» »

Cena goriva

Cena goriva

««
98 / 100
»»

buttcrack ::

Klasika ja... v sosednji temi je en nergal ker je pač prelen mesečno javljat stanje števca in dobil sedaj poračun po novih cenah.

redtech ::

Von der Leyen: Prekiniti moramo odvisnost od umazane ruske nafte.

Nove cene goriv: Bencin dražji za 0,1, dizel za 12,6 centa na liter

Mogoče ne ve, da je pa najboljša za dizel (slabša kvaliteta, cena). Sedaj rafinarije uporabljajo dražjo nafto, zato se dizel draži. Sedaj vemo, zakaj odstopanja.

Kupci so še vedno izven EU...

Brazil plans to buy 'cheap' diesel from Russia amid price concerns: Bolsonaro

Bolsonaro's public backing of Russian imports came amid growing concerns about potential supply shortages in the second half of 2022 when the country's sugarcane and oil seed harvests will be peaking. Brazil's massive agriculture sector drives demand for diesel, making it the country's top refined product in terms of demand.

Politika erste klase :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

hbgqzR ::

redtech je izjavil:

Nove cene goriv: Bencin dražji za 0,1, dizel za 12,6 centa na liter

Eh!? To pa je nenavadno.

kriptobog ::

hbgqzR je izjavil:

redtech je izjavil:

Nove cene goriv: Bencin dražji za 0,1, dizel za 12,6 centa na liter

Eh!? To pa je nenavadno.


Za dizel uporabljajo nafto iz drugega marketa in drug eurusd tecaj. :))

hbgqzR ::

Meni je ok, imam skoraj absurdno srečo zadnji čas. Razmišljam o sporočilu primerjav višine podražitev in posledicah.

Ampak mislim, da ne bo prehudo, včasih je potrebno potrpeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

sdafsda ::

8l/100km bencinar je zdej isto kot 6L/100km dizl.

Podvprašanje: se velik vozim s kolesam. K me folk z dizlam prehti, seveda na polno prtisne gas. Iz avspuha pa oblak črne megle. Zadnč recimo eni čapci na Jezersk gor. Cela pot je bla v črnem oblaku,...smrdelo pa itak. Kako to registrirate? A je to legalno?

kriptobog ::

sdafsda je izjavil:

8l/100km bencinar je zdej isto kot 6L/100km dizl.

Podvprašanje: se velik vozim s kolesam. K me folk z dizlam prehti, seveda na polno prtisne gas. Iz avspuha pa oblak črne megle. Zadnč recimo eni čapci na Jezersk gor. Cela pot je bla v črnem oblaku,...smrdelo pa itak. Kako to registrirate? A je to legalno?


To so stari dizli, ali pa tehnicno neizpravni novejsi. Folk blendira grj ventile in odstranjuje dpf filtre itd... Cez tehnicnega gre itak vse, ce koga poznas, ce ne drugace ti ga pa popoldanc, ki ti sravfa avto spravi cez.

matobeli ::

Realnost je še hujša, ponavad rabiš samo vedet na ker TP it, še poznat ti ni treba nobenga 8-O

Bolj ali manj kupovanje socialnega miru.

m0LN4r ::

Ja prakticno vsaka vaska Ana blendira egr in odstranjuje dpf filtre polek frizerstva.

Avto z dfpjem je praktično redkost oz. nemogoce najti na cesti...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

chucki ::

Jst ga se imam :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

DamijanD ::

Meni na zadnjem tehničnem (ne poznam nobenega tam) mi sploh niso preverili izpuhov....

kriptobog ::

m0LN4r je izjavil:

Ja prakticno vsaka vaska Ana blendira egr in odstranjuje dpf filtre polek frizerstva.

Avto z dfpjem je praktično redkost oz. nemogoce najti na cesti...


Jaz ga mam tudi in po 4 letih ni se niti malo zapacan. KEr vozim vec ali manj relacije pa tudi spiham ga vcasih na avtobanu. Ma pa se vedno ogromno folka dizle za zelokratke relacije in takim dpf pac zabije in so preskrti da bi odkartali za servis.

avtek ::

m0LN4r je izjavil:

Ja prakticno vsaka vaska Ana blendira egr in odstranjuje dpf filtre polek frizerstva.

Avto z dfpjem je praktično redkost oz. nemogoce najti na cesti...


Ne ljubi se mi iskat ... kaj pa je prednost tega da je ta egr oz dpf blindiran/odstranjen?

Jaz kolikor vem ga imam tudi. Je to kaj povezano z AdBlue?

fikus_ ::

Popravilo/menjava stane €, če ga odstraniš in prilagodiš mapo ICE, je ceneje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

avtek ::

Aha, hvala.

ZveeZ ::

avtek je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ja prakticno vsaka vaska Ana blendira egr in odstranjuje dpf filtre polek frizerstva.

Avto z dfpjem je praktično redkost oz. nemogoce najti na cesti...


Ne ljubi se mi iskat ... kaj pa je prednost tega da je ta egr oz dpf blindiran/odstranjen?

Jaz kolikor vem ga imam tudi. Je to kaj povezano z AdBlue?

To da ga blindiras/odstranis je "dobro" zato, ker se ne more zabasat in povzrocat tezav s performanceom. Sej ves.. pri rocnem upravljanju stekel ne bo nikoli crknil elektro motorcek;)
Sam pa ne vidim smisla zakaj so te zadeve sploh pristale v avtomobilih.
Nisem poducen na tem podrocju ampak kolikor mi je znano, ta sistem filtrira (lovi) velike delce, da ne gredo cez avspuh ven. Kasneje (pri ciscenju), "razbije" te delce na manjse in gredo ravno tako cez avspuh ven.
Kolikor vem pa so veliki delci dosti manj nevarni za cloveka kakor mali, saj vecji ostanejo nizje pri tleh kakor mali in tudi tezje preidejo v pljucne mesicke.
Se pustim popraviti.

kriptobog ::

avtek je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ja prakticno vsaka vaska Ana blendira egr in odstranjuje dpf filtre polek frizerstva.

Avto z dfpjem je praktično redkost oz. nemogoce najti na cesti...


Ne ljubi se mi iskat ... kaj pa je prednost tega da je ta egr oz dpf blindiran/odstranjen?

Jaz kolikor vem ga imam tudi. Je to kaj povezano z AdBlue?


Bolj posledica, kot prednost. Saj vemo kako gre na balkanu. Vazno, da je dobernemski avto pred hiso ostalo pa nima veze. In ko crkne DP je menjava seveda predraga za sirotinje.

Wrop ::

Tragikomično. Stara A6 pred vrtcem že obuta za zimo, pri speljevanju iz leve in desne cevi pokadi črnino kot dvotonska sipa, da bi se še izgubil tam notri. Me zanima, če bi tudi svoje otroke tako zakajal kot tuje.

kriptobog ::

Wrop je izjavil:

Tragikomično. Stara A6 pred vrtcem že obuta za zimo, pri speljevanju iz leve in desne cevi pokadi črnino kot dvotonska sipa, da bi se še izgubil tam notri. Me zanima, če bi tudi svoje otroke tako zakajal kot tuje.


To ma zimske gume, ker ni bilo za letne. In pac furajo non stop zimske :))

energetik ::

kriptobog je izjavil:

Wrop je izjavil:

Tragikomično. Stara A6 pred vrtcem že obuta za zimo, pri speljevanju iz leve in desne cevi pokadi črnino kot dvotonska sipa, da bi se še izgubil tam notri. Me zanima, če bi tudi svoje otroke tako zakajal kot tuje.


To ma zimske gume, ker ni bilo za letne. In pac furajo non stop zimske :))
Ni za gume, ni za popravilo EGR in DPF. Je pa A6, pa za čipanje je tudi blo. :)) ;(
vires in numeris

Buggy ::

Zanimiva pogled na diesel emission zadevo tudi z druge strani.



disclaimer: sam imam vse te "ECO" pritekline na avtu ;)

GregiB ::

Cena nafte je v zadnjem tednu padla za 9%... se kej pozna kje?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Wrop ::

Se, samo ne v naših denarnicah.

energetik ::

Kako ne, če danes tankam najceneje od nekje pomladi naprej?
Sicer je nafta prejšnji teden padla 6%, cena bencina se pa računa vsake 2 tedna. Si pa neučakan. Poleg tega so važne tudi cene predelave v rafinerijah in pa cena EUR/$.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

energetik je izjavil:

Sicer je nafta prejšnji teden padla 6%,


Ma ne vem, sem računal razliko med danes (88,6$ za sodček) in 29.8. (96,6$)... Sicer pa, trenutna cena v dola$ih je enaka tisti pred rusko invazijo, drži pa, da je takrat € veljal 1,18$
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

hbgqzR ::

Halo, kaj je zdaj to - a ste vi malo nori?

Regulirani ceni 95-oktanskega bencina in dizelskega goriva zunaj avtocest se bosta v torek znižali. Bencin se bo pocenil za 13,7 centa, na 1,354 evra, dizel pa za 8,4 centa, na 1,683 evra za liter.


Kaj pa vsa ta gorivno-proti-inflacijska zaloga? Dronyx!?

Mato989 ::

Časkam pametnjakoviče v trgovinah in špediterje kako bodo jutri v novicah objavili da bodo čez vikend pocenili vse izdelke za cca 10-15% ker gre cena bencina dol!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hbgqzR ::

Mato989 je izjavil:

da bodo čez vikend pocenili vse izdelke za cca 10-15% ker gre cena bencina dol!

Da ne bi kje, mi smo v letu ali dveh naredili investicije in povečano potrošnjo, planirane za 5 let. No, 200m ograje pa bo verjetno tudi ugodneje :-)

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:

Časkam pametnjakoviče v trgovinah in špediterje kako bodo jutri v novicah objavili da bodo čez vikend pocenili vse izdelke za cca 10-15% ker gre cena bencina dol!

Verjetno bodo v Hofru vrnili cene na raven sobote:) Z danasnjim dnem so namrec podrazali veliko vecino prodajnih izdelkov.

hbgqzR ::

S kaksno podlago so podrazili - cene goriva? Kako ves, da so podrazili - kaj primerjas? Samo Hofer ali se kdo? Samo za orientacijo, mislim. A tisti vladni cen-primerjator ze dela in kje?

sdafsda ::

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Časkam pametnjakoviče v trgovinah in špediterje kako bodo jutri v novicah objavili da bodo čez vikend pocenili vse izdelke za cca 10-15% ker gre cena bencina dol!

Verjetno bodo v Hofru vrnili cene na raven sobote:) Z danasnjim dnem so namrec podrazali veliko vecino prodajnih izdelkov.


Futram se v Hofru. Zanima me kaj so podražli?

ZveeZ ::

hbgqzR je izjavil:

S kaksno podlago so podrazili - cene goriva? Kako ves, da so podrazili - kaj primerjas? Samo Hofer ali se kdo? Samo za orientacijo, mislim. A tisti vladni cen-primerjator ze dela in kje?

Ne vem s kako podlago, vem pa, da so:)
Vem za Hofer, ker je prodajalka menjavala cene v soboto. Po debelini paketa cenovk, smatram da se je cena spremenila skoraj vsem izdelkom. Kar sem preletel, so bile cene visje med 10 in celo 30 odstotkov.
Po besedah trgovke, so se vse cene spremenile navzgor.

zobnik ::

seveda cene sedaj ne bodo spuščal...le kakšen izgovor bodo goljufi l.2022 navedli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

buttcrack ::

pomanjkanje kadra za zamenjavo cen?

chucki ::

Tovornjaki so na dizl in ne na bencin otroci. Dizl je se vedno predrag
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Mato989 ::

Naj kar bo dizl dražji od benza, da zapremo malo usta pametnjakovičom ki so dizlaše kupovali in pametovali kako je ceneje na dolge ture zaradi porabe in nižje cene dizla >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

chucki ::

Se pravi si zelis drago hrano?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

hbgqzR ::

buttcrack je izjavil:

pomanjkanje kadra za zamenjavo cen?

Me sicer kar čudi, da se več trgovin ne poslužuje e-etiket za cene na stalažah - na artiklih pa mislim, da ni cene ali pa ima barcode reading islande; podobno kot e.leclerc...

chucki je izjavil:

Se pravi si zelis drago hrano?

Mislim, da je bil že precej blizu podobnih cen, cene blaga v trgovini pa nižje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

buttcrack ::

hbgqzR je izjavil:

buttcrack je izjavil:

pomanjkanje kadra za zamenjavo cen?

Me sicer kar čudi, da se več trgovin ne poslužuje e-etiket za cene na stalažah - na artiklih pa mislim, da ni cene ali pa ima barcode reading islande; podobno kot e.leclerc...


že dolgi nisem bil pri francozih, a so že pogruntali kako porumeniti/pordečiti akcijske cene? To je verjetno en izmed razlogov, da ostali ne sledijo.

hbgqzR ::

buttcrack je izjavil:

že dolgi nisem bil pri francozih, a so že pogruntali kako porumeniti/pordečiti akcijske cene? To je verjetno en izmed razlogov, da ostali ne sledijo.

Pa ni to neka kunst, samo stane malo več, bodo verjetno uvedli čez čas. Bi pa bilo fajn!

No, še bolj pa avtomatska blagajna, ko robo odpelješ brez postankov. Ampak pustim to, da se kdo ne začne razburjati.

energetik ::

hbgqzR je izjavil:

buttcrack je izjavil:

že dolgi nisem bil pri francozih, a so že pogruntali kako porumeniti/pordečiti akcijske cene? To je verjetno en izmed razlogov, da ostali ne sledijo.

Pa ni to neka kunst, samo stane malo več, bodo verjetno uvedli čez čas. Bi pa bilo fajn!

No, še bolj pa avtomatska blagajna, ko robo odpelješ brez postankov. Ampak pustim to, da se kdo ne začne razburjati.
Takoj podpišem, največja glupost je, da moraš vse zložit iz vozička in potem spet nazaj, potem pa ponovi vajo pri avtu.
vires in numeris

buttcrack ::

bo amazon kmal tut v naše konce prišel :)

ZveeZ ::

buttcrack je izjavil:

bo amazon kmal tut v naše konce prišel :)

Dvomim, da jim je nas trg zanimiv;)

FireSnack ::

Mato989 je izjavil:

Naj kar bo dizl dražji od benza, da zapremo malo usta pametnjakovičom ki so dizlaše kupovali in pametovali kako je ceneje na dolge ture zaradi porabe in nižje cene dizla >:D

Tudi jaz ti privoščim izgube nazaj. Če ne drugo da ti ne bi kripto nikoli prinesel penzije! ;(
Drugače pa dizel je umazan in zato ga moramo počasi umakniti. Povzroča raka, kap in ozonsko luknjo. Da o klimatskih spremembah sploh ne začnem...
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

energetik ::

FireSnack je izjavil:

Drugače pa dizel je umazan in zato ga moramo počasi umakniti. Povzroča raka, kap in ozonsko luknjo. Da o klimatskih spremembah sploh ne začnem...
Odštej ozonsko luknjo, pa si kar zadel.
vires in numeris

Zstiller ::

A se še splača dizla za velik km ali rajši bencinarja pri takih cenah?

energetik ::

Odvisno, kako predvidevaš da se bodo cene benza in dizla gibale v prihodnjih N-letih.
vires in numeris

zobnik ::

Razmerje se bo hitro obrnil pač smo v času "krize" tu avtoplin ima rekordno vrednost 1 evrov, ko bi moral bit nekje 70 centov. Saj par let nazaj je blo vedno tako, bencin 1.3, plin 0,6-0,7 evra
Men ga ob normalni vožnji porabi 7l plina, sedaj dam 7 evrov/100km, 5 let nazaj bi dal 4 evre/100km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Buggy ::

Zstiller je izjavil:

A se še splača dizla za velik km ali rajši bencinarja pri takih cenah?



zivis enkrat, kupis kar ti ustreza...cen pa nihce ne zna predvideti...uzivaj trenutek!

Zstiller ::

Ko delaš 50k na leto je treba tudi na stroške gledat ne samo živi se enkrat in uživat. Kot zdaj zgleda zna bit dizel dražji od bencina tudi dolgoročno. Jaz moram pa menjat avto počasi.
««
98 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312367 (8943) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914347 (12524) St235

Več podobnih tem