pol leta kazala na pariteto?


Ze v zacetku 2018 je kazalo, pa se je padec ustavil na 1.30 potem je pa sledilo zelo grdo gibanje cene, potem smo pa decembra 2020 dobili lep retest supply cone iz 2018 in lani septembra smo dobili potem koncno potrditev, da cena utegne pasti. Gledam weekly time frame. Zelo lepo kaze, ampak ni sanse, da bi na takem time frame-u trejdal, se manj sans pa da bi dejansko drzal trejd toliko casa. Drzim short iz 1.09259 iz aprila, pa se to je zame kar dosezek, ker naceloma trejd zapiram isti dan kot je bil odprt.

m0LN4r ::

SmolWhale je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

SmolWhale je izjavil:

nehajte svinjat planet, naredite nekaj zase in pojdite peš.

lp

Planetu je vseeno, ce crknemo. Oz. cim prej, boljse je za planet.


egoist

Nene, tebi in podobni nehajte ze govorit, da "resujemo planet". V resnici vas skrbi samo za svojo rit, da vam ne bo prevroce tiste 2-3 tedne poleti, ker niste vajeni.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Mato989 ::

Končno zelo dobro napisano... mi pa še kar nabijamo glede avtov... vse skupaj je načrtno siromašenje srednjega in nižjega razreda da bi bogataši lahko ohranili luksuz.

Prepoved dizlov in Električna vozila (EV), ki se propagirajo kot rešitev za podnebne spremembe ....s samo ekologijo nima prav nikakršne zveze.!?
Ko pogledamo širšo sliko, so dizli, povsem nepomemben faktor pri onesnaževanju planeta.
Križarka, ki je prispela v Dubrovnik in se napaja z lastno elektriko, ustvari 450 kilogramov prašnih delcev in pri tem pokuri 150 ton mazuta na dan.
V primerjavi s TEŠ6...proizvede sicer res manj CO2, vendar pa spusti pri tem v zrak več prašnih delcev in več NOx, kot vsi avtomobili v Sloveniji in TEŠ6 skupaj??!?
Dejansko samo 20 največjih ladij spusti v zrak dnevno toliko prašnih delcev in NOxev, kot vsi avtomobili na planetu ?
Zveni neresnično, ampak ...poglejmo številke.
Golf 2.0 tdi ima izpust trdih delcev 0,00004g/km, da izpusti en gram trdih delcev mora narediti 25.000 km, da izpusti na dan toliko trdnih delcev kot križarka, mora narediti 11.250.000.000 km.
Če to spravimo v razumljive številke....
Recimo da voznik Golfa prevozi 50 km na dan. Potem to pride 225.000.000 Golfof, se pravi, da se v EU proizvede dnevno z avtomobili toliko prašnih delcev, kot jih izpusti v zrak ena križarka, mora vsak prebivalec EU dnevno prevozit 25 km ??!?
Tudi v slučaju dušikovih oksidov so križarke daleč spredaj. ARD je v študiji pokazal, da ladja izpusti 26 tisoč delcev na kubični centimeter zraka, kar je več kot najbolj obremenjeno cestno križišče. In ob vsem tem je treba vedeti, da so križarke opremljene s posebnimi filtri, ki zmanjšujejo emisije in žveplove okside.
Križarke v morja izpuščajo tudi velike količine odpadnih vod iz stranišč, prh, pralnih in pomivalnih strojev. Čeprav predstavljajo samo 2% morskega prometa, spustijo več odplak, kot vsa druga plovila skupaj?!?
Največji vir onesnaževanja pa so po navedbah Svetovnega sklada za naravo (WWF) naprave, ki iz izpušnih plinov odstranjujejo pline, kot sta žveplov in dušikov oksid. Te naprave proizvajajo kislo odpadno vodo, v kateri je pravi koktajl kemikalij, in jo spuščajo v morje, le ena potniška ladja na enotedenski plovbi v morje izpusti skoraj 200 milijonov litrov te onesnažene vode.?
Dnevno se v Dubrovniku zasidrata dve križarki, še ne kaj let nazaj dokler niso postavili omejitev na dve, se jih je tudi po 7 na dan.??
V Benetkah npr so jim prepovedali vplutje ??
Mogoče je ob obisku Dubrovnika maska celo smiselna ... ??, tako na plaži, kot v vodi?, pa ne zaradi covida?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

a_borlak ::

Raje se vprašaj, zakaj potrošniki rinejo na te križarke. Ni povpraševanja, ni križark. Skratka, kako ekološko se obnašaš je odvisno samo od tebe kot potrošnika.

DamijanD ::

Drugače je pa ena raziskava bila, da največ k zmanjševanju CO2 prispeva tehnologija "mesa" iz rastlin, bistveno več kot EVji. Tak, da Musk se je zafrknil, ker se je lotil z EVji reševat svet :D
https://news.slashdot.org/story/22/07/1...

Mato989 ::

People think solar panels protect the environment but they require 300+ times as much land as conventional energy sources and now the Los Angeles Times has discovered that they could "contaminate groundwater with toxic heavy metals such as lead, selenium and cadmium."


Toliko o renewals...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

buttcrack ::

Če na x ha neuporabne zemlje aka puščava naseliš panele (kot to počno jenkiji), nisi bistveno vplival na "poseljenost in porabo" zemlje. glede težkih kovin je pa seveda logično ja.

Utk ::

Puščava in streha ni neka uporabna površina. Menda ne boš namesto koruze nekje postavljal panelov.

could "contaminate groundwater with toxic heavy metals such as lead, selenium and cadmium."

V nasprotju s premogom, nafto in še marsičim, ki to delajo stoprocentno, ne samo mogoče.

kow ::

Mimogrede, koliko vem - kadmij sploh ni v vecini solarnih celih. Imas vec tehnologij.

m0LN4r ::

Ce si boste jutri vsi kupili EV, se bo globalno segrevanje ustavilo, vam garantiram!
Takoj bo 5 stopinj manj, nevihte bodo izginile in vsako poletje od danes naprej bo hladnejse!
Garantiram!
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

To je super. Čeprav sem ga jaz kupil, ker prišparam 120 evrov goriva na mesec.

kixs ::

Utk je izjavil:

To je super. Čeprav sem ga jaz kupil, ker prišparam 120 evrov goriva na mesec.


Manj se vozi oz. pojdi na kolo!

m0LN4r ::

Peanuts. EV se ne kupi zaradi sparavnja, ampak zaradi pospeskov od semaforja do semaforja!
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

kow ::

Stvar je jasna. Povecati je potrebno davke na fosilna goriva. Molnar pa naj se sam odloci kaj bo vozil.

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

To je super. Čeprav sem ga jaz kupil, ker prišparam 120 evrov goriva na mesec.


Dal si 18k več od navadnega avta, da boš sedaj 120€ na mesec prišparal. Torej čez 13 let boš na nuli, potem boš pa začel šparat?

Je treba šparat, pa naj stane ...

Te kozlarije nikol nisem razumel, da si kupiš dražji avto, ker boš s tem šparal. To ni šparanje. Če hočeš šparat, kupiš avto za 500€, se voziš dokler ne crkne in ga prodaš za 300€ naprej, pa kupiš drugega za 500€, brez da karkoli vlagaš. Če po letu vožnje ne gre čez tehničnega, pa avto še dela, ga boš vseeno za 400€ naprej prodal in kupiš za 500€ drugega, ki ga spet voziš celo leto.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kow ::

Pozabil si pristeti nizje stroske vzdrzevanja in bolj udobno voznjo. Ampak ja - v resnici ni nic nasparal. Se bo pa bolje imel, pa zrak bo boljsi.

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Peanuts. EV se ne kupi zaradi sparavnja, ampak zaradi pospeskov od semaforja do semaforja!
Pri EV to ni problem, ker pri taki vožnji plačuješ samo nekaj izgub v bateriji, inverterju in motorju, drugo se rekuperira 8-)
Pri fosilcu skuriš vso energijo na diskih.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

WizzardOfOZ ::

Jaz še vedno trdim, da izključno EV ni rešitev. Hibridi z elektro dosegom 150km in bencinska mašina predelana na plin bi bila zame prava rešitev. Za relacijo voziš na plin, po mestu pa na elektriko. S takim setupom si zmagal. V naseljih svinjarije ne spuščaš, na relaciji pa plin, ki je bolj čist od bencina in dizla.

V EV je bolj udobna vožnja? Odvisno od modela avtomobila.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

energetik ::

Za ta namen imaš plugine, ampak so predragi. Podobno dela navadni hibrid, moj navadni HSD tudi v mestu ne spušča svinjarije, razen nekaj CO2 in vode, večinoma pa vozi kar v EV modu. Kar je izpuha, je brez vonja.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Utk ::

m0LN4r je izjavil:

Peanuts. EV se ne kupi zaradi sparavnja, ampak zaradi pospeskov od semaforja do semaforja!

Vsak ima svoje razloge.

Dal si 18k več od navadnega avta, da boš sedaj 120EUR na mesec prišparal. Torej čez 13 let boš na nuli, potem boš pa začel šparat?

Je treba šparat, pa naj stane ...

Ne. En avto smo prodali in kupili isti letnik električnega za 5 jurjev več. S tem da je električni še malo večji, avtomatik, itd. Zdaj pa ponovi matematiko. Ta avto bo (samo) z gorivom sam sebe plačal, celo vrednost, ne samo tistih 5 jurjev doplačila, vse kar smo dobili od "starega", je čisti plus. Pa še rednega servisa ne rabiš delat.

Je treba bit pameten, pa naj izpadem še tako neumno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Električni je malo večji? Kaj si imel prej twingota, pa si ga menjal za zoe?

Zame malo večji avto pomeni malo pod 5m s prtljažnikom kamor spraviš vse za kampiranje, da ne rabiš vozit truge na strehi. Tak elektro avto pa košta celo premoženje. Za razliko do cene takega EV se kar nekaj let vozim s svojim avtom na plin.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

««
92 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5313316 (9892) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914854 (13031) St235

Več podobnih tem