» »

Cena goriva

Cena goriva

««
97 / 100
»»

energetik ::

Za štrom so po vrsti cca.: Talum, Acroni, Štore, Ravne, Salonit, Ruše. Potem pa že počas sledijo SŽ.

Za plin bi rekel kakšne steklarne, pa plinski bloki v TEŠ in TEB.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

starfotr ::

fikus_ je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Redukcij za gospodinjstva ne bo. Najprej so redukcije pri največjih, to je Talum npr.


Talum ima že sedaj "redukcije", ko je manjko elektrike in kuri na polno, ko je višek. Zaradi tega ima cenejšo elektriko kot ostala industrija, ki ne more prilagajati porabe.


Talum je včasih imel 15 % slovenske porabe. Danes ima 3-4 %. Ker se jim ne izplača.

Talum je plačan, da ustavi svojo porabo v viških, to je da ugasne proizvodnjo. To je (terciarna) regulacija. In je to še vedno ceneje, kot pa kupovati zelo drago elektriko v določenem trenutku na trgu. Se pravi ugasnejo kapacitete, da lahko drugi porabljajo.

ELES oz. država je lastnik Taluma, ker v preteklosti niso plačevali računov za elektriko.

D3m ::

energetik je izjavil:

Za štrom so po vrsti cca.: Talum, Acroni, Štore, Ravne, Salonit, Ruše. Potem pa že počas sledijo SŽ.

Za plin bi rekel kakšne steklarne, pa plinski bloki v TEŠ in TEB.


Papirnice in kartonaže. :(
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Najebale bodo tudi pekarne, proizvodnja kritine, opeke itn.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

starfotr ::

Nihče ne bo najebal. To so samo nebuloze s strani medijev.

DamijanD ::

V Texasu je ta velik mining farma zdaj zaslužila več s tem, da je ustavila mining in prodala že kupljen štrom nazaj, kot pa da bi laufala rig.

kow ::

Hoces reci, da pol trg deluje.

Mato989 ::

THIS NEEDS TO GO VIRAL

For those of you that think electric vehicles are the answer- this is a true story from a farmer in the Midwest- and I'm reposting it-
A close friend farms over 10,000 acres of corn in the mid-west. The property is spread out over 3 counties.

His operation is a "partnership farm" with John Deere. They use the larger farm operations as demonstration projects for promotion and development of new equipment. He recently received a phone call from his John Deere representative, and

they want the farm to go to electric tractors and combines in 2023. He currently has 5 diesel combines that cost $900,000 each that are traded in every 3 years. Also, over 10 really BIG tractors.
JD wants him to go all electric soon.
He said: "Ok, I have some questions.

How do I charge these combines when they are 3 counties away from the shop in the middle of a cornfield, in the middle of nowhere?" "How do I run them 24 hours a day for 10 or 12 days straight when the harvest is ready, and the weather is coming in?" "How do I get a 50,000+ lb.


combine that takes up the width of an entire road back to the shop 20 miles away when the battery goes dead?"There was dead silence on the other end of the phone.When the corn is ready to harvest, it has to have the proper sugar &moisture content.Let's return sanity to our nation


If it is too wet, it has to be put in giant dryers that burn natural or propane gas, and lots of it. Harvest time is critical because if it degrades in sugar content or quality, it can drop the value of his crop by half a million dollars or more. It is analyzed at time of sale.

It is standard procedure to run these machines 10 to 12 days straight, 24 hours a day at peak harvest time. When they need fuel, a tanker truck delivers it, and the machines keep going. John Deere's only answer is "we're working on it."

They are being pushed by the lefty Dems in the government to force these electric machines on the American farmer. These people are out of control. They are messing with the production of food crops that feed people and livestock... all in the name of their "green dream."

Look for the cost of your box of cornflakes to triple in the next 24 months..."
Wake up! Stand up! Speak up!
This thread was copied but I wanted people to know how inefficient electric tractors are




Toliko o efektivnosti električnih vozil napram bencinu in nafti =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Lahko razložiš zakaj ne bi mogel jaz naredit 50 km na dan na elektriko, če nek kmet v ameriki ne more laufat 14 dni non stop traktorja? Kje je tu povezava?

sdafsda ::

Začnite se racionalno obnašat in predvsem prlagajat ter sprejemat novo realnost. Men bencin sploh ne predstavla tacga stroška. Ene 40 evrov na mesc ga pokurim, da se vozim na šiht in v štacuno. Če se morte vsak dan 100km vozit na šiht ni benz vaš problem, ampak nezaposljivost. Folku je glavna cifra na plačilni listi konc mesca, je pa preglup, da bi dojel da bo zarad tega dal vsak mesc 300e za benz in vsak dan 2 uri svojga lajfa.

S štromam je pa tako. V eni drugi temi sem bil bedaček, ker kurim drva. Jah,... samo ne vem kdaj je bil moj račun za elektriko več kot 25e. A rabte topshop bioenergetika, da vam pove katere naprave vam največ kurijo? Navadne žarnice, plazma TV, desktop kompjutri, skrinje,.. To mora ven! To nima v 21. st. kej delat hiši. Več kot 100kw moderno gospodinstvo ne ponuca. Pa ja,...kuham in pečem tut.

Utk ::

Jaz za na šiht ne naredim niti četrt km, ki jih naredim. Moj račun za elektriko (televizije, kuhanje, itd), gorivo (za na šiht in še kam) in ogrevanje je 15 evrov, vse skupaj. To je 21. stoletje, ne pa ležanje celo leto na krušni peči...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

sdafsda je izjavil:

Začnite se racionalno obnašat in predvsem prlagajat ter sprejemat novo realnost. Men bencin sploh ne predstavla tacga stroška. Ene 40 evrov na mesc ga pokurim, da se vozim na šiht in v štacuno. Če se morte vsak dan 100km vozit na šiht ni benz vaš problem, ampak nezaposljivost. Folku je glavna cifra na plačilni listi konc mesca, je pa preglup, da bi dojel da bo zarad tega dal vsak mesc 300e za benz in vsak dan 2 uri svojga lajfa.

S štromam je pa tako. V eni drugi temi sem bil bedaček, ker kurim drva. Jah,... samo ne vem kdaj je bil moj račun za elektriko več kot 25e. A rabte topshop bioenergetika, da vam pove katere naprave vam največ kurijo? Navadne žarnice, plazma TV, desktop kompjutri, skrinje,.. To mora ven! To nima v 21. st. kej delat hiši. Več kot 100kw moderno gospodinstvo ne ponuca. Pa ja,...kuham in pečem tut.

Tako, lahko bi vsi ziveli v enem ogromnem bloku na 25 kvadratih na osebo in prakticno vsi delali od doma za ekranom.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

matobeli ::

Sam k človk niti ne ve da je enota za porabo kwh...

Buggy ::

nova realnost nas vse caka, nisem pa cisto preprican, ce ste na njo vsi pripravljeni

edit: se zmeraj iscem parcelo v vukojebini s svojim izvirom vode, za razliko od nekateirih, ki si kupujejo stanovanja na morju ali centru mest...sam recem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

MadMen ::

Buggy je izjavil:

nova realnost nas vse caka, nisem pa cisto preprican, ce ste na njo vsi pripravljeni

edit: se zmeraj iscem parcelo v vukojebini s svojim izvirom vode, za razliko od nekateirih, ki si kupujejo stanovanja na morju ali centru mest...sam recem

Aja si ti "woke"

Horas ::

Utk je izjavil:

Jaz za na šiht ne naredim niti četrt km, ki jih naredim. Moj račun za elektriko (televizije, kuhanje, itd), gorivo (za na šiht in še kam) in ogrevanje je 15 evrov, vse skupaj. To je 21. stoletje, ne pa ležanje celo leto na krušni peči...


daj, povej nam več. kakšen hotel ima ta tvoja mamica? 4-5*?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

zobnik ::

sdafsda je izjavil:

Zdojel da bo zarad tega dal vsak mesc 300e za benz in vsak dan 2 uri svojga lajfa.


2 ure je velik, do pol ure v eno smer je še OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Utk ::

Horas je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz za na šiht ne naredim niti četrt km, ki jih naredim. Moj račun za elektriko (televizije, kuhanje, itd), gorivo (za na šiht in še kam) in ogrevanje je 15 evrov, vse skupaj. To je 21. stoletje, ne pa ležanje celo leto na krušni peči...


daj, povej nam več. kakšen hotel ima ta tvoja mamica? 4-5*?

Pameti imaš tolk kot domišlije. Bolj malo. Ni čudno, da tebe to stane veliko več.

zobnik ::

Enkrat pred parimi leti sem še kake pol ure stran iz Ajdovščine gor nekam v hribe gledal audija dizel s 480.000km, je rekla lastnica da se je vseskozi vozila Ajdovščina-LJ....kar težko razumeš take da so toliko ur, dni, tednov izgubil z vožnjo po AC. Sam avto je pa bil praktično nov.

LeQuack ::

Horas je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz za na šiht ne naredim niti četrt km, ki jih naredim. Moj račun za elektriko (televizije, kuhanje, itd), gorivo (za na šiht in še kam) in ogrevanje je 15 evrov, vse skupaj. To je 21. stoletje, ne pa ležanje celo leto na krušni peči...


daj, povej nam več. kakšen hotel ima ta tvoja mamica? 4-5*?


On ma veze, Golob mu zrihta poceni elektriko iz Bosne.
Quack !

BigWhale ::

sdafsda je izjavil:

To nima v 21. st. kej delat hiši. Več kot 100kw moderno gospodinstvo ne ponuca. Pa ja,...kuham in pečem tut.


A to govoris za gospodinjstvo v bloku? Pri nas v hisi porabimo med 650-800kWh na mesec. Rekord je bil 950kWh. Pa mamo vse zarnice varcne. Po mojem niso zarnice problem. :>

chucki ::

Mi enako okoli 650 do 800 kwh na mesec... dvojno gospodinjstvo
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

b3D_950 ::

Ko odšteješ prispevke, davke, omrežnino in trošarino, potem je res samo ~20 € za ~500 kWh.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

49106 ::

Gorivo je še poceni.

svecka ::

Utk je izjavil:

Jaz za na šiht ne naredim niti četrt km, ki jih naredim. Moj račun za elektriko (televizije, kuhanje, itd), gorivo (za na šiht in še kam) in ogrevanje je 15 evrov, vse skupaj. To je 21. stoletje, ne pa ležanje celo leto na krušni peči...



hahah, že takoj smo te ujeli na laži. Če imaš 0 porabe elektrike, plačaš še zmeraj državi 15,35 €ur na 7kw priklopu. Tako da tvoje nebuloze kar odpelji v anale tvoje brezmožganske glave.

Mato989 ::

Jaz mam v bloku porabe mesecno cca. 200kwh
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

Zadnja poloznica za julij pride 33,99€. Poraba pa VT: 74KWh in MT: 134KWh.

Medtem ko je bila za januar 118,51€. Poraba VT: 454KWh in MT: 597KWh.

Razlika je v TC. Ostalo je vse enako.

Glede goriva, za avto, pa porabim en tank na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kriptobog ::

Horas je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz za na šiht ne naredim niti četrt km, ki jih naredim. Moj račun za elektriko (televizije, kuhanje, itd), gorivo (za na šiht in še kam) in ogrevanje je 15 evrov, vse skupaj. To je 21. stoletje, ne pa ležanje celo leto na krušni peči...


daj, povej nam več. kakšen hotel ima ta tvoja mamica? 4-5*?


Ma kakih 15e ali 25e. To so nabijaci. Sj je samo omreznine in dajatev tolk.

Horas ::

Utk je izjavil:

Horas je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz za na šiht ne naredim niti četrt km, ki jih naredim. Moj račun za elektriko (televizije, kuhanje, itd), gorivo (za na šiht in še kam) in ogrevanje je 15 evrov, vse skupaj. To je 21. stoletje, ne pa ležanje celo leto na krušni peči...


daj, povej nam več. kakšen hotel ima ta tvoja mamica? 4-5*?

Pameti imaš tolk kot domišlije. Bolj malo. Ni čudno, da tebe to stane veliko več.


očitno res nism dovol pamtn da bi razumel kaj si sploh hotu povedat z zadnjim odgovrom.

BigWhale je izjavil:

sdafsda je izjavil:

To nima v 21. st. kej delat hiši. Več kot 100kw moderno gospodinstvo ne ponuca. Pa ja,...kuham in pečem tut.


A to govoris za gospodinjstvo v bloku? Pri nas v hisi porabimo med 650-800kWh na mesec. Rekord je bil 950kWh. Pa mamo vse zarnice varcne. Po mojem niso zarnice problem. :>


sej žarnice nikol niso ble problem. hladilniki, skrinje, pralni stroji, sušilni,kuhalne plošče, pečice...to je najbol kar je skor vsakdan v urpobai.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Mato989 ::

kixs je izjavil:

Zadnja poloznica za julij pride 33,99€. Poraba pa VT: 74KWh in MT: 134KWh.

Medtem ko je bila za januar 118,51€. Poraba VT: 454KWh in MT: 597KWh.

Razlika je v TC. Ostalo je vse enako.

Glede goriva, za avto, pa porabim en tank na mesec.



Kako vam rata tako nesorazmerno porabit VT in MT...

jaz mam vecinoma od oka 55 do 60 vs 45 do 40 v prid MT
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

Tak rata. Res pa se moja, glede pranja, strogo drzi nizke tarife. In to je verjetno tudi edina taksna specifika.

energetik ::

Mato989 je izjavil:


Kako vam rata tako nesorazmerno porabit VT in MT...

jaz mam vecinoma od oka 55 do 60 vs 45 do 40 v prid MT
Pri nas imamo dolgoročno nekje 58% v NT. Pač med vikendom porabimo več tople vode (pucanje vseh kopalnic, bajte, kuhanje, pralni stroj, itd). Pozimi pa TČ v NT avtomatično porablja več štroma zaradi nočnega mraza in manjšega COP.
vires in numeris

Utk ::

svecka je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz za na šiht ne naredim niti četrt km, ki jih naredim. Moj račun za elektriko (televizije, kuhanje, itd), gorivo (za na šiht in še kam) in ogrevanje je 15 evrov, vse skupaj. To je 21. stoletje, ne pa ležanje celo leto na krušni peči...



hahah, že takoj smo te ujeli na laži. Če imaš 0 porabe elektrike, plačaš še zmeraj državi 15,35 €ur na 7kw priklopu. Tako da tvoje nebuloze kar odpelji v anale tvoje brezmožganske glave.

Res sem se zlagal. 14,10 na mesec je za enotno tarifo.

BigWhale ::

Utk je izjavil:

Res sem se zlagal. 14,10 na mesec je za enotno tarifo.


A to je silent flex da imas elektrarno al da zivis kot hermit? :>

Utk ::

To bi blo lahko jasno že takoj.

svecka ::

On je cigan, k krade elektriko.

Utk ::

svecka je izjavil:

On je cigan, k krade elektriko.

Ne, jaz sem cigan od katerga ti dobivaš elektriko.

zobnik ::

Ce avtoplina še vedno 1 evro
Lani 73 centov in 2 leti nazaj pa celo 55 centov
Podražitev skoraj 90%, nafta je 50% dražja, kot 2 leti nazaj
https://www.plinske-crpalke.si/novice/s...

Se vidi da je avtoplin tudi alternativa gretja, kuhanja. Da ne daj da bi kje narod prišel ceneje skoz, povsod so dvignil cene.

stara mama ::

Skoz trobim, cena goriva je še zelo nizka proti podražitvam ostalih energentov. Ker pri ostalih pač lahk, drva 200% - ni problem, elektrika prek 100% - tud bo šlo.
Ko pa je dizel iz 1.4EUR na 1.85EUR, je pa konec sveta!
No saj, pri ostalih energentih se lahko igrajo, če pa gre dizel na 3EUR, se pa bolj al manj vse ustavi. Zdaj se vidi, v koliki meri smo odvisni od tega (in še vnaprej bomo)

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Kot vem se lahko tud s predelanim avtom na plin doma potegneš cev in ogrevaš v hiši. avtoplin je seveda cenejši od plina v jeklenki, vsaj 50% cenej....sam razmerje ni pravo v času poletja je drugačno kot pozimi.

GregiB ::

Me zanima, ali bodo poostrili kontrolo goriva v dieselih, zna porast uporaba kurilca, če prav tudi tan ni poceni, je pa cenej...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

stara mama ::

Ko voli, nek izvoli...
Visokotlačne pumpe so po 700-800EUR naprej, injektorji se začnejo tam pri 200EUR/kom, ...

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Dajmo malo v številkah operirat. UNP (LPG) je sicer (bil?) najdražji energent ever.

LPG ima gostoto 510 kg/m^3 pri 15 °C, torej 1 liter LPG ima maso 0,51 kg oz.
1 kg LPG ima volumen 1,96 litra. 1 liter LPG ima v sebi 6,95 kWh. 1 kg je torej 13,6 kWh.

Cena 10 kg jeklenke je trenutno 29,60 €. Vsebuje 136 kWh -> 0,22 €/kwh

Cena 1 litra LPG avtoplin je trenutno 0,998 €/liter. Torej -> 0,14 €/kWh

Cena 1 litra LPG iz plinohrama je trenutno 1,3545 €/liter. Torej -> 0,19€/kWh

Razmerja propan/butan glede cene/energijske vrednosti/volumna sem zanemaril ali pa pavšalno vzel prvo, ki mi je prišla pod roko.

stara mama ::

Jeklenka je že en cajt 30€ ja.
Ampak od kod potem taka razlika cen pri teh tekočih naftnih plinih?

m0LN4r ::

Elektrika bo kmal na vrsti
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

Violeto Tomic je sezulo: https://www.slovenskenovice.si/bralci/v...
https://www.facebook.com/violeta.tomic2...

ko je dobila racun za ogrevanje.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

starfotr ::

Je pa smešna, da zakriva naslov, kateri je javno dostopen.

SambaShare ::

Za kakšno obdobje pa je teh 180€? Je v to všteto tudi ogrevanje sanitarne vode?

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Mogoce so pa odcitali stevec in je poracun zraven. Dokler ne objavi priloge, kjer se vidi poraba in ostalo je bv debatirati o ceni.

dexterboy ::

A Vioelta na Komenskega ulici živi? khm... pa je nikoli ne vidim...
Dodatek; zraven je bil seveda pollletni poračun. Matr ma rad politike, ki nabijajo v tri krasne...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

««
97 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5313316 (9892) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914854 (13031) St235

Več podobnih tem