» »

Cena goriva

Cena goriva

««
3 / 100
»»

harvey ::

Ko imaš dejansko le dva igralca Petrol/OMV in ne skoraj v vsaki ulici par pump kot pri sosedih je tale splošna deregulacija malo mimosuk tudi ob dejstvu, da ima Petrol več kot 90% trga goriv v Sloveniji - skladišče Sermin. Sicer pa so glavni igralci tožili Hofer zaradi nižje cene od priporočene8-O

Zdaj ga regulira drzava, kolko vem.

Samo izvn avtocestnega križa, po AC trgovci samo določajo ceno.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

#000000 ::

20-30 centov je ogromno, 2-3 ni problem, vsi pa vemo da bodo ropali, je pa res, vlada bo lahko rekla MI vas ne ropamo, ropajo vas tisti s koncesijo, pravilno bi bilo da se ukine koncesija in lahko vsakdo rata trgovec z energenti, ne samo petrol

harvey ::

#000000 je izjavil:

20-30 centov je ogromno, 2-3 ni problem, vsi pa vemo da bodo ropali, je pa res, vlada bo lahko rekla MI vas ne ropamo, ropajo vas tisti s koncesijo, pravilno bi bilo da se ukine koncesija in lahko vsakdo rata trgovec z energenti, ne samo petrol

Da tudi to bi se moralo sprostiti in potem se lahko deregulira.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

HappyPills ::

Kaj jim brani zvisat za 1€? Prav nič.

harvey ::

HappyPills je izjavil:

Kaj jim brani zvisat za 1€? Prav nič.

Zvišat ni problem, prodat je potem problem. Tranzit je ob višjih cenah goriv pri nas kot v okolišči vse tankal zunaj. Za male, rajo, je pa čisto vseeno, če bo bencin tudi 5 eur, ker vedno tanka za 20,00 EUR.:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

HappyPills ::

Če maš karanteno vse okol pač ni panike. Sem kar prepričan da bo skok v 2eh mesecih za tam 50=70 centov. To bo za sabo potegnilo višanje cen drugje potrošnja bo. Padla in bo jeba. Kriva bo pa korona

VelkBla ::

Se ne bi cudil, da bomo v roku pol leta vozili na par/nepar, sodo/liho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VelkBla ()

Kvinta ::

Lahko dvignejo za 5 evrov pa pol še enkrat za pet v kratkem cajtu pa se mi ne bi nič manj vozli samo jamrali bi malo bolj.
A.C.A.B

#000000 ::

Kvinta je izjavil:

Lahko dvignejo za 5 evrov pa pol še enkrat za pet v kratkem cajtu pa se mi ne bi nič manj vozli samo jamrali bi malo bolj.



Ne to se ne bo zgodilo, da pa bi se pocenilo, tega pa garant ne bo, trgovci bodo šli na največji možen dobiček, kar je normalno, in vedno si bodo izmislili nove in nove razloge zakaj, čeprav bo nafta kot sedaj na svetovnem trgu skor free.

Za seboj bo pa to potegnilo Peke, mesarje, transporterje sploh in vsi bodu v kup tulili da je kriva vlada, bilokera že bila, znižali pa cen ne bodo, kot jih niso v času ko je bil liter euro. So se pač potuhnili :)

Utk ::

Da ne bomo kot babe na tržnici, ali doktorji na slotechu, kaj če bi pogledali realne številke? Petrol ima trenutno priznano maržo 8 centov, in to je nekih 60 procentov povprečne marže v EU. Če gre na povprečje EU, na recimo 13 centov, je to 5 centov več na liter. Nihče ne bo stradal zarad tega. Pa tudi povprečje EU pomeni tudi cene na avtocestah in podobno. In pomeni tudi, če se splača nekemu Nizozemcu imet privat pumpo s 13 centi marže, se bi moralo splačat tudi Slovencu. Govori se o dvigu za cent ali dva, ne pa 20 ali 40 ali kolk že fantazirate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

pirat ::

Berem temo pa ne morem verjet.
Vecina jih hoce, da jim vlada administrativno predpise po kateri ceni bodo tankali bencin. Ker sicer bodo trpeli najbolj ranljivi v oddaljenih zaselkih brez treh pump! Ko pa jim ta ista vlada administrativno predpise maske, ker sicer bi bili na udaru najbolj ranljivi v domovih starejsih pa vsi proti.
To je definicija levičarstva. Menjava stalisc vsakokrat v stilu kaj mi bolj koristi za cent ali dva.
Danes je petek. Bi odkolesarili kak krog ali dva tudi na to temo?

starfotr ::

Če bi bil problem marža, ki bi eksistenčno ogrožala črpalkarje potem zagotovo ne bi še naprej nastajale nove. Tudi take, ki se preživljajo samo s tem (brez maloprodaje), na primer samopostrežne. Maržo bi lahko tudi dvignili, kadarkoli, kot to kar naprej delajo s trošarino in drugimi dajatvami, ki jih stalno spreminjajo.

Druga zadeva je tudi ta, da je gorivo v tujini boljše kakovosti, kot pri nas. Torej si lahko nadejamo, da bomo sedaj imeli boljše gorivo, ker bodo cene višje? Oziroma bodo v avte, namenjene za naš trg začeli proizvajalci vpisovati v računalnik performanse o kakovosti goriv za zahodne in severne trge, ne pa za jug in vzhod?

Vsi bi prodajali po evropskih cenah in se primerjali z Evropo. Ko je pa treba dati kaj evropskega od sebe, se pa pokaže balkanska kri.

Mato989 ::

Spet nas sds nateguje... Tako je bilo cist ok... Na hs in ac deregulirano drugje regulirano
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

starfotr je izjavil:

Druga zadeva je tudi ta, da je gorivo v tujini boljše kakovosti, kot pri nas. Torej si lahko nadejamo, da bomo sedaj imeli boljše gorivo, ker bodo cene višje? Oziroma bodo v avte, namenjene za naš trg začeli proizvajalci vpisovati v računalnik performanse o kakovosti goriv za zahodne in severne trge, ne pa za jug in vzhod?
V kateri tujini pa je gorivo boljše? Je treba reči Petrolu, da mora zamenjati tujino, ker njegova ni dobra. Ker drugih goriv kot tujih, mi ne moremo tankati.

Vam bom še enkrat napisal, ker nekaterim stvari očitno niso jasne. Ukrep je bil sprejet zato, da bo raji slabše in eliti boljše. Vi pa lahko še naprej nakladate in parlamentirate.
Ti, ki sedaj vladajo, imajo pa možgane nekje blizu nule. Niti krasti ne znajo, niti lagati, niti skrivati. Ni ga doktorja v vladajoči garnituri, ki bi ga gledal več kot en dan pri meni v službi. Tako nesposobne ljudi moraš pa z lučjo iskati.

HappyPills ::

Še njihov ultra mojster Lahovnik je rekel da ga izjemno biksajo. Pirat ti pa chill poglej si temo covid bis videl kolk sem prot maskam ampak celavi dela bedarije zdej če si plačan od njih bodi tok dec pa vsaj priznaj, če ti je pa všeč da te lupjo pa tudi to lahko poveš.

avtek ::

Vsi skupaj smo se tudi lepo razvadili z gorivom po 1€, glede na to da ga sosednje države (pavšalno gledano) nimajo.
Kot je že nekdo omenil, če bodo maržo dvignili za par centov, in bo na koncu cena goriva 1,10€ - 1,15€, ni noben grozen bav-bav.

Se pa strinjam, jaz bom avto imel, tudi če bo gorivo par €/l. Dobra povezava javnega prometa od mojega doma do službe (cca 45km) žal ne obstaja, ker se bi vozil od cca 1h30min naprej, poraba na avtu pa slabih 5l - trenutno tudi finančno gledano precej ugodna opcija.

HappyPills ::

Itak boš mel, bomo Mel vsi ampak če boš potroši namesto 50€ 200€ na benzu boš trosil drugje manj. To pa je slabo za gospodarstvo.

feryz ::

avtek je izjavil:

Vsi skupaj smo se tudi lepo razvadili z gorivom po 1€, glede na to da ga sosednje države (pavšalno gledano) nimajo.
Kot je že nekdo omenil, če bodo maržo dvignili za par centov, in bo na koncu cena goriva 1,10€ - 1,15€, ni noben grozen bav-bav.

Se pa strinjam, jaz bom avto imel, tudi če bo gorivo par €/l. Dobra povezava javnega prometa od mojega doma do službe (cca 45km) žal ne obstaja, ker se bi vozil od cca 1h30min naprej, poraba na avtu pa slabih 5l - trenutno tudi finančno gledano precej ugodna opcija.
Lepo, da misliš, da gorivo ne sme biti po en evro. Pravzaprav bi bilo lahko po pol evra, če ne bi rabili toliko dodatka za financiranje brezmožganskih opic in kavčarskega javnega sektorja.
BTW, prejšnji teden sem naredil krog, Avstrija - Nemčija - Poljska - Češka - Slovaška - Avstrija. Nikjer ni bilo gorivo čez evro. Če izpustim Italijo, ne vem o katerih sosednjih državah ti blebetaš.
Vedno smo imeli najdražje gorivo, očitno se tudi tebi kolca, ker trenutno ni tako. Oz. ga imamo še vedno, le z zelo majhno razliko. Se bo pa v kratkem spremenilo.

Master_Yoda ::

pirat je izjavil:

Berem temo pa ne morem verjet.
Vecina jih hoce, da jim vlada administrativno predpise po kateri ceni bodo tankali bencin. Ker sicer bodo trpeli najbolj ranljivi v oddaljenih zaselkih brez treh pump! Ko pa jim ta ista vlada administrativno predpise maske, ker sicer bi bili na udaru najbolj ranljivi v domovih starejsih pa vsi proti.
To je definicija levičarstva. Menjava stalisc vsakokrat v stilu kaj mi bolj koristi za cent ali dva.
Danes je petek. Bi odkolesarili kak krog ali dva tudi na to temo?


Samo zgornjo ceno. Znizali bi lahko ze pred deregulacijo ce bi hoteli.
Dovie'andi se tovya sagain.

GR2 ::

Samo s tole ceno 1EUR na liter gre pa promet precej hitreje. Če sem jih pred tem prehitel tudi po 5 na dan, rekord sicer 15 v 10km, ampak to je bilo že ornk divjanje, je sedaj povsem dovolj če v povprečju enega, kdaj celo nobenega, kdaj tudi 3, več ne.
Potem avtobusov sem se izogibal kot hudič križa, ker so vozili 2x počasneje kot je možno, kolone z avtobusom na čelu se pa itak ne da prehitet. Ampak včeraj sem šel pa enih 10min prej domov, ker so mi začeli ravno takrat skakat okol kaj vse bo za naredit, pa dohitim avtobus in je šel res lep tempo, po naseljih me je celo pajsnil, to je moral 70 na mojih 50, v prvi klanec ga tudi še nisem dohitel, edino potem v drugem klancu, ampak mi je potem spet ušel v naselju.
Sem vedno vedel da folk vozi počasi, ker špara na benzu, ne pa ker bi bili tako varni vozniki in se je vedno govorilo kako nevarno vozim jaz, zna biti pa da sem jaz celo najbolj varen voznik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

avtek ::

Jure, se strinjam, definitivno bo drugje potem primankljaj, kar je slabo zopet za trgovine, gostilne, restavracije in vse druge stvari.

Feryz, nimam nobenega interesa. Normalno, da si želim čimnižjo ceno goriva. In tudi sam bom gledal kje bom tankal, da bo zame čimugodneje (ne glede na ponudnika).
Ne vem, potem pa imam zgleda napačne informacije. 12.8. sem šel iz Kölna domov, sem v mestu tankal po 1,14€ (diesel), v Avstriji na AC sicer (tudi v SI je preko 1€) pa sredi noči po 1,12€. V Italiji (si jo izzvzel) je bil 1,35€ če se ne motim - sicer nisem tankal, sem bil pa ta vikend tam. Za ostale tri države žal ne morem komentirat iz prve roke. Če se ne motim je tudi na Hrvaškem cca 9-10HRK, kar je čez 1€.
Defintivno, neumen je tisti (ali pa hud pristaš elektrike), ki si želi dražje gorivo. Me pa resnično, resnično skrbi kakšna cena bo recimo čez 2-3 mesece, moje mnenje je, da takšno kot v "zlatih" časih - 1,5€ po litru. Na žalost bo Duopol premočan.

DamijanD ::

A drugače se kaj ve od kdaj naprej bo deregulirano in kako bo to potekalo. Mislim bo Petrol vs OMV vs ostali - ali bo vsaka črpalka imela svoje cene?

feryz ::

Z oktobrom. Šli bodo počasi gor. Po par centov na teden, pri teh zastonjskih cenah nafte do nekje 1,3 evra. Če se pa podraži nafta na svetovnem trgu, bo pa veselica.
Veselica pa že imajo razni Vizjaki in 100+ direktorjev in šefov na, kao, gospodarski družbi Petrol. Nagrade v nebo, saj se ve. Uni na pumpah, pa še vedno za drobiž.

Utk ::

Grem stavit, da se do konca leta 2020 marža Petrola ne bo povečala za več kot 1 cent, do konca 2021 pa največ 3.
Kakšnih 30 centov, potem bi imeli 3x višjo maržo od povprečja v EU. Norci.

HappyPills ::

Cene se bodo spreminjale dnevno, cena bo na vsaki pumpi lahko drugačna, kar verjetno bo. App rabimo. Kdo že dela na tem?

avtek ::

To je takšna banda, da si mislit ne mormo.
Sam roko na srco, smo Slovenci takšni jajčkoti, da se bomo pač slej ko prej sprijaznili, da bodo pobrali v kratki prihodnosti nekaj 10k zaslužka. Ko se bo malo pozabilo, bomo pač skomignili z rameni in šli naprej. Na žalost.

Krivi pa nismo mi, reveži, ampak celoten zafuran sistem Slovenije. Ker majo čisto vsi, levi, desni, skrajni, srednji predolge prste, povsod, na vseh področjih.

HappyPills ::

Itak ne bodo dvignili cene na šus. Lepo počasu do konca leta bo že precej dober graf. Sploh ker lahko to dnevno spreminjajo bodo pač počasi in vztrajno pumpali. Utk evo stavim, da se bo cena zvišača za več kot 3c in to že v prvem mesecu torej oktobru.

kow ::

feryz je izjavil:

Z oktobrom. Šli bodo počasi gor. Po par centov na teden, pri teh zastonjskih cenah nafte do nekje 1,3 evra. Če se pa podraži nafta na svetovnem trgu, bo pa veselica.
Veselica pa že imajo razni Vizjaki in 100+ direktorjev in šefov na, kao, gospodarski družbi Petrol. Nagrade v nebo, saj se ve. Uni na pumpah, pa še vedno za drobiž.


Nafta se ne more kaj prida podraziti, a se hecas.. Vprasanje, ce bo sploh kdaj poraba se dosegla predkoronsko raven.

Primozzz ::

V ITA se cene lahko spreminjajo iz ure v uro...ko smo potovali okrog z motorji so na eni in isti črpalki bile različne cene zjutraj, ob poldan in popoldan...odvisno od prometa. Razlika v ceni med temi urami pa je bila nekje 5-10% :|

avtek ::

Tudi v Nemčiji v mestih je tako, vsaj v Hannovru sem zasledil razlike med delom dneva :)

3p ::

feryz je izjavil:

BTW, prejšnji teden sem naredil krog, Avstrija - Nemčija - Poljska - Češka - Slovaška - Avstrija. Nikjer ni bilo gorivo čez evro. Če izpustim Italijo, ne vem o katerih sosednjih državah ti blebetaš.
Vedno smo imeli najdražje gorivo, očitno se tudi tebi kolca, ker trenutno ni tako. Oz. ga imamo še vedno, le z zelo majhno razliko. Se bo pa v kratkem spremenilo.


Kje pa si ti tankal oz še boljše kaj si tankal? Dizel? (To je itak še bolj kot bencin politična zgodba, s katero nemci & prijatli podpirajo svojo TDI industrijo in kamionarje.)

Sem naredil podoben krog, pa nisem nikjer tankal pod 1.2x€/l (super). Na avtocesti pa tudi za okoli 1.5€/l.

ahac ::

Utk je izjavil:

Petrol ima trenutno priznano maržo 8 centov, in to je nekih 60 procentov povprečne marže v EU.
Potem pa folk govori, da bi lahko že zdaj znižal cene, če bi želel... Najboljš kar z negativno maržo. :))


harvey je izjavil:

Ko imaš dejansko le dva igralca Petrol/OMV in ne skoraj v vsaki ulici par pump kot pri sosedih je tale splošna deregulacija malo mimosuk...
Ampak tako je zato, ker smo tako dolgo z regulacijo preprečevali razvoj konkurence. Zakaj bi Shell ali BP investiral v SLO, če pa lahko v drugih državah zasluži 2x tolk na liter? Kako naj se pojavi neka majhna lokalna črpalka v manjšem kraju, če bi pa delala izgubo?
Saj tudi Lidla pa Hofra ne bi bilo v SLO, če bi država Mercatorju določala (nizke) cene hrane.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

IL_DIAVOLO ::

Je rekel 2-3 cente max :))

"Že sedanja cena goriva je skoraj do vrha napolnjena z raznimi dajatvami in ostalimi stvarmi, ostane le še tisti majhen del marže, za katero so trgovci že večkrat povedali, da je prenizka. Torej si lahko obetamo dejansko samo višje cene goriva," pravi Boštjan Okorn z ZPS.


Za 2 centlna lahko drzava sama podraži, pa se ne bi noben jokal.

Utk ::

2 centa zate morda nista nič, za Petrol je pa to 25% dodatnega zaslužka. Po stroških lahko to pomeni tudi 30-40% več profita na koncu leta. Pač odvisno koliko profita naredi z gorivom in kolk z ostalim.
Višanje za 20-30 centov, kot nekateri fantazirate, pomeni, da lahko zapremo Krko in raje gorivo prodajamo, se bo bolj splačalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WhiteAngel ::

Ne bi imel nič proti, če bi kakšno CNG polnilnico več naredili naši "trgovci". Domplan je obljubljal v Kranju polnilnico v sredini 2020. Zdaj je konec septembra :|

HappyPills ::

Nove konkurence ne bo. Kot prvo so pogoji zelo hardcore za vstop na trg, kot drugo se z letom 2035 prepoveduje prodaja avtomobilov na benz in dizel. Nevem, če se bodo ravno tepli za ta trg, kjer je izjemen monopol.
Me pa zanima kakšne izgovore bo imel pripravljen Utk, ko se bo cena povečala za več kot 3c. No malo počakajmo, sem shranil ta tvoj zapis pa me zanima kaj boš napletel čez 1 mesec :).

Utk ::

ko se bo cena povečala za več kot 3c

Jaz pišem o marži, ne o ceni.

IL_DIAVOLO ::

Aha, tukaj se nismo razumeli :)

bbbbbb2015 ::

sunshine403 je izjavil:

Malo tezko je primerjati to z Avstrijo, kjer trg deluje, v Sloveniji pa imas dve razlicni pumpi (pustimo sedaj tistih 20 crpalk drugih firm po celi Sloveniji) in nekako ne vidim nobenega pametnega razloga, zakaj bi Petrol Zg. Kaselj sel znizevat cene, da bo bolj konkurencen kot Petrol Sp. Kaselj.


V Avstriji na avtocesti je gorivo (dizel) tipično med 1,3 do 1,6€/L.

No, stvar pa je taka, da ima Avstrija ob avtocesti dosti majhnih zaselkov, kjer so v preteklosti bili lastniki OMV, Shell in podobni. V Avstriji je precejšen upad dohodka od turizma in nekateri kraji so postali bleda senca nekdanje slave.

Velike firme so prodale te majhne pumpe, privatnikom, kjer je bila tipično cena dizla med 0,9€/L do 1€/L in to takrat, ko je bilo v Sloveniji recimo cena 1,1€/L in več.

Privatniki so sklestili vse, še svetlobne reklame in vse dali na self-service. Potegneš kartico in tankaš. Tako potem lahko nekaj laufa na ceno 0,9€/L.

HappyPills ::

Utk je izjavil:

ko se bo cena povečala za več kot 3c

Jaz pišem o marži, ne o ceni.


Tudi to bomo lahko preverili. Vsekakor bo šla marža gor za več kot 3c.

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Aha, tukaj se nismo razumeli :)

Valda je logično, da če država dvigne trošarine za 10 centov in cena nafte naraste, da ne bo petrol tega kompenziral.

IL_DIAVOLO ::

Ves cas smo govorili o koncni ceni, ki je važna nam potrošnikom, ti si zacel pametovati o marzi. Nauci se brat or smth :)

GizmoX ::

Vlada bo sedaj lažje (bolj neopazno) dvignila trošarino, ker so od oktobra naprej za dvig cen krivi le in samo Prekleti Požrešni Prodajalci Pogonskih goriv Po Postojankah!
Gorivo: 30c
PPPPPP: 8c
Država: 62c

Sicer pa, 25.9.2020: WTI Crude = 40,5($/sod); 1$ = 0,856€ ; sod = 158,98 litrov ; = 0,22 € / liter
Nekaj pobere derivacija, nekaj dostava, itd., ampak na to ceno je vezana nadaljnja cena.
Torej smo iz 0,22€/l na 1,000€/l, se pravi 0,78€/l razlike.

Pobiramo stave za ceno goriva.
Danes: 0,78€/l razlike
Čez eno leto: 1,00€/l razlike (01.10.2021 ob 08:00 na Petrolovi severni črpalki na Celovški cesti v Ljubljani, za 95 oktanski bencin, brez uporabe kartic ugodnosti, za 50 pretočenih litrov, plačano z gotovino)
Kaj pa pravi vaša kristalna krogla?;)
udirač => uni. dipl. inž. rač.

HappyPills ::

Se pridružim tvoji napovedi.

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ves cas smo govorili o koncni ceni, ki je važna nam potrošnikom, ti si zacel pametovati o marzi. Nauci se brat or smth :)

Tema je o sprostitvi marže za petrol. Cena pa ni odvisna samo od marže. Si otrok, da ti ni jasno, da Janša pač ne odloča po kolk bo nafta?

starfotr ::

feryz je izjavil:

starfotr je izjavil:

Druga zadeva je tudi ta, da je gorivo v tujini boljše kakovosti, kot pri nas. Torej si lahko nadejamo, da bomo sedaj imeli boljše gorivo, ker bodo cene višje? Oziroma bodo v avte, namenjene za naš trg začeli proizvajalci vpisovati v računalnik performanse o kakovosti goriv za zahodne in severne trge, ne pa za jug in vzhod?
V kateri tujini pa je gorivo boljše? Je treba reči Petrolu, da mora zamenjati tujino, ker njegova ni dobra. Ker drugih goriv kot tujih, mi ne moremo tankati.

Vam bom še enkrat napisal, ker nekaterim stvari očitno niso jasne. Ukrep je bil sprejet zato, da bo raji slabše in eliti boljše. Vi pa lahko še naprej nakladate in parlamentirate.
Ti, ki sedaj vladajo, imajo pa možgane nekje blizu nule. Niti krasti ne znajo, niti lagati, niti skrivati. Ni ga doktorja v vladajoči garnituri, ki bi ga gledal več kot en dan pri meni v službi. Tako nesposobne ljudi moraš pa z lučjo iskati.



Avti za naš trg imajo vgrajeno drugo programsko opremo, drugačne parametre kar se tiče goriva, kot imajo to avti npr. v Nemčiji. Torej, naš avto ima malo višjo porabo, slabše izgorevanje ipd., samo zato, da ni težav, če je gorivo slabše kakovosti. Medtem ko gorivo v Nemčiji ima drugačne specifikacije, imajo manj nečistoč, drugačne aditive, mogoče tudi manj vode v gorivu ipd.

3p ::

starfotr je izjavil:

Avti za naš trg imajo vgrajeno drugo programsko opremo, drugačne parametre kar se tiče goriva, kot imajo to avti npr. v Nemčiji.


Vir?

Kako razlagaš dejstvo, da je lep del "nemcev" na naših cestah "second hand" uvožen iz Nemčije in okolice? Se samodejno preprogramirajo?

kixs ::

3p je izjavil:

starfotr je izjavil:

Avti za naš trg imajo vgrajeno drugo programsko opremo, drugačne parametre kar se tiče goriva, kot imajo to avti npr. v Nemčiji.


Vir?

Kako razlagaš dejstvo, da je lep del "nemcev" na naših cestah "second hand" uvožen iz Nemčije in okolice? Se samodejno preprogramirajo?


Zakaj pa mislis, da tako crkujejo :lol: Vsi magicnih 130kkm in kupljeni v Celju. :lol:

stara mama ::

Že vrabci na drevesih čivkajo, da se na Mariborski v Celju NE kupuje avta. AMpak očitno imajo dosti prometa in očitno je neumnost ljudi prevelika. Pol se pa vsi čudijo.

starfotr ::

Ko boš naslednjič na servisu, vprašaj. To ti je najboljši vir.
««
3 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312132 (8708) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914172 (12349) St235

Več podobnih tem