» »

Mnenje informacijskega pooblaščenca

Mnenje informacijskega pooblaščenca

miko22 ::

Neko, zadevo sem prijavil, ker je bil sum zlorabe osebnih podatkov. Niti ni pomembno kaj, ampak to kar sem dobil pa me je šokiralo. Kopiram izsek iz obvestila. Presodite pa sami ali so zakoni za vse enaki ali ne.

IP pojasnjuje, da je skladno z določbo 6(1) Splošne uredbe obdelava osebnih podatkov zakonita tudi,če -je potrebna za izvajanje pogodbe, katere pogodbena stranka je posameznik, na katerega se nanašajo osebni podatki, ali za izvajanje ukrepov na zahtevo takega posameznika pred sklenitvijo pogodbe;-je potrebna zaradi zakonitih interesov, za katere si prizadeva upravljavec ali tretja oseba, razen kadar nad takimi interesi prevladajo interesi ali temeljne pravice in svoboščine posameznika, na katerega se nanašajo osebni podatki, ki zahtevajo varstvo osebnih podatkov, zlasti kadar je posameznik, na katerega se nanašajo osebni podatki, otrok.Kadar se osebni podatki obdelujejo na omenjenih pravnih podlagah,privolitev posameznika ni potrebna, poleg tega pa posredovanje osebnega podatka npr. stranke zaposlenim znotraj upravljavca, če taka obdelava ostane v okviru izvajanja storitve takega upravljavca, ni nezakonito.
  • zaklenilo: zee ()

zee ::

Brez konteksta je citat brezpredmeten.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Med ukrepi vlade tudi sledenje posameznikov brez odredbe sodišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6616410 (8571) MrStein
»

Izdelava osebnih dokumentov - Je GDPR izbris slik možen?

Oddelek: Loža
101512 (476) Karen
»

Mejli, spam,... od kje email

Oddelek: Loža
4711480 (7936) japol
»

"Žal mi je Dave"* - kako regulirati algoritme?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2012414 (9726) RejZoR
»

Tesco s ciljanimi oglasi na bencinskih servisih

Oddelek: Novice / Zasebnost
278947 (6712) antonija

Več podobnih tem