» »

Cena goriva

Cena goriva

««
91 / 100
»»

m0LN4r ::

EU ne bo prodajala dizlov in bencinarjev, bodo firme prodajo preselile v drzave, kjer se bodo veselo vozili z njimi.
Mi pa kot edini norci kupovali drage EVje.

En vic sm danes slisal o nas Evropejcih.

Dva brezdomca se pogovarjata.
Stari brezdomec vprasa novega:
"Kako pa si se ti tu znajdel? Droge? Alkohol?"
Mu novi odgovori:
"Luci v hisi sem pozabil ugasnit"
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

LeQuack ::

Evo koliko je bencin prepoceni:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Tako da nimate se kaj pizdit, še veliko dražji bi moral bit da bi se folk manj vozil.
Quack !

redtech ::

Tukaj so naredili napako, ker so asfaltirali cesto, valda bo še več navdušencev v dolini s konjički :)

Drugače imamo poceni, Grčija 2,5€ bencin... ,nevem kako jim znese čez mesec :)

chucki ::

LeQuack je izjavil:

Evo koliko je bencin prepoceni:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Tako da nimate se kaj pizdit, še veliko dražji bi moral bit da bi se folk manj vozil.


Se strinjam. Benz na 5eur/l. Bo pac sistem propadel. Bos skrbast, crknu za rakom, pa kuril bos dracje, ce ga bos nasel. Verjetno ne mislis, da bo policaj ali pa sestra iz stajerske do lj v ukc sla pes, da bo zate skrbela?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

LeQuack ::

chucki je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Evo koliko je bencin prepoceni:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Tako da nimate se kaj pizdit, še veliko dražji bi moral bit da bi se folk manj vozil.


Se strinjam. Benz na 5eur/l. Bo pac sistem propadel. Bos skrbast, crknu za rakom, pa kuril bos dracje, ce ga bos nasel. Verjetno ne mislis, da bo policaj ali pa sestra iz stajerske do lj v ukc sla pes, da bo zate skrbela?


Se prav bo isto kot je zdaj? Nefunkcionalna javna uprava, zdravstvo itd. to je že zdaj vse.
Quack !

chucki ::

Se slabse bo, ker za drobiz tega poklica ne bo noben delal
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

SambaShare ::

chucki je izjavil:

Verjetno ne mislis, da bo policaj ali pa sestra iz stajerske do lj v ukc sla pes, da bo zate skrbela?


Me ne preseneča da si predpostavil da je iz LJ. Saj razumljivo, tako zahojen je lahko samo nekdo iz LJ.

Zgodovina sprememb…

chucki ::

SambaShare je izjavil:

chucki je izjavil:

Verjetno ne mislis, da bo policaj ali pa sestra iz stajerske do lj v ukc sla pes, da bo zate skrbela?


Me ne preseneča da si predpostavil da je iz LJ. Saj razumljivo, tako zahojen je lahko samo nekdo iz LJ.


jp :)
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Utk ::

Meni je vseeno po kolk je, recimo do 5 evrov, vozil se bom isto, in vsi ki jih poznam. Bi pa bilo prav, če bi že bil tako drag, da se bi s tem denarjem kaj pametnega glede prevoza naredilo.

trancer01 ::

Jaz se pa ne vozim skoraj nič in se bom še manj iz čistega upora proti visokim cenam nafte.>:D

Horas ::

LeQuack je izjavil:

Evo koliko je bencin prepoceni:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Tako da nimate se kaj pizdit, še veliko dražji bi moral bit da bi se folk manj vozil.


kaj si ti za en mamin sinko, ki živi v njenem hotelu, voziš pa nemca, da tule pametuješ kako je predrag??
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Homelander ::

LeQuack je izjavil:

Evo koliko je bencin prepoceni:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Tako da nimate se kaj pizdit, še veliko dražji bi moral bit da bi se folk manj vozil.

Lol, pa ravno Dodge Ram posnamejo, še 2x prepoceni je gorivo.

feryz ::

Jaz pravim, da bi morala cena na 10 evrov na liter.
Bi bilo super spet voziti po praznih cestah. Zdaj ste se malo razvadili in gužvo delate.

kow ::

m0LN4r je izjavil:

EU ne bo prodajala dizlov in bencinarjev, bodo firme prodajo preselile v drzave, kjer se bodo veselo vozili z njimi.
Mi pa kot edini norci kupovali drage EVje.

En vic sm danes slisal o nas Evropejcih.

Dva brezdomca se pogovarjata.
Stari brezdomec vprasa novega:
"Kako pa si se ti tu znajdel? Droge? Alkohol?"
Mu novi odgovori:
"Luci v hisi sem pozabil ugasnit"


Tvoje nore fantazije se ne skladajo z realnostjo. Avti vse vecji, hise in stanovanja vse bolj klimatizirane.
Spominjas na tisti mem: "Old Man Yells at Cloud"

Wrop ::

Cestah? Kakšnih cestah? Če ni avtov, ni cest. Če ni vplačnikov za vzdrževanje, ni cest.

Utk ::

Če ne bojo Nemci letos pomrznli, ne bomo niti mi. Če bojo, bojo pa morda počasi k pameti prišli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Sparkxl ::

Utk je izjavil:

Če ne bojo Nemci letos pomrznli, ne bomo niti mi. Če bojo, bojo pa morda počasi k pameti prišli.


Se ti zdi da bilo kaj kaže na to da jih bo pamet srečala? Jaz ne vidim enega znaka. Prej nasprotno. Bolj kot jim gre na gusto, bolj rinejo v propelerje, stran od nukleark in rusijo, bolj proti dragemu lng, ki jih bo stroškovno pokopal

Utk ::

20 let idiotizma ne moreš spreobrnit v pol leta. Če se danes lotijo, imajo čez 10 let postavljenih nekaj novih nukleark in stare nazaj zagnane, ta čas se autoindustrija malo bolj resne vrže v elektriko.
Če ne, bo čez 10 let isti problem kot danes. Plin predrag, drugega pa ne bo.

Zmajc ::

V Nemčiji je preveč ljudi živelo zelo lagodno na račun Ruskega plina, zato je Pro-Ruski lobij z Schröderjem na čelu tam tako močen.

Ne vem kaj bojo a to kaj se grejo trenutno ne vodi nikamor.

Utk ::

Ne, ni problem samo trenutno, ampak to kar so se šli zadnjih 20 let je vodilo v to kjer so zdaj.
Zdaj se morajo pa odločit za naprej kaj bojo.
Jaz sem že 10 let nazaj tu pisal, da ga Nemci serjejo s to elektriko. Nič ni narobe z vetrom, niti s sončnimi celicami, ne moreš pa zato ugašat nukleark. Sploh je pa največja neumnost plin (razen za stvari za katere je tehnološko pač nujen).

Sparkxl ::

Politika oz. zeleni del nje je po fukošimi zganjala taki halo, da merklici ni drugega preostalo, kot da se zliže s Putinom. Zdaj pa so ideološko tako globoko v zelenih eko blodnjah, da bo potrebna velika doza bolečine, da obrnejo ploščo. V tem trenutku še nič ne kaže na to

Magic1 ::

Seveda ne kaže, sej folk ne rabi plina poleti. Nafta je mal dražja sam to se lahko skompenzira z manj vožnje, ali s pogasnejšo. Bolečine šele prihajajo. Firme bodo začele računice delat in bodo sledila odpuščanja, jeseni se štarta kurilna sezona,...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kow ::

Industrija poleti ne dela? Ta pa je mocna.

Drugace pa je tole obvezno branje za razumevanje cene goriv:

https://www.lynalden.com/the-area-under...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

D3m ::

Magic1 je izjavil:

Seveda ne kaže, sej folk ne rabi plina poleti. Nafta je mal dražja sam to se lahko skompenzira z manj vožnje, ali s pogasnejšo. Bolečine šele prihajajo. Firme bodo začele računice delat in bodo sledila odpuščanja, jeseni se štarta kurilna sezona,...


But but but....it's Christmas?

Kdo bo zapravljal, če ne bo služb!!!
|HP EliteBook|R5 6650U|

kow ::

Magic1 je izjavil:

Seveda ne kaže, sej folk ne rabi plina poleti. Nafta je mal dražja sam to se lahko skompenzira z manj vožnje, ali s pogasnejšo. Bolečine šele prihajajo. Firme bodo začele računice delat in bodo sledila odpuščanja, jeseni se štarta kurilna sezona,...


Saj razumes, da ima trenutno Evropa visje zaloge plina kot lani? Vecje bolecine prihajajo samo, ce bodo Rusi res ugasnili pipico - bomo videli. Se pa Nemci pripravljajo tudi na to (zelo drago) varianto.

Magic1 ::

Rusi so že zaprli pipico Nemcem. Peko severnega toka že nekaj časa pošiljajo le 40%, danes pa so še to ugasnili zaradi "rednega" servisa, ki se komot zavleče čez rok. Misliš da se bodo zaloge dvigovale v tem času?
Magic

kow ::

Niso 100% odvisni od ruskega plina. Moral bi videti porabo po mesecih itd. Mimogrede, ko so posiljali 40%, so se zaloge povecevale. Pri 0% bodo verjetno zaloge rahlo padle ali ostale nespremenjene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Invictus ::

Nemci imajo zaenkrat za m,esec, dva plina v zalogovnikih...

Zdaj pa računaj koliko mesecev ima zima.

Moram kolega gor vprašat, kak plan ima...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

A mislis, da ti bomo verjeli? A pises to direkt iz ruske ambasade? Ali pa lahko to razumemo kot groznjo z razstreljevanjem plinovodov po Nemciji (povezanih z nizozemsko itd.)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Magic1 ::

Američani so obljubili, da bodo pošiljali plin v EU, vendar jim je terminal zagodel. Še kaj se zgodi pa smo konkretno v zosu.
Da ne govorimo o tem, da so proti konca leta volitve v Ameriki. Glasove se težko dobi z rekornimi cenami energentov za volilce. Sam če ogromno izvoziš, je tudi doma dražje...
Magic

kow ::

Norvesko bodo Rusi znukali? Ali kako je Invictus naracunal tisti mesec? Ne vem, a ste tukaj vsi pijani ze sredi dneva ali res ne znate sestevati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Magic1 ::

Sam štale se ne zgodi šele ko si na nuli. Štala je že če moraš par deset procentno redukcijo izvest. In vedno bolj zgleda, da ne bo druge izbire, če se situacija z Rusijo ne nekoliko popravi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kow ::

Nikjer nisem napisal, da ne bo potencialno stala. Zelim samo, da nehate smetiti po forumu z laznimi informacijami.
A smeti tudi stresas po ulici?

Nemci pravijo, da je odvisnost od ruskega plina (pred vojno) bila taksna:
However, the economy and climate ministry said in 2022 that 55 percent of gas imports came from Russia, 30 percent from Norway and 13 percent from the Netherlands.

Skratka, ce do zime napolnijo storage, bodo imeli cirka 4 mesece zalog, ce bi bila poraba enaka (pa tudi uvoz iz drugih delov je sedaj visji - Norvezani so povecali proizvodnjo). V Q1 bodo tudi ze zgradili prvi plavajoci LNG terminal (precej majhen sicer).
Zagnali bodo tudi elektrarne na premog - kar bo se dodatno znizalo porabo plina.

Ce bi imeli v Slo podoben primer, bi pac ugasnili Kidricevo, recimo in drazje placevali aluminij itd. Vprasanje kaj bi odklopili Nemci, ampak verjemi da ze delajo plane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

feryz ::

A mi imamo tudi že polna skladišča?
Ker bomo od sosedov dobili kvečjemu gumiran penis v slučaju manjka.

Utk ::

feryz je izjavil:

A mi imamo tudi že polna skladišča?
Ker bomo od sosedov dobili kvečjemu gumiran penis v slučaju manjka.

Kakopak: https://www.rtvslo.si/slovenija/agencij...

Zmajc ::

feryz je izjavil:

A mi imamo tudi že polna skladišča?
Ker bomo od sosedov dobili kvečjemu gumiran penis v slučaju manjka.


Bo nam Orban prodal Putinov plin v zameno za pol države.

Magic1 ::

Seveda da Nemci delajo plane, ali bodo drago prodajal ljudem, da se potrošnja zmanjša (upaš da se ne naredi revolt), ali režeš gospodarstvu in jim častiš za škodo in zakreditiraš državo. Kar je pa že težje, ker je inflacija že tako previsoka zaradi printanja (in imaš spet revolt).
Magic

kow ::

feryz je izjavil:

A mi imamo tudi že polna skladišča?
Ker bomo od sosedov dobili kvečjemu gumiran penis v slučaju manjka.


Ne. Avstrijci so se bolj v riti kot Nemci. (46% proti 63% - nivo zalog. No, ne vem pa kdo ima relativno - glede na porabo - vecje zalogovnike)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

feryz ::

Že kar vidim januar, ko se bodo plinske cevi posušile, kako bodo naši skorumpirani fikusi presenečeni, da se je to zgodilo.
Prejšen teden je bilo vse ok, plina dovolj, ta teden že malo opozarjajo. Tako, na zalogo.
Kmalu pa bodo kar zaprli, da vsaj za novo predsednico in par fikusov ostane na lagerju.
Razen če ne bodo urša in ostali ritolizci, prej putinu tazadnjo polizali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

kow ::

Ne sanjaj, da bo zmanjkalo ze Januarja. Takrat bo kvecjemu panika, ni sans pa da zmanjka.

feryz ::

Ker je accuweather rekel tako?
Aja, švabi bodo dali na 17 stopinj zimski režim.
Ajde, naj ti bo, do februarja bi moralo biti.

kow ::

Zdaj pa se odloci. Ali bo zmanjkalo januarja ali aprila. Aprila bos namrec bolj tezko zmrznil.

Nikonja ::

vsa sreča da imamo global warming ane, pa se mogoče sploh ne bomo morali ogrevat naslednjo zimo.... prst v rit Rusom :)

kriptobog ::

LeQuack je izjavil:

Evo koliko je bencin prepoceni:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Tako da nimate se kaj pizdit, še veliko dražji bi moral bit da bi se folk manj vozil.



Saj folk bi se vozil manj, ampak je javni promet izven mest tako vrhunski, da nimas druge izbire kot avto.

PacificBlue ::

I’m out.
:3

kixs ::

Plina ne zmanjkalo, ker pac Rusi ne bodo zaprli pipce.

Ce pa bi bilo kaj na temu, bo najprej ugasnila industrija. To pomeni veliko odpuscanja in vprasanje kaj bi se potem zgodilo... verjetno pa imajo ze vse mozne scenarije...

WhiteAngel ::

Vse skupaj je bulšit. Nihče ne bo ustavljal dobave plina, ker bi Putina za jaj*a obesili njegovi. Igrajo se pa s terminskimi pogodbami in manipulirajo trge, da glava peče...

feryz ::

Res misliš, da se putin sekira kaj bo?
V njegovem bunkerju bo mirno, ob kaviarju in šampanjcu.

kow ::

Putin se seveda sekira, ko mu vsak dan razlagajo, da bo potrebno uporabiti rezerve, povecati vojno industrijo itd.
Ce ni popolnoma zblaznel, razume da mu je/bo priljubljenost mocno padla.

DamijanD ::

Pa še macho topless avantur se v bunkerju ne more it - to najbolj boli :D
««
91 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5313316 (9892) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914854 (13031) St235

Več podobnih tem