» »

Cena goriva

Cena goriva

««
12 / 100
»»

gruntfürmich ::

petrol že tone, delnica pri 300€, tako kot takrat ko so insajderji kupovali...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

miha98 ::

Ja to pa je liberalizacija trga... končno da smo tudi v sloveniji dovili malo amerike...

Utk ::

Bencin po 95 centov. Jaz sem pa napovedal 1,01 ob koncu leta. No, napovedal sem za cent večjo maržo, ampak če je zdaj 5 centov cenejši, se mi niti ne da iskat kolk je zdaj marže. Bi pa komot bila vsaj 5 centov večja pa ne bi nihče opazil, ker bi bil bencin še zmeraj točno evro. V glavnem, apokalipse nekako ni.
Normalno bojo zdaj junaki pisali, kako je to zdaj "seveda" in "logično". Ja, je logično danes, ko ste napovedovali podražitve za 20, 30 centov, pa ni bi bilo, za vas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Bencin po 95 centov. Jaz sem pa napovedal 1,01 ob koncu leta. No, napovedal sem za cent večjo maržo, ampak če je zdaj 5 centov cenejši, se mi niti ne da iskat kolk je zdaj marže. Bi pa komot bila vsaj 5 centov večja pa ne bi nihče opazil, ker bi bil bencin še zmeraj točno evro. V glavnem, apokalipse nekako ni.
Normalno bojo zdaj junaki pisali, kako je to zdaj "seveda" in "logično". Ja, je logično danes, ko ste napovedovali podražitve za 20, 30 centov, pa ni bi bilo, za vas.


Vzami v obzir da je poraba bencina trenutno na REKORDNO nizkih ravneh... dajmo skupaj pomislit kakšne bodo cene pri porabi ki bo podobna ali enaka tisti iz sredine 2019 ali 2018...

Ne spomnim se kdaj bi bile ceste tak prazne pred letošnjo "koronco"... pred 3 tedni sem šel v Koper v nedeljo... od Ptuja do Kopra sem srečal reči in piši 29 avtov na avtocesti in to v nedeljo ob 14:00... to se mi ni zgodilo še nikoli odkar imam izpit, niti kar se pomnim da sem se z familjo vozil na morje itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

facepalm ::

Utk je izjavil:

Bencin po 95 centov. Jaz sem pa napovedal 1,01 ob koncu leta. No, napovedal sem za cent večjo maržo, ampak če je zdaj 5 centov cenejši, se mi niti ne da iskat kolk je zdaj marže. Bi pa komot bila vsaj 5 centov večja pa ne bi nihče opazil, ker bi bil bencin še zmeraj točno evro. V glavnem, apokalipse nekako ni.
Normalno bojo zdaj junaki pisali, kako je to zdaj "seveda" in "logično". Ja, je logično danes, ko ste napovedovali podražitve za 20, 30 centov, pa ni bi bilo, za vas.

Jaz se vedno napovedujem, da bomo po tej "krizi" placevali 20c na liter vec kakor pred sprostitvijo.

Utk ::

Bla bla bla, izgovori, to bi upoštevali pred napovedovanjem, za nazaj je vsak pameten zakaj je tako kot je. Bencin se ni podržal, niti se bistveno ne bo.

mailer ::

V kolikor nebi bilo korone bi bil bencin zdaj po 1,5€
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

recmajkemi ::

A mi lahko kdo pove zakaj črpalke niso obvezne objavljati cen goriva na tablah?

S sprostitvijo trga bi se mi zdel to res nek minimalni higienski ukrep.

Ko smo pustili trgu električnih energentov proste roke, je bilo potrebno ločiti distributerje od prodajalcev. Pri naftnih energentih te delitve ni?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

facepalm ::

Utk je izjavil:

Bla bla bla, izgovori, to bi upoštevali pred napovedovanjem, za nazaj je vsak pameten zakaj je tako kot je. Bencin se ni podržal, niti se bistveno ne bo.

Bistveno vprasanje je, koliko trenutno znasajo trosarine. Na podlagi tega bi nato lahko razglabljali ali so trgovci zvisali ali nizali marze. Dvomim, da bi jo nizali, saj je bila ze prej minimalna. Z nizanjem pa trenutno ne vzpodbujajo visjo prodajo, saj tankamo le ko je nujno, tujcev pa ni.

Utk ::

mailer je izjavil:

V kolikor nebi bilo korone bi bil bencin zdaj po 1,5EUR

Haha, polulal se bom, če ne bi bilo več korone, bi pa reku, da bencin ni po 1,5, ker država ne rabi več tolk denarja, če bi bila korona, bi pa sigurno bil po 1,5.

facepalm je izjavil:

Utk je izjavil:

Bla bla bla, izgovori, to bi upoštevali pred napovedovanjem, za nazaj je vsak pameten zakaj je tako kot je. Bencin se ni podržal, niti se bistveno ne bo.

Bistveno vprasanje je, koliko trenutno znasajo trosarine. Na podlagi tega bi nato lahko razglabljali ali so trgovci zvisali ali nizali marze. Dvomim, da bi jo nizali, saj je bila ze prej minimalna. Z nizanjem pa trenutno ne vzpodbujajo visjo prodajo, saj tankamo le ko je nujno, tujcev pa ni.

Trošarina je verjetno enaka. Če ne bi bila, bi bila najbrž kaka novica. Sej zato, nobenega razloga ni, da pri cenejši nafti in isti trošarini ne bi obdržali cene 1 euro. Kako boš šel tankat v Avstrijo, če še iz občine ne smeš. Razen tega razloga, da ne moreš čez noč podvojit maržo pri taki stvari. Nekateri pa fantazirajo o petkratni marži čez noč, še zmeraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Bla bla bla, izgovori, to bi upoštevali pred napovedovanjem, za nazaj je vsak pameten zakaj je tako kot je. Bencin se ni podržal, niti se bistveno ne bo.


Saj so samo norci napovedovali drug dan 1.5€

Sploh pa takrat niso bili v veljavi odloki prehajanj obcin itd... Kaj ti ni jasno

V rekordno slabi porabi imamo le cca 5% cenejsi bencin kot bi bil drugace reguliran, to je slabo.

Res pa boljse kot sem pricakoval, ampak kot pravim odloki vlade in drzav po euju k temu mocno pripomorejo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Zdaj ko so odloki, so krivi odloki, ko ne bo odlokov, bo krivo to, da ni odlokov. 1.10 je bila situacija že dokaj jasna. Če je niste upoštevali v vaših prognozah, je to vaš problem.

hipertija ::

0,92 agip cena ;)

Wrop ::

Da se nisi zmotil. 1,92 €/l. Forumski strokovnjaki so napovedovali vsaj 2 € do konca leta.

KAVINSKY ::

Mato989 je izjavil:

V rekordno slabi porabi imamo le cca 5% cenejsi bencin kot bi bil drugace reguliran, to je slabo.


Cela EU ima rekordko slabo porabo, pa neregulirane cene niso nič kaj nižje od naših (pa ne zdaj kazat na Hansovo pumpo v Klaine Dupleku v Avstriji).

Naši bi komot lahko držali ceno na 1€ in ne bi spreminjali cene, dokler ne bi prišla vnovična podražitev. Lahko bi tudi navili cene na zahodu države zaradi bencinskih turistov.

j4nm4n ::

A hofer bencinske imajo na ročki za gorivo tisti zatič, da ustavi točenje goriva ko je skoraj polno? Jaz sem zadnjič bil na pumpi in je bil izgleda pokvarjen in ga ni šlo zatakniti (stvar navade, tako tankam). Me zanima če so bile vaše ročke do sedaj v redu.

Na hofer pumpi je malo drugače kot smo vajeni, pač za 1 EUR pač narediš vse sam. Ni pa ravno izkušnja 10/10.

starfotr ::

Na avtomatskih pumpah je zatič onemogočen.

Wrop ::

Na Avanti pumpi za euro 95 ni zatiča. Vseeno ima varnostni mehanizem, da se pretok ustavi, ko je tank poln. Za diesel pa sem enkrat videl, ko je nekdo tankal, da ima zatič, nisem pa potem preverjal, če je dejansko tudi res bil.
Na Avanti pumpah je razlika ta, da moraš med tankanjem držati ročko, to je pa tudi vse. Za 3 cente ceneje, meni ni problem.
Bolj me motijo nekatere Petrolove pumpe, kjer tankanje traja celo večnost.

mikhaair ::

Jaz sem tankal dizel na Hofer pumpi v Psotjni in Brezovici, pa je vedno bil zatič.

cvalsr ::

Počasno curljanje na Petrolu tudi meni žre živce. Ko pa začne točiti še sotrpin na drugi strani iste škatle, pa še ta "hitrost" pade na polovico!

energetik ::

mikhaair je izjavil:

Jaz sem tankal dizel na Hofer pumpi v Psotjni in Brezovici, pa je vedno bil zatič.
NMB95 na Hofer Brezovica nima zatiča oz. ne deluje. Kar bedno, kdo bo tisto ročko držal...
Nimam pojma zakaj ga nima.

Zgodovina sprememb…

Horas ::

omv je m kr fajno hittost točenja.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

BuDi79 ::

energetik je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Jaz sem tankal dizel na Hofer pumpi v Psotjni in Brezovici, pa je vedno bil zatič.
NMB95 na Hofer Brezovica nima zatiča oz. ne deluje. Kar bedno, kdo bo tisto ročko držal...
Nimam pojma zakaj ga nima.
Včasih so rekli da ni žvaka za seljaka.
Menda je zakonsko določeno da bencinske popolnoma brez osebja ne smejo imeti zatiča - če se ne motim celo na ravni EU. Niso "pokvarjeni".
Mislim da tudi na povsem običajnem Petrolu na črnuški obvoznici, ki je ponoči nenaseljen in deluje avtomatska pumpa ni zatiča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

hipertija ::

Pa dobr kje je zdaj težava. Da držiš na črpalki 3 minute tisto ročko al kej? Ka boš pa ta čas počel, če z zatičem pritrdiš???? Prižgeš čik ali greš še na pumpi na telefon al kua?

feryz ::

Jaz ga prižgem. Na Maxenu. In tudi celega pokadim. Se vleče kot hudič. Sicer ma avto ornk ror, pa ponavadi kar kamionskega vtaknem. Pa gre malo bolj hitro.

Drugače imajo Švabi dizel tudi po 0,95 evra, Avstrijci po 0,96, Čehi po 0,9 in Poljaki po 0,88 evra za liter. Frišno preverjeno.

FTad ::

feryz je izjavil:

Jaz ga prižgem. Na Maxenu. In tudi celega pokadim. Se vleče kot hudič. Sicer ma avto ornk ror, pa ponavadi kar kamionskega vtaknem. Pa gre malo bolj hitro.

Drugače imajo Švabi dizel tudi po 0,95 evra, Avstrijci po 0,96, Čehi po 0,9 in Poljaki po 0,88 evra za liter. Frišno preverjeno.


V nedeljo je bil v Grazu znotraj mesta na avtomatski pumpi 92 centov, na ostalih pa okoli 93 centov. Za bencin nisem gledal. Mislim, da okoli 98 centov.

sunshine403 ::

BuDi79 je izjavil:

Menda je zakonsko določeno da bencinske popolnoma brez osebja ne smejo imeti zatiča - če se ne motim celo na ravni EU. Niso "pokvarjeni".

Za EU ne vem, ker na Hoferjih po Avstriji ta zatic definitivno imas, pri nas pa vsaj jaz se nisem nasel Hoferja, ki bi ga imel. Po drugi strani sem pa v Nemciji tankal ze na kar nekaj "normalnih" pumpah, kjer tega zatica prav tako niso imeli. Je pa res, ni ravno da bi bil konec sveta, ce moras drzat rocko tisto minuto ali dve ko tankas, bi bilo pa seveda bolj udobno, ce jo ne bi bilo treba.

feryz ::

FTad je izjavil:

V nedeljo je bil v Grazu znotraj mesta na avtomatski pumpi 92 centov, na ostalih pa okoli 93 centov. Za bencin nisem gledal. Mislim, da okoli 98 centov.
Spet so me kurčevi nategnili! Grrr. Za cela 2,84 evra sem pušnil pri tanku, glede na tvoje podatke. Si bom zapomnil za drugič.

HappyPills ::

Imamo pa kurilca enega najdražih v evropi btw :). za 30c dražje od povprečja.

hipertija ::

Hecno, glede na to, da pa imamo zelo visok delež gozdov na prebivalca in bi pričakoval, da je cena nižja zaradi ostalih trdih goriv (les, peleti, sekanci).

buttcrack ::

hofer kranj ima dizel zatič, bencin ne.

hipertija ::

Že obstaja kakšna aplikacija, preko katere bi gledal lahko statistiko oz. spremljal za nazaj po krivulji cene? To bi bilo zelo dobrodošlo.

Petrol Slo ::

cvalsr je izjavil:

Počasno curljanje na Petrolu tudi meni žre živce. Ko pa začne točiti še sotrpin na drugi strani iste škatle, pa še ta "hitrost" pade na polovico!


Spoštovani,

vsi točilni aparati na Petrolovih bencinskih servisih delujejo skladno s tovarniško normiranim pretokom in so redno podvrženi notranji in zunanji kontroli. Vendar ker tudi na samem aparatu lahko pride do nepredvidenih okvar, vas prosimo, da v takem primeru obvestite osebje na bencinskem servisu oziroma nam to sporočite preko sistema Povej Petrolu.

Hvala in lep pozdrav,

Urška Ojsteršek
Korporativno komuniciranje
Petrol d.d., Ljubljana

avtek ::

Evo, pa imate help desk tu :D:))

Matevz96 ::

Petrol Slo je izjavil:

cvalsr je izjavil:

Počasno curljanje na Petrolu tudi meni žre živce. Ko pa začne točiti še sotrpin na drugi strani iste škatle, pa še ta "hitrost" pade na polovico!


Spoštovani,

vsi točilni aparati na Petrolovih bencinskih servisih delujejo skladno s tovarniško normiranim pretokom in so redno podvrženi notranji in zunanji kontroli. Vendar ker tudi na samem aparatu lahko pride do nepredvidenih okvar, vas prosimo, da v takem primeru obvestite osebje na bencinskem servisu oziroma nam to sporočite preko sistema Povej Petrolu.

Hvala in lep pozdrav,

Urška Ojsteršek
Korporativno komuniciranje
Petrol d.d., Ljubljana


Saj ni problem, da ne bi delovalo s "tovarniškim pretokom" problem je, da je "tovarniški pretok" premajhen. Sploh lepo je ko prideš s traktorjem/tovornjakom in ni velike pištole na pravi strani.
#hooldthedoor

Hemi426 ::

V nedeljo sem zasledil tole:
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...

Cene nafte so po novici o učinkovitem cepivu, ki bi lahko spet prineslo normalne čase, višjo gospodarsko rast in okrevanje letalske industrije, poskočile za 10 odstotkov. Za brent je bilo treba odšteti že več kot 45 dolarjev, kar je največ v zadnjih dveh mesecih.

V nedeljo je bila lokalna cena 0,955€/L, danes je 0,975€/L (B)

To je jasen znak, da bo ob okrevanju gospodarstva cena občutno poskočila gor, do vsaj 10, 20 centov.

Utk ::

To je stoprocentno. Ampak ne zarad marže Petrola.

Mato989 ::

Hemi426 je izjavil:

V nedeljo sem zasledil tole:
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...

Cene nafte so po novici o učinkovitem cepivu, ki bi lahko spet prineslo normalne čase, višjo gospodarsko rast in okrevanje letalske industrije, poskočile za 10 odstotkov. Za brent je bilo treba odšteti že več kot 45 dolarjev, kar je največ v zadnjih dveh mesecih.

V nedeljo je bila lokalna cena 0,955€/L, danes je 0,975€/L (B)

To je jasen znak, da bo ob okrevanju gospodarstva cena občutno poskočila gor, do vsaj 10, 20 centov.


Saj to glih... v najslabši porabi nafte ever, so cene bencina in nafte komaj kaj nižje od vladne regulacije... ob skoku +100%, bodo cene gladko 1,1€/L!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Hemi426 ::

Utk, nobeden ni trdil, da zaradi marže. Pa ne tankam na tem ušivem Petrolu.

Mato989, se strinjam.

facepalm ::

Mato989 je izjavil:

Hemi426 je izjavil:

V nedeljo sem zasledil tole:
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...

Cene nafte so po novici o učinkovitem cepivu, ki bi lahko spet prineslo normalne čase, višjo gospodarsko rast in okrevanje letalske industrije, poskočile za 10 odstotkov. Za brent je bilo treba odšteti že več kot 45 dolarjev, kar je največ v zadnjih dveh mesecih.

V nedeljo je bila lokalna cena 0,955€/L, danes je 0,975€/L (B)

To je jasen znak, da bo ob okrevanju gospodarstva cena občutno poskočila gor, do vsaj 10, 20 centov.


Saj to glih... v najslabši porabi nafte ever, so cene bencina in nafte komaj kaj nižje od vladne regulacije... ob skoku +100%, bodo cene gladko 1,1€/L!

Ko bo konec tega korona obdobja, bo potrosnik triple fuc*ed.
1. trgovci bodo imeli visje marze kot med regulacijo (ker je bila minimalna)
2. cena nafte bo sla gor
3. drzava bo dvignila trosarine zato, da pokrije korona dolg (kupci bodo za podrazitve itak krivili trgovce)

Skratka, tako poceni goriva nismo imeli dolgo, niti ga ne bomo imeli dolgo.
Zadnja leta je bila cena okoli 1.3€/l. Dvomim, da bo po "krizi" kaj ceneje.

Hemi426 ::

Osebno sumim, da zna pridet tudi do slabih 2€, tvojim razlogom bi pridodal samo še načrtno dvigovanje cene in davkov goriva za vzpodbudo k elektrifikaciji voznega parka.

Utk ::

Bencin je že bil po 1,5, pa smo preživeli. In bo spet slej ko prej.

KAVINSKY ::

Mato989 je izjavil:

Saj to glih... v najslabši porabi nafte ever, so cene bencina in nafte komaj kaj nižje od vladne regulacije... ob skoku +100%, bodo cene gladko 1,1€/L!


Vladne regulacije, hkrati pa so par centov višje od hvalospevane Avstrije. Italija in Hrvaška imata konkretno višje cene, Madžarska je nekje z nami. Slabo nam gre.

Hemi426 je izjavil:

Osebno sumim, da zna pridet tudi do slabih 2€, tvojim razlogom bi pridodal samo še načrtno dvigovanje cene in davkov goriva za vzpodbudo k elektrifikaciji voznega parka.


Do konca leta - 2021? Nihče pri zdravi pameti ne bo šel politike "če nimate za kruh pa jejte potico". V Franciji so se zgodili rumeni jopiči za 1,50€ po litru. Tista vlada, katera bi to storila bi padla. Takrat se ne bi šlo več za vaše in naše, ampak bi se glasovalo za denarnice.

IL_DIAVOLO ::

Torej do konca leta gre gorivo gor za vec kot 1 cent :))

showsover ::

Diz'l je š'u gor na nekje 1,060, halo!

buttcrack ::

če gre pa lahko... tankaj al pa pešači #jajopress

showsover ::

Normalno, da gre lahko, ni prvič in tudi zadnjič ne. Se mi je zdelo, da je tema zamrla, čeprav komaj zdaj postaja zanimivo. In nekdo bi se lahko (neformalno) angažiral, da pač vsaj enkrat tedensko napiše kakšne posebne odmike, sam se skoraj več ne spomnim na tisti web app, niti, če grem tankat.

recmajkemi ::

1,064 je trenutno.

Parkrat sem uporabil app in ni ravno mobile friendly, tudi niso vse črpalke vidne vedno.
Res me živcira, da objave cen niso obvezne na vidnem mestu črpalke.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

recmajkemi je izjavil:

1,064 je trenutno.

Parkrat sem uporabil app in ni ravno mobile friendly, tudi niso vse črpalke vidne vedno.
Res me živcira, da objave cen niso obvezne na vidnem mestu črpalke.


Ja to mene tudi moti! To bi zakonsko moralo bit obvezno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A110 ::

Je kdo že točil na Discont Oil mb? vidim da je bencin 0.92e in dizel 1.02e kar je še ceneje od agasa ki ima bencin po 0.95c
««
12 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312132 (8708) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914173 (12350) St235

Več podobnih tem