» »

Cena goriva

Cena goriva

««
4 / 100
»»

Horas ::

moja napoved v par mesecih bo cena goriva na l, 1.8-2.3eur.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

IL_DIAVOLO ::

1.15-1.35

Manj ne bo, več pa tudi ne. Se to spodnjo mejo bo treba kar iskat, takrat pa bo gužva. Spremenilo se bo marsikaj, zdaj bo treba kar malo preverit, kdaj bos sel tankat. Se ena tezava vec za starejse ljudi, ki nimajo spleta.

Jaz verjetno ne bom iskal najnižje cene, ker ne delam toliko km.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Horas je izjavil:

moja napoved v par mesecih bo cena goriva na l, 1.8-2.3eur.


No, upam da se javis cez par mesecev, da se ti bomo smejali. Napovedal si namrec popoln kolaps evro/dolar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Senior Dev ::

Moja napoved je rekordna recesija tisočletja, zapiranje držav zaradi virusa, gorivo pa praktično zastonj ampak ga ne bo nihče potreboval. Konec recesije okoli 2028.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Buggy ::

Senior Dev je izjavil:

Moja napoved je rekordna recesija tisočletja, zapiranje držav zaradi virusa, gorivo pa praktično zastonj ampak ga ne bo nihče potreboval. Konec recesije okoli 2028.



..tako ja, pa se zanalasc ne bom tankal in hodil v sluzbo, sam da postenemu Vizjaku delnice padejo :P

stara mama ::

kow je izjavil:

Horas je izjavil:

moja napoved v par mesecih bo cena goriva na l, 1.8-2.3eur.


No, upam da se javis cez par mesecev, da se ti bomo smejali. Napovedal si namrec popoln kolaps evro/dolar.

Že leta 2011 je bil bencin prek 2€ na italjanski strani ob francoski meji. Oboji imajo evro :)

kow ::

stara mama je izjavil:


Že leta 2011 je bil bencin prek 2€ na italjanski strani ob francoski meji. Oboji imajo evro :)


Danes so EV in fracking mainstream zadeva in jo investitorji poznajo. Ne bos videl taksnega spekulativnega baloncka.

feryz ::

Ko so sprostili pumpe na AC, je bilo dolgo razlike cent ali dva. Danes je razlike 25 do 30 centov. Praktično neopazno.
Seveda ne bodo prvega oktobra navalili. Bodo pa lepo počasi dvigovali tempo. Žabo se počasi kuha.

Utk ::

Danes je bencin na avtocesti po 1,04, se pravi cele 4 cente dražji. Po parih letih sprostitve. Ampak ja, že do novega leta bo najmanj 1,50, in to povsod, na avtocesti pa 3 evre. Minimalno.

feryz ::

Za koga ku... sem pa jaz zadnjič plačal B7 po toliko? Rush hour?
Itak sem natočil zgolj par litrov, ostalo pa v domači vasi.

Buggy ::

feryz je izjavil:

Za koga ku... sem pa jaz zadnjič plačal B7 po toliko? Rush hour?
Itak sem natočil zgolj par litrov, ostalo pa v domači vasi.


hehe..ti si verjetno tocil "premium" diesel, ki naj bi imel nekaj vec aditivov notri..no ja se je pa mal bolj prepucal :D

feryz ::

Možno, čeprav je B7, B7. Ali naj bi vsaj bil.
Moram preveriti naslednjič, kaj piše na ročki.

Ok, potem imate prav. Dizel bo šel do 1,05 evra na liter in niti centa višje. Ob obstoječih cenah na svetovnem trgu.

bbbbbb2015 ::

Utk je izjavil:

Danes je bencin na avtocesti po 1,04, se pravi cele 4 cente dražji. Po parih letih sprostitve. Ampak ja, že do novega leta bo najmanj 1,50, in to povsod, na avtocesti pa 3 evre. Minimalno.


V Avstriji so cene dizla med 1,3 do 1,6€/L na avtocesti, izven so 0,95€-1,1€/L. V Nemčiji so med 1,3€-1,6€/L, v Belgiji pa 1,4€-1,6€/L.

Jaz sicer pričakujem, da bodo cene šle tam nekje do 1,2€/L plus minus par centov, v Sloveniji, avtocesta pa tam nekje 1,3-1,4€/L.

feryz ::

Ključno vprašanje je, zakaj bi sploh šel do 1,2 evra? Da bo Vizjak zaslužil? Kdo bo pravzaprav imel korist od tega?
Razen janeza z večjim DDV. Pa saj to je dovolj. On ima škarje in platno.

HappyPills ::

Petrol kdo lol. Pa delničarji seveda.

feryz ::

Ampak vlada je v službi ljudstva? Ali Petrola?

BZ, rajo je treba jebat in zjebat. To je poanta vsega dogajanja na tem planetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

nekikr ::

feryz je izjavil:

Ključno vprašanje je, zakaj bi sploh šel do 1,2 evra? Da bo Vizjak zaslužil? Kdo bo pravzaprav imel korist od tega?
Razen janeza z večjim DDV. Pa saj to je dovolj. On ima škarje in platno.

Ker imamo duopol, ki se bo že zmenil med seboj, da bo volk sit in koza požrta. Da se bodo trgovci stepli in da bodo prišli novi je pa navadna nizkotna laž. Pri teh maržah več zaslužijo s coffee to go kot pa polnim tankom goriva.

feryz ::

Saj se pogovarjamo, da bodo šle marže gor za 200 do 300 procentov. To pa že ni kar tako.

Wrop ::

Seveda, trgovci bodo imeli 180-240 % marže glede na povprečje EU. Če verjameš. Za vsak liter torej 18-24 c. Za to se bo pa še splačalo postaviti kako privat pumpo.

feryz ::

Če je pri ceni 1 evro za liter, marža 8 centov, koliko bo pri ceni 1,2 do 1,3 evra za liter?

Wrop ::

Od cca 16 do 25 c na liter. Naročiš 21.000 litrsko cisterno in si jo pripelješ domov. Ene 4000 € boš prihranil ali pa zaslužil, če bodo še ostali pri tebi tankali.

Ker si dobra dušica, smo se ostali zmenili, da bomo pri tebi tankali brez marže. Mogoče ti bomo pustili kak cent/l, da si pokriješ stroške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

brbr21 ::

Pa pohiti s prodajo, ker čez par mesecev lahko teh 21.000l samo še v domači peči pokuriš. V avtih raje ne. ;)

HappyPills ::

Wrop, vse bi bilo lepo in prav, če bi tako enostavno lahko postavil privat pumpo no pa je ne moreš. Pravila so kar prestroga. Določena dejansko nedosegljiva. To kar ti vidiš so predvsem franšize, tem pa bosta monopolca določala ceno :).

"Omejitveni ukrepi za postavitev novih črpalk so kar visoki. To je kapitalsko intenzivna dejavnost, povezana z vrsto dovoljenj, potrdili in posledično je tukaj iluzorno pričakovati na kratek rok, da bi se konkurenca povečala," pravi glavni analitik GZS Bojan Ivanc.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

brbr21 je izjavil:

Pa pohiti s prodajo, ker čez par mesecev lahko teh 21.000l samo še v domači peči pokuriš. V avtih raje ne. ;)


Ko bodo forumski napovedovalci videli ceno 1,5€/l namesto 2€/l, ki jo bo imel Petrol, se ni za bati, da bo cela cisterna izpraznjena v roku enega tedna.

Wrop ::

HappyPills je izjavil:

Wrop, vse bi bilo lepo in prav, če bi tako enostavno lahko postavil privat pumpo no pa je ne moreš. Pravila so kar prestroga. Določena dejansko nedosegljiva. To kar ti vidiš so predvsem franšize, tem pa bosta monopolca določala ceno :).

"Omejitveni ukrepi za postavitev novih črpalk so kar visoki. To je kapitalsko intenzivna dejavnost, povezana z vrsto dovoljenj, potrdili in posledično je tukaj iluzorno pričakovati na kratek rok, da bi se konkurenca povečala," pravi glavni analitik GZS Bojan Ivanc.


In tega se ni naredilo v 30 letih. Vzroki so jasni. Državnemu monopolistu se ne hodi v zelje. Če občina ni imela namenskega zemljišča za črpalko, so lahko zadeve trajale po 10 let, da jo je lahko nekdo postavil. Kdo misiš, da bo vlagal denar v neko zadevo z nezanesljivim izzidom, da bo potem dobival 8 c po litru, ko pa odšteješ še vse stroške, pa še precej manj.
Zahtevajte od države, da se še postavitev črpalk poenostavi oz vsaj bistveno skrajša.

GizmoX ::

Utk je izjavil:

Danes je bencin na avtocesti po 1,04, se pravi cele 4 cente dražji. Po parih letih sprostitve. Ampak ja, že do novega leta bo najmanj 1,50, in to povsod, na avtocesti pa 3 evre. Minimalno.
Na OMV Koper sem 2 meseca nazaj tankal po 1,24€ na liter, namesto 1,00€. Me pa veseli, da danes niso take cene. Morda še ni prava ura?
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Utk ::

GizmoX je izjavil:

Utk je izjavil:

Danes je bencin na avtocesti po 1,04, se pravi cele 4 cente dražji. Po parih letih sprostitve. Ampak ja, že do novega leta bo najmanj 1,50, in to povsod, na avtocesti pa 3 evre. Minimalno.
Na OMV Koper sem 2 meseca nazaj tankal po 1,24EUR na liter, namesto 1,00EUR. Me pa veseli, da danes niso take cene. Morda še ni prava ura?

Tvoj problem, če ne veš kaj tankat v svoj avto:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

GizmoX ::

Utk je izjavil:

GizmoX je izjavil:

Utk je izjavil:

Danes je bencin na avtocesti po 1,04, se pravi cele 4 cente dražji. Po parih letih sprostitve. Ampak ja, že do novega leta bo najmanj 1,50, in to povsod, na avtocesti pa 3 evre. Minimalno.
Na OMV Koper sem 2 meseca nazaj tankal po 1,24EUR na liter, namesto 1,00EUR. Me pa veseli, da danes niso take cene. Morda še ni prava ura?

Tvoj problem, če ne veš kaj tankat v svoj avto:
Aha, verjetno res. Iznajdljiv nateg, bravo OMV. :)
(Ni bil moj avto, nisem navajen teh for).
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Vuli ::

Utk je izjavil:

GizmoX je izjavil:

Utk je izjavil:

Danes je bencin na avtocesti po 1,04, se pravi cele 4 cente dražji. Po parih letih sprostitve. Ampak ja, že do novega leta bo najmanj 1,50, in to povsod, na avtocesti pa 3 evre. Minimalno.
Na OMV Koper sem 2 meseca nazaj tankal po 1,24EUR na liter, namesto 1,00EUR. Me pa veseli, da danes niso take cene. Morda še ni prava ura?

Tvoj problem, če ne veš kaj tankat v svoj avto:

ti si tankal premium dizel.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Wrop ::

Janša je kriv, ker ni nazaj zareguliral cen na AC, ki jih je sprostila levosredinska vlada.

Glugy ::

Verjetn bomo imel podobne cene kot v Avstriji, bo pa velik večji problem neenotnost cen. Nekateri bodo celo profitiral pa mel cenejše črpalke; za večino bo šlo pa 5-10% gor. Generalno gledano bo to negativno vplival na cene za potrošnike.

Ne pozabit da bi si že zdej lahko konkuriral ker država nikoli ni predpisala najnižje cene ampak samo najvišjo ceno.

V glavnm država je najdla še en način kako nas nategnit da ustreže svojim gospodarjem - gospodarski zbornici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

feryz ::

Centralizirana Ljubljana bo v prednosti (čeprav še vedno dražje kot sedaj), pa še kaka večja vas, ostali pa šmrk.
Tako kot vse ostalo v tej vukojebini. Edino zemlja je zastonj na selu, vse ostalo predrago, ali ne obstaja.

KAVINSKY ::

Glugy je izjavil:

Ne pozabit da bi si že zdej lahko konkuriral ker država nikoli ni predpisala najnižje cene ampak samo najvišjo ceno.


Saj se že celo temo govori, da so bile marže minimalne.

Edini način za imeti nižjo ceno so bile samopostrežne črpalke. Pa še na teh se ni nihče tepel v vrstah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KAVINSKY ()

sunshine403 ::

feryz je izjavil:

Centralizirana Ljubljana bo v prednosti (čeprav še vedno dražje kot sedaj), pa še kaka večja vas, ostali pa šmrk.

Bolj verjetno je, da bodo profitirali tisti okoli recimo Gornje Radgone, najebali pa tisti okoli Nove Gorice... zakaj najbrz ni tezko ugotoviti, ali pac? ;)

feryz ::

Izjeme potrjujejo pravila. Seveda je tudi to res, kar praviš.
Tisti, ki tlačanijo v graški Magni, gotovo ne gredo mimo pumpe tam gor brez ustavljanja.

IL_DIAVOLO ::

Najbolj se pa pizdi največji revez na "minimalcu" in "zafiri".

feryz ::

Iz principa. In zato ker branim vaše pravice.
Tudi taki morajo biti.

Btw, zafira se poslavlja. Če bo ostalo pri tej, trenutno izbrani, "zafiri II", bo poraba poskočila iz 10,5 l dizla na 15 l benza in še 30 posto štroma zraven.
Normalno da moram pizditi.

Buggy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Najbolj se pa pizdi največji revez na "minimalcu" in "zafiri".


kdo pa se bo? Hribovci v golfih na kurilca?

avtek ::

feryz je izjavil:

Iz principa. In zato ker branim vaše pravice.
Tudi taki morajo biti.


Točn to je pravilno! Ne da tisti, ki jim ni hudo, ne naredijo nič in samo jamrajo.

sunshine403 ::

Saj naredi se vedno nic, jamra pa... pa naklada tudi ko zacnes brat o 15l in stromu :))

feryz ::

Hmmm, ta teden sem se vozil, stestiral in dal ponudbo.
Je pa res, da mi ta stroj ne sede najbolj. Ampak če sprejmejo, bo huda dilema, kaj storiti. Ker bo cena svinjsko nizka. Nizka v narekovajih, seveda.

sunshine403 ::

In kaj 10+let starega zre 15l/100km in ima se elektriko? Sam vprasam ;)

feryz ::

Nič, zato pa kupujem glanz novo.

IL_DIAVOLO ::

sunshine403 je izjavil:

Saj naredi se vedno nic, jamra pa... pa naklada tudi ko zacnes brat o 15l in stromu :))


Lmao :D

sunshine403 ::

No pa bo za spremembo koncno enkrat nov avto pri bajti. Fino. Se vedno me pa zanima kaj bi to bilo, ker razen Priusa s preluknjanim tankom, ne vem kaj bi zrlo 15l/100km (ce je hibrid).

feryz ::

In če ima 700 konj?

sunshine403 ::

Firma in model? Ker od tvoje priljubljene znamke ni nic takega. Razen seveda ce posebej zate ne bodo naredili custom avta ;)

bbbbbb2015 ::

nekikr je izjavil:

feryz je izjavil:

Ključno vprašanje je, zakaj bi sploh šel do 1,2 evra? Da bo Vizjak zaslužil? Kdo bo pravzaprav imel korist od tega?
Razen janeza z večjim DDV. Pa saj to je dovolj. On ima škarje in platno.

Ker imamo duopol, ki se bo že zmenil med seboj, da bo volk sit in koza požrta. Da se bodo trgovci stepli in da bodo prišli novi je pa navadna nizkotna laž. Pri teh maržah več zaslužijo s coffee to go kot pa polnim tankom goriva.


Osebno menim, da se cena goriva na pumpi bolj pokriva s kupno močjo. Na Nizozemskem sem videl tudi cene 1,7€/L, Avstrija ima 1,3-1,6€, Slovenija ne more imeti več kot to.

Vuli je izjavil:

Utk je izjavil:

GizmoX je izjavil:

Utk je izjavil:

Danes je bencin na avtocesti po 1,04, se pravi cele 4 cente dražji. Po parih letih sprostitve. Ampak ja, že do novega leta bo najmanj 1,50, in to povsod, na avtocesti pa 3 evre. Minimalno.
Na OMV Koper sem 2 meseca nazaj tankal po 1,24EUR na liter, namesto 1,00EUR. Me pa veseli, da danes niso take cene. Morda še ni prava ura?

Tvoj problem, če ne veš kaj tankat v svoj avto:

ti si tankal premium dizel.


Vat de fak is premijum dizel? Dobiš devico zraven k polnem tanku? Ali ploščico investicijskega zlata?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

feryz je izjavil:

In če ima 700 konj?

701.

showsover ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Vat de fak is premijum dizel? Dobiš devico zraven k polnem tanku? Ali ploščico investicijskega zlata?

Seveda, jasno, devica pa ima zlato v...
««
4 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312132 (8708) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914172 (12349) St235

Več podobnih tem