» »

Solidworks

Solidworks

FiReFTW ::

A kdo ve kako sprobati solidworks? Sem poizkusil poiskat kakšne demo ali trial verzije a me povsod sprašuje po company name in vse živo... medtem ko bi jaz samo rad sprobal privat na računalniku malo sam program.

husky1 ::

fusion360 je zastonj polna verzija za privat. Probaj rajši to.

borisk ::

za sprobat dej kar piratsko, na firmi pa se ne zajebavat, ker bo hitr prišlo kakšno priporočeno pismo z šestmestno cifro za plačat... Drgač pride ena standalone licenca za standard paker cca 4000€.

Unava1lable ::

Obstaja tudi študentska verzija. Če deluje tako kot pri PTC Creo jo lahko namesti vsak (tudi če nisi študent), ko pa vpraša za izobraževalno ustanovo pa vpišeš univerza v Ljubljani ali naključno šolo pač.

sbawe64 ::

borisk je izjavil:

za sprobat dej kar piratsko, na firmi pa se ne zajebavat, ker bo hitr prišlo kakšno priporočeno pismo z šestmestno cifro za plačat... Drgač pride ena standalone licenca za standard paker cca 4000€.

Za outbound firewall si že slišal ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zimonem ::

sbawe64 je izjavil:

borisk je izjavil:

za sprobat dej kar piratsko, na firmi pa se ne zajebavat, ker bo hitr prišlo kakšno priporočeno pismo z šestmestno cifro za plačat... Drgač pride ena standalone licenca za standard paker cca 4000€.

Za outbound firewall si že slišal ?

??? Jaz še nisem daj razloži.

JCD ::

Če rabiš kakšno enostavno zadevo - lahko sprobaš tudi OnShape.

borisk ::

poznam eno firmo, kjer so furali piratski solidworks itd... no, kasneje so se odločli da se bodo legalno pokrili z nakupum dveh ali treh licenc in nato so po kakšnem mesecu dobili lepo pismo iz avtrijske advetniške pisarne v imenu daasault sistems, zraven so bili tudi datumi in število računalnikov, imena datotek itd... So se sicer nekaj dogovorili z slovenskim predstavništvom, ampak so mislim da skupni znesek šetstmestna cifra (kupljene licence in dogovrjena kazen)

se pravi če že potem vse piratsko ali nič

masevc ::

Ta teorija pade takoj, ko datoteko narejeno na piratskem sistemu odpres na licencnem.
Kar v praksi pomeni, da ne smes datotek posiljati okoli.

FiReFTW ::

Jaz nič ne kapiram o čem govorite, a potem lahko sprobam piratsko verzijo ali ne?

Matevz96 ::

FiReFTW je izjavil:

Jaz nič ne kapiram o čem govorite, a potem lahko sprobam piratsko verzijo ali ne?


Dokler boš samo sprobaval/uporabljal kot fizična oseba se ne rabiš ničesar bat.

Solidworks (tudi Siemens NX) si v shranjen model zapiše kakšna licenca je bila uporabljena (legalna/piratska), na tvojem računalniku to ni problem saj v firewall nastaviš da se Solidworks nesme nikamor povezovati, težava je ko to datoteko odpreš na računalniku z legalno verzijo. Legalna verzija namreč pokliče domov in pove da je dobila model narejen na piratski licenci.

Vem, da je imala v preteklosti s tem težave Fakulteta za Strojništvo, ko so študenti doma delali naloge na piratskih verzijah. Kako je danes s tem ne vem, vem pa da še vedno uporabljamo piratske verzije.
#hooldthedoor

FiReFTW ::

Hvala matevz

TheBlueOne ::

Ja uradno ne smes. :) Neuradno na z internetom nepovezanim racunalnikom seveda tezko najdejo tvoje ekperimentiranje. Ce je povezan zna biti, da so obvesceni o tvojih podvigih.

FiReFTW ::

A potem ne smeš bit povezan na net ko uporabljaš program?

TheBlueOne ::

Tezko reces, ker moras poznati doticno verzijo. Potem pa moras poznati se nacin crackanja. So bile govorice o tem, da cracki sami znajo biti rahel malware na tvojem PCju in kaj posredovati. Ce si na podjetju, potem jaz ne bi na noben nacin imel z internetom povezane crackane zadeve.

Po drugi strani ne vem za kaksno fizicno osebo, ki bi s temi zadevami imela probleme, niti v Sloveniji, niti v Avstriji.

BTW, jaz bom verjetno sel za hobi namene na Fusion 360. Imajo brezplacno leto in tudi narocnina ni tak mamut kot je pri Solidworks. Ne vzames leto je menda dobre 40€ na mesec.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Predlagam, da preden zaženeš SolidWorks, potegneš mrežni kabel iz kište. Po koncu dela s SolidWorksom ponovno zaženi računalnik in šele takrat vtakni mrežni kabel nazaj. To še vedno ne zagotavlja, da ni od zadaj kakšnega procesa, ki bi kaj javljal domov po ponovnem zagonu računalnika, te pa to malo pomiri :P...

Da s požarnim zidom blokiraš dostop takšnega programa do mreže načeloma ni dovolj, znajo določeni programi to zaobiti...

Res je tudi, da "neposlovnih subjektov" načeloma ne gnjavijo, samo nikoli ne veš, kdaj bodo spremenili politiko. Če pa si poslovni subjekt, te pa bodo 100% "opalili", če te dobijo. Mis mo na firmi ravno dva meseca nazaj imeli ravno s SolidWorksom tovrstno težavo, ko je uporabnik namestil crackano verzijo...

Lp

Jože

jukoz ::

10 let nazaj, ko sem delal vaje za faks, sem dol potegnil letnik 2005, ga naložil na eno XP mašino z 32bit athlonom in 2 GB rama in eno podprto radeon grafično. Za grafično sem dal 5EUR, ostalo se mi je valjalo doma.

Da sem delal vaje je bilo dovolj in funkcije, ki smo jih uporabljali na faksu, so bile približno enake kot solidworks 201x.

Sej na faksu se je dalo nekaj dobit oz vsaj delat z njihovo opremo... Ampak tolk razlike pa spet ni blo.

Blum ::

borisk je izjavil:

za sprobat dej kar piratsko, na firmi pa se ne zajebavat, ker bo hitr prišlo kakšno priporočeno pismo z šestmestno cifro za plačat... Drgač pride ena standalone licenca za standard paker cca 4000€.

Res je, da bo prišlo pismo, ne pa o vrednosti cifer. Mi smo dobili 4 mestno cifro :)

SeMiNeSanja ::

Pa kaj res nimajo nobene demo / eval verzije?
Malo neumno se mi zdi, da bi si za dejansko preizkušanje programa moral mazati roke z neko travniško verzijo.

Ni nihče kontaktiral lokalnega predstavnika in ga zagnjavil?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Matevz96 ::

Sem prepričan če si resen ti bodo ponudili še več kot je tukaj napisano.

https://www.solidworld.si/resitve/solid...
#hooldthedoor

APPluk ::

Da nebom nove teme odpiral:
Ve kdo kako povezati dva dela, da se fizično omejujeta?
Npr.: zapah na vratih, da lahko zakleneš in odkleneš vrata. Pač da ko vrata zakleneš jih ne moreš premikat, ko pa odkleneš pa pomikaš kolikor hočeš. Ker zdaj mi jih rata samo čisto zaklenit (naredil sem da sta sornik in rinka kocentrična), če pa ne naredim nič pa gredo vrata skozi sornik, kot da nebi bilo materiala.
 Zapah

Zapah



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanje CAD licenc pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10416344 (8941) vres.ales
»

Autodesk 123D

Oddelek: Programska oprema
141880 (1149) BivšiUser2
»

Kako zaslužiti z modeliranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8215763 (13268) Isotropic
»

Program za 3D oblikovanje

Oddelek: Programska oprema
92154 (1913) max00slo
»

grafična za Solidworks

Oddelek: Strojna oprema
433092 (2391) Icematxyz

Več podobnih tem