» »

cpu pregreva 80 do 90

cpu pregreva 80 do 90

omensat ::

je možno da ssd disk pregreva cpu,

računalnik spucan, na nov naložen win 10 ,
dvakrat bil na servisu nič pogruntali,
je imel že kdo podobne probleme

comp Dell xps 8930 , procesor I7 8700 3,2 Ghz -intel Z370
disc ssd Transcend 220S 512GB m.2 PCI-e 3.0 x4 NVMe 80mm
grafična Geforce GTX 1060 6GB GDDR5 ( probal brez grafične je še integrirana Intel isto segreva)
  • spremenil: omensat ()

gddr85 ::

ssd pregreva cpu? nope..
mogoče za začetek raj servis menjaš ;)

Riff ::

ćudn servis če si še sam prej ugotovil k oni da se proc. pregreva, al ni dober hladilnik prešvoh za ta procesor al je pa slabo namazana pasta na procesorju, daj stran stranico od ohišja pa da vidš če kj pade temepratura procesorja , je gor nameščen original hladilnik za procesor ? pa je procesor kaj navit al na privzeth frekvencah ?

omensat ::

vse to je blo pregledano, oz poštimano nič boljše, sej sm ji povedal, da procesor pregreva,
naredili so test z drugim diskom pa so rekli da je uredu, nism pa bil zraven, so pa rekli da so naredili tudi test za disk da se je segreval med 50 do 70 stopinj kar se mi zdi veliko, sprašujem če je kdo imel podobne probleme da ne bom brez veze disk kupoval, če se lahko težava kako drugače odpravi. comp star 1 leto , procesor nič navit, hladilnik original.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: omensat ()

klinker ::

Raje poglej v procese ce ti keri nabija procesor na max.
Disk kot disk sigurno ne pregreva procesorja, razen ce ni kaka china varjanta z dodanimi "crvicki".
Winsi original al iz travnika?

gddr85 ::

m2 roba se ponavad še bolj segreva, lahko ti povem za 2.5" bx crucial (2x) in gresta oba tud up to 70c, pa do dans še delata bp, sicer pa disk nima veze s pregrevanjem cpuja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

omensat ::

wins original

gddr85 je izjavil:

m2 roba se ponavad še bolj segreva, lahko ti povem za 2.5" bx crucial (2x) in gresta oba tud up to 70c, pa do dans še delata bp, sicer pa disk nima veze s pregrevanjem cpuja..



sem pa porajtal ko sem sam win naložu je delal normalno, potem ko sem pa naložu programov za musiko gor čez polovico je začel pregrevat, zdej sm vse pol zbrisal pa še vedno pregreva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: omensat ()

strumf666 ::

https://www.dell.com/community/XPS-Desk...
Očitno nisi edini, google najde precej na to temo; zgleda da je dell preslabo zrihtal hlajenje oz. premalo omejil porabo procesorja.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

TheBlueOne ::

Pri frendu sva za njegovega starega gaming Acerja, ki se je tako pregreval, da se je izkljucil prisla do zakljucka, da je verjetno nekaj narobe s heatpipei. Smo pocistili, zamnjali pasto, nobene razlike. Morda se regulator za RPM ventilatorja, kar pa tezko ugotovis. Na koncu smo ga skartirali.

Me pa zanima od tistih, ki imate vec izkusenj. Kako dolgo prezivi i5 2400, ce je njegova "delovna temperatura" med 70 in 95? Imam enega takega junaka v pomoznem racunalniku, nekih sans da ga shladis z normalnim hladilcem ni in sem pac uspel izklopiti opozorila. :D Tako dela ze slabe dve leti...

omensat ::

strumf666 je izjavil:

https://www.dell.com/community/XPS-Desk...
Očitno nisi edini, google najde precej na to temo; zgleda da je dell preslabo zrihtal hlajenje oz. premalo omejil porabo procesorja.



zgleda ja , tud porabo omejil v win nastavitvah na 90% nič ni bolje, garancija je pa lih en mesc če rok, drgač bi ga nazaj nesu;((

klinker ::

Za en mesec se mogoce da kaj zmenit. Pisi na Dell slovenija, pa podpri napako z linki.
Sicer pa malo diy, se kak vent zraven da piha, al pa drug cooler nekako upasat.

meho7 ::

zamenjaj cooler

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

klinker ::

Vprasanje kaj pase not v Dell-a.
Moj HP ima custom lezisce za cooler.
Zato sem pa napisal da bo potreba po diy, ce mu zavrnejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

omensat ::

klinker je izjavil:

Za en mesec se mogoce da kaj zmenit. Pisi na Dell slovenija, pa podpri napako z linki.
Sicer pa malo diy, se kak vent zraven da piha, al pa drug cooler nekako upasat.


problem je ker je kišta tako majhna in nobenga prostora, sm že spraševal da bi dal drug ventialtor pa majo tako čudn podnožje narejen da ne paše noben drug zraven razen originial, dell majo zaščiten

klinker ::

Kak vent zihr lahko dodas. Hladilnik pa ja, bi rablo modoficirat malo pritrdilni mehanizem.
Vzames tak cooler, ki se pritrdi z vijaki, ne zatici in ga predelas na luknje od Dell-a.

Riff ::

tako zamnejaj hladilnikz zboljšim enega boš že dobu da peaše če ne ga malo predelat k pravi klinker, pa še kašen dodatne ventilatorje v ohišje edn vent. da vpihava zrak drugega pa da vn vleće topu zrak

klinker ::

Uff. Sodec po tej sliki bo jeba.
Nic cudnega da se pregreva s takim sranjem od coolerja. 8700 ze tako ni bas hladen, s takim coolerjem pa sploh.
Sploh imas kak vent not, razen na procesorju?

 Dell

Dell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

BT52 ::

Prvo poglej če maš kako nesnago na disku, da ti ne nabija proc. Drugace ce ugotovis, da je vse uredu. Tj pasta, venti, prah, pretok zraka, brez nekih virusov ali kakih programskih pijavk, bios nastavitve so ok oz posodobljen.

Strojno pa se načeloma da dobit nizko profilni hladilnik. Samo smeri višino, ter poiščes hladilnik, ki se ga da predelat na ta sock t.

Aja pa ce ne najdeš hladilnika in je vse ostalo ok. Ga tudi lahko underclockas oz das v kak power safe mode (ne vem kaj tale Dell omogoča. Verjetno bolj malo pa vendarle kaka opcija je na voljo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Baja ::

TheBlueOne je izjavil:

Pri frendu sva za njegovega starega gaming Acerja, ki se je tako pregreval, da se je izkljucil prisla do zakljucka, da je verjetno nekaj narobe s heatpipei. Smo pocistili, zamnjali pasto, nobene razlike. Morda se regulator za RPM ventilatorja, kar pa tezko ugotovis. Na koncu smo ga skartirali.

Me pa zanima od tistih, ki imate vec izkusenj. Kako dolgo prezivi i5 2400, ce je njegova "delovna temperatura" med 70 in 95? Imam enega takega junaka v pomoznem racunalniku, nekih sans da ga shladis z normalnim hladilcem ni in sem pac uspel izklopiti opozorila. :D Tako dela ze slabe dve leti...


mi smo meli en prenosnik, ki mu je crkni vent, pa 3 mesce ni noben pogruntal. zadeva je laufala na 100+ stopinj še kakšne pol leta (nismo našli primernega venta), pol pa je šel iz produkcije. verjetno pa je to bolj izjema kot pravilo.

omensat ::

klinker je izjavil:

Uff. Sodec po tej sliki bo jeba.
Nic cudnega da se pregreva s takim sranjem od coolerja. 8700 ze tako ni bas hladen, s takim coolerjem pa sploh.
Sploh imas kak vent not, razen na procesorju?

 Dell

Dell




ja na procesorju je in na nad njim na kišti, ja cooler je za drek

neki more bit z ssd diskom narobe, naložil na novo spet samo windowse in nič drugega, in zdaj nič ne pregreva , kolikor pa naložim programe za glasbeni domači studio pa začne segrevat, oz, ko naložim prek polovico data na disk.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: omensat ()

omensat ::

BT52 je izjavil:

Prvo poglej če maš kako nesnago na disku, da ti ne nabija proc. Drugace ce ugotovis, da je vse uredu. Tj pasta, venti, prah, pretok zraka, brez nekih virusov ali kakih programskih pijavk, bios nastavitve so ok oz posodobljen.

Strojno pa se načeloma da dobit nizko profilni hladilnik. Samo smeri višino, ter poiščes hladilnik, ki se ga da predelat na ta sock t.

Aja pa ce ne najdeš hladilnika in je vse ostalo ok. Ga tudi lahko underclockas oz das v kak power safe mode (ne vem kaj tale Dell omogoča. Verjetno bolj malo pa vendarle kaka opcija je na voljo).




vse to je blo pregledano,

zdaj sem naložil ponovno na nov win10 in nič ne pregreva, ko pa naložim programe za glasbo ustvarjat( NI, Ableton, FL studio ) vse original, pa začne pregrevat ko prostor preseže čez polovico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik za oblikovanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528215 (4646) m0LN4r
»

Applovi prenosniki se pregrevajo, problem rešuje programski popravek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6712961 (9415) Invictus
»

Dell XPS 13 ali 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6910535 (6795) Mavrik
»

Dell vs Asus vs ???

Oddelek: Kaj kupiti
172776 (2482) Mesar
»

Ohišje DELL XPS 720

Oddelek: Kaj kupiti
51557 (1375) 5er-->

Več podobnih tem